Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS

Terror (17)|6.4.2005 12:05
Existuje nějakej DTS kodek? Když si pustím film v DTS v NeroShowTime, tak ten mi signalizuje, že je film v DTS, ale zvuk nehraje. Mám nainstalovanej AC3 filter, ale ani tak to nejde :-( .

Díky za rady.
clee (6592)|6.4.2005 14:09
ffdshow ma integrovanej dts dekoder
Terror (17)|6.4.2005 14:19
[quote=clee]ffdshow ma integrovanej dts dekoder[/quote]
A nějakej samostatnej by nebyl? Nechce se mi kvůli tomu instalovat celej FFDSHOW :-( .
clee (6592)|6.4.2005 14:26
samotnej nevim, jinak dts dekoder se instaluje s windvd nebo powerdvd, ale ffdshow si klidne nainstaluj a vypni si asociaci vseho krome dts, kdyz ho jinak nechces pouzivat i kdyz neznam duvod proc...
Tilk (295)|6.4.2005 21:33
Je vlastne nejaky dovod preco nemat v PC len ffdshow?
bArDa (274)|6.4.2005 22:07
Terror: Pokud DTS v compu tak je Power DVD 6 Deluxe Edition jasna volba
vlada (3470)|7.4.2005 22:45
Tilk> To nevim, ale vim minimálně o deseti důvodech pro č ho tam mít :-)
http://jech.webz.cz/ffdshow.php
stayman (12393)|7.4.2005 23:06
Ja nepotrebujem ani jeden dovod a ide mi to aj bez ffdshow.
StD (8612)|8.4.2005 09:09
StayMan, tentokrát s tebou jednoznačně souhlasím. U mne též platí: FFDShow nebrat... :BB:
vlada (3470)|8.4.2005 11:28
StayMan by €RikŁ€, StD> A jak třeba takhle chlapci bez FFDShow vymyslíte zobrazování textovych titulků přes TV-OUT? A když si navíc ještě vzpomenu, že bych to chtěl ovládat dálkáčem?
Jak si dekódujete MPEG-4 AVC video? Kde si můžete vybrat různé metody postprocessingu, který se automaticky sníží na základě vytížení CPU? Kde si můžete vybrat 7 různých filtrů na potlačení šumu? Kde máte 11 deinterlace algoritmů plus všechny z DScaleru? Kde můžete libovolně obraz upravovat AviSynth skriptama? Který program Vám umožní korekci perspektivy nebo nakloněného obrazu? A na závěr: Který jiný kodek Vám umožní vybrat si, pro které FourCC jej chcete používat?
A to jsem zatim mluvil jenom o obrazové části. Ještě můžu zmínit perfektní mixer kanálů s nastavenim zpoždění a hlasitosti indivduálně. Dobře fungující ekvalizer, normalizaci zvuku, potlačení šumu a realtime AC3 enkoder navíc (výhody jsem popisoval v jinym threadu)?
Kromě toho nemam na počítači žádnej bordel v kodekách. Kromě FFDShow mam už jenom DScaler 5 pro DVD, XviD kvůli kompresi a jako knihovnu do FFDShow a potom bezztrátovej Lagarith. Ještě mam nainstalovanej AC3 filtr pro zvuk z DVD a MatroskaSplitter pro MKV, MP4 a AVI.
A to jsem pouze vypíchnul pár nejdůležitějšich vlastností.
Vláďa
clee (6592)|8.4.2005 11:51
no skoro vsechno umi jeste divxG400, ten mi sice chodil dobre, ale ffdshow mam radsi kvuli vic user-friendly gui
StD (8612)|8.4.2005 11:55
Vlada: Já v kodecích také žádný bordel nemám a kupodivu netrpím potřebou používat cokoli z tebou vyjmenovaných vlastností - např. DO používám jen na Sat-receiver pro přepínání kanálů a titulky nesnáším, mám jen originál audio, atd. Takže Fazit, to co je pro tebe důležité, může být pro někoho zbytečné, nebo případně i na závadu... :-D
stayman (12393)|8.4.2005 15:26
vlada

