Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MM centrum pro WiFi

JohnMetsn (45)|30.1.2012 21:55
Dobry den,

potreboval bych poradit s vyberem multimedialniho centra pro TV LG 47LE5300. Kdyz jsem se o ne pred lety zajimal, tak byl jeste myslim na trhu jen zcela novy Xtreamer a Popcorn. Zda se, ze se situace jiz zmenila, tak bych poprosil o pomoc s orientovanim se, nez se pustim do cteni jednotlivych recenzi.

Me pozadavky jsou:
- pripojeni ciste pres WiFi, nebudu k tomu tahat LAN kabel (muj router je Asus RT-N16 s Tomato fw, tudiz rychlost by mela byt dostacujici).
- fanless design (tichy)
- moznost prehravani DVD ISO, FullHD mkv s anglickymi titulky, ...
- nejvice by se mi libila moznost primeho streamovani 720p mkv pres wifi PC -> router -> MM centrum
- pokud by to nebylo mozne, tak moznost svizneho zkopirovani daneho videa pres WiFi na integrovany disk MM centra
- prijemny bonus by byla moznost primeho prohlizeni galerii ze stranek Picasy (jako to umi napriklad alternativni fw pro LG TV)
- cena do 5000Kc

- pokud bych pripojil MM centrum k HiFi, je mozne streamovat/prehravat hudbu aniz bych musel zapnout TV?

Vic co bych mohl chtit mne ted nenapada :)
Dekuji za pripadne rady,
eM
KamilZ (10277)|31.1.2012 10:09
Jaké MMC jsi si podle těch parametrů vytipoval? Porovnával jsi Tvé vybrané třeba s tímhle ? https://www.tvfreak.cz/doporucena-multimedialni-centra-leden-2012/4748

Ohledně WiFi - když se k tomu stavíš tak rezolutně, tak kdo chce kam, pomozme mu tam ... . Myslím, že tady o tom bylo už dost napsáno.
JohnMetsn (45)|31.1.2012 20:44
Dekuji za odpoved. No prozatim se mi nejvice pozdava Evolve Infinity a Xtreamer Prodigy Silver.

Evolve Infinity
+ jiz v prodeji
+ dle recenze slusny svizny firmware
- aktivni chladic HDD
- osklivy vzhled (dle meho vkusu a moc na tom nezalezi)
- update fw pres USB

Xtreamer Prodigy Silver
+ pasivni chlazeni
+ wifi dongle jiz v cene
+ pravdepodobneji vetsi komunita
+ pekny vzhled
- kdovijaky fw vzhledem ke predeslym verzim a ofic. podpora
- kdovijaka wifi rychlost, predem ke spatnym recenzim SW2

Na Evolve Infinity uz tu recenze je, bohuzel recenzent nemel moznost vyzkouset pro mne zasadni vec - rychlost prenosu po wifi. Na Prodigy Silver jeste zadne recenze nejsou a popravde nevim co ocekavat...


Samotna WiFi ani neni tak nejaka preference, jako nutnost. Ethernetova linka mi konci u vchodovych dveri, kde je zastrcena do WiFi routeru/NAS. Vsechny pocitace jsou pak pripojeny pres WiFi. Takto nam to vyhovuje a nerad bych jen kvuli mmc tahal nepekny kabel...
KamilZ (10277)|31.1.2012 21:40
Určitě bych počkal, jak dopadnou recenze a zkušenosti s Prodigy.
Filmy si dej alespoň na NAS, ať se nemusí dělit o pásmo PC s MMC.
tjurny (496)|31.1.2012 21:47
Nechapu co vsichni na tom wifi vidi :-(
JohnMetsn (45)|31.1.2012 22:03
[quote=KamilZ;394842]Určitě bych počkal, jak dopadnou recenze a zkušenosti s Prodigy.
Filmy si dej alespoň na NAS, ať se nemusí dělit o pásmo PC s MMC.[/quote]

Ano, pockam na recenzi novych Prodigy...snad si nedaji dlouho na cas.

[quote=tjurny;394845]Nechapu co vsichni na tom wifi vidi :-([/quote]

Zadne kabely? Domacnost jsem pomoci wifi propojil nekdy v roce 2005 a od te doby mi dobre slouzi. Jsou k nemu pripojeny vsechny PC, notebooky, mobily, tiskarny, scanner ci kindle. Zda se mi tedy prinejmensim trochu neohrabane, abych musel zrovna kvuli mmc tahat bytem kabel...

Do TV mam zapojene pouze napajeni :)