Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 26 z 26 PrvníPrvní ... 16242526
Zobrazené výsledky: 376 až 390 z 390

Téma: Návod na perfektné prehrávanie v MPC-HC - aktualizácia 14-04-2014

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Ked sa tu uz nacal strih 50fps materialu ...... ako riesia uvedene problemy profesionalni strihaci?

1) kupa monitora, ktory podporuje 50Hz refresh rate
    alebo
    2) ignoracia pulldown efektu pri 60Hz monitore a vystupna kontrola az na TV pri korektnom 50hz vystupe?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

Zdravím všechny a prosím o pomoc s následujícím problémem: na počítači i5-2500 3.3GHz, 8 GB RAM, grafika NVIDIA 560GTX-Ti, OS Win7, přehrávám přes HDMI kabel MKV filmy na projektoru Epson EH-TW6700. Když chci pustit film, zapnu projektor, přepnu obnovovací frekvenci na 23Hz (projektor ukazuje 23,97 Hz). Pustím film, a po nějaké době (cca 10 minut) začne trhat. Většinou vše běží zpočátku plynule, jenže pak začne trhání a postupně se zvětšuje, po pár desítkách minut je třeba film vypnout a přehrávač znovu pustit. Když to trhá i potom, pomůže jen restart počítače. Na přehrávání jsem zkusil jak zde zmiňovaný MPC-HC 32bit + MadVR + Reclock, mám i kombinaci PotPlayer 32bit + MadVR + Reclock, ale trhání se postupně začne objevovat v obou přehrávačích. Nakonec jsem zjistil, že film přehraje i PotPlayer 64bit bez ReClocku. Výsledek je ve všech případech zhruba stejný. Mám následující dotazy:

1) čím to je, že některé části filmu běží krásně (to si říkám, jak se na to krásně kouká), a pak to začne trhat? Přitom, pokud se na pasáž, která se cukala, vrátím v přehrávači zpět, tak napodruhé ji to přehraje bez trhání? je možné, že moje HW konfigurace počítače nedostačuje pro plynulý datový tok a proto se film po nějaké době začne trhat? Celý počítač je cca 8 let starý, projektor mám necelý rok.

2) při přehrávání ve 32bit přehrávačích se kazí zvuk, film je špatně slyšitelný (jakoby z plechové krabice), přičemž mi připadá že se zvuk kazí "ve vlnách", tzn. chvíli je to slyšet dobře, pak se to jakoby "potopí pod hladinu", a tak pořád dokola? Někdy pomůže změnit audio renderer, ale ani tak není zvuk stopro. Jinak 64bit přehrávač přehraje film zvukově zcela v pořádku. Dělá to tu ještě někomu na 32bit přehrávačích?

3) co přesně dělá ReClock? Pomůže nějak sesynchronizovat obraz? Film ukazuje framerate 23,976, Reclock ukazuje frekvenci projektoru 23,972, je to problém? Upřímně nejsem schopný rozlišit přehrávání filmu s Reclockem a bez něj.

Omlouvám se za poněkud širší dotaz, ale nevím jak to napsat jednodušeji. Díky předem všem, kterým odpověď bude stát za námahu.

Registrace
    May 2009

1) Ako sa sprava prehravanie, ak pouzijes vylucne len MPC-HC (s jeho internymi LAV filtrami. bez pouzitia Reclock+MadVR) ?
    2) Ako sa sprava prehravanie, ak to prehravas pri (nekorektnom) refreshi 60Hz?
    3) Ake mas vytazenie CPU/GPU pri prehravani cez MadVR ?

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

1) Pokud použiju pouze MPC-HC 32bit, jako video výstup "systémový" a bez reclock, tak na nastavené frekvenci 23Hz se na film prakticky nedá koukat, trhání je opravdu velké a mění se. MPC-HC přitom ukazuje ve statistice hodnotu Jitter 1 - 3 ms. To nevím, jestli je správně nebo špatně. Zahozené framy 0. Zvuk je velmi slabý a po zesílení na reproduktorech dost zkreslený, jak jsem psal v prvním příspěvku.
    2) při přehrávání na 60Hz obraz seká, ale stále stejně. Jde asi o nesoulad FPS filmu 23,976 a frekvence 60 Hz.
    3) Potplayer 32bit při použití MadVR (Madshi) a reclocku ukazuje vytížení CPU 23 procent, GPU 3 procenta. Zajímavé je, že reclock ve vlastnostech ukazuje použitý renderer VMR7 (windowed), ačkoliv v Potplayeru je nastavený Madshi.

