Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Autorun pro video mov

kernel132 (11)|10.1.2012 22:49
Zdravím, potřeboval bych poradit, jak můžu vytvořit spouštěcí DVD pro PC, s menu a se soubory mov bez rekomprese videa. Ano to je důležité. Možná to zrovna do této sekce nepatří, ale přesto bych rád dostal odpověď. Když to sdělím stručně, prostě něco jako tutoriál z lynda.com. Mám několik složek ve kterých jsou video soubory mov v rozlišení 960x540, tedy dost kvalitní videa. Chtěl bych vytvořit nějaké menu ze kterého bych jednotlivá témata (složky) a následně videa spouštěl. Původně jsem chtěl použít nějaký "autorunový" program (AutoPlay Media Studio 8), ale ztroskotal jsem v něm. Webové rozhraní neumím (možná by to šlo i v něm). Jak na to? Nasměrujte mě. Dík.

Ještě dodávám, tak aby se video spouštělo ve stejném rozhraní, nikoliv aby vyskakoval nějaký media player (QuickTime aj.)
Pytkin (7947)|11.1.2012 01:13
ja by som to robil v Adobe Director .. Co vo vysledku bude asi komfortnejsie .. Alebo asi ten WEB .. to je asi jednoduchsie .. zase zavisle od toho , co ma clovek nainstalovane ..
kernel132 (11)|11.1.2012 09:02
Direktor mě taky napadl, jenže Action script 3 neovládám a bez toho to nepůjde. Dokonce jsem si Director i částečně přeložil a stále to v něm zkouším. Když jsem zkoumal v čem to lynda.com tvoří, tak pravděpodobně taky v Directoru. Jsem zvyklý dělat menu pro DVD, nebo Blu-ray, prostě "klasický" authoring, ale s tímto si jaksi nevím rady. V rozhraní pro web jsem sice něco zmastil, ale vyskakoval mi přehrávač a to není co chci. Mediator 9 by to uměl, ale bohužel bych ta videa musel překonvertovat do wmv a to nechci. Sice na to nespěchám, mám toho více a hledám nějakou univerzální šablonu jak si udělat s těmi videi pořádek. Pokud by měl ještě někdo dobrou radu, ocením to.
dir.png
Pytkin (7947)|11.1.2012 09:35
no hovorim .. v tom directore to ide lahko .. ono scriptovat moc nemusis .. tam su na vsetko uz hotove skripty(behaviory) v library .. staci ich len nahadzat kam treba .. Ale iste .. Ak si s Directorom nikdy nerobil , tak to je asi zlozite , ako kazdy iny software .. Do rozhrania pre web si pridaj flashovy prehravac .. FlowPlayer je free napriklad .. A ten zaintegruj , do tej svojej stranky .. na flowplayer.org najdes aj kopu navodou , ako ho vlozit do stranky .. atd ..
ai (2993)|11.1.2012 16:28
soft za $1000 ? :-) , chlopi ....

pokud chces jen web rozhrani je jednodussi pokud obsah je na webu , vyberes si prehravac, treba flowplayer, nebo jwplayer , co se tak davalo pred 3 lety, nevim jak dnes, vpodstate se ten web pak odviji jaky prehravac zvolis... zkousel jsem to , fungovalo to, akorat jsem mel vsude cesty na nejaky server s daty, ty bys musel ty cesty zmenit na lokalni disky, jestli to vubec jde, protoze u kazdeho bude to pismeno na disk, nebo flasku jiny ...
napr: misto pasaze:
[code]// install flowplayers
$("a.player").flowplayer("http://www.tvoje stranky.com/flowplayer-3.1.5.swf");[/code]
zvolis:
[code]// install flowplayers
$("a.player").flowplayer("file:///D:/flowplayer-3.1.5.swf"); [/code]
Pytkin (7947)|11.1.2012 16:36
No ale je to potom lepsie spravit relativne .. lebo kazdy ma CD na inom pismenku ..

[code]// install flowplayers
$("a.player").flowplayer("/flowplayer-3.1.5.swf"); [/code]
ai (2993)|11.1.2012 18:28
[quote=Pytkin;390608]No ale je to potom lepsie spravit relativne .. lebo kazdy ma CD na inom pismenku ..

