Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Dlna a cifs

Je tu občas Avatar uživatele Swep
    Registrace
    Feb 2011

Mám v tom trochu zmatek co je co potřeboval bych to trochu objasnit

DLNA je síťový server který je kompatibilní se zařízeními s tímto protokolem.
    CIFS je procházení sdílených úložišť ?
    Doteď jsem měl na Netgearu N600 zapnutý DLNA media server ale pro větší bezpečnost (jelikož jsem rozjel wifi ap) jsem zahesloval přístup na síťový disk připojený k routeru.
    Včera jsem si chtěl něco pustit s disku ale DLNA už nevidím na Domácím kině. Přes CIFS po zadání jména a hesla bylo vše v pohodě.
    Jen by mě zajímalo proč už mi nejede DLNA server a nevidím ho ani v TV :/ Na routeru byl aktivovaný.

díky za odpovědi
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

DLNA pro svoji činnost využívá protokol Universal Plug and Play (UPnP), resp. jeho část zvanou UPnP A/V a to ještě oříznutou na pár formátů. Samotné UPnP je podstatně rosáhlejší, například se pomocí něj mohou aplikace zažádat o díru ve firewallu. Pro komunikaci mezi zařízeními se používá HTTP protokol, pro streamování lze použít i RTP.

CIFS je Microsoftí implementace staršího SMB protokolu a slouží obecně ke sdílení souborů, tiskáren, ..., implementace tohoto protokolu v Linuxu zajišťuje Samba.

Tyto dvě výše uvedené věci nemají nic společného a jsou nezávislé, takže je to víceméně tak, jak píšeš a je otázka, proč Ti po nastavení hesla na CIFS přístup přestalo chodit DLNA. Tady můžu jen tipovat, že se Ti s nastavením omezení přístupu na CIFS aktivoval i firewall, nebo se vypnula podpora uPnP apod.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Ano je to tak. Vzájemně si to nevadí, mě běží v síti DLNA i CIFS (samba) současně.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

V manuálu NetGear se píše:
    Automatically scans for media files whenever new files are added to the ReadySHARE USB storage. Only shared folders with “All – no password” in read access can be scanned for media files.
    Takže omezení NetGearu...

Je tu občas
    Registrace
    Jun 2011

@ sanches13
    Takže po Netgearu další router Asus RT-N16, který zvládá UPnP MediaServer DCP.
    Airlive GW-300NAS http://cz.airlive.com/product/GW-300NAS
    Naposledy upraveno uživatelem Valibook: 24-01-2012 v 23:29

Je tu pořád Avatar uživatele sanchez13
    Registrace
    Oct 2011

neviem, ci sa na tom netgeare da, ale dalo by sa to vyriesit tak, ze vytvori viac share-ov. Jeden necha bez hesla, v tom bude to, co chce streamovat cez DLNA a ostatne si moze zaheslovat...
    Napr na mojom Asus-e sa viac adresarov na zdielanie vytvorit da.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

to že telka nevidí DLNA môže mať úplne prozaický dôvod a tým je bug v sw LG LW650 ako je to písané vo vedľajšom vlákne - TV nevie nájsť DLNA, treba odpojiť a znova pripojiť LAN a do nasledujúceho vypnutia TV to funguje. Bohužiaľ.

DLNA serverov môže bežať na jednom zariadení niekoľko, telka ich potom vidí všetky a ponúkajú rôzne figle v prehrávači telky. (napr. na Etrayz súčasne MiniDLNA, Twonky, iTomb a pod.)

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    to že telka nevidí DLNA môže mať úplne prozaický dôvod a tým je bug v sw LG LW650 ako je to písané vo vedľajšom vlákne - TV nevie nájsť DLNA, treba odpojiť a znova pripojiť LAN a do nasledujúceho vypnutia TV to funguje. Bohužiaľ.

