Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Snadná komprese do MPEG-4 nejen pro začátečníky.

pikousik (45)|3.5.2004 01:20
Stále je tu na fóru spousta lidí s triviálními dotazy jak kompresovat, co nastavit, co s rozjetým zvukem a pod. Z formulace dotazů je vidět, že nemají ani základní vědomosti o celé problematice.

Celkem dobré výsledky převodu z MPEG-2 (mpg,pva) do MPEG-4 (avi) mi dává VirtualDubMod a kodek DivX 5.1.1, s odděleným zpracováním audiostreamu programem Lame. To ale vyžaduje nastavení filtrů a parametrů komprese ve VDM a v DivXu, demultiplex v PVAStrumentu a nastavení hodnot MP3 v Lame. Je to dost práce.

Tak jsem využil možnosti příkazově pospojovat scripty jednotlivých programů a vytvořil dávkový soubor BAT-MP2, respektive množství těchto souborů s různě přednastavenými parametry komprese a vše se plně zautomatizovalo. Jen se vloží soubor mpg/pva a spustí příslušný program.

A dostane se vždy standartně dobrý výsledek s přesným zvukem. A těch souborů mpg/pva se dá najednou zpracovat až 50. (vhodné na klipy).

Zkušenější si mohou přednastavit cokoliv, co umožňuje VDM a DivX, začátečníci využijí přednastavené hodnoty. Jednodušeji už to nejde.

Zkusit to můžete tady:

http://mujweb.cz/www/pikousik/

Pikousík :-)- :-)- :-)-
pikousik (45)|15.5.2004 23:14
Je to zajímavý, tady to vidělo 153 lidí ale počítadlo na stránkách ukazuje skoro 1000 stažení. Myslel jsem, že se o tom prográmku moc neví.

Ale pospěšte si, Atlas se ruší a ty stránky tam už dlouho nebudou.

Pikousík :-)- :-)- :-)-