Nic z toho co popisujes nepotrebujem, pretoze na titulky mam dokonalejsi DivXG400, na deinterlaciu (pokial je to na vystup TV je ti to aj tak naprd) najdokonalejsi PowerDVD (ma aj mpeg4-> DivX dekoder a vsetky potrebne audio dekodery) ale aj WMP10 (+dekodery) to vie..., a ostatne prasive zaznamy/kodeky atd. ani nie ze nechcem, ale ani nepotrebujem a neviem zohnat. :-E
vlada (3470)|8.4.2005 16:00
vlada> DivXG400 neumí titulky v Matrošce, pro ěm je tim pádem nepoužitelnej. Jenom VobSub a FFDShow, případně MPC, VLC nebo MPlayer. VLC má taky vlastní dekodery MPEG-4, ale narozdíl od PowerDVD i MPEG-4 AVC. Navíc je nekonečněkrát levnější :-E
stayman (12393)|8.4.2005 16:22
Si sam odpovedas? :-E
clee (6592)|8.4.2005 16:37
stejne, jaky jiny filtry nez divx/xvid/mp3/ac3/dts/dv eventuelne mjpeg huffyuv se bezne pouzivaj?
stayman (12393)|8.4.2005 16:47
divx/xvid/mp3/ac3/dts/dv eventuelne mjpeg huffyuv :-E
Tilk (295)|8.4.2005 18:05
Co ste pisali o tych tytulkoch na TV, na vladovich strankach som cital ze je to koli nejakemu modu Theater. Mam ATI Radeon 9000 tam by to malo byt nie?
K comu je to dobre? Ja mam Tv ako by dalsiu plochu, len bez startov as ikon, nastavil som CONTROL + 1,2 prep. monitorov a je to. A nikdy som v ziadnom programe nemal problem s titulkami. Mozte mi to trochu obzrejmit?
pavelpt (2713)|8.4.2005 21:14
Nějaký mod Theatre, to je ten co máš asi nastavený :-)

S videem je to jako s auty, někdo to má na přemísťování a někdo na ježdění, někdo je konzument a jiný fajnšmekr.

V mém autě je spousta koní (+ jeden osel :-) ) a ve vyšší verzi je z kabiny ovládané krátkodobé chlazení turba.......
kdyby to bylo zadarmo....v této oblasti nějak nejde krást.

V softwaru je poněkud jiná situace, ale je třeba se alespoň zamyslet nad tím, jak je možné, že nějaký student doma v kuchyni nebo řekněme parta nadšenců dá dohromady něco co se kvalitou minimálně vyrovná produktům, které řekněme si to otevřeně (k tomu abych je použil několikrát za rok) za prodejní ceny nebudu kupovat.
clee (6592)|8.4.2005 21:18
jj vezmi si soucasnej xvid, komercni divx se muze jit vycpat...
vlada (3470)|9.4.2005 00:14
Tilk> Theatre režim lze aktivovat když spustíš klonování a monitor nastavíš jako primární zobrazovač. Potom je na TV buďto kopie monitoru nebo video ve fullscreenu. Já to takhle musim mít, protože na monitoru mam 1280x1024, ale TV-OUT umí jenom 1024x768. Takže s jinejma režimama bych měl značnou část videa na TV ořízlou nebo bych složitě umísťoval a zmenšoval okno přehrávače aby to sedlo na TV. Takhle s tím nejsou žádný problémy, navíc můžu na TV mít video a na monitoru dělat cokoliv jinýho.
Takž ten problém s titulkama se váže jenom na tenhle režim, jinak si je můžeš zobrazovat jak chceš. V novych ovladačích od ATI sem se s konfigurací TV-OUTu celkem zapotil. Sou to debilové, co s tim provedli. Přitom ty starý ovladače byly logický a přehledný.
Tilk (295)|9.4.2005 08:32
Tak ze ja ja mam Theatre! :-!!!
Tiez mam plochu 1280x1042 a TV-OUT 1024x768, jeden monitor je nastaveny tak a druhy tak, na zaciatku som nastavil rozlisenia a odvtedy som sa s tym nehral a problemy neboli :-) Ani som nevedel ze su aj ine rezimi :-E
TrueFriend (66)|9.4.2005 19:17
Mám dotaz, mohla by se tato diskuze věnovat i nadále dění okolo DTS, a nestáčet se téma do jiné oblasti?Alespoň přibližně :-) děkuju :-R :BB:
TrueFriend (66)|9.4.2005 19:22
Neví někdo o univerzálním ovladači, nebo o univerzání nadstavbě ovladačů (o utilitě) pro zvukovou kartu takové, aby filtrovala všechny odchozí zvuky do DTS, nebo SRS zvuku?
Myslím, třeba nějaký mixer např. z Audigi, nebo podobně fungující i na obyčejné stereo kartě (na stávajících ovladačích této obyčejné zvuk.karty).
Jako existují pluginy DTS/SRS pro Winamp, Windows Media Player a PowerDVD, tak jeslti je něco podobného i na reálné převedení zvuku ze sterea do DTS není třeba nějaká utilita, nebo ovladač pro Windows pro všechny zvuky výtupu ze zvukové karty ? :-? něco ve smyslu "Realtime convertor from stereo to DTS sound all on soudcard-OUT" :-)
pavelpt (2713)|9.4.2005 20:23
Hm...

