Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD LED 46'' do 23000,-

Zeck (30)|11.1.2012 17:40
Chci si koupit LED 46" nejraději do 20t. Větší jsou pro mě drahé. Vlastnil jsem dosud jen CRT.
Použití - sledování filmů, TV, prohlížení foto. Hry neplánuji. Priority jsou pěkný ostrý obraz, dobré pozorovací úhly a spotřeba. "Vychytávky" typu Internet, 3D… nevyžaduji.
Zdroje signálu : Tuner na pozemní vysílaní DVB-T (jak je to s DVB-T2 , mají to nějaké TV v této ceně a dá se očekávat do pár let u nás vysílání v této kvalitě), PC přes HDMI a MMC nejlépe přes komponentní video.
Zatím jsou největšími favoriti Samsung UE46D6000 (nebo něco podobného z 6 řady) a SHARP AQUOS LC46LU630. Dále Philips 46PFL6606H a Bravia KDL-46EX520, ale ty ještě nemám moc nastudované. Pak jsem se ještě díval, že je toho spoustu od LG, ale zatím nevím která co umí.
Záruka je všude asi 24 měsíců, že? Akorát u Sharpu jsem četl, že po nějaké registraci (snad bezplatné) je 36 měsíců a záruka do domu.
Ceny oprav a náhradních dílů jsou +- stejné nebo jsou velké rozdíly mezi výrobci?
Zatím nás nejvíce zaujal obraz Sharpu, ale těžko soudit v rozsvícených prodejnách a ještě když má každá televize úplně jiné nastavení.
Co se týče Sharpu: našel jsem o něm dost málo informací.
LC46LU630 a LC46LE630 - jaký je mezi nimi rozdíl? Má české menu? Ani recenze nebo testy této TV jsem nějak nenašel.
Má tato TV automatické stmívání obrazu dle světla v místnosti jako to má Samsung?
Ukládání videa (vyžadována SD karta a Aquos Net+) - za jakých podmínek mohu nahrávat? SD karta mi je jasná, ale co to je Aquos Net+?,
Docela by se mi líbila funkce Timeshift. Tuším, že Samsung má, u Sharpu jsem se nedočetl.

Budu rád, když mi doporučíte co koupit a zodpovíte dotazy. Předem díky
Hmm (1739)|11.1.2012 18:21
[quote=Zeck;390617]Chci si koupit LED 46" nejraději do 20t. Větší jsou pro mě drahé. Vlastnil jsem dosud jen CRT.
Použití - sledování filmů, TV, prohlížení foto. Hry neplánuji. Priority jsou pěkný ostrý obraz, dobré pozorovací úhly a spotřeba. "Vychytávky" typu Internet, 3D… nevyžaduji.
Zdroje signálu : Tuner na pozemní vysílaní DVB-T (jak je to s DVB-T2 , mají to nějaké TV v této ceně a dá se očekávat do pár let u nás vysílání v této kvalitě), PC přes HDMI a MMC nejlépe přes komponentní video.[/quote]
Škoda že jdeš jen po LCD, tohle všechno a ještě víc (včetně větší uhlopříčky) by ti splnila plazma Samsung, až na tu o něco vyšší spotřebu než LED.
Zeck (30)|11.1.2012 19:03
co to z namená o něco? většinou je to 2x a víc, co jsem namátkou vyhledal.
geronimoh (2327)|11.1.2012 19:06
[quote=Zeck;390639]co to z namená o něco? většinou je to 2x a víc, co jsem namátkou vyhledal.[/quote]

