Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-R300PRO VS. Xtreamer Prodigy Black

paliza111 (2)|3.2.2012 22:46
Uvažuji o koupi MC. Už jsem tak nějak můj výběr eliminoval na kusy eGreat EG-R300PRO a Xtreamer Prodigy Black. Jsou to novinky, takže se toho na internetu o nich moc najít nedá. Máte už s některým z těchto MC nějaké zkušenosti? A který byste mi doporučili? Nebo by moje volba měla směřovat úplně na jinou "mašinku"? Předem děkuji za jakoukoliv reakci, sám jsem v tomto směru amatér/nováček.

V tuto chvíli mě více láká Prodigy pro svou funkci nahrávání z TV, ale eGreat má asi větší podporu z řad českých "nadšenců". To je asi tak vše, co jsem sám zjistil.

Díky.
jok3r (33)|4.2.2012 00:28
[quote=paliza111;395434]Uvažuji o koupi MC. Už jsem tak nějak můj výběr eliminoval na kusy eGreat EG-R300PRO a Xtreamer Prodigy Black. Jsou to novinky, takže se toho na internetu o nich moc najít nedá. Máte už s některým z těchto MC nějaké zkušenosti? A který byste mi doporučili? Nebo by moje volba měla směřovat úplně na jinou "mašinku"? Předem děkuji za jakoukoliv reakci, sám jsem v tomto směru amatér/nováček.

V tuto chvíli mě více láká Prodigy pro svou funkci nahrávání z TV, ale eGreat má asi větší podporu z řad českých "nadšenců". To je asi tak vše, co jsem sám zjistil.

Díky.[/quote]

Xtreamer Prodigy Black sa este u nas ani nepredava, tak ake skusenosti? :-)
Ja som tento tyzden kupil prodigy a absolutna spokojnost...
paliza111 (2)|4.2.2012 00:32
[quote=jok3r;395446]Xtreamer Prodigy Black sa este u nas ani nepredava, tak ake skusenosti? :-)
Ja som tento tyzden kupil prodigy a absolutna spokojnost...[/quote]

Jak neprodává? Nechci nikomu dělat reklamu, ale na Heurece je asi 30 obchodů, které uvádějí, že ho mají skladem. I tak díky, za reakci.
hrasko777 (68)|4.2.2012 09:31
Prosim ta, ak mas uz kupeny Xtreamer Prodigy, vedel by si mi overit nasledovne veci:

1. ak sa pripojis na internetovu TV Huste.sk, da sa pozerat napriklad nasa hokejova extraliga nazivo, nemyslim len z archivu? Ide to v pohode? Neseka obraz v 540p, alebo nejake ine problemy s tym nie su?

2. Este by ma zaujimal zvukovy vystup: ak si na tom prehram nejaky videokoncert a napojim to na externy kvalitny zosilovac cinch kablami, bude vysledny zvuk lepsi, ako keby som to prehraval z PC na tom zosilovaci? Ide mi o to, ze v PC mam zvukovu kartu SB Audigy a ta ma iba 3,5 jackovy vystup, Prodfigy ma cinchovy RCA vystup. Dolezity je ale aj samotny audio HW.

3. Tie videokoncerty obsahuju audiokodek A52 (nieco ako AC3), prehra to Prodigy?

4. Ak by som si kupil Prodigy Black a nahral na ext. HDD nejake programy, daju sa potom v PC editovat (strih reklam, nazov atd.). Teraz nahravam priamo z TV na HDD (mam Panasonic V20) a funguje to len ako zaznamnik, neda sa to preniest do PC a ani nijako editovat, ako napr. v DVD rekorderi.

5. Je Prodigy a Prodigy Silver uplne to iste s vynimkou WIFI anteny? Maju uplne rovnaky HW a SW a pod.?

6. Co je lepsie kupit: Xtreamer Prodigy, alebo Egreat R200S?

Vdaka za rady.
Marty77 (16)|20.5.2012 19:22
Zdravím, chtěl bych oprášit toto vlákno, neb se rozhoduji mezi těmito dvěma MMC.

Prosím uživatele těchto MMC a také developery, bez kterých by ani nemělo cenu o nich uvažovat (Martini, Derby00, Killerman27,...) o jejich krátké srovnání.

Snažil jsem se přečíst vše co jsem našel zde i na egreat.cz i jinde, ale to množství informací už mi hlava nebere. :)
K prodigy jsem našel informací spoustu, k R300 méně, nicméně většina příspěvků se motá okolo konkrétních problémů a postupů, což pro mě momentálně není to podstatné. Vlastní porovnání výhody/nevýhody se mi najít nepodařilo.

Zajímají mě konkrétní rozdíly, použitelnost a s tím související FW podpora xtreameru/egreatu, ta uživatelská je myslím více než dobrá. :)

Co se týče HW vidím rozdíl zejména v konektivitě - R300 - více USB 2.0, externí SATA (rád bych využil), aktivní chlazení, display, tlačítka
- prodigy - duální DVB-T, pasivní chlazení

Nepodařilo se mi najít přenosovou rychlost přes 1000 Mb LAN u R300, je stejná jako u prodigy?

