Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE46D7000 + Smit Irdeto CI+ - nefunguje

ninovka (6)|3.2.2012 18:33
Dobry den,
od leta 2011 mam TV UE46D7000 s modulom Irdeto CI+ od SMIT-u. Do 30.12.2011 som nepocitoval ziadne problemy. V tento den som stiahol a nainstaloval najnovsiu aktualizaciu (uz nepamatam oznacenie) od tej chvile mi TV zacala blbnut. Uz som sa docital ze niesom jediny komu sa pri zapnuti niekolkokrat restartoval ale nakoniec vzdy nabehol a nabehlo hlasenie "Uspech autentizacie" na to som si zvykol,aj ked ma to neskutocne vytacalo...
Avsak dnes TV uz s modulom nechce spolupracovat. hlasenie "Start autentizacie" a nic....ked to potvrdim, nabehne cierna obrazovka "kodovany signal" .Ked vypnem TV a zapnem ju znova vyhodi chybu "CHYBA CI+CAM 11" a zasa "Start autentizacie" a nekonecne nic....
Skusil som nainstalovat novy fw 1021 a nepomohlo...
PROSIM Vas o radu ak sa s tym niekto niekedy stretol.
Dakujem

Uz som presne tento text vlozil do ineho prispevku,ale nakoniec som vytvoril nove tema, tak mi to prepacte.
geronimoh (2327)|3.2.2012 20:12
Napadá mě nechat si někde (asi u prodejce satelitní techniky) nahrát do CA modulu původní FW, se kterým to jelo a poté už nestahovat aktualizace. A příště nekupovat modul CI+.
Dagy2 (3153)|4.2.2012 11:10
geronimoh určite dobrá rada, ale otázka je čo updatoval. Modul alebo telku? Oba sú problematické pretože ich nejde v domácich podmienkach downgradovať.
Preto prvá vec po zakúpení každej techniky: VYPNUŤ AUTOMATICKÚ AKTUALIZÁCIU
geronimoh (2327)|4.2.2012 11:47
[quote=Dagy2;395481]geronimoh určite dobrá rada, ale otázka je čo updatoval. Modul alebo telku? Oba sú problematické pretože ich nejde v domácich podmienkach downgradovať.
Preto prvá vec po zakúpení každej techniky: VYPNUŤ AUTOMATICKÚ AKTUALIZÁCIU[/quote]

No jo, máš pravdu, "ninovka" spíš updatoval FW v televizoru, než v modulu. To mě včera nenapadlo. Pak tedy pravděpodobně televizor nespolupracuje správně s CA modulem Smith CI+. Jestli jsi to koupil jako komplet, tak reklamuj u prodejce, ať ti ten CA modul vymění za jiný - bezproblémový. Jestli jsi sikoupil ten modul sám, tak asi špatná volba CA modulu, CI+ nebrat !!
ninovka (6)|4.2.2012 20:55
Diky za rady, ano upgradoval som fw telky, automacke upgrady nemam zapnute...Ten modul som kupil sam, dnes som ho dal reklamovat a asi mas pravdu ze som urobil chybu...hold je to dan z neznalosti :-) chcel som nenapadny dekoder v TV, nechcel som krabicu set-top boxu a asi sa mi to vypomstilo, aj ked to 3 mesiace islo bez problemov...pockam na vybavenie reklamacky, ked bude aj potom robit to iste tak budem musiet kupit nieco ine...Mam kartu Skylink Irdeto Standard HD, mozte niekto poradit alternativny modul?
Diky Pani
geronimoh (2327)|4.2.2012 21:01
[quote=ninovka;395594]...mozte niekto poradit alternativny modul?
Diky Pani[/quote]

Dekódovací modul CryptoWorks Irdeto MASCOM (http://www.e-satelity.cz/dekodovaci-modul-cryptoworks-irdeto-mascom/)
ninovka (6)|4.2.2012 21:52
[quote=geronimoh;395598]Dekódovací modul CryptoWorks Irdeto MASCOM (http://www.e-satelity.cz/dekodovaci-modul-cryptoworks-irdeto-mascom/)[/quote]

Diky za radu ;-)
Karel286 (73)|4.2.2012 22:50
Po přeladění 1.2. jsem pomáhal ladit několik sat. TV. Problémy s kódováním byly všude, včetně modulu Mascom s původní kartou od Skylinku se systémem CryptoWorks na TV LG.
Zde se neustále objevovala známá hláška „kódovaný signál“ i na free programech. V pátek 3.2. dokonce na této kombinaci (Mascom+CryptoWorks, programová nabídka gratis) fungovalo na určitý čas zcela volně HBO. A HBO volně tento den a v tuto chvíli běželo i na mé P50GT30 s modulem CI+ s kartou Irdeto. Od soboty již vše běží tak, jak má.
Tudíž předpokládám, že problém byl na straně poskytovatele, a svádět vše na modul CI+ není fér. Osobně s tímto modulem nemám žádný problém, a pokud ano, tak se tento problém vyskytuje i jinde.
ninovka (6)|5.2.2012 11:39
Je to zaujimave zistenie....ale ja som modul skusal este ak v sobotu rano, predtym ako som ho odniesol na vyskusanie do obchodu so satelitnou technikou (tam tiez nefungoval), no a okolo obeda som ho odniesol do obchodu odkial som ho kupil na reklamaciu...Mozno som mohol pockat do pondelka a skusit ci by dnes nesiel ked vravis ze je to od soboty ok...No uvidim ked mi ho vratia.
Potvrdzujem Tvoje slova ze 4mesiace som nemal s modulom CI+ ziadne problemy...az do aktualizacie noveho fw na TV 30.12.11, potom uz to nebolo nikdy bez problemov
geronimoh (2327)|5.2.2012 12:06
Mám modul Mascom v TV Panasonic VT20 a po 1.2. nemám sebemenší problém.
ninovka (6)|21.2.2012 12:20
Tak sa mi dnes modul vratil z reklamacie........neopravnena reklamacia, modul funguje.....
A ja sa z toho mozem pos... mne samozrejme aj nadalej vypisuje start autentizacia a nic....kodovany signal...Asi ho mozem vyhodit
bastlir (3245)|22.2.2012 18:07
[QUOTE=ninovka;398826]Tak sa mi dnes modul vratil z reklamacie........neopravnena reklamacia, modul funguje.....
A ja sa z toho mozem pos... mne samozrejme aj nadalej vypisuje start autentizacia a nic....kodovany signal...Asi ho mozem vyhodit[/QUOTE]

Jak jsem již popisoval v jiném vláknu - SMIT CI+ po aktualizaci přes STV1 doposud funguje v Sam. ...D6530 bez problémů vč. karty NEXT.