Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Posunutí zvuku v MKV kontejneru

Pavel85 (10)|6.2.2012 22:02
Ahoj všem
Řeším takový menší problém.Mám několik filmů v kontejneru MKV u kterých je posunutý zvuk.Jde asi o 500ms,ale to není podstatné.Posunul jsem zvuk standartně v MKVmerge parametrem deelay.Pokud takto upravený film pustím v MPHC tak je to OK,ale pokud to pustím třeba v TV nebo v BR přehrávači nebo i v klasickém windows mediaplayeru či VLC,zvuk je stále posunutý.Kde dělám chybu?Pochopil jsem správně,že MKVmerge neposouvá samotný zvuk,ale jen přidá jakousi informaci o posuvu zvuku?Jak to tedy vyřešit?Jinak se jedná třeba o film Armageddon 1080p.Jsou u toho dvě české a jedna slovenská stopa a samozřejmě originál + titulky.Velikost 21.5GB.Díky za rady.
ekNiGHT (11)|7.2.2012 16:51
Ja bych film demuxnul pres Eac3to (http://madshi.net/eac3to.zip), prikaz je nato: [code]eac3to.exe "nazev.souboru.mkv" -demux[/code]
Ziskas nekolik souboru kde bude mimo jine i ta tvoje zvukova stopa, kterou je treba posunout o 500ms, prikaz pouzij: [code]eac3to.exe "zvukova-stopa.ac3" "zvukova-stopa-500ms.ac3" -500ms[/code], dle toho co potrebujes. A pak standardne vezmes secky ty demuxnute soubory + tvoji novou stopu a pomoci MKVMerge je spojis do mkv. Timto zpusobem budes mit jistotu ze zvuj je takovej jako ty chces.

Jinak to bude tak jak pises, ten parametr 'delay' co tam prida mkvmerge precte dobre zrejme jen MPHC. Osobne pouzivam jen MPHC i na prehravani v TV (PC pres hdmi do reciever/tv) takze bd/dvd nebo jine hardware prehravace neresim.
Pavel85 (10)|7.2.2012 17:06
Takhle jsem nad tím taky uvažoval.Jen je mi divné,že už před tím jsem v MKVmerge upravoval zvuk a vždy to TV pobrala.
Pavel85 (10)|8.2.2012 12:45
Tak vše je úplně jinak.Problém byl v playeru v PC.Používám MPHC a tam se mi to z nějakého důvodu posouvalo.Takže jsemsi rozdrbal zbytečně dva filmy.
666dia (476)|8.2.2012 13:25
a není spíš problém v kodeku...?
Pavel85 (10)|8.2.2012 21:34
Všechny ostatní přehrávače to pobraly tak jak to mělo být.Nevím jak se to stalo,ale měl jsem v MPHC nastavený trvalý deelay -500ms.Vrátil jsem to na nulu a vše OK.
666dia (476)|8.2.2012 21:48
aha...takže problém mezi klávesnicí a židlí...