Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod hotových SVCD na DVD

pepa_ (2)|4.5.2004 11:46
Zdravím,
mám již hotové SVCD soubory na CD. Z archivačních důvodů je chci převést na DVD disk, ale bez nového kódování (MPG2, zvuk 41kHz).

Neznáte někdo způsob, jak tohoto dosáhnout, tj. vypálit na jedno DVD 6 souborů SVCD, tak, aby to šlo přehrát na stolním DVD? Když pouze datově zkopíruji strukturu SVCD disku na DVD, tak to nefunguje, navíc se mi sníží datová kapacita (jeden SVCD soubor má datově cca 830MB).

Do konferencí jsem již koukal a nic rozumného jsem nenašel. Jediný vhodný se zdá program DVD-lab, ale i ten převádí zvuk na 48kHz.
Děkuji.

PS: Prosím uživtele, kterým se tento postup zdá zcela nesmyslný chtějí poradit něco na způsob .. měl jsi to dělat hned na DVD ... a pod, aby nereagovali
Hawkey_tvf (434)|4.5.2004 12:06
Zvuk na DVD ale MUSI byt 48 kHz.
Takze tomu prevodu sa nevyhnes.
Aby to znovu nepreodovavalo video, da sa pouzit napr. ReStream (ak sa nemylis) ktory vie zmenit iba hlavicku MPEG-2 suboru - das tam 720*576 miesto 480*576 (mozes dat aj 704*576 - zavisi na AR).
Cize postup:
1. vsetky mpegy spoj (TMPGEnc - MPEG Tools)
2. cely ten file demultiplexni
3. zvuk resampluj na 48 kHz a preved do AC-3 2.0 napr. BeSweetom (najlepsie uplne najnovsia beta) alebo dakym komercnym softom - MPEG-1 layer 2 zvuk je only PAL, a aj to pokial viem nepovinne, standard je AC-3.
4. videostreamu zmen hlavicku
5. autorizuj
Hawkey_tvf (434)|4.5.2004 12:09
Aby som sa doplnil, "vsetky MPEGy spoj" - teda patriace jednemu filmu, predpokladam 1 film = 2-3 SVCD.
To cisto preto aby si pre 1 film dostal 1 demultiplexovany zvuk ktory zAC-3kujes.
Siggi (48)|4.5.2004 19:41
Je tu este aj dalsia moznost. Pouzi DVDLAB. tam staci dat rovno SVCD file (samozrejme ze si ho spoj do jedneho). DVDLAB vie aj transkodovat audio. Ma tam na to tool. A mozes to v nom hned aj autorizovat.
pepa_ (2)|6.5.2004 15:23
Děkuji za reakce.
Bohužel je z nich jasné, že můj původní záměr s kopií původních mpg souborů nejde realizovat...
DVD-lab je asi nejednodušší možnost, původně mi do něj nešel načíst mpg soubor, musí se nejprve demultiplexovat a načíst video a audio stopu samostatně. Bohužel je ale za peníze, free mi končí za 10 dní.

S BeSweetom experimentuji, zatím ho neumím nastavit na resamling 48kHz. Tak mi držte palce.
clee (6592)|6.5.2004 15:59
[quote=pepa_]S BeSweetom experimentuji, zatím ho neumím nastavit na resamling 48kHz. Tak mi držte palce.[/quote]

resampling v BS snad ani neni, pouzivej na to SoundForge, ten jedinej mi nikdy prevod 41.1->48kHz nezprasil...
Hawkey_tvf (434)|7.5.2004 07:45
resampling v BeSweet samozrejme je, pozrite si poriadne dokumentaciu (je to "trochu" neprehladne), ale IMHO je naozaj najlepsie vsetko processnut v SoundForge alebo Auditione a tak v 24bit (da sa byt aj extremista a ist na este vacsiu presnost, ale napr. vacsina CD je dnes asi mastrovana v 24bit) a az na zaver to downsamplovat

44,1/16->44.1/24->48/24->48/16

SF ma ten pruser ze minimalne 6ka nevie priamo export do AC-3, zatial co v BeSweet nastavis a ides
MartinL (51)|7.5.2004 16:27
No ono by to šlo, za jistého předpokladu, aniž bys to překopával
Nemáš asi zvuk 41 Khz, ale chtěl jsi asi napsat 44,1 Khz. Takže pokud máš player, který tohle přehraje, máš vyhráno. Umí to Panasonic S 35, ale třeba na Grundigu bylo jen ticho. Takže to chce vyzkoušet. Postup je jednoduchý
Stačí mít IfoEdit, DVDpatcher, TMPGenc
V Mpegtools v TMPG si spoj jednotlivá CD dohromady, vytáhni si pak rovněž přes něj video stream m2v a audio mp2. U m2v pačni jen hlavičku souboru v DVD patcheru (třeba na 720x576). Pak už to jen zautorizuj v Ifoeditu (Author new DVD)
Pokud mp2 převedeš na ac3 48 Khz, bude to hrát všude
clee (6592)|7.5.2004 19:59
[quote=Hawkey]resampling v BeSweet samozrejme je, pozrite si poriadne dokumentaciu (je to "trochu" neprehladne), ale IMHO je naozaj najlepsie vsetko processnut v SoundForge alebo Auditione a tak v 24bit (da sa byt aj extremista a ist na este vacsiu presnost, ale napr. vacsina CD je dnes asi mastrovana v 24bit) a az na zaver to downsamplovat

44,1/16->44.1/24->48/24->48/16

SF ma ten pruser ze minimalne 6ka nevie priamo export do AC-3, zatial co v BeSweet nastavis a ides[/quote]

kde teda je v BS ten resampling??? strachal sem se v tom celkem dlouho a nic sem tam nenasel... kdyz dam force input rate na 48khz tak to akorat rozhodi zvuk (neresampluje ale pouze "urychli" zvuk)
stayman (12393)|7.5.2004 21:12
Pouzi Vegas a mas po starostiach \/ Tam je aj resampling, aj ulozenie do AC3, aj... :-D
mirekv (7169)|7.5.2004 21:57
clee: Resampling nemůžeš dělat Force rate co je na základním panelu, ten opravdu zrychlí zvuk, ale v módu SSRC, za kvalitu neručím, ještě jsem to nepotřeboval, ale funguje to.