Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-C: Výběr poskytovatele TV

Neregistrovaný (0)|23.1.2012 22:07
Tazatel: Honzaolda

Znění dotazu: Zdravím, v současné době mám O2TV, jelikož jsem s ním dost nespokojen (cena, vypadává signál, nefunkční přes HDMI atd.) chci změnit poskytovatele služeb, ale i po celodenním hledání informací na internetu nejsem moc moudrý a chtěl bych něco doporučit. Je mi jsedno jestli to bude satelit nebo kabelová tel. Předem díky...
Ivo Mašek (10205)|23.1.2012 22:30
O2TV vysílá v režimu IPTV, nikoli DVB-C, to jenom na vysvětlení
Kabelovka s celostátní působností je u nás UPC (http://www.upc.cz/televize/). Pak ještě existují městské kabelovky, kterých je ale málo (např. RIO media, KTCZ, Kabel servis, ....)
KamilZ (10277)|24.1.2012 09:13
Nevíme, jaké máš v DVB-C možnosti - co všechno v kabelu můžeš mít. Z čeho nejsi moudrý? Z nabídky programů? To si přeci jednoduše můžeš porovnat s cenou, v tom snad problém není?
interfernet422 (1575)|24.1.2012 22:54
Jaké máš možnosti kabelovky? Je hezké vybrat si nějakou, ale pokud ti nepřitáhne kabel do baráku/bytu tak máš smůlu. Pak je možnost satelitu a pokud máš kam namontovat parabolu, tak směle do toho. Tady hlasuju za Skylink. Největší výběr HD programů za rozumnou cenu.
Honzaolda (5)|24.1.2012 23:36
[quote=interfernet422;393548]Jaké máš možnosti kabelovky? Je hezké vybrat si nějakou, ale pokud ti nepřitáhne kabel do baráku/bytu tak máš smůlu. Pak je možnost satelitu a pokud máš kam namontovat parabolu, tak směle do toho. Tady hlasuju za Skylink. Největší výběr HD programů za rozumnou cenu.[/quote]

Děkuji všem za odpovědi
na kabelovku asi nenám možnost jak jsem zjistil, takže budu muset volit satelit kde se nabízí Skylink, CSLink, FreeSat a já nevím co ještě. Jak už tu zaznělo výše někdo mi radí Skylink. Co jsem dnes koukal cenově to vychází asi nejlíp.

takže jsem vybral následující:

karta: Skylink Irdeto HD
přijímač: Ariva 202E HD
parabola: Mascom 85cm která už je na baráku a používá jí bratr již několik let.
Pouze budu muset vyměnit konvertor za nějaký se dvěma výstupy.
Je to tak? Mělo by mi to potom fungovat?
Jinak dnes jsem vypověděl službu O2TV po "výslechu" proč a čím lepším odcházím mi paní nabídla slevu 50% ze současné ceny co platím, to jsem docela koukal, ale i tak proč platit něco co věčně nefunguje :-)
interfernet422 (1575)|25.1.2012 08:25
Konvertor kup radši hned QUAD, se čtyřmi výstupy. A přijímač doporučuji vybrat jiný, nějaký s certifikací pro karty Irdeto. Jedině pokud jsi hračička, tak s linuxem.
Honzaolda (5)|25.1.2012 15:04
[quote=interfernet422;393578]Konvertor kup radši hned QUAD, se čtyřmi výstupy. A přijímač doporučuji vybrat jiný, nějaký s certifikací pro karty Irdeto. Jedině pokud jsi hračička, tak s linuxem.[/quote]

