Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniStar S1 problem

past4 (72)|30.1.2012 15:22
ahoj sice už to tu určitě bylo psané.mám TechniSat TechniStar S1
modul CAM Cryptoworks/Irdeto Mascom verze 1.23 a stále mi to píše při přepínání program je kodovan pomíněný přístup občas se program zapne občas ne nevim si rady přístroj už mám více jak půl roku a žádná změna
martin1811 (15)|30.1.2012 17:07
u kterych programu a u koho sky link nebo upc.mam podobny problem v upc s hd programy.ale ted uz vim ze tam to proste nefunguje
past4 (72)|30.1.2012 17:15
mám skylink tu kartu vyměna a dělá to u všech
KamilZ (10277)|30.1.2012 18:03
Pokud máš poslední verzi firmware v přijímači i modulu, tak asi budeš muset zkusit jiný modul. Ještě si prověř nastavení, viz odstavec Úpravy ve verzi 1.23. Řešil bych to s dodavatelem, předpokládám, že to máš vše (příjímač i modul) od jednoho, takže se nebude moct vymlouvat.
past4 (72)|30.1.2012 18:18
[quote=KamilZ;394573]Pokud máš poslední verzi firmware v přijímači i modulu, tak asi budeš muset zkusit jiný modul. Ještě si prověř nastavení, viz odstavec Úpravy ve verzi 1.23. Řešil bych to s dodavatelem, předpokládám, že to máš vše (příjímač i modul) od jednoho, takže se nebude moct vymlouvat.[/quote]

to mám ale před pul rokem mi napsal že pokud je vše v pořádku tak to vrátit nemohu že je to vina skylinku
JOSCER (94)|30.1.2012 19:03
[quote=past4;394578]to mám ale před pul rokem mi napsal že pokud je vše v pořádku tak to vrátit nemohu že je to vina skylinku[/quote]

Vina Skylinku to rozhodně není. Především by to chtělo pro kartu ICE (což Výměna je) provést downgrade SW modulu na verzi 1.20. Lze to provést na starším notebooku s PCMCIA slotem. Pokud je notebook k dispozici, dá se stáhnout z ze stránek mascomu ovladač (https://www.mascom.de/index.php?id=31&no_cache=1&tx_damdownloads_pi1%5Bpoint) a sw 1.20 (http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm).
Po instalaci chodí karta v modulu v módu Cryptoworks (ne Irdeto) a situace by se měla zlepšit. Já mám tenhle modul v TechniSatu HD8-SX a nahrátím SW 1.20 se situace podstatně zlepšila.
Zkus třeba i teď v menu modulu nastavit ručne mód Cryptoworks, i to by mohlo pomoci. Pak je možné si pohrát ještě s nastavením modulu (viz odskok na stránce http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm dole). Třeba hodnotu "CA-PMT" nastavit na 5 sekund a podobně.
Předpokládám, že hlášky máš vypnuté.
A nejlepší by bylo, kdyby se ti povedlo někde sehnat (už se nevyrábí) modul Smit Cryptoworks (tzv. zelenomodrý). Já ho s kartou Výměna v TechniStaru S1 mám a chodí super.
past4 (72)|30.1.2012 19:21
no to moc nechápu co přesně stáhnout.žádnej notebook nemám.to nastavení na cryptworks sem ted zkusil ale nechodí to vůbec.no a tam to ostatní nastavování už jsem zkoušel pred pul rokem když jsme to řešil
JOSCER (94)|30.1.2012 19:33
[quote=past4;394599]no to moc nechápu co přesně stáhnout.žádnej notebook nemám.to nastavení na cryptworks sem ted zkusil ale nechodí to vůbec.no a tam to ostatní nastavování už jsem zkoušel pred pul rokem když jsme to řešil[/quote]

Když přepneš do módu cryptoworks, tak musíš dát v menu sat.přijímače reset modulu nebo sat.přijímač vypnout a znovu zapnout.
past4 (72)|30.1.2012 19:46
no sice to na cryptoworks jde ale nezměnilo se nic furt tam skáče to blbý okno a občas to ani kanál nenahodí
JOSCER (94)|30.1.2012 19:58
[quote=past4;394608]no sice to na cryptoworks jde ale nezměnilo se nic furt tam skáče to blbý okno a občas to ani kanál nenahodí[/quote]