Máš v tom celkově zmatek. Píšeš "chci si koupit LED..." a při tom vybíráš LCD ...
Hmm (1739)|11.1.2012 19:38
[quote=Zeck;390639]co to z namená o něco? většinou je to 2x a víc, co jsem namátkou vyhledal.[/quote]Tak může to být 75W kontra 150W, obzvlášť, když bys porovnával větší plazmu s menším LED LCD. Nebudu psát, že dvakrát, když neznám přesné hodnoty. A psát, že o dost se mi nechce proto, že spotřeba současné plazmy je pro mě zcela akceptovatelná (i když jako druhou TV jsem už LCD koupil, i kvůli spotřebě, ale hlavně kvůli váze na skříň a vyfasoval jsem clouding jak prase).
Pokud plazma nejede opravdu mnoho hodin denně, pak si myslím, že spotřeba je v současnosti přijatelná na všech, i když samozřejmě horší než u LCD. Navíc u větších uhlopříček je rozdíl v cenách u srovnatelně vybavených TV obou technologií klidně i 10 tisíc a takový cenový bonus umazáváš ve zvýšené spotřebě dlouhé roky, předpokládám, že ho v reálném životě TV ani nevyčerpáš. Samozřejmě pokud pojede TV víc jak půl dne denně, pak má argument spotřeby jinou váhu.
JM_ (353)|11.1.2012 19:39
[quote=geronimoh;390640]Máš v tom celkově zmatek. Píšeš "chci si koupit LED..." a při tom vybíráš LCD ...[/quote]

Dle titulku vlákna i úvodního dotazu bych naopak řekl, že se tazatel relativně VELMI DOBŘE vyzná.

[quote=Zeck;390617] Zdroje signálu : MMC nejlépe přes komponentní video.
[/quote]

Chyba. Snažil bych se vše vézt přes HDMI

[quote=Zeck;390617] Má tato TV automatické stmívání obrazu dle světla v místnosti jako to má Samsung?
[/quote]

Co si od toho slibuješ? Tohle je jedna z těch funkcí, které recenzenti vypínají jako první ...
geronimoh (2327)|11.1.2012 19:46
JM : Pravda. Název vlákna je správně ...
Zeck (30)|11.1.2012 20:52
JM: Můj DVD přehrávač HDMI nemá (teda pokud se to dá považovat za MMC :) )
Od stmívání si představuji, že když bude tma, nebude mi TV tolika svítit do xichtu a naopak ve dne, když bude slunečno, se TV rozsvítí víc. Nefunguje to tak? Mám špatný oči a monitor si večer dost ztmavuji, jinak mě z toho bolej.

geronimoh: tak sorry, že jsem to nenapsal i do textu. Něco jsme tady už pročet, takže vím která bije, ale před pár dny jsem o tom ještě věděl kuloví. Jak to tak pozoruju, v Čechách už je stejně LCD LED zažitá jako LED, takže každej ví o čem se bavíme. Na druhou stranu je to blbost, že se nenazývají věci správně tak jak mají.

Hmm: nahlodal jsi mě, tak se ještě po plazmě poohlédnu. Ale v krámě mně stejně ta LED Sharpka přišla obrazově lepší jak plazmy, kolem kterých jsem šel. . :) Ovšem abych mohl pořádně soudit, musel bych je mít doma a dívat se na ně delší dobu.
geronimoh (2327)|11.1.2012 21:07
[quote=Zeck;390667]

geronimoh: tak sorry, že jsem to nenapsal i do textu. Něco jsme tady už pročet, takže vím která bije, ale před pár dny jsem o tom ještě věděl kuloví. Jak to tak pozoruju, v Čechách už je stejně LCD LED zažitá jako LED, takže každej ví o čem se bavíme. Na druhou stranu je to blbost, že se nenazývají věci správně tak jak mají.

[/quote]