Výstup ze zvukové karty jde už do vzduchu, teda jako ven z PC, do zesilovače, repro atd.takže :-? :-?

Vstup do zvukovky je po dekodování dat, ten jde nějak na PC ovlivnit, lze ovlivnit vevnitř ve zvukovce,co se tam bude dít, kolik kam čeho má dát, jak to má být hlasité a tak., ale to nemá nic společného s formátem v jakém jsou zvukové informace uloženy.

Stereo na vícekanálový zvuk v reaálném čase je velmi jednoduché.

System musí být nastaven na "Reproduktory domácího kina", zkrátka výstup dozadu nesmí být vypnutý.
Použiješ na dekodování čehokoliv co je MP2,MP3,WMA,Ac3 ,,, AC3 Filter 1.01 a jeto.
Tilk (295)|9.4.2005 21:24
TrueFriend> Sorry, este jedna vec
Pvelpt> Ake mas auto?
pavelpt (2713)|9.4.2005 21:51
Momentálně je s tím Solberg v zemi, kde se natáčel LOTR až na třetím místě :-(((

:-E
Tilk (295)|9.4.2005 22:40
Tak to si frajer. Aj ked ja holdujem skor hodnam. VTEC je VTEC. Asi menas Sti co?
pavelpt (2713)|10.4.2005 00:32
DTS nebo STI, tři písmena , jak hravě se dostaneš od digitálního teátru na Nový Zéland do úplně jinýho teátru, to jde pouze zde ve virtuálním světě. :-R

P.S. Zítra nechlastám.Slibuji. :-k
TrueFriend (66)|10.4.2005 15:31
Tak AC3 jsem sice nainstaloval, ale nějak se mi stále nepodařilo přijít na to, jak přehrávat třeba MP3 pomocí AC3 :-(((
pavelpt (2713)|10.4.2005 16:42
Je potřeba použít něco v čem se dá nastavit graf.

Zkus v MPC Options -Filters Overrides - Add AC3Filter(1.01)- zafajfkovat

dole se automaticky objeví Media types listuj dolů vyber MEDIATYPE_AUDIO a add subtype, listuj v seznamu a vyber MEDIASUBTYPE_MPEGAUDIO -- OK.

V nastavení AC3 Filteru vyber output třeba 3/2+SW5.1 channels a valí to na všecky repráky co máš dokola.

Pokud to máš optikou nebo něčím do zesilovače je potřeba zatrhnout SPDIF output, nejlépe pro všechno.


