Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber centra do 5000

axetom (4)|1.2.2012 00:34
Zdravim, poprosil bych zkusenejsi uzivatele o radu. Koupil jsem od LG bd670 ale zklamalo me streamovani po siti ktere se sekalo.
Takze zvazuju koupi noveho a nejlepe multimedialniho centra.. POzadavky:
nejlepe moznost interniho HDD ktery by zaroven slouzil pro nahravani dat pres sit (filmy muzika...)
Moznost prehravat po siti (bud kabel nebo wifi) soubory avi a mkv a pod. (aby se to nesekalo)
Nejlepe moznost pripojeni externi mechaniky aby sly cist filmy z dvouvrstvych dvd (externi mechaniku do USB mam)
Tichy chod! to je pomerne dulezite.
Nejlepe sluzby jako youtube, picassa..a kdyby to melo klasicky webovy prohlizec bylo by to super.
moznost pristupu z centra do klasickeho pocitace (nasdilene slozky)
limit pro me je 5000-5500. Nebranim se ani pouzitym vecem. HTPC nechci.
jok3r (33)|1.2.2012 08:09
Mal som podobné kritéria ako ty a vyberal som minulý týždeň, nakoniec som sa rozhodol pre Xtreamer Prodigy, v alze je teraz za 144eur. Vcera som ho objednal, dnes pride. Myslim ze splna vsetko co pozadujes + navyse SK/CZ archivy sa uz daju rozbehat.

Dalsi kandidati boli:
Evolve Infinity
eGreat EG-R200S
POPCORN HOUR A-210
petix (8)|1.2.2012 20:18
chci se zeptat na zkusenosti z MC...ty pozadavky popsane vyse vypadaji rozumne a ja mam v podstate ty same - jak je na tom ten extreamer? diky
JohnMetsn (45)|1.2.2012 20:44
Ja mel pomerne podobne pozadavky zde. Cekam ted jen na recenzi novych Prodigy Silver a Black..
jok3r (33)|1.2.2012 22:35
[quote=petix;395027]chci se zeptat na zkusenosti z MC...ty pozadavky popsane vyse vypadaji rozumne a ja mam v podstate ty same - jak je na tom ten extreamer? diky[/quote]

Tak dnes mi prisiel prodigy. Zatial sa s nim hram iba dve tri hodinky, takze len take prve postrehy. Po tom ako som sa zbavil katastrofalneho sw2 som milo prekvapeny.
Rychlost zariadenia podstatne vyssia, listovanie a nacitavanie suborov z NAS (synology 212j, gbit router) je rychlejsie ako bolo sw2 s internym diskom, sk/cz archivy som rozbehal bez problemov, je to fajn bonus. Streamuje to videa z kopec portalov, od rozpravok pre deti, zive, digitu az po filmy pre dospelych. Firmware som tam dal najnovsiu betu 3.0.3, nezaznamenal som zatial ziadne problemy. Dokaze to zobrazovat aj fotografie DNG (adobe RAW), teda resp. ich vygenerovane nahlady ulozene v dng. Oproti sw2 mi tam chyba plynuly jemny zoom videa, tu ide iba po skokoch, dufam ze to opravia. Inak cakal som ze bude mensi, ale to asi preto ze Sw2 bol taky maly, je to celkom kus hliniku. Interny disk v nom nemam, ani nebudem mat, vsetko bezi z nas a internetu a vserko je velmi svizne.
Takze ak zhrniem, zatial velka spokojnost, oproti sw2 je to nebe a dudy :-)
sirdo (1320)|2.2.2012 19:30
tiez planujem Prodigy Silver+extHDD+casom NAS, dufam, ze bude vsetko OK a hlavne user friendly, aby to zvladla aj moja netechnicka polovicka...
Kawex (69)|3.2.2012 11:57
Taky se přidám, mam Prodigy asi 14 dní a zatim jsem moc spokojený..
JohnMetsn (45)|3.2.2012 23:53
Co jsem tak koukal, tak Prodigy Silver uz maji skladem na Mall.cz...presto jsem nikde nenasel v zadnem jazyce zadnou recenzi?
jok3r (33)|4.2.2012 00:25
[quote=JohnMetsn;395438]Co jsem tak koukal, tak Prodigy Silver uz maji skladem na Mall.cz...presto jsem nikde nenasel v zadnem jazyce zadnou recenzi?[/quote]

V com by mal byt silver iny (lepsi) oproti prodigy okrem wifi? Myslim ze v nicom
JohnMetsn (45)|4.2.2012 00:46
Nemel byt v novych Prodigy Silver a Black byt uz v zakladu fw 3.5? Kazdopadne mne by prave ta wifi zajimala...vzhledem k tomu, ze na ni budu zavisly. Jaka bude rychlost a stabilita, jak dlouho bude cca trvat prenest 1GB video na interni HDD?
KamilZ (10277)|4.2.2012 07:46
Stabilitu Ti nikdo neotestuje, ta je závislá na lokálních podmínkách. Předchozí generace xtreamerů co se týká rychlosti HDD nestály na síti, ale na chipsetu, který stíhal jen pár MB/sec, po přepnutí do spec. módu o málo víc. Snad se to s novým chipsetem zlepšilo. Podle jedné antény u black tipuji, že to bude nebude MIMO, takže "jen" teoretických 150 MBit, při ideálních podmínkách by jsi se mohl dostat na reálných 9-10MB/sec za předpokladu, že to nebude brzdit chipset. Ale jsou to spekulace.

