Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD versus Plasma - Flame war!

stani (1647)|22.1.2012 13:05
Tady můžou příznivci/odpůrci té či oné technologie přinášet argumenty, popř. je popírat, jak je libo. ;)

(můj osobní názor je takový, že obě dvě technologie mají své mínusy - ty by se ovšem neměly bez rozdílu zastírat, jinak se jedná o demagogii)
Hmm (1739)|22.1.2012 13:14
[quote=stani;393050]Tady můžou příznivci/odpůrci té či oné technologie přinášet argumenty, popř. je popírat, jak je libo. ;)

(můj osobní názor je takový, že obě dvě technologie mají své mínusy - ty by se ovšem neměly bez rozdílu zastírat, jinak jedná o demagogii)[/quote]
No myslím, že neduhy jsou jasné, ale asi se neshodneme, zda jsou významné či viditelné pro všechny uživatele stejně. A už vůbec ne, zda jsou (mozkově :-)) škodlivé.
stani (1647)|22.1.2012 13:19
[quote=Hmm;393052]No myslím, že neduhy jsou jasné, ale asi se neshodneme, zda jsou významné či viditelné pro všechny uživatele stejně. A už vůbec ne, zda jsou (mozkově :-)) škodlivé.[/quote]

Také názor a musím přiznat, že tentokrát je akceptovatelný, není demagogický.

Toto téma je vytvořeno hlavně proto, aby se zbytečně nedávaly příspěvky o té či oné technologii do jiných vláken, kde je téma o něčem jiném. Pak to ty témata odvádí a vlákna pozbývají svého původního účelu.
geronimoh (2327)|22.1.2012 13:25
Už se těším, až někdo napíše, že "LED-ky" jsou lepší :-E

jinak je něco i tu : https://www.tvfreak.cz/plazma-vs-lcd-souboj-technologii/2768
hakmar (401)|22.1.2012 13:31
LED-ky sú lepšie:)
stani (1647)|22.1.2012 13:40
Asi takhle: můj známý se mě ptal , že chce koupit novou TV a zda mu můžu poradit nějakou TV, značku.
Povídal, že ho zajímá hlavně kvalita obrazu. Řekl, jsem mu aby tedy si koupil plasmu a to Panasonic a nejlépe aby ještě chvíli počkal na nové modely 2012. Ale že ta lepší obrazová kvalita je (samozřejmě - jinak by se vyráběly a prodávaly pouze ty) vykoupena (pro někoho podstatnými) neduhy, jako je např. třeba blikání.

Sám jsem měl možnost u známého vidět VT30, pravda, cca jen asi půl hodiny, ale sám jsem žádné blikání nepozoroval.
Ovšem, to že jsem ho třeba já osobně nepozoroval, ještě neznamená, že tam není(nebylo)!
Samozřejmě, že tam je, už jen z důvodu té technologie. A na někoho to může (negativně) působit více na někoho méně a někdo může tvrdit, že mu to vůbec nevadí.
Ale ještě jednou opakuji: blikání u plasmové TV je, ať se to někomu líbí či ne. A to blikání oproti LCD, je značné.

Na závěr ještě dodávám, že sám mám LCD TV, jejíž obraz sám kriticky považuji za "humus", ale oproti jiným LCD TV jsem na tom ještě docela dobře. ;)
Hmm (1739)|22.1.2012 14:03
[quote=stani;393055]Také názor a musím přiznat, že tentokrát je akceptovatelný, není demagogický.[/quote]Tentokrát ????
No nic, tohle je pro mě zajímavé "Sám jsem měl možnost u známého vidět VT30, pravda, cca jen asi půl hodiny, ale sám jsem žádné blikání nepozoroval." - a to jsem myslel podle příspěvků, že ti to blikání trhá oči. Takže jste jeli i 24p HD materiál, předpokládám?
JM_ (353)|22.1.2012 14:20
[quote=stani;393062] ...můj známý se mě ptal , že chce koupit novou TV a zda mu můžu poradit nějakou TV, značku.