Pěkný poslech. :BB:
vlada (3470)|10.4.2005 21:15
TrueFriend> Ujasni si prosím pojmy a to co chceš. Podle mě si pleteš DTS a prostorový zvuk. Ale pokusim se to shrnout.
1) Chceš-li, aby Ti zvukovka posílala zvuk ven v DTS, máš smůlu. Nevim o žádnej zvukovce, která by to uměla a ani o žádnym programu.
2) Jestli chceš dostat ze zvukovky digitálně vícekanálovej zvuk (kterej neni v AC3 (DolbyDigital), nedá se použív PCM (nekomprimovanej zvuk), pokud vim. Už jsem se o tom jednou zmiňoval a nikdo mi to nevyvrátil. Musíš to teda překomprimovat buďto do DTS (což nejde, viz. 1) nebo do AC3. Do AC3 to umí kromě AC3Filteru 1.01 (neoficiální, nelegální verze) taky FFDShow. Podle mnoha lidí má AC3Filter 1.01 plno chyb, proto radši doporučuju FFDShow. Umí dekóodovat Dolby Surround, umí vytvočit stopu pro Subwoofer tam, kde neni a dekóduje téměř všechny formáty zvuku - MP1, MP2, MP3, AAC, Vorbis, FLAC, AC3 a DTS. Vyzkoušej to a dej vědět.
TrueFriend (66)|10.4.2005 23:25
Tak jsem to už rozjel...a je to přesně to, co jsem hledal :)
Ten filtr ffdshow je super...určitě lepší, než AC3, protože ten jsem ani nenakonfiguroval :)
Jen ještě bych se rád zeptal...ten filtr dekóduje zvuk jen z WMP a z MPC, nevíš jak udělat, aby reagoval na výstup z Winampu?
Díky :-!!! :-)
vlada (3470)|11.4.2005 13:03
[quote=TrueFriend]
Jen ještě bych se rád zeptal...ten filtr dekóduje zvuk jen z WMP a z MPC, nevíš jak udělat, aby reagoval na výstup z Winampu?
[/quote]
Těžko říct, jestli to je vůbec možný. FFDShow je DirectShow filtr, kterej se zaregistruje pro dekódování těch formátů, který si vybereš. Umí se ale zapojit i jako postprocessingovej filtr do DirectShow grafu. Tady by možná byla nějaká šance. Ale WinAMP standardně používá vlastní dekodery a posílá to potom rovnou do zvukovky.
Zkusim na tohle téma něco vypátrat a dam ještě vědět.
Vláďa
vlada (3470)|11.4.2005 13:45
Zkus kouknout na http://forum.doom9.org/showthread.php?s=&threadid=84498&highlight=winamp+ffdshow. Ale mně se to nepodařilo rozběhat. Jde o to zakázat dekódování určitýho formátu originálnim pluginem WinAMPu a nahradit to DirectShow dekoderem. Mně to ale nefunguje, WinAMP mi potom třeba MP3 nepřehraje, ale můžeš to zkusit.
Jedinou šanci kterou vidim je, aby někdo udělal FFDShow plugin do WinAMPu nebo foobaru2000. Nevim ale o tom, že by něco takovýho existovalo. Ani Google o tom nic neví a ten ví všechno :-)
Vláďa
TrueFriend (66)|11.4.2005 18:05
Díky, na tom foru se toho moc nedalo zjistit, ale už trochu vím, jak ten filtr vlastně funguje a v čem tkví jeho funkčnost :)

Tak se mi povedlo vlastními silami ve Winampu zprovoznit procházení zvuku přes DirectShow :)
Jde to jen u verzí Winampu 5-výše, kde se v nastavovacím okně programu vybere položka "plugins-Input" a v seznamu na pravé straně se objeví seznam dostupných DLL knihoven dekódující formáty souborů.
A změna se udělá tak, že se vybere jeden plugin (dll knihovna) označující MPEG-Layer1-3 a a potom se klikne na nastavení této DLL knihovny a v ní se nastaví, aby Winamp tento DLL soubor nepřidružoval k MP3 souborům....dá se OK.
Pak se vybere DLL knihovna, která má označení Nullsoft DirectShow Decoder a take se vyvolá její konfigurační okno a v tom se do řádku typů souborů přehrávající tímto DLL pluginem přidá "MP3".....OK.
Pak se zavřít a znovu otevřít Winamp a změna se projeví.

