Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Infinity

RulezZzOr (24)|6.2.2012 19:58
Zdravim,

tak kdo ma z vas toto zarizeni, pochlupte se :)
Jak jste spokojeni?
Bejbe01 (3)|11.2.2012 22:53
dnes som si tuto hracku doniesol domov
povodne som uvazoval nad xtreamer ultra, ale potom som htpc zavrhol a vybral tento evolve podla vybornej recenzie tu
prve postrehy...skatulka mala problem so starsim sata diskom...viem ze v pc bol funkcny, ale mohla to byt aj jeho chyba...odkedy som tam dal novsi 2.5" disk, tak bez problemov fici
system nabieha tak 20-30 sekund s diskom, ked sa zobrazi menu, trva este asi 5-10 sekund, kym sa v nom da hybat...
odporucam hodit hned poslednu verziu firmwaru, lebo v tej co som mal blbol torrent tak, ze po prihlaseni a pokuse o upload torrentu vzdy akoby vypol servis a zrazu hlasilo ze server je nedostupny...ked som v menu dal na torrent off/on tak zas isiel na 5 sekund...po update ide ok
vypisovanie na tej klavesnici softwarovej je nestastne, ale kupil som si k tomu evolve mini wireless keybord co ma aj touchpad a je to lepsie...ale neviem ci to je bug, alebo tak zamyslane, v browseri, ked kliknem do riadku pre url, nemozem rovno pisat, musim kliknut na manualne zadanie, otvori mi ten screen s virtual klavesnicou a tam mozem pisat pomocou tej wireless...trosku kostrbate riesenie
videa mi zatial prehral vsetko co som tam dal...
hlucnost sa mi zda minimalna...
...
ked otestujem viac, mozem napisat dalsie skusenosti
Bejbe01 (3)|13.2.2012 14:55
napisal som to uz do diskusie pod tento vyrobok, ale radsej to supnem aj sem
takze skusenosti po dvoch dnoch:
masinka sikovna, prehra fakt vselico a vseljake titulky...audio som tam skusal len mp3 a bez problemov
co robi ale problem su torrenty (s original firmwarom co som mal to ani nechcelo slapat), po updatnuti na posledny fw torrenty idu, ale ako dotiahne subor a mal by ho zacat seedovat zariadenie vzdy zamrzne...ked ho restartnem, subor je stiahnuty, ale vo web rozhrani torrent klienta sa tvari ako nestiahnuty a snazi sa znova poslednych par % dotiahnut...a pritom zas zamrzne...takze treba po zmrznuti restart, stopnut torrent, presunut subor a zrusit torrent...takze nemozes seedovat
pri skusani ftp som mal pocit ze mi zhadzoval spojenie pri velkom subore (12-14GB)
obcas pri multitaskingu je trosku zabrzdeny...takze ani vykonny realtek nie je vzdy vsemocny
ta klavesnica pri poslednom fw dost blbne...nereaguje na stlacenie a potom napise pismenko 6x
...
ale inac celkovo zhodnotenie, az na tychto par much super....tiche, mam tam 2.5" disk takze nic nepocujem...a prehra vsetko bez sekania
Jakub Doležal (22)|14.2.2012 20:44
RulezZzOr: podívej se případně i na recenzi a diskuzi pod ní. Já osobně jsem po dlouhé době testoval něco, co bylo opravdu slušně udělané. I když pár věcí bych tam určitě změnil...

https://www.tvfreak.cz/recenze-evolve-infinity-nabity-funkcemi/4737
Koda34 (33)|23.2.2012 19:03
Ahoj
Mám otázku, jde do toho to MMC vložit nebo nahrát archiv TV jako třeba do Xtreameru xLive CZ
děkuji za info
RulezZzOr (24)|23.2.2012 20:13
me vadi zatim jen jedna vec, pri pouzivani torrentu se zarizeni sekne pri dokoncovani, je to docela skoda, jsem z toho nadseny lehko se ovlada je to primitivni a vykony.
Kai-Yin (6)|23.2.2012 22:13
Mám ho čerstvě. Po připojení externího disku z něj všechno bez problémů jede - všechna .mkv i s titulky a zvukovými stopami (je to 500GB hdd). Jenže mám problém s vložení interního 3,5 disku 2 TB. Nevíte, čím by to mohlo být? Nezdá se mi, že se tam dá něco špatně zapojit. Musí se nové disky nejprve zformátovat? Neměl jsem ho ještě nikdy zapojený na pc (jako ten nový disk).
sirdo (1320)|23.2.2012 23:07
[QUOTE=Kai-Yin;399256]Musí se nové disky nejprve zformátovat?[/QUOTE]

HDD som naposledy kupoval cca 2 roky dozadu a vtedy sa predavali uz naformatovane, zeby sa nieco za ten cas zmenilo pochybujem :)...

