Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ASUS O!PLAY HDP-R3 s Genius SW-HF5.1 4000 - zvuk

kiboko (52)|17.1.2012 23:52
Chci se zeptat - když koupím multimediální centrum ASUS O!PLAY HDP-R3 a na něm pustím film třeba s DTS nebo AC3 zvukem a propojím to s reproduktory 5.1 - konkrétně Genius SW-HF5.1 4000 bude to hrát na reproduktorech - samozřejmě 5.1?

Prosím objasněte mi jak to funguje...díky moc
golfLC (1941)|18.1.2012 09:32
Nie nebude Ti to hrať 5.1, nakoľko MMC má len kompozitné audio L/R a S/PDIF. Tým druhým - S/PDIF prejde digitálny audio signál do externého zariadenia na spracúvanie audia, či už reciever, domáce kino... Alebo ako chceš ty - repro sústava, no len v prípade, že tá takýto vstup má a podporuje dané formáty (5.1, DTS, ...) . No sklamem ťa, tvoje Genius SW-HF5.1 4000 majú len stereo vstup, alebo už priamo spacované - rozkódované 5.1. V tvojom prípade kombinácia ASUSU O!PLAY HDP-R3 a Genius SW-HF5.1 4000 je možné zapojiť len klasické stereo cez chinch káble....
kiboko (52)|18.1.2012 11:47
[quote=golfLC;392007]Nie nebude Ti to hrať 5.1, nakoľko MMC má len kompozitné audio L/R a S/PDIF. Tým druhým - S/PDIF prejde digitálny audio signál do externého zariadenia na spracúvanie audia, či už reciever, domáce kino... Alebo ako chceš ty - repro sústava, no len v prípade, že tá takýto vstup má a podporuje dané formáty (5.1, DTS, ...) . No sklamem ťa, tvoje Genius SW-HF5.1 4000 majú len stereo vstup, alebo už priamo spacované - rozkódované 5.1. V tvojom prípade kombinácia ASUSU O!PLAY HDP-R3 a Genius SW-HF5.1 4000 je možné zapojiť len klasické stereo cez chinch káble....[/quote]


Děkuji za vysvětlení. Pochopil jsem ....i když možná asi ne, já totiž vlastně nechápu proč jsou tyhle Geniusy 5.1, když mají jen stereo vstup a bude na nich hrát jen stereo. Co chápu špatně?
golfLC (1941)|18.1.2012 11:59
[quote=kiboko;392037]Děkuji za vysvětlení. Pochopil jsem ....i když možná asi ne, já totiž vlastně nechápu proč jsou tyhle Geniusy 5.1, když mají jen stereo vstup a bude na nich hrát jen stereo. Co chápu špatně?[/quote]
Maju aj vstup 5.1 ale na každé repro zvlášť, čiže by si potreboval 5 chinch výstupov z Asusu, čo nemáš...
kiboko (52)|18.1.2012 12:24
[quote=golfLC;392043]Maju aj vstup 5.1 ale na každé repro zvlášť, čiže by si potreboval 5 chinch výstupov z Asusu, čo nemáš...[/quote]

Ahaa.... takhle to tedy je, už rozumím. Takže musím sehnat MM centrum, které má výstup na 5 cinchů, jestli takové existuje
golfLC (1941)|18.1.2012 14:33
pochybujem, že niečo take v dostupnej cene existuje, skôr by som hľadal repro zostavu, prípadne domáce kino s S/PDIF vstupom.

Našiel som na nete, potreboval by si niečo takéto... http://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/sencor-shc-sp170/ tým pádom máš vystarané do budúcna, ak nie si neviem ako náročný poslucháč. Ani cenovo to nie je až tak strašné..... aj keď za to už máš aj domáce kino....