Zatím nejlepší výsledky dává Potplayer 64bit bez MadVR a bez Reclocku. Aspoň jde korektně zvuk. Ale něco je špatně a pořád nemohu přijít na to, jak dostat těch 23,976 fps korektně na plátno...

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od dck79 Zobrazit příspěvek
    jako video výstup "systémový"
    1) Co je to "systemovy vystup" ? Mas zvolene EVR (custom)? Mas zapnute Aero?

2) 23% (pre jedno jadro) moze kludne znamenat potencionalne maximum (100 / 4) v zavislosti od vyuzitia multi-threadingu. Pri tvojej konfiguracii a vyuziti HW dekodovania musis mat CPU usage v jednotkach percent v MPC-HC (predpokladam, ze je rec o 1080p H264/AVC - BluRay remux, je tak ?).

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

1) Systémový výstup, v MPC-HC v menu Možnosti - Přehrávání - Výstup. Původně tam byl nastavený MadVR, který jsem potom vypnul, abych zjistil odpověď na Tvou první otázku. Mám si tam nastavit ten Enhanced Video Renderer (vlastní presenter)?
    Zapnuté Aero? Myslíš to prostředí ve Windows? Na co to má vliv?
    2) OK to dává smysl. Nicméně při 60Hz jede film pořád stejně, kdyby ho brzdil procesor, tak by taky trhal různě, ne? Ano jde o 1080p bluray x264 filmy.

Registrace
    May 2009

1) Ano. Aero je nutne, zapina V-sync. Standardne je zapnute, ale ak si zvolis nejaku jednoduchsiu (napr. W2k) schemu, deaktivuje sa.
    2) Je to mozne. V prvom rade by som sa pokusil rozbehat korektne prehravanie cez (samotny) MPC-HC, pod W7 by s tym nemal byt problem. Reclock je barlicka, ktory riesil v minulosti neschopnost GPU prehravat filmy pri 23.976. Dnes by s tym nemal byt takyto problem, ovsem to rozchadzanie ti moze sposobovat prave reclock, ak ho mas nespravne nastaveny. Pokial ti MPC-HC vytazuje neadekvatne CPU, treba zistit, preco. Skontroluj, ci mas aktivnu HW akceleraciu (pozri CTRL+J).

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

Takže prostředí Aero jsem měl defaultně zapnuté, vyzkoušel jsem ho i vypnout, žádnou změnu v přehrávání jsem nepozoroval. Ale díky za upozornění na HW akceleraci, v Potplayeru to bylo vypnuté, po zapnutí spadlo vytížení CPU na 9 - 15% a připadalo mi, že je to lepší.
    Prosím ještě odpověď na pár věcí v přehrávači MPC-HC, které mi nejsou úplně jasné:
    1) Co mám mít nastavené jako modul vykreslování videa? EVR custom, nebo ten MadVR?
    2) Pokud je nastavený MadVR, nelze zapnout ani vypnout V-sync (volby jsou nedostupné). Při EVR si můžu vybrat buď V-SYNC, Přesný V-SYNC nebo Alternativní V-SYNC. Co z toho vybrat?
    3) Jaký mít audio renderer? Zvuk je hodně zkreslený ať mám nastaveno co chci, jediný audio renderer kde je zvuk jakžtakž OK je volba Default WaveOut. V Potplayer 64bit je zvuk v pořádku, kazí se jen v 32bit verzích MPC i PotP.
    4) Mám tedy mít reclock, nebo je to dneska už zbytečnost, jak píšeš?
    5) Jakou obnovovací frekvenci mám mít nastavenou? Je lepší filmy pouštět na frekvenci projektoru 23,972 Hz, nebo na 24 Hz?
    Nikdy by mě nenapadlo, že je celá problematika takhle složitá...

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Když čtu všechny ty problémy a podivné chování, tak já bych začal pěkně od začátku. Čistá instalace systému, holé MPC-HC s vestavěnými LAV filtry a všechno musí bez jakéhokoliv nastavování naprosto bez problému chodit (na 60 Hz). Potom může člověk přepnout na 23 Hz a získat tím precizní plynulost při pohybu. A teprve následně si může začít hrát s MadVR pro získání lepší obrazové kvality (pokud mu to za to stojí), případně i s ReClockem. Při dodržení tohodle postupu zde nic zas až tak složitého není, a pokud se nějaký problém objeví, jde odhadnout jeho příčina.

