Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

onkyo BD-SP 309

zatty (1215)|19.1.2012 18:56
dneska přišel nový mazlík od onkya....

aktuální cena lehce přes 5tis. kč.....

po dlouhých testování různých modelů 3d přehráváčů do 7tis. kč sem zůstal věrný onkyu...

od přehráváče nečekám miliardy funkcí internetů, a přes USB...o to se mi stará HDI DUNE D1....

očekával jsem tak jako u minulého dvd přehrávače vysoukou kvalitu obrazu včetně upscalinku a dobře zpracovaný zvuk....

po rozbalení krabice na mne vykuklo stříbrné hejblátko o váze necelých 2kg....váhu sem typoval že bude větší ale nestalo se tak.....

mechanika je netedičně řešena ne v prostřed ale vpravo....díky tomuto usazení jsem se bál že by mohlo dojít k vibracím....testovací disk je Avatar 3D (originál)...mechanika se ani nehne, téměř nejde slyšet....malinko jde slyšet větrání ale při repru to nejde ani slyšet....

co se týče nastavení,není moc hezké menu,je takové špatně čitelné ale to je jen pro prvotní nastavení...

po prvních testech tento model hodnotím velice kladně:

obraz je přesně tak jak sem od onkya očekával, čistý,nekoušese,barevně dobře sladěný

zvuk přehrává jak DTS, tak DTS master, může si člověk zvolit několik režimů

jako menší mínus beru pozadí menu a podpora přes USB neumí NTFS

ale jak sem psal já to nechci mám nato DUNE HDI D1

P.S. více fotek v profilu
CIMG0819.JPG
KamilZ (10277)|19.1.2012 20:09
Když jsem viděl náhled na fotku CIMG0822, tak jsem si říkal, že mít BR na WC je fakt šílenost :D
zatty (1215)|19.1.2012 20:26
[quote=KamilZ;392479]Když jsem viděl náhled na fotku CIMG0822, tak jsem si říkal, že mít BR na WC je fakt šílenost :D[/quote]

k tomu taky dříve či později dojde....je to ale můj taburet...
KamilZ (10277)|19.1.2012 20:42
To mi došlo při zobrazení plné velikosti, ten náhled je fakt zavádějící. Ale k tématu - když srovnáš obraz s DUNE, vítězí Oknyo (kvalita upscalingu apod.)?
Hmm (1739)|19.1.2012 20:44
[quote=zatty;392461]dneska přišel nový mazlík od onkya....
....malinko jde slyšet větrání ale při repru to nejde ani slyšet....[/quote]
To má fakt větrák?
Jde nějak kouzlit s titulky ? Míněno font, velikost, barva, umístění.
Nezkoušel jsi rozdíl mezi kvalitou AVI (DVDrip, BRrip) Onkyo x Dune?
zatty (1215)|19.1.2012 21:32
nebojte, větrák to nemá ale pohled ze spodu na tomu napovídal...:-) fakt tam žádný není....

jinak s titulkama sem si nehrál, protože nemám zatím ani jeden film s titulkama na kotouči....navíc to HDD bere pouze na fat32 a já mám všechny na ntfs......

musím něco stáhnout a vyškrábat nějakou flehšku :-)

co se týče v kvalitě upscalinku, dune versus onkyo.... jelikož oba přístroje jsou v ceně cca 5tis.....

řekl bych že u dune je více vidět digitální šum...onkyo je takové uhlazenější..testl sem bratrstvo vlků co sem ripoval na dvd před 7 lety....mohu porvnat i s onkyo dvd přehrávačem..tam je ten upsacalink dynamičtější ale dělá více rozmazanosti při pohybu....

obraz je velmi slušný na mých starých DVD...docela milé překvapení
sanchez13 (1071)|19.1.2012 22:09
Skús, či nepodporuje exfat... aby si tam mohol dat aj film väčší ako 4GB....
Hmm (1739)|19.1.2012 22:30
[quote=zatty;392521]musím něco stáhnout a vyškrábat nějakou flehšku :-)[/quote]Na flašky nedám dopustit :-) Dyk 32GB už se dá koupit za cca 650,- Kč. Je to operativnějši a připojení tomu nezkracuje životnost jak točícímu se disku. Samozřejmě z 2,5´USB HDD a duodokovacích stanic na klasické 3,5´HDD jedu taky ....
zatty (1215)|19.1.2012 23:00
nemám...prostě sem je postrácel ale našel jsem jednu 2GB...jupí...jdu nahrát nějaké to avi
zatty (1215)|19.1.2012 23:33
takže avi mi to načetlo....stáhl sem 180mb soubor serial black books...kvalita podáni mizerná ani na kompu se na to nedalo moc dívat...milé překvapení obraz koukatelný jako bych viděl na sataku ct 24...při té kvalitě se na to dalo fakt koukat...žádné korekce s titulky to nemá, jen zapnout vypnout přehodit...

jak sem psal čekal sem dobrou obrazovou a zvukovou podporu pro mých 700 dvd a následné BD a 3D...multimedia jsou slabší ale od čeho mám PC a MMC hned vedle

dobrá koupě...