EDIT: lenivost je ludom vlastna, ale tvoja je kolosalnych rozmerov. v uzivatelskom navode k INFINITY mas hned na tretej strane v sekcii 1.4.3 Formatovani HDD, doslovne uvedene, ze HDD musis sformatovat v samotnom INFINITY a je tam aj postup ako na to...
RulezZzOr (24)|25.2.2012 11:35
nemusis hdd formatovat, ale musis vytvorit swap linux partici....jinak hdd s jednou partici na ntfs nebude fungovat, resp pres zarizeni evolve nepujde do neho zapisovat, ten swapak je tam dulezity....
sirdo (1320)|25.2.2012 13:17
predpokladam, ze sformatovanim HDD v INFINITY sa ten swap partition vytvori sam, lebo ak nie tak je to na zamyslenie...
Koda34 (33)|25.2.2012 19:32
Jedna otázka.
Mám disk na kterém mám filmy a hudbu jde ten to disk vložit do MMC.
hryzek (3)|15.3.2012 17:56
Po ročním trápení se stále se zasekávajícím Asusem jsem dal na recenzi a od včerejška ho mám doma. Přehodil jsem jen disk, zapojil a na dřívější neduhy Asusu ihned zapoměl. Vše co bylo napsáno asi splňuje, nestačil jsem vše otestovat, nicméně se mi tu jeví jeden problém se kterým si nevím rady a to je zvuk. Používám AV Onkyo TX-SR674 který doposud přehrál absolutně vše v jakékoliv formě na něj poslané a zde ouha. Zapojení je stejné jako u dřívějšího MMC tedy HDMI, nahrán poslední (únorový) firmware a problém je ten, že z některých filmů zmizel zvuk. Třeba u Avatara originál stopa DTS nehraje, ale české 5.1 ano. Na zkoušku puštěné JMJ Oxygene DTS ale zase hraje a receiver to i jako DTS detekuje. Dnes jsem pustil mp3 a to po HDMI nehraje vůbec, repro jen chrčí. Po optice hraje normálně. Mám trochu podezření, zda je vše ok s HDMI, ale nemám se o co opřít. Je pravda, že AV má HDMI 1.1, ale vůbec netuším zda to může mít nějaký vliv, s Asusem to pracovalo úplně normálně. Výstup zvuku na Evolve je nastaven na RAW, s LPCM je to ještě horší.
Děkuji za každou radu, nechce se mi hned běžet za prodejcem.
PS. Obraz je super.
Brutto (65)|16.3.2012 15:12
Skoda, uz som si myslel, ze mam konecne vybrane, ale ja som dost nervozny, ked mi nieco vecer pri tichej telke doma bzuci, vrci, fuci... :( Takze zase nic. Tak ma napadlo. Ako je to v SR s HUSTE.tv? Dokaze nejake MMC prehrat priame prenosy z tejto internetovej telky? Neviete?
RulezZzOr (24)|18.3.2012 19:29
nastav si auto u zvuku...
RulezZzOr (24)|19.3.2012 20:43
nejake nove postrehy?
Kmotor09 (1)|20.3.2012 05:43
Mám túto mašinku asi mesiac. Od začiatku všetko Ok a maximálna spokojnosť. Teraz však prišli prvé problémy. Úložiská (int. aj ext. hdd) sú zrazu prázdne, pričom v Správcovi súborov je všetko uložené. Nevie niekto kde je chyba?
hryzek (3)|20.3.2012 19:05
[QUOTE=RulezZzOr;402422]nastav si auto u zvuku...[/QUOTE]

