Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypadavanie snimkov LifeView FLY TV Prime 34 (SAA7134)

mico_tvf (6)|6.4.2005 11:23
Mam Abit NF7-S, XP-M 2500, 512MB RAM a doteraz som graboval cez TV IN na graf. karte. Absolutne bez vypadkov snimkov. Teraz grabujem ale uz cez LifeView FLY TV Prime 34. Mam tam vazne velky frame drop
Tento isty problem ma kamarat na podobnej zostave s Genius VideoWonder PRO III.
Snazil som sa to vyriesit roznymi radami a typmi na tejto a na podobnych strankach. Skusil som vsetko. Nepomohlo dokonca ani 32000khz.
Nakoniec sa mi podarilo vypadavnie snimkov vyriesit tak ze som v zalozke Interleaving v Fly2000 dal WinXPbuffered. Teraz sa mi vsak ovela viac rozchadza zvuk (je kratsi ako video).
EXISTUJE NEJAKE NAOZAJ UCINNE A SPOLAHLIVE RIESENIE???
V iuVCR sa mi nepodarilo najst ani jedno fungujuce riesenie (tiez tam boli volby interleaving ktore pomohli ale video bolo neprehratelne)
Milosbb (889)|6.4.2005 16:56
Nenapisal si,do akeho formatu zachytavas (AVI,MPEG2).Mam tu istu kartu,teda LifeView Fly TV Prime 34,zvuk bez kompresie 48000,video do Xvid-za hodinu vypadne max. 7-8 snimkov a po spracovani do mpeg 2 nie je poznat ziadny posun zvuku voci obrazu.

A najlepsia kvalita je pri zachytavani do nekomprimovaneho AVI 768x576,len je to narocne na kvalitu a velkost HDD.

Ten Xvid grabujemna max. rozlisenie 480x360,viac nestiha procesor.Teda musis sledovat zatazenie procesoru,nad 90% uz vypadavaju snimky a potom nesedi zvuk s obrazom.A

Ale co PC,to ine problemy,takze neviem,ci som ti poradil.

PS: Vo FLY2000 som vsetko nechal nastavene default,akurat mam zapnuty Blended cliping (deinterlace).
------------------------------------------------
AthlonXP 2000,VGA GeForce MX440 SE 64 MB,RAM 256 MB
mico_tvf (6)|7.4.2005 08:41
Zachytam do PICMjepeg vo full PAL (ako aj pred zmenou karty) a zvuk rovnako ako ty. Zataz CPU je do 30%. Ked som vsetko nechal na default tak mi to dropovalo frejmy ako na beziacom pase. Teraz to je lepsie az na ten rozchod (20min asi 5sekund). Ked to je nastavene tak ze dropuje tak to vyzera tak ze vyhodi par snimkov aby zosynchronizoval zvuk s obrazom. BEZ ZVUKU nevypadava nic!

Zvukovu kartu mam SoundStorm (ABIT NF7S) a ovladace mam 2.3.1.0 Fly2000 2.38RC2. Mohol by to byt problem Nforce2 chipsetu? Aku dosku mas ty?
Milosbb (889)|7.4.2005 16:58
Ja mam dosku zo stredoveku-Matsonic 8137C,FLY mam verziu 2.36 a zvukovku tiez zo stredoveku AC'97.

Tak neviem, este ma napadlo, ci nie je konflikt medzi ViVo grafikou a TV kartou o ovladace, ale nie som expert na PC, tak to ber s rezervou.

Takto to mam nastavene :

mico_tvf (6)|8.4.2005 07:25
Diki moc. Skusim si nahodit este FLY2000 2.36. Kartu s VIVO sice mam ale uz nie v PC. Takze tam problem nie je. Skor si myslim ze to je asi v tom chipsete. Ty mas iny. O problemoch s nforce2+SAA7134 som nieco pocul. Mozno este nieco v ovladacoch. Ake mas naistalovane?
Inak vcera som bol prekvapeny ze mi video nahrala bez posunu... Nic som nemenil! Dnes sa na to skusim znovu pozriet. Ja mam nastavenie Interleaving WinXP buffered. A frejmy nevypadavaju. A ak mi nejakym vyssim zasahom bude zvuk sediet, tak je vsetko OK ;-)