DLNA serverov môže bežať na jednom zariadení niekoľko, telka ich potom vidí všetky a ponúkajú rôzne figle v prehrávači telky. (napr. na Etrayz súčasne MiniDLNA, Twonky, iTomb a pod.)
    DLNA nejede nevidím ho ani v DK. A to že LW650S nevidí po restartu DLNA je problém v nastavení sítě (zapnout zjištování nebo tak něco) pokud vím někde jsem to tady četl. Jaké fígle v TV tím dosáhneš že pustíš více DLNA ? tomu nerozumím :/
    Naposledy upraveno uživatelem Swep: 25-01-2012 v 20:34

Registrace
    Feb 2011

Takže je jedno jestli budu stremovat data do DK pomocí CIFS nebo DLNA že ? Obojí je stejné ?

Ještě mě napadlo jestli nestreamovat data do TV a zvuk posílat pomocí ARC do DK ale to je blbost jelikož TV nepřehraje DTS zvuk. To jen tak pro zajímavost

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od sanchez13 Zobrazit příspěvek
    neviem, ci sa na tom netgeare da, ale dalo by sa to vyriesit tak, ze vytvori viac share-ov. Jeden necha bez hesla, v tom bude to, co chce streamovat cez DLNA a ostatne si moze zaheslovat...
    Napr na mojom Asus-e sa viac adresarov na zdielanie vytvorit da.
    Jo tohle by mělo fičet ale pokud vyloženě DLNA nebudu potřebovat a vynahradí mi to plně CIFS na DK tak ho pouštět nemusím

Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od Swep Zobrazit příspěvek
    Takže je jedno jestli budu stremovat data do DK pomocí CIFS nebo DLNA že ? Obojí je stejné ?

Ještě mě napadlo jestli nestreamovat data do TV a zvuk posílat pomocí ARC do DK ale to je blbost jelikož TV nepřehraje DTS zvuk. To jen tak pro zajímavost
    CIFS nie je streamovanie, je to share. Pre zariadenie, ktore ho podporuje by prehratie z CIFS(samba) share malo byt take iste, ako keby si k nemu pripojil HDD cez USB. Cize malo by to byt lepsie ako DLNA, pretoze napr malo by ti umoznit vybrat si zvukovu stopu v mkv a pod. Akurat sa uisti aby si mal vsetko pripojene kablom, cez WiFi to vacsinou nestiha...

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od sanchez13 Zobrazit příspěvek
    CIFS nie je streamovanie, je to share. Pre zariadenie, ktore ho podporuje by prehratie z CIFS(samba) share malo byt take iste, ako keby si k nemu pripojil HDD cez USB. Cize malo by to byt lepsie ako DLNA, pretoze napr malo by ti umoznit vybrat si zvukovu stopu v mkv a pod. Akurat sa uisti aby si mal vsetko pripojene kablom, cez WiFi to vacsinou nestiha...
    Přesně na toto jsem se chtěl zeptat jestli bude možnost vybrat zvukovou stopu u mkv jelikož vím že u DLNA to nejde Zítra to hned vyzkouším CIFS z netgearu na DK funguje bez problémů pouštěl už jsem přes něj 3D SBS film v mkv(na ovladači TV nastavil SBS rozbrazení). Stream bez problémů ani jednou se necuknul obraz.

Nataženo mám přes LAN jak jinak

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Mě u DLNA jde vybrat zvukovou stopu i DTS. TV Samsung řada D.

Registrace
    Oct 2011

Citace Původně odesláno od visper Zobrazit příspěvek
    Mě u DLNA jde vybrat zvukovou stopu i DTS. TV Samsung řada D.
    samsung tusim pouziva svoj DLNA server a v nom ma upraveny protokol, takze zrejme preto TV umozni vybrat si zvukovu stopu...

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Jde mi to proti serveru Samsung Allshare ale taky proti Mediatombu v linuxu.

Podobná témata

1. jak na DLNA
    Od ludva10 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 29-12-2012, 18:05
  2. DLNA
    Od rokyta v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-10-2011, 12:19
  3. Archiv ČT do TV s DLNA
    Od ShaneZB v sekci Volná témata