Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune HD Smart B1

Nikoloki (55)|15.1.2012 13:48
U nově koupeného Dune HD Smart B1 jsem narazil na to, že při přehrávání DVD (ať už z mechaniky nebo zkopírovaného na HDD) po jakémkoliv posunu (na určitý čas) nebo zrychlení během přehrávání zmizí zvuk. Zatím se z toho dostanu jedině ukončením přehrávání a jeho opětovným spuštěním. Takže bych musel na film koukat jedině od začátku do konce ... U souborů AVI či MPEG se dá posouvat normálně a zvuk zůstává. V popisech změn firmwaru jsem takovou chybu ani její opravu nenašel. Ostatním posun u DVD chodí? Jak jste na tom?

Další chybou na DVD je to, že zazoomovaný obraz se po posunu "odzoomuje" - 16:9 v letterboxu rozměrů 4:3 musím pochopitelně zazoomovat a po jakémkoliv posunu mám zase zobrazený pidiobraz ...

A ještě mimo to jeden dotaz na originální balení - můj HD B1 byl v nezajištěné papírové krabici bez jakékoliv přelepky či zatavení ve fólii a jelikož na čelním panelu mám místo působící poněkud opotřebovanějším či vyleštěnějším dojmem, jako kdyby někdo šuplík na disk zavíral zatlačením na toto místo, tak mi to připadá, jako kdyby byl už používaný a eventuálně vrácený zpět do obchodu. Jak jste měli Dune zabalený vy?
jito (999)|15.1.2012 15:01
Máš v Dune poslední verzi firmwaru?
http://dune-hd.com/firmware/hdsmart_b1/
Já jsem kupoval z obchodu,který je výhradní dovozce a prodejce pro ČR.Můj Max byl v originální krabici úhledně zabalen a na přehrávači nalepená ochranná fólie.
Nikoloki (55)|15.1.2012 15:34
Poslední firmware ještě nemám, teprve se chystám instalouvat router a domácí síť, ale mezitím jsem odhalil příčinu - měl jsem nastaven Video režim na Auto (EDID), takže menu přehrávače bylo v 1080p 59,94 Hz a na přehrávání DVD se video režim přepínal na 1080p 50 Hz. Bohužel se ale zřejmě měnil na systémový režim 1080p 59,94 Hz a zpět na 1080p 50HZ právě při posunech a zoomech a při tom docházelo k té ztrátě zvuku (tipuji si, že ten zvuk na výstupu byl pořád, ale že ho během změny režimu ztratila TV). Po nastavení videorežimu na 1080p 50Hz posuny a zoomy na DVD fungují. Doufám, že na BD se přehrávání přepíná na 24p, alespoň jsem si žádného cukání nevšiml.

Na Maxu je nejspíš přelepovaný ochrannou fólií displej, na B1 bez displeje se fólie nedává - na hliníku by nedržela. Jinak krabice byla OK, ale ovšem bez přelepky, natož aby byla celá ještě ve fólii.