.... jo, díky. To jsem ve finále už udělal, nicméně některé originální stopy DTS stejně nejdou. Dá se to oželet pokud je dostupný zvuk ještě v jiném formátu. Na zjištění důvodu bohužel nemám.... Jinak vše funguje ok, hlučnost minimální, reaguje svižně, tak teď ho jen trochu dýl potrápit....
Salva Pecka (42)|27.3.2012 16:16
Taky mi to i v půlce filmu nahlásilo, že je to prázdný,jak NAS tak int. HDD, musel jsem vypnout a zap. pak to pokračovalo dál. Na iterním HDD mi zmizel soubor s titulkama k filmům. Někdy tytule z nasu vůbec nevidí, respektive mě k nim nepustí, dá mi na výběr puze z HDD..
WinKye (67)|30.3.2012 08:38
Ahoj!
Už jste nějak vyřešili, proč zmizel obsah HDD??
Taky bych se chtěl zeptat, když vypínáte MMC, odpojí se HDD a vypne?? (přes USB)
WD to umí, A.C. Ryan neumí, nechá HDD běžet.
Díky za info
RulezZzOr (24)|30.3.2012 18:14
zdravim opet mam neustaly problem s mizenim dat to uz je nehorazne co s tim????
strog11 (23)|30.3.2012 23:32
Tiez mam problem so stahovanim torrentov. Firmware mam v10.1.5 r7428 /ked som ho stahoval, tak mal nazov "...v10.1.5 r7429"/. Ako uz bolo spomenute, Infinity mi zamrzne pri 99,9%. Torrent je uz stiahnuty, ale ako ma zacat seed, tak to zamrzne. Potom ho staci len presunut. Skusal som nahrat znova ten isty firm. Infinity fungovalo cca pri 3 torrentoch. Pekne stiahlo a spustil sa seed, ale potom to zacalo zase blbnut. Asi musime pockat len na novu verziu firm. kde to bude mozno opravene :)
RulezZzOr (24)|1.4.2012 10:51
toto mi to delalo pri prvnich firmwarech ale pak se to jakoby spravilo...ted mam problem s mizenim dat
Bejbe01 (3)|9.4.2012 18:12
aky posledny firmware tam mate? ja stale februarovy kedze na ich ftp vidim aprilovy folder prazdny a tak isto ked tam bol marcovy tak bol prazdny
strog11 (23)|14.4.2012 18:58
Tiez mam posledny Februarovy v10.1.5 r7428. Folder April je tam vytvoreny, ale nic tam neni :) Uz by bolo aj nacase vydat novy firmware, je co opravovat - hlavne torrenty...
moody_cz (29)|19.4.2012 22:37
Vcera jsem nainstaloval fw 10.1.5.8094 - velmi mile me prekvapila podpora televiznich archivu - Prima PLAY, iVysilani, Barrandov TV a sluzby Stream.cz, Ocko TV. Jen mi stale chybi podpora stinovani titulku.. Soucasne jsou ne vzdy dobre citelne.

Jeste pridam link: http://www.evolve.cz/ftp/_liveupdate/infinity/v10.1.5.r8094.install.img

Po stahnuti staci umistit do rootu flashky, prejmenovat na install.img a nasledne provest USB upgrade.
Salva Pecka (42)|21.4.2012 18:17
OK. dík za link.. new fw funguje, proč to nedaj na stránkách rovnou do sekce "soubory ke stažení" pod přehrávač ??
Salva Pecka (42)|21.4.2012 18:46
Má někdo pozitivní zkušenosti s nějakou bezdrátovu klávesnicí, na netu se dočítám jen o samých problémech...
killerman27 (871)|23.4.2012 10:12
neslo by udelat video, jak to vypada u tech TV archivu?
RulezZzOr (24)|23.4.2012 19:42
ta klavesnice funguje, ale nejede v tom nejdulezitejsim :)
strog11 (23)|1.5.2012 17:41
Tiez sa tomu cudujem, preco to nemaju na svojej stranke. Teraz to zase davaju na ine miesto.