Tak to už nevím. Jak jsem psal, já mám tenhle modul s kartou Výměna v TechniSat HD8-SX a tam je to v podstatě v pohodě. Ne, že by se nikdy při přepnutí neobjevila hláška "kódováno", ale je to velmi sporadické. Někdy i jen jednou třeba za 3 dny. Můj názor je, že by to v S1 mělo chodit stejně. Ale mohu se i mýlit.
Pak vyzkoušet jiný modul stejné značky, jestli tenhle není vadný (stát se to může).
past4 (72)|30.1.2012 20:04
no takovou možnost nemám jen vedle ještě máme starej topfield a tam ta karta vyměna jde uplně v pohodě ale žádnej modul nemá......tak mi kdyžtak prosimtě porad nějákej modul na kterym mi ta karta 100% pujde jestli takový vůbec je
JOSCER (94)|31.1.2012 06:18
[quote=past4;394613]no takovou možnost nemám jen vedle ještě máme starej topfield a tam ta karta vyměna jde uplně v pohodě ale žádnej modul nemá......tak mi kdyžtak prosimtě porad nějákej modul na kterym mi ta karta 100% pujde jestli takový vůbec je[/quote]

Jak už jsem psal. Já jsem v TechniStaru S1 jedinečně spokojený s modulem Smit Cryptoworks (zelenomodrý). Šlape jak hodinky. Ten kdyby se ti povedlo sehnat, tak bys udělal terno. Nabídka je třeba zde http://www.astrasat.cz/27_31-CA-moduly/78-Modul-CRYPTOWORKS-IRDETO-SMIT.html , ale je otázka jestli ho fakt mají.
Firma Omko doporučuje modul Smit Irdeto (http://www.omko.cz/modul-smit-irdeto/). Na stránkách http://www.omko.cz je složka FAQ, kde se doporučením modulů věnují.
Kdyby mi někdy vyšel čas, tak zkusím do své S1 dát ten modul Mascom (s kartou ICE) a otestovat, co to bude dělat. Mám ty moduly dva. V jednom mám SW 1.20 a ve druhém 1.23. Pak ti dám vědět.
KamilZ (10277)|31.1.2012 06:49
[quote=past4;394578]to mám ale před pul rokem mi napsal že pokud je vše v pořádku tak to vrátit nemohu že je to vina skylinku[/quote]
To je nesmysl, hoď to na hlavu dodavateli...
mirekv (7169)|31.1.2012 08:14
On to občas tento přijímač udělá, mám ho taky. I ten modul Mascom. Stačí přepnout o kanál zpátky a zase vpřed a kanál naskočí, Tobě ne? Navíc mám pocit, že se automaticky nahrává nový fw, protože mám najednou menu perfektně česky a navíc se se při nastavování pozice motoru zobrazí pozice a název satelitu, Ovšem ty hlášky o kódování to neodstanilo.
Třeba toto ale patří do jiné sekce, nerad bych zase popíchl Standu.
past4 (72)|31.1.2012 11:08
[quote=JOSCER;394653]Jak už jsem psal. Já jsem v TechniStaru S1 jedinečně spokojený s modulem Smit Cryptoworks (zelenomodrý). Šlape jak hodinky. Ten kdyby se ti povedlo sehnat, tak bys udělal terno. Nabídka je třeba zde http://www.astrasat.cz/27_31-CA-moduly/78-Modul-CRYPTOWORKS-IRDETO-SMIT.html , ale je otázka jestli ho fakt mají.
Firma Omko doporučuje modul Smit Irdeto (http://www.omko.cz/modul-smit-irdeto/). Na stránkách http://www.omko.cz je složka FAQ, kde se doporučením modulů věnují.
Kdyby mi někdy vyšel čas, tak zkusím do své S1 dát ten modul Mascom (s kartou ICE) a otestovat, co to bude dělat. Mám ty moduly dva. V jednom mám SW 1.20 a ve druhém 1.23. Pak ti dám vědět.[/quote]

