Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaky externí HDD k televizy Sony 40EX725

FrostyCZ (2)|15.1.2012 15:18
Dobrý den pořídil jsem si televizor Sony 40EX725, a mám externí hdd WD 5OOGb ale tento se mi k televizi nechce připojit. Mohl by mi s tím to problémem poradit...
geronimoh (2327)|15.1.2012 15:54
WD 5OOGB 2,5" nebo 3,5" s vlastním napájecím zdrojem ?
Drake89 (293)|15.1.2012 16:03
Na jak dlouhem kabelu jej mas pripojen? Me totiz jeden externi HDD (je to 2,5" WD) nejde pres delsi kabel (0,5m) pripojit ani k TV ani k NTB a ani k PC. Musim ho mit ke vsem zarizenim pripojeny pres kratoucky asi 10ti cm kabel.
Milan59 (16)|16.1.2012 19:25
Mám 40EX720, a nahrávám na 2,5" WD Elements 500GB s dodaným 45cm dlouhým kablíkem. Jelikož se HDD rozjel při každém zapnutí TV, tak ho teď aktivuji jen při nahrávání,nebo prohlížení nahrávek, na spoji prodlužovacího kablíku délky 60cm. Takže celkově 105 cm.
Perca571118 (3)|17.1.2012 10:25
Neviem ako u 715tky, ale ja mam KDL40EX720tku a problem nie je s dlzkou kablu k ext. HDD, ale vo formate, na aky je ten HDD naformatovany, TV totiz nepodporuje format NTFS, iba FAT (napr. FAT 32 - kde je ale zialbohu velkost jedneho suboru obmedzena velkostou 4 GB - co vylucuje ulozenie na takto naformatovany HDD subory s vacsim datovym obsahom, typicky ripp z blue ray napr. .mvk, alebo mov, ktore sa pohybuju radovo okolo 10 GB), ale nastastie aj exFAT, kde uz toto obmedzenie nie je, ale je to v podstate jedno, lebo TV aj tak neprehrava ani .mvk, ani MOV formaty videa, takze na full HD z HDD musis aj tak pouzit bud Blue ray prehravac resp.Sony playstation 3, alebo nejake multimedialne centrum, alebo Blue ray/DVD prehravac s USB vstupom a podporou NTFS HDD.
FrostyCZ (2)|17.1.2012 22:46
Mam WD na napajení přes USB kabel, a v délce kabelu to není, i když jse o těchtopotížích už slyšel. Skusil jsem HDD naformátovat do fatu, ten se připojí ale chce po mě registraci a když jej registruji už jej nepřipojím zpět k PC a musím jej opět naformátovat, takže mi asi nezbyde, jak psal Perca, nic jiného než koupit nějaké multimediální centrum....
Perca571118 (3)|18.1.2012 08:25
No, presne, to som ani nespomenul problem no. 2, a to, ze ked chces HDD pouzivat nielen na prehravanie suborov (fotky, videa, hudba), ale aj na nahravanie filmov z TV, musi byt ad. 1 vacsi ako 32 gb a ad. 2, musis ho zaregistrovat, resp. zosynchronizovat s TV, cim sa vyluci jeho pouzitie v inom pristroji (PC, iny TV atd.). Namakane to maju vymyslene, len co je pravda, potrebujes teda aspon dva HDD, alebo MMC s HD na filmy a jeden HD na nahravanie z TV (alebo set-top box na DVB-C/S s HDD s moznostou nahravania).