Stare:
ftp://ftp.evolve.cz/multimedia_player/infinity_hmc-if3d/firmware/

Nove:
http://www.evolve.cz/ftp/_liveupdate/infinity/

Ja som kontroloval update na tom starom linku. Este, ze citam toto forum :)

Uz je update firmwaru z dna 24.4.2012 : v10.1.5.r8280. Co prinasa nove, zatial netusim. Idem ho dat do Infinity...
RulezZzOr (24)|2.5.2012 18:30
tak nic lidi, zarizeni jsem vratil nestalo mi to za ty nervy-- mam prodigy
Salva Pecka (42)|5.5.2012 23:36
Zatím to zařízení odepisovat nebudu, filmy (vč.3D) to chroupe (z NASu) jak má, TV archívy jsou funkční... Android beru zatím s rezervou.. chtělo by to nějakou klávesnici s touchpadem a hlavně s plnou podporou..Upozorňuji, že jsem pasivní uživatel, nějak se v tom sw nevrtám.
Ronaldok (39)|8.5.2012 11:24
Mam v siti sitovy disk. Jde v prehravaci nastavit rovnou adresa abych se jednim klikem dostal na dany disk a nemusel se zdlouhave proklikavat siti na disk?
Salva Pecka (42)|8.5.2012 17:09
Obávám se, že v normálním nastavení to nejde .. taky se k tomu musim proklikat. Mohli by tuhle fičurinu nějak chlapci vymyslet...ale nejde mi to ani na Xtreameru. Jinak inst. jsem poslední fw. v10.1.5.r8280 a TV archív CZ (aplikace-->naše vlajka) obrazovka prázdná, tedy modrá.Když v té prázdné obrazovce dám OK naskočí archív CT, nebo klasicky šipkou doprava Prima atd..Akorát že klikám poslepu, jinak ty archívy tam jsou.Zkoušel to někdo?
eldorado09 (1441)|8.5.2012 17:46
A aký máte názor na porovnanie Evolve Infinity vs. Xtreamer Prodigy?
Ronaldok (39)|8.5.2012 18:56
Xtreamer Prodigy sem mel na cca tyden a o proti Evolve Infinity mi prijde linejsi v pohybu menu. Jinak to prehrajou oba vse. Ale vice se mi zamlouva Evolve, sviznost vyhrala.
eldorado09 (1441)|8.5.2012 18:58
Díky, a vetráčik u Evolve počuť?
Ronaldok (39)|8.5.2012 19:34
Ja ho vubec neslysim. Mam prehravac ve stene u ps3 a nepozoruju vubec ze je evolve zaple.
THeBaNDiT (497)|8.5.2012 21:32
[QUOTE=Ronaldok;409122]Xtreamer Prodigy sem mel na cca tyden a o proti Evolve Infinity mi prijde linejsi v pohybu menu.[/QUOTE]aky FW v nom bol, 3.0.x alebo 3.5? Mam SW3 s fw3.5 a rozhodne sa neda povedat, ze by ma pohyb v MENU rychlostne nejako obmedzoval, proste normalka. A pasivny pristroj bude vzdy tichsi nez akykolvek vetracik (najma ak sa vetracik casom vychodi a zacne hucat, co vylucit nikdy nemozno ;)).
Ronaldok (39)|9.5.2012 17:37
Nevim jaky tam byl fw. Ale tak ventilator odpojim a je to ne. A evolve mr vyslo levneji.
Ronaldok (39)|9.5.2012 18:10
Woow konecne online aktualizace fw primo z nastaveni zarizeni.
Joystick013 (36)|10.5.2012 10:56
Uvažuji o tomto přehrávači, ale potřeboval bych radu ze zkušenosti. Filmy (přesně řečeno pohádky pro děti) mám na NASu. Jakým způsobem se jednoduše přistoupí k výběru pohádky? Jde mi o to, jestli je možné vytvořit nějakého zástupce, nebo jestli se pokaždé musí nějak složitě proklikávat celá síťová cesta. Jak to jde nejlépe na tomto přehrávači řešit? Děkuji.
Ronaldok (39)|10.5.2012 13:07
Bohuzel se musi proklikavat cela cesta. Je to vise napsane.
Joystick013 (36)|10.5.2012 14:15
na kolik kliknuti se dostanu do adresare s filmy od zapnuti pristroje?
Ronaldok (39)|10.5.2012 18:06
No ja to mam od nabehnuti systemu na 5 kliknuti nale uz sem si na to zvykl.
kraft7 (20)|23.5.2012 09:24
som cerstvy majitel tohto zariadenia, no mam s nim okrem ineho jeden problem. Mam pc a tiez stb od orange prepojene s tv cez yamahu RX-V467 a vsetko funguje ako ma. No ked k nej pripojim aj infinity na tv nemam ziadny obraz / zvuk je ok/, pritom ked yamahu obidem a zapojim to priamo do tv obraz sa objavi. Vyskusal som vsetky hdmi vstupy aj kable no cez receiver to neviem rozbehat.
pomoze niekto nejakym napadom ??
blazom (27)|6.8.2012 10:28
ahojte, vážne rozmýšlam nad kúpou tohoto zariadenia ale mam pár otázok (ak by ste boli ochotní, bol by som vám vďačný)