[code]// install flowplayers
$("a.player").flowplayer("/flowplayer-3.1.5.swf"); [/code][/quote]
tak cesty ke skriptu jdou , bez toho lomitka pred souborem, ale cast stranky, kde je okdkaz primo na mp4 video v PC neumim nastavit, tu cestu do PC, jen odkaz z Webu funguje, napr
[code]


zvol video:

.
.
.


.
.

.
.
[/code]
tu cestu na PC v tomto pripade neumim nastavit, ani primo ani relativne
Pytkin (7947)|11.1.2012 18:38
lomitko pred suborom hovori , ze sa ma citat z rootu (je jedno ci webu , alebo media-disku) ..

a cestu na PC nemusis nastavovat .. ked je tam relativna cesta , tak to ide aj z webu , aj lokalne z media ..

mam pocit , ze ale ideme uz do velkych detailov .. kernel132 v prvej faze hlada vhodnu technologiu ..
ai (2993)|11.1.2012 18:48
no ta technologie je jednoduchy html editor, ja tu mam fungujici vzory primo na toto, primo html, mohl by to jen zkopirovat vse a upravit si design v tom editoru podle sebe,
ale jak rikam neumim to nastavit ten playback z lokalniho zdroje, jen z webu
kernel132 (11)|11.1.2012 20:59
Díky za snahu pánové. Vyzkouším to tedy přes webové rozhraní.
Jenom tak pro zajímavost vám ukážu jak jsem si koupil vloni tutoriál s učebními projekty na Sony Vegas 10 přímo ze stránky Sony (http://www.sonycreativesoftware.com/vegasseminarseries). Koupil jsem to downloadable, tady stažením po zaplacení (1,4 GB). Čekal jsem, že to za ty prachy bude stát za to. Výsledek je ten, že se videa sice spouští z lokálního disku PC z webového rozhraní, ale přesně tak jak jsem nechtěl. Kliknutím na odkazy startuje player. Ale projekty jsou dobré. To spouštění mohli udělat líp. lynda.com, nebo video2brain.com jsou mnohem lepší.
vegas10.png zdroj.kod.png vegas_tutorial.png
ai (2993)|11.1.2012 22:56
ja myslel, ze v zadani je zabudovany prehravac jako flowplayer atd., ten html na ten Vegas tutorial rozjede video v tvem prehravaci,

ja myslel neco jako toto:
http://flowplayer.org/demos/plugins/javascript/playlist/instream.htm
kde popis je tu:
http://flowplayer.org/demos/plugins/javascript/playlist/instream.html
ai (2993)|11.1.2012 23:18
nebo jeste takto podobne efektivneji, nedari se mi tam prave ale dat ten lokalni kontent
Pytkin (7947)|12.1.2012 00:15
kernel132 : da sa to spravit jednoducho , ako ten navod na vegas , co si si kupil .. je to len jednoduchy index , ktory rovno otvara prehravac systemovy .. alebo sa s tym mozes pohrat a pouzit nejaky flashovy player .. to zase nepojde na pocitacoch bez flashu .. preto bol dobry ten director , ktory vygeneruje player ..

ai : uz som ti to pisal .. ked das link len cisto na subor (pripadne s relativnou cestou) , tak sa to proste otvori .. a je jedno ci to das na web , alebo to das na disk, alebo CD ..
ai (2993)|12.1.2012 00:39
V tom zipu co jsem postnul to takto nefunguje, nevim proc, relativni cesta na ten prehravac ano, ale relativni cesta na video ne. Mozna to jsou stare verze, pokud mas minutu , stahni ten zip a v tom html zmen cestu na nejake sve video v PC, me to nejde.

Ted jsem se dival na flowplayer stranky, jsou tam jine verze a ten "apple" efekt taky. Je to tam reseno ze src zdrojem, urcite to pojede.

Podivam se na to asi pres vikend, mozna to pojede, ty me verze jsem ted rychle vyhrabal, jsou minimalne asi 2 roky stare. Ja se sam chystam totiz udelat rychle nejake stranky na video, pouzil bych to.

To s tim flashem to jo, to musi byt. Ale zase pokud to nema potrebnou verzi flash nabidne to stahnout.
ai (2993)|12.1.2012 03:54
Tak ten lokalni kontent blokuje flash prehravac.