to by bylo dobrý díky
past4 (72)|31.1.2012 11:10
[quote=mirekv;394662]On to občas tento přijímač udělá, mám ho taky. I ten modul Mascom. Stačí přepnout o kanál zpátky a zase vpřed a kanál naskočí, Tobě ne? Navíc mám pocit, že se automaticky nahrává nový fw, protože mám najednou menu perfektně česky a navíc se se při nastavování pozice motoru zobrazí pozice a název satelitu, Ovšem ty hlášky o kódování to neodstanilo.
Třeba toto ale patří do jiné sekce, nerad bych zase popíchl Standu.[/quote]

přesně tak mě taky. a to ti přijde normální?mě teda moc ne a někdy mám pořádně i co dělat abych ten kanál kterej zrovna chci nahodil to se můžu upřepínat někdy ani to nepomůže a musim přístroj vypnout a zapnout
JOSCER (94)|31.1.2012 11:43
[quote=past4;394692]přesně tak mě taky. a to ti přijde normální?mě teda moc ne a někdy mám pořádně i co dělat abych ten kanál kterej zrovna chci nahodil to se můžu upřepínat někdy ani to nepomůže a musim přístroj vypnout a zapnout[/quote]

Myslím, že přístroj vypínáš a zapínáš zbytečně. Zkus jen provést reset modulu. Když to hodí tu hlášku, tak jdi do menu, vyber položku "Podmíněný přístup" (druhá odspodu) a pak stiskni zelené tlačítko na DO (podle pomůcky na spodním řádku obrazovky). Mělo by to normálně naskočit.
JOSCER (94)|31.1.2012 11:50
[quote=mirekv;394662]On to občas tento přijímač udělá, mám ho taky. I ten modul Mascom. Stačí přepnout o kanál zpátky a zase vpřed a kanál naskočí, Tobě ne? Navíc mám pocit, že se automaticky nahrává nový fw, protože mám najednou menu perfektně česky a navíc se se při nastavování pozice motoru zobrazí pozice a název satelitu, Ovšem ty hlášky o kódování to neodstanilo.
Třeba toto ale patří do jiné sekce, nerad bych zase popíchl Standu.[/quote]

Poslední dostupný FW pro tento model je na stánkách technisat.de a je označen 2.46.0.10-2036 [09.01.2012]. Otázka je, jestli už je dostupný i přes OTA. Já instaluji vždy přes USB flash.
Dagy2 (3153)|2.2.2012 11:03
Past urobil si už niekedy v tvojom prijímači "továrne nastavenie" ?
často po rôznych nahrávaniach, premazávaní programov a prelaďovaní tam zostanú zrejme ako napr. vo Windows s prepáčením sračky, ktoré spôsobujú problémy.
Teraz s preladením SkyLinku je jedinečná príležitosť urobiť takúto "údržbu" prijímača.
Než to ale urobíš daj sem odpoveď.
mirekv (7169)|3.2.2012 11:10
Někdy musím tvrdý reset udělat taky, třeba se sekne obraz a zvuk jede dál. Naštěstí to není často a dá se s tím žít. Ono to asi souvisí s nahráváním na disk, třeba já nemůžu editovat nahrávky nějak se to sekne a najde spustit už žádná. To mě ale taky netrápí, edituju v PC.
Tu "údržbu" - ta chce občas udělat, naštěstí je nastavení za chvilku i naladění (tam si ale musí člověk počkat). :)
past4 (72)|6.2.2012 13:09
[quote=Dagy2;395095]Past urobil si už niekedy v tvojom prijímači "továrne nastavenie" ?
často po rôznych nahrávaniach, premazávaní programov a prelaďovaní tam zostanú zrejme ako napr. vo Windows s prepáčením sračky, ktoré spôsobujú problémy.
Teraz s preladením SkyLinku je jedinečná príležitosť urobiť takúto "údržbu" prijímača.
Než to ale urobíš daj sem odpoveď.[/quote]