JEDINÁ NEVÝHODA !!!:
Soubor MP3 nelze při přehrávání zkrze filtr posouvat :-G ani při výstupu na jakýkoli formát (Direct sound, WavOut, aj..). Je to zajímavé, a zároveň velká škoda...ale pokud příjdu na nějaké ty zlepšováky, či jiné vychytávky, tak se s nimi podělím :BB: :-!!!
vlada (3470)|11.4.2005 23:24
TrueFriend> No přesně takhle sem to udělal a nehrálo mi to. Mam taky WinAMP 5, tak nevim, kde je chyba. Zkusim to holt ještě jednou.
TrueFriend (66)|12.4.2005 04:28
On se při tom přehrávání používá interní DirectShow Decoder Winampu.
A ten je ve verzi myslím 0.93, tak asi není tak vychytanej, ale protože jde do toho original FFDShow, tak by to mělo jít. Tak snad v novějších verzích bude i novější verze toho Nullsofťáckýho DirectShow Decoderu.
Jinak co jsem koukal na netu, tak na výstup do FFDShow by měl být i nějaký plugin jako "efektový", ale co jsme stáhnul, tak zatím nefungovalo.
Problém bude asi opravdu jen v tom DLL souboru DirectShow Winampu.
Zkoušel jsem i pekopírovat nějaký DLL z FFDShow složky do Winampské :OO , ale bez úspěchu :-!!! člověk by z toho 9-) :-)
vlada (3470)|12.4.2005 09:02
Hm, je to škoda, že to nefunguje úplně dobře. Já sem taky koukal po nějakym FFDShow pluginu, ale nic sem nenašel. Možná by stálo za pokus zeptat se na fóru na HydrogenAudio. Pokud to nebudou vědět tam, tak už potom nikdo.
TrueFriend (66)|12.4.2005 22:53
Nakonec mi nezbyde nic jiného, než že si budu muset asi sám nějaký udělat :-((( B-) :-!!! Ale ještě to tak umět :BB:
Terror (17)|14.4.2005 15:43
Tak sem nainstaloval Power DVD 6 Deluxe a zvuk u toho filmu stejně nejde :-? .
TrueFriend (66)|14.4.2005 16:28
No co se týká této aplikace (Power DVD) a zvukové podpory, tak nejlépe je na tom verze 4...ostatní verze již neobsahují pluginy pro filtraci zvuku, protože ty novější verze počítají s tím, že již máte zvukovku a ovladače, které podporují 5.1, x.1...tudíž využívá pouze zvukový výstup ale ne už žádné zvuk pluginy, pouze některé, ale ty nemají s filtrací nic společného :-(
vlada (3470)|14.4.2005 16:49
Terror> Mně u PowerDVD taky zlobí zvuk. Nejspolehlivější je VLC a celkem bez problémů funguje i MPC.
pavelpt (2713)|14.4.2005 21:59
K PowerDVD, zvukovou nadstavbu pro DTS je třeba si "dokoupit", je za příplatek.
TrueFriend (66)|14.4.2005 22:51
Jejda, dokoupit :) 9-)
stayman (12393)|15.4.2005 00:18
Staci jedno dobre urobene SN ...
StD (8612)|15.4.2005 01:03
Tak, tak... (StayMan) :-D
Terror (17)|15.4.2005 04:47
A jaká verze mi tam ten DTS dodá? Ať vím jakou "dokoupit"? :-E
TrueFriend (66)|15.4.2005 06:17
Asi u všech, ale asi musíš "nakupovat" ve správným obchodě 8-) 9-) :-E
Terror (17)|15.4.2005 15:26
[quote=TrueFriend]Asi u všech, ale asi musíš "nakupovat" ve správným obchodě 8-) 9-) :-E[/quote]
Já mám doma celej "obchod" a můžu si vybrat kterej produkt "koupit". Až teďka sem si všiml, že je tam na výběr i DTS Pack, tak sem ho teda "dokoupil" a už to fachá :-) .

Takže díky všem za rady :BB: .