Maji to tak nastaveno jako default z bezpecnostnich duvodu. klikne se pravym na player/ global settings/ advanced /Trusted Location settings .. a zvolit folder,kde je to video

ci-li to je na houby jako prenosne reseni, ale pokud to mam jen na jednom PC tak povolit
kernel132 (11)|13.1.2012 00:13
Takže jsme se o něco pokusil, ten flowplayer bohužel nebere mov video. Pohledal jsem a vyzkoušel mov player, který na webové stránce offline jede. Ale to je tak všechno. Poraďte jak udělat nějaké textové odkazy, nechci tlačítka, na pravé straně stránky tak, aby se spouštěla videa. Přikládám kód, který ale přehrává pouze jedno video bez navigace. Já vím je to amatérské, ale od něčeho se odpíchnout musím. Tu velikost přehrávače jsem si nastavil o něco větší, aby byly vidět ovládací prvky qt přehrávače. Předpokládám, že QuickTime přehrávač je nainstalován. Zkuste si připojit nějaké mov video (1.mov).

zdr. kód:
=========================================================
"http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">


Prehrávac QuickTime videa








=========================================================

Na pravé straně stránky bych si představoval pod sebou textové odkazy, které by spouštěly videa.
Pytkin (7947)|13.1.2012 00:25
zamyslel by som sa nad html5 .. a pripadny remux do ineho kontajneru , ako mov ..
ai (2993)|13.1.2012 17:24
konverze bez rekomprese by sla z ffmpeg
http://eugenia.queru.com/2011/03/13/from-the-hd-digicam-to-hdtv-losslessly/#comments
[code]ffmpeg -i original.mov -f mp4 -vcodec copy -acodec copy prevedeny.mp4[/code]
a nebo i udelat batch ze slozky "originaly" do slozky "kopie":
[code]for %%a in ("originaly\*.mov") do ffmpeg -i %%a -f mp4 -vcodec copy -acodec copy "kopie\%%~na.mp4"[/code]

html5 je dobry tip, je to treba ale hledat, ten kod ma prekvapive jednoduche zabudovane prehravace
ai (2993)|13.1.2012 17:30
priklad html5:
skuste tuto stranku, http://www.ligh.de/WebM/ jsou tam 3 videa, a htlm code na tuto stranku je jen takto jednoduchy :
[code]




BBB_0360_700


BBB_0360_700.webm






BBB_0360_700_ffm.webm





BBB_0360_700.mp4





[/code]
tedy mozna to mov video ti primo pojede v html5, zkusil bych to, Novy Firefox, Opera IE vsechny by to mely prehrat,
EDIT: tak Firefox prehrava prvni dve, treti ne, a Internet explorer jen to treti :-), ha, zase to neni optimalni, nebo by to chtelo prostudovat :-)
ai (2993)|13.1.2012 17:39
kernel132 -
i kdyby si mel linku na tento prehravac, musel bys manualne zrusit playback, pokud bys chtel zkusit dalsi video, pokud bys zacal prehravat druhy, rozjedes video vicekrat a stranka se "zacpe" s datovym tokem, lidi startuji dalsi videa a nestopnou predchozi, to udelaji treba nevedomky, neco bezi "pod strankou" ani to nevidis