to jsem neurobil ale tohle nebude žádná taková chyba protože mi to tak dělá od samího začátku co jsem ten prehravač zapojil
past4 (72)|6.2.2012 13:10
prosím doporučte mi už někdo ten modul co by měl fungovat chci napsat tomu prodejci jestli by mi ho nevyměnil
Dagy2 (3153)|7.2.2012 10:12
past, ja by som to nepodceňoval. to že je to od začiatku nič neznamená.
Osobne vy som urobil kľudne:
- nahral FW (ten istý čo tam máš)
- továrne nastavenie
- nové naladenie
- modul CRW a kartu ICE

už som videl mnoho priemyselných elektronických zariadení, že po zapnutí sa nespamätali. Prehratím FW nič neriskuješ.
past4 (72)|7.2.2012 11:28
[quote=Dagy2;395993]past, ja by som to nepodceňoval. to že je to od začiatku nič neznamená.
Osobne vy som urobil kľudne:
- nahral FW (ten istý čo tam máš)
- továrne nastavenie
- nové naladenie
- modul CRW a kartu ICE

už som videl mnoho priemyselných elektronických zariadení, že po zapnutí sa nespamätali. Prehratím FW nič neriskuješ.[/quote]

to vážně nechci znovu ladit programy a srovnávat je to mi tenkrát zabralo několik hodin
Kolbis (0)|7.2.2012 11:32
[quote=past4;396013]to vážně nechci znovu ladit programy a srovnávat je to mi tenkrát zabralo několik hodin[/quote]
Zkus ten přijímač někam přesunout. Z televize pod televizi nebo tak nějak. To asi také nepomůže, ale nedá to skoro žádnou práci...

Ten Mascom modul by měl Technistaru S1 vyhovovat. Pokud máš kartu ICE, možná by stálo za pokus v modulu změnit nastavení, aby používal místo režimu irdeto režim cryptoworks.

Cituji z webu OMKO:
TechniSat TechniStar S1 je nový vynikající HD satelitní přijímač s brilantním obrazem a zvukem. Přijímač má integrovaný dekodér Conax a jeden CI+ slot pro vložení dekódovacího modulu pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu (doporučujeme modul Mascom). Nové rozhraní CI+ (Common Interface Plus) umožňuje použití i nových dekódovacích modulů označených logem CI+.
past4 (72)|7.2.2012 12:21
[quote=Kolbis;396015]Zkus ten přijímač někam přesunout. Z televize pod televizi nebo tak nějak. To asi také nepomůže, ale nedá to skoro žádnou práci...

Ten Mascom modul by měl Technistaru S1 vyhovovat. Pokud máš kartu ICE, možná by stálo za pokus v modulu změnit nastavení, aby používal místo režimu irdeto režim cryptoworks.

Cituji z webu OMKO:
TechniSat TechniStar S1 je nový vynikající HD satelitní přijímač s brilantním obrazem a zvukem. Přijímač má integrovaný dekodér Conax a jeden CI+ slot pro vložení dekódovacího modulu pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu (doporučujeme modul Mascom). Nové rozhraní CI+ (Common Interface Plus) umožňuje použití i nových dekódovacích modulů označených logem CI+.[/quote]

to už jsem zkoušel na ten cryptoworks
jedna věc je co píšou a druhá pak skutečnost
Kolbis (0)|7.2.2012 12:51
Technistar S1 neznám, ale předpokládám, že jeho ovládání bude obdobné jako u ISIO. Takže bych zkusil radu od Dagy2.

Nemusíš hned ladit všechno a třídit několik hodin. Stačí si současné nastavení uložit na USB klíčenku a zkusit po resetu rozchodit jen pár stanic. Když to nepomůže, tak obnovíš nastavení z klíčenky a můžeš být tam kde jsi byl během 20-ti minut práce.
Dagy2 (3153)|7.2.2012 13:38
anebo prostě nestrávit ani minutku a sedět u toho a koukat na obrazovku "žádný signál" anebo si vzít knížku.
Naladenie a presuny staníc musíš zvládnuť za cca 30minut práce:
1/ nahrať FW
2/ továrne nastavenie
3/ preskákať všetky zbytočné nastavenia
4/ z menu vymazať všetky programy (po továrnom nastavení tam bude 13E, 19.2E a nemecké stanice)
5/ menu-ladenie TP -> nastaviť prvý TP, napr. 12525 -> hladanie a hotovo maš tam CT
druhý TP
tretí TP
koľko že ich má SkyLink? 6 alebo 7
tak akždý je max 20 sekund.

