Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Videokamery: Zobrazení data vytvoření fota nebo videa

Neregistrovaný (0)|23.1.2012 19:46
Tazatel: Alsa

Znění dotazu: Prosím o pomoc s mým problémem.V kameře mám nastavení času, ten mám nastaven.Ale nezobrazuje se mi na fotografiích čas a datum vytvoření fota nebo videa. Když stáhnu fota a vid. do PC, tak tam v "charakterizaci"datum vytvoření mám. Ale když s fotem pracuji -filmy,alba, jiné složky, úpravy apod.,tak se mi datum změní na datum "změny". Po čase již nevím, kdy jsem foto nebo video vytvořila a při ukládání do alba jsem v koncích, protože ho nemohu řádně zařadit.Najde se NĚKDO, kdo mi poradí? Buď, jak nastavím kameru tak, aby se mi datum zobrazilo na fotografii nebo na začátek videa, anebo jak v PC po čase najdu datum SKUTEČNÉHO vytvoření videa neb fota??? Moc,moc děkuji.

Technika, které se dotaz týká: Digit. videokamera Toshiba, Full HD 1080p,10 megapixel,5x optical zoom, 10 mp, CAMILEO
KamilZ (10277)|23.1.2012 19:59
Nevím, co myslíš "charakterizací". To, co popisuješ vypadá, že si zobrazuješ atributy souboru ve filesystému (vytvoření, změna, ...), což je věc operačního systému a nemá s vlastním datumem vytvořené fotografie nic společného. Ty se potřebuješ dostat k informacím Exif (metadata), kde by měla kamera ukládat datum vytvoření, které je nezávislé. Zkus si zobrazit ve Windows vlastnosti obrázku (pravé tlačítko myši, Vlastnosti). Tam by jsi měl vidět obě dvě informace (pokud Exif kamera ukládá), viz obrázek níže (vlevo jsou informace z Exif, vpravo z filesystému). Nebo se "porozhlédni" ve svém prohlížeči fotek.

[ATTACH=CONFIG]19740[/ATTACH]

Pokud Ti kamera Exif neumí ukládat, tak jediná rozumná cesta (ale "nepřesná") je obrázky co nejdříve do PC zkopírovat a pomocí nějaké aplikace data do Exif uložit buď manuálně, nebo dávkově, třeba podle data zkopírování do PC.
Fotka.png