Ještě si zkus najít, jaká WiFi se dá strčit do Silver (jestli se nedělá nějaká s MIMO), pokud Ti tak záleží na rychlosti.
petix (8)|4.2.2012 08:01
Ahoj,

Hod sem prosim dalsi postrehy pokud budes moci. Diky.
Cetl jsem nekolik recenzi/testu a spousta lidi si stezovala na chybne mazani souboru, razeni souboru, nemoznost vratit se zpet do prehravace hudby potom co se spusti hudba na pozadi apod...

Treba je toto alespon castecne vyreseno pomoci noveho firmwaru, ktery jsi nahral...doufam

Diky
hrasko777 (68)|4.2.2012 09:15
Prosim vsetkych statstnych majitelov Xtreameru Prodigy o pre mna dolezite informacie:

1. ak sa pripojite na internetovu TV Huste.sk, da sa pozerat napriklad nasa hokejova extraliga nazivo, nemyslim len z archivu? Ide to v pohode? Neseka obraz, alebo nejake ine problemy s tym nie su?

2. Este by ma zaujimal zvukovy vystup: ak si na tom prehram nejaky videokoncert a napojim to na externy kvalitny zosilovac cinch kablami, bude vysledny zvuk lepsi, ako keby som to prehraval z PC na tom zosilovaci? Ide mi o to, ze v PC mam zvukovu kartu SB Audigy a ta ma iba 3,5 jackovy vystup, Prodfigy ma cinchovy RCA vystup. Dolezity je ale aj samotny audio HW.

3. Tie videokoncerty obsahuju audiokodek A52 (nieco ako AC3), prehra to Prodigy?

4. Ak by som si kupil Prodigy Black a nahral na ext. HDD nejake programy, daju sa potom v PC editovat (strih reklam, nazov atd.). Teraz nahravam priamo z TV na HDD (mam Panasonic V20) a funguje to len ako zaznamnik, neda sa to preniest do PC a ani nijako editovat, ako napr. v DVD rekorderi.

5. Je Prodigy a Prodigy Silver uplne to iste s vynimkou WIFI anteny? Maju uplne rovnaky HW a SW a pod.?

6. Co je lepsie kupit: Xtreamer Prodigy, alebo Egreat R200S?

Vdaka za rady.
JohnMetsn (45)|4.2.2012 10:14
[quote=KamilZ;395453]Stabilitu Ti nikdo neotestuje, ta je závislá na lokálních podmínkách. Předchozí generace xtreamerů co se týká rychlosti HDD nestály na síti, ale na chipsetu, který stíhal jen pár MB/sec, po přepnutí do spec. módu o málo víc. Snad se to s novým chipsetem zlepšilo. Podle jedné antény u black tipuji, že to bude nebude MIMO, takže "jen" teoretických 150 MBit, při ideálních podmínkách by jsi se mohl dostat na reálných 9-10MB/sec za předpokladu, že to nebude brzdit chipset. Ale jsou to spekulace.

Ještě si zkus najít, jaká WiFi se dá strčit do Silver (jestli se nedělá nějaká s MIMO), pokud Ti tak záleží na rychlosti.[/quote]

Dekuji za odpoved. Jde mi spise o to, zda kdyz budu chtit poslat film do xtreameru pres WiFi, zda si zatim skocim na nakup, nebo jen umyju ruce pred veceri :)

Ta antena co prodavaji zvlast ma podporu MIMO technologie, tak snad by do novych pristroju nedali horsi (?). Zkusim se zeptat u nich na foru....
KamilZ (10277)|4.2.2012 12:54
[quote=JohnMetsn;395471]Ta antena co prodavaji zvlast ma podporu MIMO technologie, tak snad by do novych pristroju nedali horsi (?). Zkusim se zeptat u nich na foru....[/quote]
Je to trochu kulišárna. Má sice psanou podporu MIMO, ale pouze 1x, což je 150 MBit i bez MIMO, takže v reálu to bude v lepším případě srovnatelné se 100MBit kabelem.
JohnMetsn (45)|4.2.2012 14:19
Dekuji, to je tedy pekne. Nezbyva mi tedy nic jineho, nez to koupit a vyzkouset. Vratit by se to melo dat vzdy :)
bandiit (160)|5.2.2012 19:25
[quote=hrasko777;395462]Prosim vsetkych statstnych majitelov Xtreameru Prodigy o pre mna dolezite informacie:

1. ak sa pripojite na internetovu TV Huste.sk, da sa pozerat napriklad nasa hokejova extraliga nazivo, nemyslim len z archivu? Ide to v pohode? Neseka obraz, alebo nejake ine problemy s tym nie su?

