Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Struktura VIDEO_TS.IFO ?

machura (41)|24.1.2012 20:03
Dalo by se nekde nahlednout do oficialni dokumentace, kde by se dalo zjistit, jaka je struktura dat v IFO souboru DVD ? Jde mi hlavne o adresu 0x100, 0x101 a vyznam jednotlivych bitu. Nasel jsem nejakou stranku, kde to bylo popsano, ale kdyz jsem to porovnaval s IfoEDIT a editaci ifo souboru, tak to neodpovidalo.
machura (41)|24.1.2012 22:07
Odkazu hodne, struktura IFO bohuzel nikde ...

myslim význam 2bajtů na 0x100 a 0x101 (= parametry VIDEA)
např: 5E 18

Tohle moc neplati: http://dvdnav.mplayerhq.hu/dvdinfo/ifo.html#vidatt
666dia (476)|25.1.2012 09:17
takže nechápu, co vlastně chceš, v nadpisu článku jsi zadal, že chceš vědět, co je na adrese 0x100 ve VIDEO_TS - a jaká je struktura v Ifo souboru, poslal jsem ti sice spoustu odkazů, ale ty správně informují o struktuře IFO, potažmo DVD...
ve VIDEO_TS na adrese 0x100 je tohle:


to co jsi poslal ty na závěr, není struktura IFO, ale struktura VOBu, která se samozřejmě nebude shodovat zase se strukturou mpegu - struktura mpegu je sice téměř totožná se strukturou VOBu ale jinak zapsaná, má jiný binární zápis atd...jenže ty ses ptal na něco jinýho....
takže si vlastně ujasni chlapče, co vlastně chceš a nereaguj, tak jak reaguješ, na to tady není nikdo zvědavej...
machura (41)|27.1.2012 21:46
Tak pokud ja vim, tak jsem se ptal na to, na co jsem se ptal a to je vyznam bajtu na adrese 0x100 a 0x101 ve VIDEO_TS.IFO. A potreboval jsem to po bitech. Ani ten odkaz ode mne nebyl od veci. Tak nechapu reakci.

Nakonec jsem to nasel popsano v US patentu. BTW, IfoEdit v tom ma zrovna drobnou chybku.
666dia (476)|27.1.2012 23:08
kde v tom má chybu...?
jinak tady je fórum, kde si radíme, ne že se přiženeš na fórum, chceš něco, nevysvětlíš na co a ještě se divíš...
pak něco vypátráš, napíšeš něco a zmizíš...
nevím sice na co to potřebuješ, znát obsah těchto dvou bajtů, ale stačí si tento řádek rozkliknout a vidíš to...a nepotřebuješ hledat v U.S. patentu, co to znamená...
já jsem nepočítal, že opravdu potřebuješ tohle, když si to pod tím přečteš...
na mém obrázku: 21248 (5300) znamená to, co je pod tím napsáno a to co vidíš - že jde o MPEG-2 video, s poměrem stran 4:3, s variabilním bitratem, 720x576, mód camera...

tento kód se generuje v authoringových softech automaticky, podle zvoleného videa, tak netuším nač ti to bude....
machura (41)|29.1.2012 18:27
Protoze podle toho musim nastavovat v prehravaci DVD v satelitu, jak se bude nastavovat velikost overlay vrstvy pro titulky a pro ovladaci prvky menu v zavislosti na rozliseni, systemu atd ...

K te chybe:
zadne VBR/CBR v US patentu neni. Bit 5,4,3 je pouzit pro nastaveni rozliseni, pricemz ale ten bit 5 se nepouziva. Presto, v IfoEdit je uvaden jako VBR/CBR.
ai (2993)|29.1.2012 19:30
Programek MediaInfo generuje info o video, ktere muzes pouzit pro svuj program. Spousta programu jej pouziva.
http://www.videohelp.com/tools/MediaInfo
666dia (476)|29.1.2012 21:19
chybu beru, ale info ve VIDEO_TS.IFO ti neříká nic o filmu, ale o videu ve videomanažeru, což je většinou v praxi Hlavní menu DVD...
na film je jiný IFO, to je většinou to, u kterýho je nejvíc vobů...
a jak ti správně radí ai, stačí mít v počítači program MediaInfo a řekne ti o filmu takový věci, až ti z toho bude špatně...