Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 27 PrvníPrvní ... 3456715 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 398

Téma: Návod na perfektné prehrávanie v MPC-HC - aktualizácia 14-04-2014

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2011

Mam Samsunga, Panasonica jsem kvuli blikani, bandingu i false contouringu vratil. Zkusim ale na Samsungu porovnat, nakolik motion smooth ON funguje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Calebcz Zobrazit příspěvek
    To co pise Foolproof je zajimave. Otazka je skutecne zda TV onech 120 snimku skutecne zobrazi, zda nejde pouze o to, ze je schopna nejak takovy signal zpracovat. Moc se mi to nezda
    Řekl bych , že musí zobrazit.
    Vždy při změně režimu vypíše přes OSD v levém horním rohu, na co se přepíná, lze si to tedy přečíst.
    Bez schopnosti zobrazit 120 Hz by nefungovaly 3D brýle..........

Je tu pravidelně Avatar uživatele Plutotype
    Registrace
    Nov 2011

Mna stale zaujima či 120Hz spôsobuje pri 24fps soap opera efekt. Vieš to popísať? Ako plazma ktorá beží na 120Hz a zobrazí každý snímok 5x zobrazuje pohybové scény - je to telenovela alebo len prestane blikať ( pri 120Hz 99% nevníma blikanie ) a 24p cinematic efekt zostane?

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Já to zase tak moc neprožívám.
    Jak jsem psal výše, používám hlavně Dune BD Prime 3.0, to si přepne TV přes HDMI na takovou snímkovou frekvenci v jaké je film či video.
    PC jsem používal vyjímečně, na těch 120 Hz se mi obraz jevil nejlepší, tím jsem skončil. MOnitor mám na 120 Hz naprosto standardně, pro přehrávání videa používám prakticky zde popsaný způsob. MPC HC mám nastavený Příloha 23220.

Ani na plazmě ani na monitoru nepozoruji žádné blikání, posoudit jestli je to "soap" nebo "cinematic" si netroufám obecně, podle mě to závisí hlavně na videu, v případě ripu na jeho parametrech.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

V rámci čerstvé instalace OS jsem se pustil do pokročilejšího ladění MPC-HC a jakousi náhodou narazil na tento projekt: http://haruhichan.com/forum/showthre...aii-Codec-Pack

Nejdříve jsem k tomu byl hodně skeptický (na spojení "codec pack" mám vypěstovanou averzi), ale po podrobnějším prozkoumání jsem zjistil, že je to vlastně docela šikovně vytvořený balíček. V podstatě se jedná o implementaci zdejšího návodu. Během instalace uživateli umožní zvolit několik nejzásadnějších nastavení (bitstreaming: ano/ne, dxva: ano/ne, ...) a souhrnný profil pro madVR dle výkonosti hardwaru, a poté provede "standardní" konfiguraci všech zúčastněných komponent. Je to docela pěkně udělané a na mém systému skutečně šlo ihned po instalaci přehrávat filmy ve 24p za použití LAV, madVR atd.

Fajnšmekři si samozřejmě nastavení následně ještě trochu doladí podle svých představ - ale v tom je to právě zajímavé, že po instalaci se vlastně nejedná o nic jiného, než co produkuje zdejší návod. Takže všechny nežádoucí střípky konfigurace provedené instalátorem lze jednoduše změnit, nic není pevně dané.

Registrace
    Nov 2011

Ano, tento pack vyuziva tie iste komponenty a urcite je to dobre na distribuciu a instalaciu. Co mi hlasili uzivatelia problemy, vzdy sa tykali konkretneho komponentu a preto sa snazim v navode naucit instalovat a ovladat komponenty zvlast. Využíva ale VS-filter, ktorý mne príde zbytočný. MPC-HC interný subtitle renderer vie utilizovať všetky jadrá CPU, VSfilter nie. Pre Full HD obsah 1920x1080 nie je žiadny rozdiel medzi kvalitou tituliek ( obyčajných alebo anime ) v MPC-HC alebo použitím VSfiltra.