2. Este by ma zaujimal zvukovy vystup: ak si na tom prehram nejaky videokoncert a napojim to na externy kvalitny zosilovac cinch kablami, bude vysledny zvuk lepsi, ako keby som to prehraval z PC na tom zosilovaci? Ide mi o to, ze v PC mam zvukovu kartu SB Audigy a ta ma iba 3,5 jackovy vystup, Prodfigy ma cinchovy RCA vystup. Dolezity je ale aj samotny audio HW.

3. Tie videokoncerty obsahuju audiokodek A52 (nieco ako AC3), prehra to Prodigy?

4. Ak by som si kupil Prodigy Black a nahral na ext. HDD nejake programy, daju sa potom v PC editovat (strih reklam, nazov atd.). Teraz nahravam priamo z TV na HDD (mam Panasonic V20) a funguje to len ako zaznamnik, neda sa to preniest do PC a ani nijako editovat, ako napr. v DVD rekorderi.

5. Je Prodigy a Prodigy Silver uplne to iste s vynimkou WIFI anteny? Maju uplne rovnaky HW a SW a pod.?

6. Co je lepsie kupit: Xtreamer Prodigy, alebo Egreat R200S?

Vdaka za rady.[/quote]

1) Tak sekání bude asi záležet na rychlosti tvého připojení. Já mám 60 Mb/s a všechno jede krásně včetně HD programů.

2) Propojení CINCH kvalitnější bude a pokud nemáš jiné řešení kup alespoň trochu kvalitnější CINCH kabel.

3) To jsem nikdy nezkoušel.

4) Z prodigy by mělo být nahrané video editovatelné.

5) Ano, je to to samé zařízení.

6) To je na tobě. Vnitřnosti mají stejné. Ale jak je vidět i na tomto fóru Prodigy má větší uživatelskou základnu a dá se tak snadnějí vyřešit případný problém.
Erik T (52)|8.2.2012 11:27
Popreboval bych poradit budu si kupovat novou tv LG 50pz950 a byl jsem informovan ze ma plnohodnotny prohlizec a chtel jsem k tomu nejaky externi HDD 2TB na full Hd filmy o mmc toho moc nevim cca pred tydnem jsem se dozvedel ze vubec neco takoveho existuje a mam par dotazu jde k mmc pripojit 5.1 repro? Treba takove Genius home teather 5.1 6000? A druha a dulezitejsi vec kdybych si piridil nejake mmc s 2TB diskem a mel centrum propojeno pres wi-fi jak dostanu film z pc do nej pres sit diky za rady a priminte mi mou neznalost
Hmm (1739)|11.2.2012 19:22
V posledním čísle Audio-Video recenzovali ve srovnávacím testu
DUNE HD Max
eGreat EG-R200S
EVOLVE DualCorder HD
EVOLVE Infinity
HYUNDAI DV2H 266 HDDVBT
SENCOR SHR 9600T
a vítězem se stal eGreat EG-R200S s tím, že to má být zatím nejlepší eGreat, přehraje prakticky všechno a větráček je tišší než v předchozích modelech. Má i USB 3.0 porty, utáhne externí 2,5´ HDD a má jít napřímo připojit až 3TB 3,5´SATA HDD pomocí přiloženého napájecího kabelu (plus druhý interní v šuplíčku v přístroji).
Takže až na aktivní chlazení, které asi nepůjde vypnout při absenci vnitřního disku (je otázka jak moc se zahřívá čip a zda musí být takto chlazen), vypadá ten eGreat opravdu dost zajímavě. Cena něco málo přes trojku, tak o něm vážně k záložní TV uvažuju, protože ty AVI z USB nejsou u LCD Sama nic moc.
JohnMetsn (45)|11.2.2012 19:41
Ja tedy koupil Xtreamer Prodigy Silver a jsem zatim spokojen :)
Hmm (1739)|11.2.2012 20:30
[quote=JohnMetsn;397004]Ja tedy koupil Xtreamer Prodigy Silver a jsem zatim spokojen :)[/quote]Jo, ten je dobrej, ale vypadá příšerně. No a ve srovnání nebyl. Kladem je to pasivní chlazení. USB 3.0 má?
JohnMetsn (45)|11.2.2012 20:43
Ma...i WiFi...a teda bude to asi zalezitost vkusu, ale me se libi dost. Ackoli je to u mmc asi to posledni co mne zajima ;) I kdyz koukam ze ten eGreat ma zase navic USB3.0 Host, Prodigy ma pouze Slave...
jarino1978 (8045)|13.2.2012 20:06
ten e-great je síce na video celkom OK, ale na ostatné je to tragédia.
Hmm (1739)|14.2.2012 21:32
[QUOTE=jarino1978;397246]ten e-great je síce na video celkom OK, ale na ostatné je to tragédia.[/QUOTE]Měls ho doma? Myslíš tedy uvedený typ nebo eGreat obecně? A jaký konkrétní parametr je tak tragický? I zvuk? Abys tu kritiku v žoldu Prodigy nepřehnal :-)
jarino1978 (8045)|14.2.2012 22:15
hlavným problémom je nestabilný FW a to ho pochová, podobne ako SW2. Inak mal som doma R200/R300...