Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Televizory (CRT, LCD, PDP): Led nebo plazma a pripadne jaka?

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Daniel

Znění dotazu: Dobry den
    Hodlam koupit do noveho domu novou tv. Puvodne jsem planoval opet koupit samsung se kterym jsem jiz nekolik let spokojen.
    Po precteni vlakna zde o Ue55d8000 jsem zacal pochybovat zda je muj vyber spravny dat 50 tis za neco co je docela poruchove se mi opravdu nechce.
    Na tv koukam ze 3,5 m. Mistnost je hodne prosklena. Na dvd nekoukam skoro vubec.
    Prosim o vas nazor zda ledku nebo plazmu. Dekuji

Technika, které se dotaz týká: Ue55d8000

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Nepíšeš co jiného budeš sledovat, jaký máš zdroj signálu. Já se přikláním k plazmě, vysvětlení můžeš najít mimo jiné ve vlákně ZDE.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Nevím o tom, že by D8000 byla nějak poruchová řada. Problémy můžeš mít s cloudingem, ale u plazem zase jsou problémy jiné (viz vlákna na plazmy Panasonic). Podle toho bych se tedy nerozhodoval. Rozhodni se podle toho, k čemu TV chceš používat, podle zdroje signálu a podle vlastností specifických obou technologií. Plazma má také své nevýhody (může být hlučnější - větráky, víc topit, problém blikání, vypalování, spec. problém nazelenalého obrazu u Panasoniců, ...), na které si dej pozor. Můžeš mít bezproblémovou D8000, stejně jako bezproblémovou VT30.
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25855, https://www.tvfreak.cz/plazma-vs-lcd...chnologii/2768, http://avmania.e15.cz/kupujeme-telev...lazma-nebo-lcd

Jestli máš jako jediný zdroj DVB-T, tak na 55" na 3.5m to bude asi docela hrůza u obou technologií.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 07-02-2012 v 15:18

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Presne tak, jen kvuli DVB-T bych 50tis nevyhazoval a nezachrani to ani sebelepsi TV.
    I jako moderni doplnek do obyvaku je to drahej spas

Pokud nadale trvas na velke placce jen pro pozemni digital, tak se mrkni na nejake low-end plazmy do 20tis.
    Pripadne si zjisti neco o HD vysilani (SAT, Skylink) a ostatnich HD zdrojich (BluRay) a planech do budoucna, pak by draha TV mela smysl.

Podobná témata

1. Pasivní 3D - jaká značka, případně model?
    Od Wendigox v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 134
    Poslední příspěvek: 07-10-2012, 08:40
  2. Plazma: Samsung PS42C450 nebo LG 42PJ550 - jaká je lepší volba?
    Od ice.bc v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 08-07-2010, 13:30
  3. jaka plazma/Lcd
    Od nikofe v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 03-10-2008, 19:18
  4. Lcd nebo plazma nebo daco jine do izby
    Od Bergo v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-04-2007, 08:21