1. je možnosť nastavnia intervalu slideshow fotografií aj menej ako 5 sekúnd?
2. má možnosť zmeny nasledovných funkcii titulkov: veľkosť fontu, farba fontu, typ fontu a posun vertikálnej pozície na obrazovke
3. svieti na čelnom panely zariadenia nejaké rušivé svetlo?
4. Dá sa priamo z windows z WMP prehrať hudba cez DLNA - odoslať do Evolve ?
5. Po aktualizácii firmware treba znovu nastaviť zariadenie, alebo nastavenia sa zachovajú?

Dakujem
ajpajp (1)|5.9.2012 09:02
Ahoj, abych začal od začátku. Mám MCE s Windows7 a jsem s ním docela spokojený. Občas zlobí nějaké titulky, nedaří se mi nastavit filtry, ale jinak naprostá spokojenost. Hlavně sledování DVB-T je naprosto perfektní a kopírování souborů přes Gbit Lan je také podmínkou. Ještě používám počítač jako NAS atd. Na druhou stranu tento počítač v obývacím pokoji působí docela nevzhledně a hlavně mě trápí spotřeba, jelikož běží skoro neustále. Další z věcí, kterou bych chtěl odbourat je přechod VGA – SCART. Mám starší televizi (zatím hraje a docela dobře) která má jen skart vstup, takže HDMI nepřichází v úvahu. Tento problém řeším podomácku dělanou redukcí a programem POWERSTRIP.
Vzhledem ke spotřebě a všem těmto okolnostem jsem se rozhodl pořídit si MMC. Výběr padl na dva kandidáty. Jedním je Evolve Infinity TwinCoder a druhým Xtreamer Prodigy Black. Oba mají duální TV tuner, Glan, „NAS“ a přehrají bez problémů všechny možné soubory. Vzhledově je hezčí sice xtreamer, ale evolve měl v testech rychlejší LAN a tak volba byla jasná.
Objednáno a druhý den mám Evolve doma.
Za necelé 4000,- jsem ale čekal něco trochu jiného. Zprvu jsem byl nadšený z toho, že přehraje všechno video a to naprosto bez problému. Při dalším testování nadšení opadlo. Při nalezení TV kanálů je nešlo ručně setřídit. Pustím si zprávy, mačkám pauzu a nic. Nejde zastavit vysílání, musím nejprve stisknout timeshift a poté lze použít pauzu a přetáčení. U WMC to šlo automaticky, jak se spustila televize. Při nahrávání mi nejde přepnout na jiný kanál, má dva tunery, v čem je problém? Dalším zděšením bylo EPG, je vidět pouze jeden aktuální kanál, ale já chci vidět i co dávají jinde, aniž bych musel přepínat kanály. A posledním hřebíčkem bylo kopírování ze sítě. 9MB/s mi nepřijde jako Gbit, i USB je rychlejší.

Takže zabalím a jdu vrátit do obchodu. Zůstanu u WMC.
THeBaNDiT (497)|5.9.2012 11:47
9Mb/s, to je taká bežná rýchlosť u 100Mbit siete... máš všetky prvky v sieti 1Gbit? Mám na mysli routery, switche, sieťovka v PC, eventuelne aj sieťové káble certifikované pre Gbit (Cat6), i keď zvykne to behať aj po Cat5e, ktoré certifikát pre gigabit nemajú, ale podporujú. Káble Cat5 (teda bez "e") sú len 10/100Mbit, myslím, že na nich gigabit nepobeží (teda pobeží len tých 100Mbps max), ak sa mýlim, opravte ma.
KamilZ (10277)|5.9.2012 11:56
To nebrzdí LAN, výkon CPU toho MMC. Na MMC je 9 MB/s poměrně slušné číslo.