VSFilter je "vraj" lepší na anime obsah, lebo vie renderovať titulky v natívnom rozlíšení a nespôsobuje nesprávne umiestnenie anime tituliek vo videu, ktoré nemá rovnaké rozlíšenie ako rozlíšenie TV/Projektora. Toto je vlastnosť interného MPC-HC subtitle renderera, lebo madVR renderuje interné MPC-HC titulky zároveň s videom a resizing videa napríklad z 720p na 1080p zasiahne aj pozíciu anime tituliek vo videu. VSfilter sa pridáva ako externý filter a titulky sa renderuju až po tom, čo sa vykreslí video stream.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Ano, použití VSFiltru bude kvůli úzké vazbě na anime. Správná formulace by však měla být spíš "umožňuje využít VSFilter" - stačí odškrtnout jeden checkbox při instalaci a tato komponenta se nepoužije.

Nesnažím se tu znevažovat tvůj návod, obsahuje spoustu užitečných informací a je bezesporu skvělý, pokud si někdo chce vše nakonfigurovat step-by-step. Tento pack mi ale přišel poměrně zajímavý, protože poskytuje trochu vstřícnější cestu pro méně technicky založené uživatele, kteří by z toho 25 stránkového PDF mohli být trochu rozladěni.

PS: Právě jsem dokoukal epizodu jednoho seriálu v SD kvalitě a musím potvrdit, že i při relativně konzervativním nastavení madVR je zlepšení ve výsledné kvalitě obrazu až zarážející. Zejména na čtverečkování v tmavých scénách.

Registrace
    Nov 2011

Mas pravdu - musim potvrdit, ze nie som z tych, ktorí podporuju instalaciu packov bez vedomosti toho "co je vnutri". Samotne nastavenia v hociktorom inom návode beru len 15 stran a myslim, ze kazdy je rad ked to niekde má čierne na bielom. To je ale dan za HTPC - na kvalitu treba knowledge. Navod sa bohuzial tiez nedal spravit kratsi, lebo potom by prisli dalsi uzivatelia a pytali by sa na to, co tam nie je.

Registrace
    Nov 2011

Update 11/6/2013
    PDF návod vrátane systémových požiadaviek, popisov nastavení, postupu a linkov na potrebné software komponenty je na stiahnutie tu:
    http://www.mediafire.com/view/zma8ce..._HD_filmov.pdf

Linky na balíky s potrebnými filtrami:
    http://www.mediafire.com/download/pb..._11-6-2013.rar

Registrace
    Nov 2011

Update 23/6/2013
    PDF návod vrátane systémových požiadaviek, popisov nastavení, postupu a linkov na potrebné software komponenty je na stiahnutie tu:
    http://www.mediafire.com/?zma8cedmwtd4zn6

http://www.mediafire.com/download/on..._23-6-2013.rar

Registrace
    Nov 2011

Update 22/7/2013
    http://www.mediafire.com/download/zm..._HD_filmov.pdf

http://www.mediafire.com/download/c2..._21-7-2013.rar
    Naposledy upraveno uživatelem Plutotype: 22-07-2013 v 19:07

Registrace
    Nov 2011

Update 22.9.2013

PDF návod a balík filtrov:
    http://www.mediafire.com/?wv71atrk30i23fq

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

Ahoj, díky za vyčerpávající návod i materiály - rozbíhám přehrávání fullHD z MPC-HC do projektoru Epson EH-TW3200 - nedaří se mi ale zprovoznit MadVR renderer. Vzal jsem složku z tvého archivu, zkopíroval ji do Program Files a registroval pomocí install.bat - registrace proběhne úspěšně, ale v MPC-HC mám pořád MadVR jako **nedostupný**. Co dělám špatně? Díky.

Registrace
    Nov 2011

MPC-HC máš 32-bit verziu? MadVR aj Reclock su 32-bit only, preto aj MPC-HC musí byť 32-bit.

Nováček
    Registrace
    Aug 2011

Aha, to bude ono, mám nainstalovanou 64bit...

Strana 5 z 27 PrvníPrvní ... 3456715 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: SONY 2014
    Od sarga v sekci Sony
    Reakcí: 309
    Poslední příspěvek: 24-12-2015, 12:51
  2. NAB 2014 Panasonic
    Od keto v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 08-04-2014, 14:48
  3. Aktualizacia flash playera