Teď to bude zajímavější, když už výrobci vystavují skutečné LED televizory a složitě vysvětlují, že tyto jsou už skutečné LED TV. Plazmu 46" mám doma, průměrnou spotřebu mám 130 W. LCD s LED podsvícením bude mít spotřebu okolo 80 W, ovšem u obou záleží na nastavení a světelných podmínkách. Plazmě vyhovuje přítmí a tma, pak má jasně navrch. V osvětlených prostorách je ve výhodě LCD.
Hmm (1739)|11.1.2012 21:36
[quote=Zeck;390667]Hmm: nahlodal jsi mě, tak se ještě po plazmě poohlédnu. Ale v krámě mně stejně ta LED Sharpka přišla obrazově lepší jak plazmy, kolem kterých jsem šel. . :) Ovšem abych mohl pořádně soudit, musel bych je mít doma a dívat se na ně delší dobu.[/quote]
Mnoo, ono hodně záleží na plánovaném sledování v tu kterou dobu. V přesvětleném obchodě vypadá o dost lepší a jasnější LCD, a než soudit obraz podle tohohle, to už je lepší dát na recenze test sajt s určitým renomé. V takových podmínkách jak ve většině obchodů prostě doma TV prakticky nikdy provozovat nebudeš. Ale ještě za slunného dne, máš-li slunný i obývák, se ti bude jevit obraz LCD jasnější a lepší, pokud tedy nezatáhneš žaluzie, či jinak nezatemníš, není-li to pro tebe nepřekonatelný opruz. Na nějaké zprávy zatahovat nemusíš, na film s tmavými scénami ve slunném dni už by to chtělo. Ale zaleze-li slunce za mrak, už se situace srovnává, a setmí se, a má navrch plazma. Obecně to tak platí, neříkám, že pro jakékoli dvě potenciálně srovnávané TV z konkurenčních technologií. Taky záleží, kde by byla TV (byla-li by to plazma) umístěna a jak by na ni dopadalo denní světlo. Ale nechci vyvolat dojem, že se ve dne nedá sledovat nebo jen z obtížemi. Zkrátka v určitých světelných situacích je silnější LCD a v jiných plazma. Za jakých podmínek ji asi budeš převážně provozovat, to musíš vědět sám.
Já jsem chtěl poukázat hlavně na to, že za stejné peníze cos uvedl koupíš větší TV jako plazmu, žravější ale s dokonalými pozorovacími úhly a třeba bude i vybavenější, popř. ještě i nějaké peníze zbudou, třeba na kvalitní MMC, co přehraje prakticky všechno (kromě fyzických CD/DVD/BR disků)
Plazmatip http://3d-televize.heureka.cz/samsung-ps51d570/
MMCtip: http://multimedialni-centra.heureka.cz/umax-egreat-eg-r200s/
Zeck (30)|11.1.2012 22:22
Hmm: Několik dní jsem čet o LCD LED a když jsem tomu přišel alespoň malinko na kloub, tak teď zas můžu začít znovu u Plazmy. Uf :)
Tak např: http://www.mall.cz/plazmove-televize-uhlopricka-108-131-cm/?menu_item_id=15549091&sort=_price ani jsem o takovýchto cenách vs velikost nevděl. Otázka jestli se tyto TV dají obrazově srovnávat s těmi co jsem psal na začátku vlákna. Je rozdíl v obraze mezi levnými a dražšími plazmami nebo je to spíše o výbavě?
Bohatě mi stačí levná oholená TV, hlavně abych ji mohl připojit k PC a DVD a byl dobrý obraz. Samozřejmě nechci nějakýho žrouta, ale většinou se udává max spotřeba a o průměrný se nepíše, takže vím prd a tý max. se zaleknu.
Na místo pro TV nedopadne ani paprsek slunečního svitu, protože je v temnějším rohu místnosti a žaluzie si zatáhnout líný nejsem. Máme tam spíše přítmí. A kromě toho přes den u nás na TV ani nikdo většinou nekouká.
Vím, že se tu píše o tom, že někomu vadí na oči LCD, jinému zase plazma, ale to já v obchodě prostě nedokážu posoudit. Takže nezbývá nic jiného, než si něco pořídit a když to nebude dobrý tak to do 14dnů vrátit.
JM_ (353)|11.1.2012 22:41
[quote=Zeck;390689]Samozřejmě nechci nějakýho žrouta, ale většinou se udává max spotřeba a o průměrný se nepíše, takže vím prd a tý max. se zaleknu.
[/quote]

Zkus kouknout třeba tady: http://www.hdtvtest.co.uk/news/category/reviews

Namátkou pro Samsung PS51D550 tam naměřili tohle:

Default [Standard] mode (2D) 212 watts
Default [Standard] mode (3D) 284 watts
Calibrated [Movie] mode (2D) 212 watts
Calibrated [Movie] mode (3D) 288 watts
Standby 1 watt

Measurements taken with full 50% grey screen.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-ps51d550-201109221412.htm
Hmm (1739)|11.1.2012 23:00
[quote=Zeck;390689]Bohatě mi stačí levná oholená TV, hlavně abych ji mohl připojit k PC a DVD a byl dobrý obraz.[/quote]Takže výchozí předpoklady pro bezproblémové sledování plazmy máš. Základem je ale ověřit si, že tvé oči nevidí plazmy rušivě blikat, ale pokud jsi je zkoumal v obchodě, asi by sis toho už všiml. K tomu linku a cenám - nejlevnější fullHD má LG padesátku s cenou kolem desítky. Pozor na to, obecně se dá říci, že pod 50´dělá fullHD plazmy jen Panasonic (nebo ještě nedávno jen on dělal), takže si hlídej i rozlišení, a i 50´TV může být jen HDready jako 4-ková řada Samsungu. K vybavení - kvalitní HD materiál bude mít obraz velmi dobrý prakticky na všech, je ty dražší mívají třeba lepší obrazovkové filtry, takže je pak třeba lepší černá, lepší kontrast a obraz je o něco ostřejší. Zda je to o tolik, aby to ospravedlnilo vyšší cenu, to bys asi musel zkoumat v obchodě, pokud poběží vedle sebe na stejném signálu. Pak je to o vybavením počtem přípojných míst (HDMI, USB, optical out atd.) a složitosti a rychlosti vnitřních obvodů, kdy ty lepší budou (možná) lépe zpracovávat a lépe prezentovat SD signál - DVD, AVI, a budou třeba prezentovat plynuleji HD při 24p s méně záškuby. To bys asi opět musel vyzkoušet, zda to považuješ za ty peníze za uspokojivé. Ono je to v tomto i u LCD obdobné, prostě si musíš ověřit, zda ti ten obraz za ty peníze připadá dostatečně dobrý, když se chceš s penězi držet spíš dole, chceš dobrý poměr výkon/cena a nehoníš se za kvalitou za desítky tísíc. Takže si něco předvybrat, jít se na to podívat v obchodě, přečíst si recenzi či zdejší téma, pokud jsou k tomu modelu dostupné, zda nemá nějakou slabou stránku, která se ti jeví jako zásadní, a pak to teda objednat a v případě nespokojenosti vrátit.
Zeck (30)|12.1.2012 16:27
Dneska jsem se stavil v Datartu podívat se na plazmu a viděl jsem např LG 50PV350 za 14t a Panasonic TXP50GW30 za 33t. Byl v nich docela rozdíl ohledně černý barvy. Když prodavač TV vypnul, bylo vidět, jak LG má šedou obrazovku aPanasonic pěkně černou.
Jak poznám (bez toho abych TV viděl na živo), že má obrazovku černou? Levné plazmy prý mají šedé obrazovky všechny.
Jinak žádného blikání jsem si nevšim, ani manželka, tudíž další + pro plazmu. :)
Hmm (1739)|12.1.2012 16:50
[quote=Zeck;390809]Jak poznám (bez toho abych TV viděl na živo), že má obrazovku černou? [/quote]Některé současné Panáky (i vyšší typy) prý zlobí při 24p (tedy přehrávání HD materiálu MKV/BR) s dynamickým kontrastem - tedy také tak nějak blikají a prý obraz "dýchá". Takže při případné koupi této značky doporučuji vyzkoušet, TV signál (i HD) nestačí. K černé obrazovce - to může být právě těmi filtry, ale jak to věrohodně poznat na dálku .... pokud víš typ, prej se uživatelů co ho mají v podpisu (samozřejmě pokud tady takový je a najdeš ho), polož dotaz v tématu (pokud tady v sekci je /použij vyhledávání/ a čti i o kladech záporech výrobku) nebo se spolehni na vypovídací hodnotu fotek, které si vygooglíš v sekci obrázků.