Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-R6A

mistral (18)|26.1.2012 17:38
Pokud snad nekdo premysllite o tomto prehravaci postavenem na Realteku RTD 1186DD jako o levnem reseni pro prehravani 3D BD ISO obrazu ulozenych na NASu, tak na nej radeji rovnou zapomente. Osazene ethernetove rozhrani ve sve 100Mbit variante totiz v tomto pripade znamena uzke hrdlo a prehravani konkretne techto ISO obrazu neni ani zdaleka plynule (je nepouzitelne). Na stejnem ethernetovem kabelu koncicim ve stejnem portu meho gigabit routeru pak s takovymto multimadialnim obsahem nema Xtreamer Prodigy, ktery ma gigabitove eternetove rozhrani, sebemensi problem. eGreat EG-R6S tedy osobne vracim a nechavam si Prodigy, prestoze vsechny jeho moznosti ani zdaleka nevyuziji. Snad tento vstup nekomu usetri zbytecne starosti... Osobne navic tipuji, ze bude kombinace 1186DD a 100MBit ethernetoveho rozhrani nevhodna obecne pro nastinene vyuziti... IMHO to tedy bude mozne vztahnout i na dalsi podobne produkty (napr. eGreat EG-R200S)
dawie (90)|27.1.2012 18:47
Předpokládám, že vzhledem ke zmíněnému chipsetu RTD 1186DD máš na mysli 2. generaci eGreat EG-R6A II.

Protože o něm uvažuji jako o levnějším MMC měl bych pár dotazů:
1. Zvládne 3D BD ISO přehrát aspoň z ext. HDD přes USB?
2. Zvládne přes LAN přehrát "obyčejné" ISO BD (tedy ne 3D)?
3. Do jakého bitrate u mkv zvládná přehrávání po síti? resp. běžné HD ripy (8-12 Mbps) vs Samsung Oceanic Demo (40 Mbps)?
4. Tuším je pasivně chlazený...co zahřívání při delším provozu?

Edit:
teď jsem si všiml.... eGreat EG-R6A II nemá RTD 1186DD (ten je u vyššího modelu eGreat EG-R6S) ale jen RTD 1185. Vzhledem k tomu, že jsi testoval 3D šlo asi o ten vyšší model.
mistral (18)|27.1.2012 23:42
Samozřejmě jsem měl na mysli model EG-R6S, moc se omlouvám všem za mystifikaci. Přehrávač jsem již vrátil prodejci, takže na všechny dotazy neznám odpověď, jelikož jsem se jím po zjištění již zmíněné nepříjemnosti déle nezabýval.

1. Ano zvládne, toto jsem testoval. Jen musím podotknout, že se jednalo o 2,5" 5400PRM disk v externím USB 3.0 boxu napojeném na USB 3.0 host konektor přehrávače. Věřím ale, že by to jelo i přes USB 2.0, potvrdit to ale nemohu.
2. Ano
3. To jsem netestoval.
4. Ano pasivně. Přehrávač mi tedy neběžel vyloženě dlouho, ale nezdál se mi na dotek ani vlažný. Řekl bych tedy, že samotný chipset příliš netopí. Mohu se na to ještě zaměřit u Prodigy, který je také pasivně chlazený. U něho bude ale mít samotné šasi jistě větší chladící výkon, takže to nebude příliš porovnatelné..

Jinak, dawie, Tvůj zájem o něj samozřejmě chápu, sám jsem uvažoval stejně, nebýt zjištěného problému, byl by pro mě ideální.

Co mohu ještě navíc dodat, je to, že externí BD mechaniku zvládnou obsluhovat oba mnou testované přehrávače (Xtreamer Prodigy i tento diskutovaný eGreat EG-R6A). Problém je, že při spuštění komerčního BD disku se tento sice snaží přehrávat, ale nejede obraz ani zvuk. Platí to pro 2D i 3D obsah. DVD disky jedou v připojené BD mechanice bez problému.
dawie (90)|28.1.2012 08:49
Děkuji za odpovědi a mé otázky i přídavek o obluze externí BD mechaniky. Je trochu škoda, že s komerčními BD plackami to nejede :-(
O tomto přehrávačni (no možná i o té slabší verzi EG-R6A II) jsem uvažoval proto, že se stále nejde dočkat Asus O!Play BDS-700, který by splňoval mé požadavky...tedy hlavně přehrávání BD a DVD s upscalingem a jako bonus přehrávání avi, mkv a ISO souborů přes USB či po síti. 3D pro mne není zajímavé, protože na to nemáme TV; takže ani nepřehrávání 3D BD ISO po síti by mi nijak nevadilo ;-)