Hračička sice jsem, ale jsem satelitní panic :-) takže vůbec nevím o co jde. Proč Quard se čtyřmi výstupy? To proto kdybych chtěl v budoucnu připojit další TV?
Můžete mi teda někdo doporučit nějaký jiný HD přijímač ?za rozumnou cenu.
interfernet422 (1575)|25.1.2012 17:49
Ano QUAD proto, že můžeš připojit buď 4 boxy, nebo použít dvoutunerový, ten potřebuje dva samostatné svody.
Díval ses na link co jsem dal v posledním příspěvku? Tam je výběr skylinkem certifikovaných stb, ve kterým dle skylinku jede bezproblémově jejich irdeto karta. Výběrem z nich předejdeš případným problémům, nebo pokud už nastanou, tak můžeš omlátit někomu o hlavu proč to nefunguje. U Arivy by ti nezbylo, než se spolehnout na podporu např. zdejší komunity uživatelů.
Honzaolda (5)|25.1.2012 18:25
Aha nekoukal, odkaz byl tak skrytý že jsem ho přehlídl :-) Jak jsi psal, koukal jsem na něco s Linuxem a našel jsem HD-BOX FS-7110 v doporučených přijímačích od SkyLinku jsem ho sice nenašel, ale moc se líbí, že dá se schovat za televizi a nemusí se dávat do tel. stolku takže nezabírá místo a čidlo pro DO. se vyvede někam vedle obazovky. Jelikož mám televizi na zdi nemusel bych řešit přepínání jako do teď u O2TV kdy jsem musel věčně lámat ruku dolu přes stůl před gaučem, abych něco přepnul :-)
Irdeto údajně podporuje, takže by snad neměl být problém.
Nebo jo?
interfernet422 (1575)|25.1.2012 19:25
Pokud máš potvrzeno, že podporuje irdeto, tak směle do něj. Prolez nějaká fóra k boxu a přečti si zkušenosti a problémy uživatelů ať víš do čeho jdeš.
Já jej neznám, tak nebudu hodnotit. Jinak co se týče linuxových boxů, tak mají daleko více možností co se týče např. přehrávání multimediálních souborů, nahrávání než boxy s proprietárním sw.
KamilZ (10277)|25.1.2012 19:36
Já bych jen dodal, aby jsi si druhou větu od interfernet433 vzal k srdci (neříkám, že je to špatný přijímač). Pokud budeš brát Skylink, tak bych raději vzal ICE kartu než čisté Irdeto, obzvláště pro Linuxový přijímač.
Mrkni ještě zde http://www.forum.satdigitalne.cz/viewforum.php?f=315 a zde http://www.digizone.cz/clanky/hd-box-fs-7110-hd-pvr-povedeny-a-levny/nazory/
Honzaolda (5)|25.1.2012 20:29
Díky za okazy KamilZ, zběžně jsem pročetl a měním názor. Spousta lidí s ním má problémy. Takže opět nevím jaký :-(
Existuje nějaký dobrý který se může umístit za telku jako HD-BOX 7110?
KamilZ (10277)|25.1.2012 21:14
To nevím, tohle nikdy do nebyl můj parametr :-). Jestli na tom budeš trvat, tak to můžeš nahradit nějakým takovýmto "zázrakem": http://www.dalkove-ovladace.cz/sady-pro-prenos-signalu-c-199
Ale to bych raději ty prachy vrazil do lepšího přijímače.
interfernet422 (1575)|26.1.2012 08:17
Zajímavě vypadají LinkBox Mini se zabudovanou čtečku přístupových karet Irdeto, AB CryptoBox 400HD Mini.
Souhlasím s KamilemZ, pokud se ti podaří sehnat kartu ICE, tak radši tuhle než čisté Irdeto. Skylink tuto kartu ale nabízí jen jako výměnu za starou cw, tak je tu ještě možnost sehnat si starou cw kartu a pak za 600 (nebo méně dle obchodníka) pořídit výměnu typu ICE.
KamilZ (10277)|26.1.2012 09:43
Skylink má (zatím) v nabídce "Karta Skylink ČT (ICE)" a po doplacení rozdílu je z ní klasická karta.
Honzaolda (5)|26.1.2012 17:03
a proč raději kartu ICE než IRDETO? Oni se s Linuxem nemusí? :-)
interfernet422 (1575)|26.1.2012 18:05
ICE chodí i cryptoworksových čtečkách, protože emuluje cw rozhraní, přitom vnitřně funguje jako irdeto. Je více boxů, ve kterých chodí a méně problémů. Studijní materiál např. na webu skylinku.