6/ prijímač už môžeš teraz používať a otestovať či je všetko OK alebo sa to niekde seka
7/ ak chceš preradenie do FAV listov -> menu triedenie Tv programov
a tu z ľavej strany klikám len zltým tlačítkom - presun do FAV po rade v ktorej chcem mat uložené programy vo FAV liste vpravo. To je u 100 programov ktorémám naladené max 5 minut.

tuším by to chcelo návod na "ladenie a usporiadanie programov v TS". Sú tam všelijaké možnosti presunov a triedenia, ktoré nie sú v návodoch. Napr. priame uloženie do nejakej pozície -> žlté tlačítko "PRESUN" a potom zadanie čísla. Takto sa dá presunúť program z poslednej pozície na ľubovoľnú.
alebo presun skupiny programov - označenie vybratých programov pomocou OK (musia ísť za sebou) a potom len žltým tlačítkom a naraz ich presunúť alebo zadať priamo číslo na ktoré sa má presunúť.
past4 (72)|7.2.2012 14:00
už vidim,že nad tím strávim kupu času a nic se stejně nezmění ačkoliv mám pocit že jsem tohle tovární nastavení tenkrát taky zkusil a pak jsem toho litoval jsem musel všechno rovnat znova (pokud to bylo kvuli tomu už si nepamatuji) vyzkouším všechno co mi tu poradíte a co budu schopen udělat ale tohle je podle mě ztáta času a nervy na víc
golfLC (1941)|7.2.2012 19:59
[quote=past4;396044]už vidim,že nad tím strávim kupu času a nic se stejně nezmění ačkoliv mám pocit že jsem tohle tovární nastavení tenkrát taky zkusil a pak jsem toho litoval jsem musel všechno rovnat znova (pokud to bylo kvuli tomu už si nepamatuji) vyzkouším všechno co mi tu poradíte a co budu schopen udělat ale tohle je podle mě ztáta času a nervy na víc[/quote]

Nevzdavaj to.... vieš, lebo potom to vyzerá, že každý Ti tu radil zbytočne a len tak do vzduch :-) Podla postupu na zálohu tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29413 zazalohuj setting, postupuj podla toho, co Ti napisal Dagy, ak to bude fungovat pri ladeni 6.tich TP Skylinku, vieš, že máš vyhaté... Ak nie, zo zálohy stiahni setting do prijimača nazad a si so všetkým, kde teraz za 5 sekúnd....
mirekv (7169)|7.2.2012 21:32
Hm, tak teď mi místo Tankové bitvy nahrál 2GB tmu.
golfLC (1941)|7.2.2012 22:00
na aký formát máš hdd??? Mne odisiel staručký technisat str1, tak rozmýšlam nas TechniSat TechniStar SIR, má byť u nás od 3/2012, ušetril by som na module.... Ale ťahá ma aj tá S1-ka... boh vie ako to bude s kodovaním nahrávok na ňom....
mirekv (7169)|8.2.2012 09:10
Je to fleška 16GB, samozřejmě FAT32, navíc zformátovanou přijímačem. Ovšem na ni nahrávám běžně, i po této příhodě jsem taky nahrával a v pohodě. Naštěstí dokument budou opakovat.
jan.eisner (1)|13.2.2012 12:15
Dobrý den,
prosím vás chci si koupit TechniStar S1 ale nějak pořád nechápu dekódovací moduly, mám kartu od gitalu tedy nyní je cslink klasická karto nikoliv IRDETO.
prosím vás nemáte někdo zkušenosti jaký modul koupit na stránkách OMKO doporučují Mascomu
Vyhlédl jsem si tento
http://www.elektro-fox.cz/obchod/dekodovaci-karty/mascom-irdeto-cryptoworks-modul.html
Ale netuším zda je schopný vůbec tu moji kartu načíst.
Děkuji moc za radu Honza
Dagy2 (3153)|14.2.2012 19:21
a v čom máš Honzo tú kartu zastrčenú teraz?
JoeCZ (20)|17.2.2012 14:18
[QUOTE=past4;395857]prosím doporučte mi už někdo ten modul co by měl fungovat chci napsat tomu prodejci jestli by mi ho nevyměnil[/QUOTE]