Povídal, že ho zajímá hlavně kvalita obrazu. Řekl, jsem mu aby tedy si koupil plasmu ...obrazová kvalita je vykoupena neduhy, jako je např. třeba blikání.[/quote]

Moje čtvrteční rada/reakce na obdobný dotaz (jakou TV za 12 ?) byla více méně identická:

PANASONIC TX-P42S30E s mnoha pochvalnými recenzemi, ale 2 kontraindikacemi:

1) cca 2% populace s OSTRYM ZRAKEM je schopno rozeznat, ze plazmova obrazovka nesviti souvisle, ale "blika" (obraz delaji vyboje plazmy, ktere musi pred novym obrazem "zhasnout"). Chce to zajit do ochodu a vyzkouset, zda Vase rodina patri/nepatri mezi zbyvajicich 98%, co blikani nevidi (resp. jim to nevadi)

2) plazmova obrazovka sviti min nez LCD a nehodi se napr. tam, kde na ni dopada prime slunecni svetlo.
stani (1647)|22.1.2012 14:49
[quote=Hmm;393074]Tentokrát ????
... a to jsem myslel podle příspěvků, že ti to blikání trhá oči. [/quote]

Ve vláknu o nových modelech plazma TV Panasonic 2012, které mě zajímalo, jsem původně reagoval na to, že údajně "plazmy neblikají" a přitom tam dal někdo to video z You tube, kde je to názorně vidět, že blikají jako prase.
Následně přišly demagogické útoky(vč. posílání mě na psychologii, místo psychiatrie :D), v tom smyslu, že těm co plasmu TV mají, ji haním, diskredituji a kdoví co ještě. Podle nich by se to tomto problému nemělo vůbec psát, protože to okamžitě vztahují na sebe. Bud ho popírají, bagatelizují, nebo demagogicky oponují něčím jiným. Prostě tento fakt nechtějí slyšet, ve smyslu to co mám doma já, je to nejlepší, neb jsem to přeci vybíral já. A jakékoli zpochybnění tohoto, je útok na mě. Připadá mi to jako měření č.... ů puberťáků, někde na školním záchodku.:D
Calebcz (138)|22.1.2012 15:00
Ja mam doma plazmu a LCD bych opravdu nevystal z mnoha duvodu - uhly, nerovnomerne podsviceni, pomalost panelu samotneho atd.

Kazdopadne, pokud po me nekdo chce doporucit TV, tak s klidnym srdcem doporucim prave LCD. Nema problemy s blikanim, s vypalovani obrazu, je lepsi pro sledovani pres den, nebzuci a ma i nizsi spotrebu - coz zase komenzuje vyssi porizovaci cenou, ale jako argument pro lidi, co si napr. koupej auto za milion, ktere ale musi zrat 6 litru nafty, to funguje dokonale.
eldorado09 (1441)|22.1.2012 15:12
Keby som nevidel (aj v dom. podmienkach) blikanie, tak by som mal plazmu. Podľa mňa má ešte trošku stále lepší obraz. Inak s mojim LCD som spokojný. Každá technológia má svoje chyby...
lerby (906)|22.1.2012 15:17
[quote=Calebcz;393089]Ja mam doma plazmu a LCD bych opravdu nevystal z mnoha duvodu - uhly, nerovnomerne podsviceni, pomalost panelu samotneho atd.

Kazdopadne, pokud po me nekdo chce doporucit TV, tak s klidnym srdcem doporucim prave LCD. Nema problemy s blikanim, s vypalovani obrazu, je lepsi pro sledovani pres den, nebzuci a ma i nizsi spotrebu - coz zase komenzuje vyssi porizovaci cenou, ale jako argument pro lidi, co si napr. koupej auto za milion, ktere ale musi zrat 6 litru nafty, to funguje dokonale.[/quote]


Keby si nemal najnizsi FullHD model, alebo by si sa pokusil tu svoju D550 prepnut na vyssi model a korektne ju nastavil pomocou odomknutych nastaveni, tak by si uz asi LCD nikomu nedoporucil.

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1339743
Aj "cierna" sa na Samsungoch este da vylepsit. Podobne ako na LG
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1372479
stani (1647)|22.1.2012 15:32
[quote=Calebcz;393089] Nema problemy s blikanim, s vypalovani obrazu, je lepsi pro sledovani pres den, nebzuci a ma i nizsi spotrebu....[/quote]

Přesně to jsem řekl tomu mému známému. Řekl jsem mu - ptal jsi se na kvalitu obrazu, to byla tvá priorita. Tady je plasma jasně lepší.

