Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: upc DVB-C dve televize

Neregistrovaný (0)|2.2.2012 16:21
Tazatel: Darkman

Znění dotazu: Dobry den,

chtel bych se zeptat, jak "vyresetovat" bud ca modul od UPC - nebo televizi?
jedna se o to, ze mam televizi LG s CI slotem, poridil jsem tam CA modul od UPC a tedka mi tam jede nejaka cast programu (rekneme xy)
mam ale na tom samem tv rozvodu pripojeny jeste jeden externi dvt-c set-top-box (opet od UPC), na kterem ale vlastne naladim temer kompletni nabidku.
jenze jednou sparovany CA modul s televizi uz mi neumozni znovu preladit LG do defaultniho stavu a uz proste hrabe na ten ca modul

Technika, které se dotaz týká: LG
DVB-C set-top-box
CA modul
Ivo Mašek (10205)|2.2.2012 16:38
Tu kartu sám nepřepáruješ, ani "nevymažeš". To je něco, jako s pamětí EPROM. Pamě´t ve "švábu" lze smazat přes zařízení, kterému u nás na firmě říkáme "mazátko". Dnes už používáme RAM. To nelze smazat do ničeho, ale přehrát jiným programem.
Podobně se chová ona karta, která je s něčím spárována.
Neregistrovaný (0)|2.2.2012 17:45
[quote=Ivo Mašek;395167]Tu kartu sám nepřepáruješ, ani "nevymažeš". To je něco, jako s pamětí EPROM. Pamě´t ve "švábu" lze smazat přes zařízení, kterému u nás na firmě říkáme "mazátko". Dnes už používáme RAM. To nelze smazat do ničeho, ale přehrát jiným programem.
Podobně se chová ona karta, která je s něčím spárována.[/quote]

takze smolicek...
jito (999)|2.2.2012 18:25
Asi jsi nepochopil tu radu....
Pokud máš nějakou zaplacenou nabídku UPC,tak na všech kartách které máš ti půjde stejná nabídka.
Pokud na STB ti jde cca.100 programů,tak v TV ti půjdou taky.
Z tvého dotazu ale není patrno,jestli ty programy které ti nejdou v TV nemáš naladěné,nebo je máš naladěné ale jsou zakódované.
Ivo Mašek (10205)|2.2.2012 19:34
Karta je spárována s modulem. Budeme tomu říkat: karta A je spárována s modulem A. Tato karta nebude fungovat s modulem B. S modulem B bude fungovat karta, která je s ním spárována. Nelze jen tak mírnixtýrnix přehazovat karty z modulů dle naší chuti. Musí se s kartou vždy přehodit i modul, s kterým je spárována (pokud to jde., ne vždy jde modul "vyrvat" ze zařízení)
Neregistrovaný (0)|3.2.2012 18:44
mam zasuvku, ze ktere vede kabel do rozbocovace
- jeden kabel vede do digitalniho set-top-boxu od UPC s upc kartou A - zde jede temere vsechno (ne HD, neni to HDckovy set-top-box)
- druhy kabel vede do druhe televize, kde je zakoupeny CA modul s kartou a v teto televizi naladim pouze omezenou nabidku.

otazka zni, jak je mozne ze v TV jedna mam temer plnou nabidku a v TV dva mam omezenou nabidku.

PS: dokud jsem nemel zapojeny v TV dva CA modul s kartou, tak jsem tam mel take tu plnou nabidku. Po zapojeni CA modulu od technika UPC mam s kartou omezenou nabidku. Pokud CA modul vyndam, mam tam tu minimalni "neplacenou" nabidku.
Ivo Mašek (10205)|3.2.2012 20:29
[quote]
dokud jsem nemel zapojeny v TV dva CA modul s kartou, tak jsem tam mel take tu plnou nabidku.
[/quote]
Plná nabídka v UPC je zhruba 110 programů. Bez karty jde jenom základ, určitě ne 110 programů (mě se tohle nějak nezdá - to není možný)
Já mám 3 televize. Platím si a odebírám tzv. Supreme, což je plná maximální nabídka, tedy zhruba těch 110 programů. Televize č.1 má set-top-box KAON, a tam mám celý komplet, tedy i HD kanály. Televize č.2 má taktéž set-top-box, ovšem starší Handan, který neumí HD. Tudíž tam mám plnou nabídku bez HD programů. Televize č.3 je ještě CRT, mám ji v kuchyni, a je do ní zatažen koax bez set-top-boxu. Na ní mám pouze základ, šířený v analogu.
Obě karty, jak na STB Kaon, tak na STB Handan mám přes UPC spárované s příslušnými moduly v STB, a na obě mi UPC po kabelu aktivovala plnou nabídku (Supreme)
jito (999)|3.2.2012 20:30
Pokud nemáš naladěné všechny programy v TV,tak při ladění v TV vyber Síťové vyhledávání.