Pominu, že jsi založil duplicitní téma a tady to máš:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29286-Technisat-Technistar-S1?p=398061&viewfull=1#post398061
past4 (72)|21.2.2012 14:05
[QUOTE=JoeCZ;398062]Pominu, že jsi založil duplicitní téma a tady to máš:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29286-Technisat-Technistar-S1?p=398061&viewfull=1#post398061[/QUOTE]

dík už jsem napsal prodejci a požádal o výměnu za tuhle snad to pujde
squrrel (24)|26.2.2012 19:31
ahoj vsem,mam ted technistar digit hd8-sx 2 dny a modul mascom 1,20 a stejne to dela co tu popisuje uzivatel a mam ten samy problem a na omku mi rekly ze by to stim mascomem melo behat bez problemu a stejne nic .takze jestli je tu nejaky uzivatel s technistarem ,kterej uz mel takovej problem tak at pisne co stim .diky za odpoved. kazdopadne je to 100% v karte to uz mam otestovane,signal byl ok
golfLC (1941)|26.2.2012 19:39
[QUOTE=squrrel;399593]...mam ted technistar digit hd8-sx 2 dny a modul mascom 1,20 a stejne to dela co tu popisuje uzivatel ....[/QUOTE]
Len pre uvedenie na spravnu mieru, tebou popísaný satelitný prijímač neexistuje, len techniSAT digit hd8-sx....
Súčasne nepíšeš verziu používaného fw na prijímači, o type karty poskytovateľa tiež nič.... Tak sa potom ťažko radí :-(


squrrel (24)|26.2.2012 20:57
ano mas pravdu sem se smylil je to technisat a fw je doporucenej ze stranek omko a karta je irdeto ice z modulem mascom a skylink ,ale ted sem se nekde docet ,ze na druzici 19,2 ma mascom aktualizaci pro tento ci modul na 1,23 verzi takze zitra jdu koupit monoblok na dve ruzice a uvidime.

pisou tohle


18.3.2011 - Uvolněn SW 1.23/3.23 - upgrade pomocí Adapter-programátor. Upgrade přes družici bude uvolněn co nejdříve
Změna v provozu ICE karet. Podstatné zlepšení dlouhodobé stability. Odstranění mžikových výpadků.
ICE karty z důvodu stability EMM filtru nebudou provozovány v módu Cryptoworks, ale v módu Irdeto
Info: V menu modulu "Module Options/Einstellungen", "Expert Menu/Experten Menu" - "Go to expert menu/Weiter zum Experten Menu" je nový řádek "7. IC smartcard priority/IC-Karten Prioritat": I-Code = Irdeto mód, Cryptoworks = Cryptoworks mód.
Modul je prioritně nastaven do režimu I-Code. Tento režim se nastaví i po použití funkce "Obnovit tovární nastavení/Factory Settings/Werkseinstellung
Při prvním použití musí karta obdržet uvolňovací signál v tomto módu než začne dokódování. Toto trvá pouze několik sekund.
Karty Cryptoworks - tyto karty nadále pracují v módu Cryptoworks bez ohledu na to jaká je hodnota ve výše popsaném menu nastavena.
Karty ICE - tyto karty budou nadále pracovat v režimu I-Code. Z důvodu kompatibility je možné mód nastavit na Cryptoworks. Toto nastavení se nedoporučuje. V případě že pro ICE karty bude zvolena hodnota módu na Cryptoworks, při továrním nastavení modulu se tato hodnota sama změní na I-Code
JOSCER (94)|27.2.2012 18:55
[QUOTE=squrrel;399616]ano mas pravdu sem se smylil je to technisat a fw je doporucenej ze stranek omko a karta je irdeto ice z modulem mascom a skylink ,ale ted sem se nekde docet ,ze na druzici 19,2 ma mascom aktualizaci pro tento ci modul na 1,23 verzi takze zitra jdu koupit monoblok na dve ruzice a uvidime.