dale vkladani prehravace se musi resit sloziteji , aby fungoval jak v IE tak i ve Firefoxu, Opere atd.
Pytkin (7947)|13.1.2012 17:41
tak tak .. neviem ale ci to pojde v kazdom browseri .. chce to otestovat .. v chrome mi to ide ..
ai (2993)|13.1.2012 17:49
no jo, v Chrome mi jedou vsechna tri v Opere ani jeden, mozna neco v nastaveni, protoze ji nepouzivam
kernel132 (11)|14.1.2012 12:20
Tu stránku jsem zkoušel, v Opeře mi jedou první dvě videa. Teď k věci. Nechci používat videa k prezentaci na internetu, to za prvé. Jedná se mi pouze a jenom o produkci offline. Mám spoustu kvalitního materiálu - tutoriály ve formátu mov. Jsou to originály videoprezentací, převážně velmi kvalitní videa v rozlišení které jsem uvedl už na začátku, ale jenom volně ve složkách. Nepřipadá v úvahu konverze, to bych uměl s jiným formátem taky a neřešil bych to. Jedná se mi jenom o to, dát tomu (těm složkám s videomateriálem mov) nějakou formu. Stačí mi jednoduché menu, nemusí to být nutně webové rozhraní. Prostě okno s přehrávačem vedle toho seznam a klikat a spouštět, případně kliknout a přehrát všechno najednou. Něco jako lynda.com bez grafiky, prostě obyčejné okno přehrávače s textovými odkazy.
Lynda.com_original.png Lynda.com_okno p?ehráva?e.png
KamilZ (10277)|14.1.2012 16:42
Moc nechápu, proč se tak kategoricky cukáš ke konverzi z mov na nějaký lidský formát, nebo na spouštění v ext. přehrávači. Nepíšeš, k čemu to má sloužit - jestli to je pro nějakou omezenou skupinu lidí, která má quicktime, protože moc normálních lidí quicktime nemá nainstalován. Nebo se domluv s někým, co Ti udělá jednoduchou aplikaci, která by obešla omezení browserů s přístupem na lokální zdroje.
Pytkin (7947)|14.1.2012 16:48
Na Mackoch mame quicktime vsetci .. Ani si ho nemusime instalovat :)
KamilZ (10277)|14.1.2012 17:00
Píšu normální lidé :-)
ai (2993)|14.1.2012 23:05
vsak ten ffmpeg to neprevadi, jen to ulozi do mp4 kontejneru, video je stejne, nedaval bych to nejaky postup na degradovani toho videa

pokud to je moc slozite, skus toto: udelej mkv , nacti ten mov do mkvmergegui a ten mkv nacti do mkvtomp4, dostanes mp4 bez rekomprese
http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix
http://www.videohelp.com/tools/MkvToMp4

oba softy se ani neinstaluji jen to ulozis nekam do slozek a spustis ...

nebo skus ten mov prejmenovat na mkv a nacist primo do mkvtomp4
kernel132 (11)|15.1.2012 13:10
Těch videí mám hodně (možná i 500 GB), proto se nechci zdržovat konverzí. Mám to jenom pro sebe, pro svoji potřebu. Žádné prezentace na webu nepřipadají v úvahu. Chci pomoct s tím, jak si ta videa komfortněji přehrávat, než jenom načítat adresáře do přehrávače. Bez problémů mi to přehrává i WMPlayer (ve Windows 7). Včera jsem něco "zmastil" v Directoru, odkazy fungují bezvadně, ale nějak mi to moc zatěžuje PC. Musím udělat nějaké změny ve skriptu. Vůbec by mi nevadilo něco podobného, jednoduchého, ve webovém rozhraní.
directror.png
Pytkin (7947)|16.1.2012 01:24
sak pouzivaj na to chrome .. a to html5 .. tie priklady , co sem daval AI ..
ai (2993)|16.1.2012 18:52
no vpodstate, pokud si to jeden to video enkoduje a pak se udela web page s tim novym HTML5 tagem :
, tak to prehraje kazdy prehravac to video, autor ovsem musi generovat mp4 i WebM video, web browser si veme co prehraje, jen se ten uvede kazdy zdroj pod sebe, ...., skuste si to sami, tady je idealni live pomucka, kde se neco zmeni vlevo a vpravo uvidite vysledek:
http://www.w3schools.com/html5/tryit.asp?filename=tryhtml5_video_bear

v Firefoxu treba vymazte ty radky s webM a Ogg videem a najednou to neprehraje, z toho mi vyplyva, ze si kazdy browser veme format, ktery potrebuje

ovsem tazatel ma uz jedno hotove video a nechce jej menit , ..., toto je spis pro tvurce webu, kde vpodstate enkoduju video mp4 a WebM a jakykoliv updatovany prehravac (Opera, Firefox,IE, Chrome) by to mel prehrat,
tak jak ukazuje tabulka zde:
http://www.w3schools.com/html5/html5_video.asp

Opera a Firefox by mohli implementovat ten mp4 asap , je to kvuli poplatkum ? Chrome to prehrava, Google neco plati za tu H.264 implementaci ?