Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení dvou TV s multimediálním centrem

Jukyno (3)|19.1.2012 14:16
Zdravím
Rád bych požádal o radu jakým způsobem co nejefektivněji propojit PC a dvě TV s multimediálním centrem. Má představa je že pořídím MMC s DLNA (síťovým připojením), které by pracovalo podobně asi jako server nejlépe s využitím wifi (když ne nevadí propojím kabelem). Toto MMC připojím přes kabel HDMI do jedné TV (která neumí DLNA), kde bude ovládáno přes DO a software dodaný k MMC a pomocí druhé TV (která umí DLNA) bych rád přes síť sdílel data, která budu mít uložená na HDD u MMC. Rád bych dosáhl toho abych mohl na obou TV zároveň využívat uložená data na HDD u MMC, ale nejsem si jistý zda tento způsob bude funkční. Prosím poraďte jaké MMC pořídít, aby zvládlo přehrání např. dvou filmů zároveň na obou TV, či film a hudba, nebo film a foto a aby bylo možné zároveň na TV bez DLNA sledovat např.film, na druhé TV s DLNA také sledovat film a přitom ještě přes PC pracovat s daty uloženými na HDD u MMC. V případě, že mnou popsané je nereálné prosím o jiné alternativní možnosti které by bylo možné využít. Děkuji mnohokrát za každou radu.

V domácí síti mi v současné době přes router Edimax BR-6104K běží PC-NTB, TV Samsung LE40C670 a XBOX.
interfernet422 (1575)|19.1.2012 15:00
Nevím jestli existuje MMC, které umí i DLNA. Řešil bych tuto situaci NAS-em co umí DLNA a samostatným MMC. Prostuduj si vlákno o DLNA, ať víš do čeho jdeš.
KamilZ (10277)|19.1.2012 17:33
Určitě to propoj kabelem. Jinak souhlas s předchozím příspěvkem. Ještě ně napadlo - XBOX (neznám ho) nemůže sloužit jako MMC s přístupem na síťová sdílení? Pak by stačilo jen něco na sdílení HDD (např. pomocí Synology USB Station 2) a bylo by to podstatně lepší než to honit přes problematické DLNA.
golfLC (1941)|19.1.2012 18:03
WD tv live hub, ale treba na fukčné dlna dať staršiu verziu fw, nakoľko v novej verzií je twonky server nefunkčný ( je to tu v jednej téme písané ). Inak spľňa všetky tvoje požiadavky, aj pri práci súčasne, aj s podporou wifi pripojenia, len je potrebné kúpiť usb wifi podľa podpory na stránke výrobcu, ovládanie aj cez mobil, alebo iphone ale hlavne, má už vstavaný 500GB alebo 1TB WD HDD. Ale ako píšu predchádzajúci.... NAS je NAS :-)
Jukyno (3)|19.1.2012 22:47
Díky za info a rady. Na DLNA, jak jsem popsal v dotazu, netrvám. Prošel jsem různé info o NAS-ech a myslím, že by to mohlo fungovat tak jak potřebuji. Jestli jsem vše správně pochopil tak po připojení NAS-u s HDD mohu sdílet data pomocí všech zařízení připojených do sítě. XBOX jako MMC zkusím využít a uvidím jestli to takto poběží. Všem moc díky za rady.
KamilZ (10277)|20.1.2012 07:20
Standardní NAS Ti zabezpečí sdílení diskového prostoru pomocí různých protokolů (CIFS/Samba, FTP, HTTP, NFS, ...) takže se na tento diskový prostor dostaneš ze zařízení, které tyto protokoly podporují (PC, MMC, Linuxové DVB-S, ...). Pokud ale TV podporuje jen DLNA (např. Samsung), tak potřebuješ nějaký DLNA server, což bývá často jako jedna ze služeb NASů.
Jukyno (3)|20.1.2012 08:48
Díky za info. Myslím, že mi pro moje účely bude vyhovovat NAS od Synology USB Station 2. Certifikaci DLNA má takže předpokládám, že s mojí TV to bude komunikovat. PC a budoucí MMC (jestli nezůstanu u toho XBOXu) by měla taky běžet a to mi bude určitě stačit.
KamilZ (10277)|20.1.2012 14:05
Ještě zvaž lepší NAS s 2x HDD v RAID1, ať máš alespoň trochu (proti chybě HDD, ne proti uživatelské chybě) chráněna data. Například DS212j.