pisou tohle


18.3.2011 - Uvolněn SW 1.23/3.23 - upgrade pomocí Adapter-programátor. Upgrade přes družici bude uvolněn co nejdříve
Změna v provozu ICE karet. Podstatné zlepšení dlouhodobé stability. Odstranění mžikových výpadků.
ICE karty z důvodu stability EMM filtru nebudou provozovány v módu Cryptoworks, ale v módu Irdeto
Info: V menu modulu "Module Options/Einstellungen", "Expert Menu/Experten Menu" - "Go to expert menu/Weiter zum Experten Menu" je nový řádek "7. IC smartcard priority/IC-Karten Prioritat": I-Code = Irdeto mód, Cryptoworks = Cryptoworks mód.
Modul je prioritně nastaven do režimu I-Code. Tento režim se nastaví i po použití funkce "Obnovit tovární nastavení/Factory Settings/Werkseinstellung
Při prvním použití musí karta obdržet uvolňovací signál v tomto módu než začne dokódování. Toto trvá pouze několik sekund.
Karty Cryptoworks - tyto karty nadále pracují v módu Cryptoworks bez ohledu na to jaká je hodnota ve výše popsaném menu nastavena.
Karty ICE - tyto karty budou nadále pracovat v režimu I-Code. Z důvodu kompatibility je možné mód nastavit na Cryptoworks. Toto nastavení se nedoporučuje. V případě že pro ICE karty bude zvolena hodnota módu na Cryptoworks, při továrním nastavení modulu se tato hodnota sama změní na I-Code[/QUOTE]

Mám také TechniSat HD8-SX, CAM Mascom a ICE kartu. Také jsem kdysi upgradoval modul na verzi 1.23 a pak jsem se pokorně vrátil k 1.20. Provedením upgrade na 1.23 si rozhodně nepomůžeš, spíše naopak. To jen tak z mé osobní zkušenosti.
squrrel (24)|1.3.2012 17:29
[QUOTE=JOSCER;399762]Mám také TechniSat HD8-SX, CAM Mascom a ICE kartu. Také jsem kdysi upgradoval modul na verzi 1.23 a pak jsem se pokorně vrátil k 1.20. Provedením upgrade na 1.23 si rozhodně nepomůžeš, spíše naopak. To jen tak z mé osobní zkušenosti.[/QUOTE]

ahoj tak sem to upgradeoval a stejnej problem a ty mas jak rikas to co ja a tobe to neblbne pri rychlem prepinani?
JOSCER (94)|1.3.2012 18:53
[QUOTE=squrrel;400232]ahoj tak sem to upgradeoval a stejnej problem a ty mas jak rikas to co ja a tobe to neblbne pri rychlem prepinani?[/QUOTE]

Občas se při přepnutí objeví hláška "Kódováno ...". Někdy 2x za večer, někdy ani jednou za 3 dny. Hláška za chvíli zmizí. Když ne, což se stane velice málokdy, tak stačí přepnout na jiný program a hned zpět a jede to. Je to záležitost, kterou už jsem se přestal zabývat.
Mascoma 1.20 mám nastaveného následovně:
CA system: SINGLE, CA registration: STATIC, Force reading original PMT: OFF, CA-PMT delete time: 5 s, CI-Watchdog: 1500 ms
past4 (72)|5.3.2012 19:47
Takže kdo má problém jako jsem měl já: že kanál po přepínání občas funguje a občas ne a neustálé zobrazování hlášky o podmíněném přístupu.doporučuji koupit tento modul http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-irdeto-smit-skylink-ready-dekodovaci-modul a problém bude vyřešen mám ho už týden a vše funguje jak má co se týká toho modulu mascom ten zas doporučuji hodit do koše
squrrel (24)|20.1.2013 13:02
[QUOTE=past4;400848]Takže kdo má problém jako jsem měl já: že kanál po přepínání občas funguje a občas ne a neustálé zobrazování hlášky o podmíněném přístupu.doporučuji koupit tento modul http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-irdeto-smit-skylink-ready-dekodovaci-modul a problém bude vyřešen mám ho už týden a vše funguje jak má co se týká toho modulu mascom ten zas doporučuji hodit do koše[/QUOTE]

