Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

spuštění EDIUS PRO 3

Fillbiker (9)|5.4.2005 21:37
Ahoj, potřeboval bych poradit, proč mi nejde spustit Edius PRO 3. Mám XP home, P4 2.4GHz, 1024 DDR400 DUAL, Radeon 9700 PRO. Po instalaci potvrdim restart počítače, pak na ploše poklikám na ikonku ediusu a po kraťoučkém načítání se nic nestane. Je to vždy to samé. Je možné, že bych někde měl vypnuté (asi v BIOSU) instrukce SSE nebo tak něco?
Pokud totiž to samé nainstaluji na druhém PC (P3 500MHz, 256 RAM, GeForce2mx400), tak to funguje výborně, jen to nestíhá ten komp. Prosím o radu, jsem z toho fakt nešťastné.
Díky všem.
Leon (51)|12.4.2005 15:29
Obevi se alespon logo Ediusu?
v biosu se zapina podpora HT a nektere spec. rozsireni, SSE urcite ne!
to co popisujes se muze stat-pri problemech s Quick Time,nebo u nekterych VST pluginu.
zkus spustit spravce uloh a napis ktery proces pribyl pri spousteni EDIUSu a ktery z nich tam po neuspesnem startu zustal viset.
Fillbiker (9)|12.4.2005 18:36
OK, mrknu na to o vikendu, mam striznu na baraku a driv se tam nedostanu. V biosu jsem nic nenasel, takze to musi byt necim jinym. Je mozny, ze to dela treba ten quicktime, protoze jsem tam predtim mel myslim novejsi verzi a treba je treba ji pred instalaci ediuse uplne celou odinstalovat a odstranit. Jinak myslim ze ani logo ediusu se nezobrazi.
Fillbiker (9)|17.4.2005 16:06
Tak jsem odinstaloval QuickTime i vsechno od Edius PRO 3 a znovu nainstaloval a nic. A po tom spusteni se ani logo edius neobjevuje a ani jsem si nevsiml, ze by pribyl ve spravci aplikaci nejakej program. Fakt to nechapu. Asi zkusim preinstalovat XP, ale pokud to nepomuze, tak me asi trefi.
roberta (10)|17.4.2005 23:12
Fillbiker
Tieto divne veci sa mi začali diať v kompe po prechde na Intel P4 HyperThreading. Niektore programi sa akoze spustaju /su tam aj presýpcie hodiny/ a potom sa nedeje nic. Ale v spravcovi beziacich aplikácií samozrejme ten program beží akože na pozadí. Len tolko, je moja skúsenosť.
Fillbiker (9)|19.4.2005 20:02
Ja ale nemam HT? mam jen P4 2.4@2.7
Leon (51)|20.4.2005 13:12
to neni dobre :-((
EDIUS podporuje HT,tam bych problem nevidel.
zkus nainstalovat ciste XP a jen edius,ale zkus jej zpustit pred restartem.

jeden nemistny dotaz,predpokladam, ze to je tzv net verze-pokud ano?je tam treba pred restartem udelat zmenu v registrech.

Apropo jakou mas desku?
Fillbiker (9)|21.4.2005 20:04
Zmenu v registrech jsem udelal. O nic nejde, makam na nem v praci, tam mam orig., ale chtel jsem ho mit na zkousku i doma, abych si neco natrenoval.
Mam desku ABIT IC-7.
Fillbiker (9)|24.4.2005 20:53
Tak konec, preinstaloval jsem OS a uz to jede ok.