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

tdlmarek: tak určitě, nejlepší by bylo přeinstalovat systém a začít od začátku, to souhlas. Nicméně se zatím snažím najít řešení, jak zprovoznit plynulé filmy bez reinstalace, protože to nebude zrovna záležitost na pět minut...

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od dck79 Zobrazit příspěvek
    zatím snažím najít řešení, jak zprovoznit plynulé filmy bez reinstalace
    Vsak snad neni tak slozite a casove narocne udelat Image stavajiciho systemu, nainstalovat panenske Win, jen nejnutnejsi veci a postupovat dle tdlmarek. V soucasnem stavu je vse jen boj s vetrnymi mlyny.
    A kdyz se nepovede, tak neni nic jednodussiho, nez se vratit k soucasnemu stavu obnovenim stavajiciho systemu z Image.....otazka nekolika desitek minut.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

No a nebo si to nainstalovat na jiný HDD, pokud člověk má něco k dispozici. Stačí jakýkoliv, třeba ze starého notebooku. A mezi instalacemi si člověk vybere jednoduše v boot menu při startu.

Nováček
    Registrace
    Mar 2018

Díky všem za rady, ještě jeden dotaz: existuje něco jako zkušební video, které by si člověk pustil a nějak jednoduše viděl, že má synchronizaci obrazu v pořádku? Popřípadě, zda toto ukazuje nějaká statistika v MPC-HC? Protože už jsem z toho tak zblblej, že nevím zda obraz trhá kvůli špatnému přenosu oněch 23,976 na plátno, nebo zda trhá, protože v kině by trhal taky a synchro je OK...

Registrace
    May 2009

CTRL+T - tearing test, vidno potencionalne vypadnutie/duplikovanie snimky
    CTRL + J - statistiky

Co a tyka plynunlosti, rovnako dobre posluzia rychle zaverecne titulky z filmu, rovnako zbadas skip/repeat frame a potencionalne ju uvidis aj v MPC-HC v statistikach.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2006

Nazdar, rad by som sa poradil k jednemu problemu. Dlhodobo som setup pouzival a do konfiguracie som nezasahoval. Od (ne)urciteho casu po spusteni prehravania sa to na par sekund zadrhne a to tak, ze zvuk sa rozbehne OK, obraz nabehne staticky snimok, zvuk dalej bezi, obraz stoji, potom obraz zrychlene dobehne zvuk a nasledne to uz ide cely film krasne plynule (zvuk a obraz synchro je OK). Bezal som spokojne dost dlho dost stare verzie programov, tak pre riesenie problemu som postupne dal novsie verzie ale problem stale pretrvava. Zda sa, ze to nie je suvisiace s konkretnym videom. Robi to pri roznych datovych tokoch pri 1080p, 720p aj nizsie.

System je postarsi intel 3570k (4 jadro), 8 GB RAM, GPU nvidia geforce 660 (2 GB VRAM, ovladace 399.24, do 4xx som sa este nevrhol), OS windows 10 64-bit (verzia 1803, plne updated). MPC-HC mam 1.8.2, madvr 0.92.16, reclock 1.9.0.7 beta. Ovladace ku on-board zvukovke su posledne. Novsie ovladace a aplikacie som vzdy instaloval po jednom, aby som videl, ci sa nieco zmeni. Najprv som skusal posledne final buildy (mpc-hc 1.7.13, reclock 1.9.0.0) a az neskor mpc-hc 1.8.2 a reclock 1.9.0.7 beta. System nie je pretaktovany.

Najprv som myslel, ze sa mi domrvila konfiguracia madvr, ktora by s tym mohla suvisiet ale vyzera to podla mna ok.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: madvr09216.jpg 
Zobrazení: 65 
Velikost: 57.0 KB 
ID: 34878

Strana 26 z 26 PrvníPrvní ... 16242526

Podobná témata

1. LCD: SONY 2014
    Od sarga v sekci Sony
    Reakcí: 309
    Poslední příspěvek: 24-12-2015, 13:51