nuze tak sem po roce upgradoval modul mascom na 1.25 a hlasky prestaly a je klid ,uz sem se chystal jit to reklamovat uz to bylo neunosne takze hura a zdar mascomu ,ze se konecne k tomu postavil celem. :)
JOSCER (94)|22.1.2013 18:29
[QUOTE=squrrel;441845]nuze tak sem po roce upgradoval modul mascom na 1.25 a hlasky prestaly a je klid ,uz sem se chystal jit to reklamovat uz to bylo neunosne takze hura a zdar mascomu ,ze se konecne k tomu postavil celem. :)[/QUOTE]

A máš jen základ od Skylinku nebo i zaplacený nějaký HD programy? Já jsem zkoušel v TechniStaru S1 modul Mascom se sw 1.20, 1.23 i 1.25 a pokud byl příjem z transpordéru DVB-S2/8PSK s FEC 5/6, jak nedávno změnil SateliteBG na jednom TP, tak prostě Mascom nestíhá dekódovat. Po spuštění sat.přístroje ještě ano, ale jak se modul zahřeje, asi tak po půl hodině, tak je to v háji.
Hornet F-18 (1328)|22.1.2013 19:26
Hmmmmm, ale preco potom Mascom nema s tym TP problem v inom pristroji? Isiu? Nebude problem niekde inde?
JOSCER (94)|23.1.2013 07:53
[QUOTE=Hornet F-18;442165]Hmmmmm, ale preco potom Mascom nema s tym TP problem v inom pristroji? Isiu? Nebude problem niekde inde?[/QUOTE]

U mě má problémy jak v TechniStar S1 (tam jsem ho jen zkoušel, normálně tam mám CRW modul SMIT s kartou ICE), tak v HD8-SX (tam jsem musel koupit TechniCrypt CI+). Proč to "jede" v jiných přístrojích je otázkou. Třeba ty přístroje dekódování za ten CAM nějak "dotáhnout", nevím. Nebo se v nich ten modul tolik nezahřívá. Tohle už nechám na jiných.
squrrel (24)|23.1.2013 07:54
[QUOTE=JOSCER;442152]A máš jen základ od Skylinku nebo i zaplacený nějaký HD programy? Já jsem zkoušel v TechniStaru S1 modul Mascom se sw 1.20, 1.23 i 1.25 a pokud byl příjem z transpordéru DVB-S2/8PSK s FEC 5/6, jak nedávno změnil SateliteBG na jednom TP, tak prostě Mascom nestíhá dekódovat. Po spuštění sat.přístroje ještě ano, ale jak se modul zahřeje, asi tak po půl hodině, tak je to v háji.[/QUOTE]

hoj,mam zaplaceny od skylinku balicek kombi.ono se to kousalo i kdyz jsem mel jen zaklad stacilo prejet treba z prima cool na nova hd a bylo to tam.na druhou stranku jsem zpozoroval kazdopadne zrychleni nacitani programu pri prepinani a obcas jeste vyskoci .ze neni vlozena karta ale okamzite to nabehne.
JOSCER (94)|24.1.2013 18:44
[QUOTE=squrrel;442223]hoj,mam zaplaceny od skylinku balicek kombi.ono se to kousalo i kdyz jsem mel jen zaklad stacilo prejet treba z prima cool na nova hd a bylo to tam.na druhou stranku jsem zpozoroval kazdopadne zrychleni nacitani programu pri prepinani a obcas jeste vyskoci .ze neni vlozena karta ale okamzite to nabehne.[/QUOTE]

Mám tvůj příspěvek chápat tak, že máš modul Mascom se sw 1.25 v TechniStaru S1 a jde ti bez problémů NatGeo HD a NG Wild HD z bulharského transpordéru 12209, 8PSK s FEC 5/6? Já jsem ve stejném přístroji vyzkoušel dva kousky CAM Mascom a ani s jedním mi to nešlo, jak jsem psal výše.