Vzhledem ke stejnému čipsetu, procesoru atd. předpokládám, že možnosti přehrávačů jsou víceméně stejné (s rozdílem DVB-T), takže nevětší rozdíly bude dělat FW, jeho zpracování a podpora.

Byl by někdo schopný popsat rozdíly v možnostech přehrávačů? O co přijdu když si koupím R300 oproti prodigy a naopak?
Lze na základě vašich zkušeností posoudit, který je v současné době odladěnější a jaký je výhled do budoucna?

Pocitově a designem mě to táhne k R300, ale z fór mám pocit, že prodigy může nabídnout více, ale zase ta laxní podpora xtreameru je mi proti srsti. DVB-T by bylo fajn, ale není to priorita, mám ho v TV, hodil by se jen kvůli nahrávání. Případné problémy s hlučností ventilátoru u R300 mi zas tak nevadí, dá se to řešit. Wi-fi pro mě není důležitá a android je mi buřt. Důležitá je podpora formátů a titulků a kvalita videa (to předpokládám bude u obou na stejné úrovni, nebo se pletu?

Jaký je rozdíl v aplikacích xlivecz, jukebox (se scrapperem na CSFD) atp. u prodigy a R300, je možné tyto vymoženosti používat na obou ve stejném rozsahu?

Je něco, co byste vyzdvihli u jednoho nebo u druhého, nebo naopak co je k vzteku?

Rád bych si v týdnu jeden z nich už konečně koupil, ale jsem tak trochu šťoura a pořád se nemohu rozhoupat. :D

Pro upřesnění:
Mám plasmu Panasonic TX-P50GT30E a router TP-Link TL-WD1043ND, vše bude v jedné síti přes kabel, úložiště ještě nemám dořešeno - možná přes ext. SATA (v případě R300), nebo uvnitř přehrávače, nebo USB 3.0.

Díky za pomoc, určitě tyto informace ocení více lidí, kteří se rozhodují....

PS: pokud jsem něco domotal, tak se omlouvám, už jsem toho na střídačku přečetl tolik, že se mi to trochu plete. :)
KamilZ (10277)|20.5.2012 19:37
R300 má 1GBit LAN, což ale neznamená, že to bude rychlé... Co se týká konektivity, tak mimo e-sata (napájeného) má i USB 3.0 v režimu HOST, což se také hned tak nevidí (většina má pouze SLAVE). S ostatním nepomohu.
Marty77 (16)|20.5.2012 20:05
Aha, že pro USB 3.0 nema prodigy HOST jsem si nějak nevšiml. Dobrá připomínka. Tu konektivitu beru u R300 jako výbornou, má vše co si lze přát.
U té LAN samozřejmě vím, že to není tak rychlé, spíš mi šlo o to, jestli jsou na tom oba přehrávače obdobně.

Díky
Marty77 (16)|27.5.2012 20:33
Nenajde se nikdo, kdo by poradil a zodpověděl moje otázky? Měl jsem pocit, že komunity těchto přístrojů jsou aktivnější. :( Tento týden už musím něco koupit... vidím to asi spíš na Egreat...
killerman27 (871)|27.5.2012 21:35
za sebe muzu rict ze jsem s prodigy spokojen, mam ale prvni verzi bez DVB-T a WIFI
co vim je ze u black verze se po kazde aktualizaci musi znovu ladit vsechny kanaly = na nasrani, urcite by to slo vyresit zalohovanim do nejakeho souboru, ale to musi udelat kluci sikmooky do FW
kupodivu se xtreamer s vydavanim FW celkem snazi a samozrejme neni FW dokonale odladeny jako u mnohem drazsich zarizeni, jinak si myslim ze egreat nebo xtreamer je skoro jedno

na xtreameru mas jeste vyhodu movie jukebox a diky longmatysovi i stahovani infa k filmum z csfd
Marty77 (16)|27.5.2012 22:15
Díky za reakci, takže jestli to dobře chápu, tak jukebox (s infem z CSFD) na egreatu není. Je šance, že by to šlo upravit i pro egreat? Když si vezmu, že mají stejný čipset, tak by to mělo jít rozchodit na obou, nebo se pletu a je v tom ještě něco jiného? Je to věc, která se mi zrovna dost líbí, ale dokázal bych se bez toho obejít.
killerman27 (871)|27.5.2012 22:42
tak to nevim, tenhle movie jukebox je zakopanej nekde ve FW prodigy a na FW i kdyz egreatu, iammu, noontecu atd je machr martini
Marty77 (16)|28.5.2012 13:43
Aha, já myslel, že je to práce komunity. No zkusil jsem dát dotaz i na egreat.cz, snad mi Martini poradí. díky