Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Program (free) na tvorbu DVD s tituly s různými poměry stran a rozlišením

snehulak2006 (109)|18.1.2012 13:30
Měl bych dotaz ohledně freeware programu na tvorbu DVD s tituly, které mají různý poměr stran (AR) a různá rozlišení ( např.720x576 nebo 704x576 ).
Chtěl bych, aby tituly byly na jednom DVD disku. Po vložení DVD disku do přehrávače má být zobrazeno menu, po přehrání titulu se má vrátit do menu.
Jednotlivé tituly ( soubory .mpg ) jsem připravil v MPEG Video Wizard DVD. V nástroji DVD Maker jsem vytvořil DVD ( složku VIDEO_TS ), ALE :

Pokud u tlačítka v menu, kterým se spouští jednotlivé tituly, nechám End Action:None(Continuine Play),pak je vše dobře a titul č.1 se na stolním přehrávači zobrazí jako T1 a v počítači na softwarovém přehrávači např.Media Player Classic jako Titul 1.

Pokud ovšem u tlačítka v menu, kterým se spouští jednotlivé tituly změním End Action:Page 1 - tj.aby se přehrávač po přehrání titulu vrátil do menu, zobrazí se na stolním přehrávači při přehrávání prvního titulu T 3 a v počítači na softwarovém přehrávači např.Media Player Classic jako Titul 3.

Několikrát jsem zkusil vytvořit DVD a skutečně je to touto volbou End Action. Věděl by někdo jak tuto závadu odstranit ?

Tento nástroj DVD Maker má tu výhodu, že každý titul dává do jiného VOBu, takže může mít každý titul jiné parametry ( poměr stran, rozlišení ). Narozdíl od např. DVD Styleru, nebo DVD Author GUI, které všechny tituly dávají do jednouho VOBu a tak musí být i parametry stejné ( nechci samozřejmě re-enkódovat ).

Dotaz: Mohl by někdo doporučit nějaký freeware DVD authoringový program, u kterého je možné, aby každý titul měl jiné parametry ?
snehulak2006 (109)|18.1.2012 16:10
Ještě přidám náhledy struktury DVD ( složka VIDEO_TS ) z MPEG Video Wizardu DVD a DVD Styleru při vytvoření DVD ze stejných .mpg souborů.
Z DVD Styleru je pouze jeden soubor .VOB o velikosti 412 192 kB, ve kterém jsou všechny tři tituly.
Zatímco MPEG Video Wizard DVD vytvoří .VOB soubory tři ( 192 978 kB, 91 378 kB a 127 830 kB ) - proto může mít každý titul jiné parametry ( rozlišení, poměr stran ).

Jak jsem psal výše - nevěděl by někdo o freeware DVD authoringovém programu, který takto strukturu DVD vytváří, tj.samostatné soubory ?

Díky za odpovědi.
Strukura DVD z MPEG Video Wizard DVD.GIF Struktura DVD z DVD Styleru.GIF
ai (2993)|18.1.2012 16:32
co treba to zkusit udelat vice DVD, bez menu s jednim titulem, rychle, treba i v IfoEditu

a pak je spojit v DVD jedno pomoci DVDRemake http://www.dimadsoft.com/dvdremake/index.php , je tam moznost i vytvorit menu , nikdy jsem ale toto nezkousel
666dia (476)|18.1.2012 22:55
sneulak2006
každý program na tvorbu DVD a to jak free, tak komerční by měl videa s jiným rozlišením dávat do jiného vobu - je to ve specifikaci, že v jednom vobu může být jen video o stejném poměru stran...
to že to nějaké špatné programy nedělají, je jejich chyba...
ai (2993)|19.1.2012 00:38
jj, dokonce jsem se podival na ten DVD Styler , http://dvdstyler.sourceforge.net/docs/DVDStylerManual.pdf ,
na strane 46 vysvetluje titleset a na strane 50 i prakticky jak to udelat, normalne DVD s vice titles a movies s jinymi aspect ratio atd.
snehulak2006 (109)|19.1.2012 13:27
Děkuji za váš zájem.
DVD Styleru už na tom pracuji, chtělo to přidávat "Soubor titulů" a nikoliv jen titul. V mé přenosné verzi to nebylo, ve verzi 2.1 s instalací to už je.

K DVD vytvořené v MPEG Video Wizard DVD:
V IFO Editu bylo skutečně 6 titulů, přestože na DVD disku byly pouze 3 filmy ( viz obr. ).
Podařilo se mi přepsat "Number of Title Play Maps" na 3 a v softwarovém přehrávači se již tituly zobrazovaly správně 1 až 3 ( nikoliv chybně 4 až 6 ). Ale nefungovaly všechny funkce ovládání, je třeba přepsat ještě jiné hodnoty - vyskakovala hláška - nesouhlasí čas ukončení - nebo tak nějak.
Wizard I.GIF Wizard II.GIF
666dia (476)|20.1.2012 23:10
snehulak2006
na prvním obrázku IfoEdit ukazuje, že jsou tam 3 tituly, ne 6....
když nevíš, co děláš, tak to nedělej....
Title Sets on This 3
nad tím jsou virtuální tituly....těch tam může být třeba 21 nebo xx a má to svůj důvod....
vysvětli, co je softwarový přehrávač....
snehulak2006 (109)|21.1.2012 16:41
Já samozřejmě o tom nemohu polemizovat - nejsem znalec, jen ukazuji, že když otevřu v IFO Editu soubor IFO od DVD, které špatně ukazuje číslo titulu ( tj.4 až 6 ), tak je tam Number of Title Play Maps - 6.
Když to samé otevřu z DVD, které dobře ukazuje tituly ( tj.1 až 3 ), tak je tam Number of Title Play Maps - 3.
Jak jsem psal výše, přepsal jsem 6 na 3 a najednou se tituly začaly zobrazovat správně - tedy 1. až 3. Toť vše.

Ale teď také díky této poradně mohu DVD s různými parametry ( rozlišení, poměr stran, zvuk...) tvořit v DVD Styleru, takže mě výše uvedené již netrápí.

Softwarový přehrávač - používám Media Player Classic a KM Player. Díky nim nemusím DVD vypalovat na disk a jeho chování otestuji pouze virtuálně v PC.
DVD Styler má funkci " Pouze generovat ".
666dia (476)|21.1.2012 16:48
snehulak2006
Ani Media Player Classic ani KM Player nejsou relevantní softwarové přehrávače...

znám jen dva korektní přehrávače, které se chovají jako DVD Player a to PowerDVD a IfoEdit...
možná bude někdo překvapen, že IfoEdit je i přehrávač, ale je to tak - navíc jako jediný přehrávač mě ukáže obsah buněk sprm a gprm....
ai (2993)|21.1.2012 20:49
A co PGCEdit , trace mod, klikas a krokuje to vpred ? :-)
666dia (476)|21.1.2012 21:14
ale PGCEdit ti nepřehraje videa...tady se mluvilo o přehrávači...