Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Externa zvukova karta

matysek831 (5)|16.1.2012 15:56
zdravym, je mozne vyuzit externu zvukovu kartu na konverziu optickeho zvukoveho signalu z tv na 5.1 jack signal? nasiel som na internete par zaujimavych skatuliek kt maju opticky vstup,su napajane cez usb(bud z tv ak by to slo a ak nie tak adapterom so siete) a ponukaju 5.1 jack vystup. bolo by nieco take mozne? vdaka za odpovede a uvahy
KamilZ (10277)|16.1.2012 16:59
Napiš, co přesně chceš. Chceš upotřebit Tvoji nějakou existující externí zvukovku, když se na ni ptáš? Pokud ne a chceš převést toslink na 5.1 tak se podívej např. zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=388548
vivid.sk (11472)|16.1.2012 19:01
Pokial ma externa zvukovka aj externy vstup (Tos-Link/Coax), tak to je mozne. Otazne vsak je ci to pojde len po pripojeni napatia, alebo to treba mat korektne zapojene (vratane nainstalovanych drivrov). To vsak zistis, az ked to odskusas.
matysek831 (5)|16.1.2012 23:24
v podstate som rozmyslal nad pripojenim 5.1 repro k tv,konkretne k panasonic g30e, kedze tv zvlada dost formatov a priestorovy zvuk ako bonus za cca 100 euro nieje na zahodenie. a presne som sa zastavil natom ze celkom neviem ci externa zvukovka s optickym vstup/vystup bude chopna decodovat zvuk bez ovladacov v pc. skocim do elektra si "pozicat" jednu externu zvukovku a vyskusam to. snad to spyskam este tento tyzden a napisem ze ako som dopadol :)
vivid.sk (11472)|16.1.2012 23:35
Za ~100 euro mas uz AVR z druhej ruky. Nie je dovod vymyslat nad chobotinami. CO sa tyka dekodovania DD/DTS, to skor nepojde.

[quote=matysek831;391764]...kedze tv zvlada dost formatov ..[/quote]
ha, to si len myslis :)