Teď sám neví. :p


Edit: i když zelené fleky moc o kvalitě obrazu nenapovídají, ale to je zase prý kus od kusu.
Calebcz (138)|22.1.2012 15:34
Na to odemykani uz sem koukal, kazdopadne to pak zprehazi HDMI porty, coz je velmi nepohodlne. Navic bez kalibracni sondy tam toho stejne moc nenastavim.

Co se tyce toho zlepseni cerne, muzes mi aspon naznacit, o co jde, jakym zpusobem se toho dosahuje? Softwarove v servisnim menu nebo clovek musi tocit s nejakym trimrem na desce? :)

Zajimave, jedine co asi SW nevyresim je bzuceni, takze stale bod pro LCD pro nenarocne uzivatele.
lerby (906)|22.1.2012 15:56
[quote=Calebcz;393107]Na to odemykani uz sem koukal, kazdopadne to pak zprehazi HDMI porty, coz je velmi nepohodlne. Navic bez kalibracni sondy tam toho stejne moc nenastavim.

Co se tyce toho zlepseni cerne, muzes mi aspon naznacit, o co jde, jakym zpusobem se toho dosahuje? Softwarove v servisnim menu nebo clovek musi tocit s nejakym trimrem na desce? :)

Zajimave, jedine co asi SW nevyresim je bzuceni, takze stale bod pro LCD pro nenarocne uzivatele.[/quote]

Cierna sa nastavuje trimrom Y-RR (nepamatam si ako je oznaceny na doske), ktory definuje nabeznu hranu hlavneho resetovacieho impulzu a tym aj jeho sirku. Odporucam ale servisny manual a osciloskop. V tovarni nastavuju "reset" zbytocne s velkou rezervou. Panasonic to riadi elektronicky, v zavislosti od casu prevadzky.

Cvrkot z obrazovky bude po case slabsi, ked sa pazmove bunky zahoria (cca 200h).
zatty (1215)|22.1.2012 16:01
zbytečné téma...už to tu bylo několikrát........


p.s. pro geronimoh-----to víš že ledky jsou nejlepší, kde se na to hrabou jiné technologie
lerby (906)|22.1.2012 16:56
Doporucujem pozriet si 2011 HDTV Shootout - LED Local Dimming vs Plasma





Na obrazku porovnanie Crystal LED od Sony...
SONY_Crystal_LED.jpg
stani (1647)|22.1.2012 17:13
[quote=lerby;393127]Doporucujem pozriet si 2011 HDTV Shootout - LED Local Dimming vs Plasma
[/quote]

Neví někdo co je to na tom videu za TV, ta první zleva dole?
lerby (906)|22.1.2012 17:21
-------------------- Samsung UN60D8000 - LG 60PZ950
Panas TC-P65VT30 - Samsung PN59D8000 - Elite PRO60X5FD - Sony XBR-55HX929
KamilZ (10277)|22.1.2012 18:06
Souhlasím se Zatty, tohle vlákno nemá smysl. Raději to zamnout. Argumenty pro a proti jsou u každé technologie dostatečné známé a každý inteligentní člověk si snad vybere podle toho, co preferuje za vlastnosti a na zaměření TV.
geronimoh (2327)|22.1.2012 18:15
Některým už to dohadování asi chybělo :-D



PS : pro zatty : díky, potěšil jsi mně :)
Ivo Mašek (10205)|22.1.2012 18:32
.... no, dáme to časem do volných temat (pokecu).
hakmar (401)|22.1.2012 18:36
Hádam by ste to nechceli uzamknúť, však toto neustále pre a proti nemá chybu a super sa mi pri tomto čítaní oddychuje.
zatty (1215)|22.1.2012 18:43
[quote=geronimoh;393155]Některým už to dohadování asi chybělo :-D



PS : pro zatty : díky, potěšil jsi mně :)[/quote]



taky si myslím že sem tě potěšil...to já dělám rád....vedu 1:0 pro LED :-)
visper (270)|22.1.2012 18:45
To není Flame war ale přímo World War. Líbí se mi, že plazmáků je jen asi 10% ale o svoji pravdu bojují udatně.