Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic vs Samsung

Georginek (144)|9.1.2012 23:12
Zdravim panove, jelikoz sem konecne skoro nasetril castku na TV, rad bych poprosil o radu s konecnym vyberem. Byl bych moc rad, kdyby mistni TV Guru mohli zhodnotit tyhle dve telky.
51" Samsung PS51D8000
50" Panasonic VIERA TX-P50VT30E


Jelikoz jsou to obe nejvyzsi rady vyrobcu, nevim do ceho mam jit. Osobne mam vetsi duveru v Panasonic.....
PS: Plazmový televizor VIERA TX-P50VT30E/B získal v anketě EISA Awards 2011 cenu pro nejlepší evropský plazmový televizor - to asi taky o necem vypovida.
Prevazne sledovani filmu+sportu+net

Velice dekuju za rady.
vivid.sk (11472)|9.1.2012 23:17
Obe su slusne TV, obe maju vsak svoje negativa.
Detailne review najdes tu a tu, mozes porovnavat.
Hmm (1739)|9.1.2012 23:45
Popř. srovnání dalšího testera zde http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-p55vt30_TV_review x http://www.trustedreviews.com/samsung-ps51d8000_TV_review
Letmo z bodového hodnocení - obraz srovnatelný, zvuk o něco lepší Samsung a 3D o poznání horší Samsung. Podrobněji v recenzích.

Nebo http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1303892383 x http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1310639416

Škoda, že tady je recenze jen Panáka (velmi příznivá) - http://www.areadvd.de/hardware/2011/panasonic_tx-p42vt30e.shtml
Ivo Mašek (10205)|10.1.2012 07:41
Osobně, kdybych neměl jiný výběr, tak (za mě) jednoznačně Panasonic. Samsung nemá takové zkušenosti v technologii plasem, jak Panasonic, který to kdysi začal.
Ono je to mezi těmi zmíněnými modely opravdu těžké rozhodování. A opět - čistě za mě - spíše věřím tomu, že u Samsungu se něco dříve pokazí, než u toho Panasonicu.
Calebcz (138)|10.1.2012 08:10
Brzo uz budu na tomto foru znam jako zaryty odpurce Panasonicu, agent samsungu ale nejsem, i ten ma spoustu chyb.

Tady jsou me zkusenosti s obouma plazmama, jde o mensi velikosti a nizsi rady, panely jsou ale vicemene stejne, imho se od vyssich rad lisej pouze antireflexnima vrstvama a postprocesingem. Ve zkratce, Panasonic blika, Samsung bzuci a ma lehce horsi obraz :)

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30802
Kanape (125)|10.1.2012 11:23
Měl jsem doma oba uváděné modely. Samsung má možnost prohlížet webové stránky, možná přehraje i více formátů. Protože jsem neměl možnost je bezprostředně srovnávat, nechci na 100% tvrdit, že Panasonic má lepší obraz. Ale já si to po svých zkušenostech myslím. U Samsungu jsem měl problém se satelitním tunerem, který nebyli schopni v řádném záručním termínu odstranit. Proto jsem televizi vrátil. Nyní mám Panasonic 50" VT30 a lituji jen, že jsem zrovna nevzal větší. Předtím jsem měl asi 4 roky plazmu 42", také Panasonic, k naprosté spokojenosti. U toho Samsungu mě zlákal design (hlavně ten úzký rámeček). Ale VT30 vypadá opravdu skěle. Uvažuju, že v ložnici vyměním starý CRT televizor a to bych šel asi do GT30. Další brýle už nepotřebuji. Za mě tedy Panasonic.
Georginek (144)|10.1.2012 17:29
Ja mel za to, ze VT50 ma nejlepsi panel ( myslim ze zrovna Pioneer ). Jde mi hlavne o plynulost pohybu po horizontalni ose ( tedy sledovani filmu a sportu ) - nenavidim trhani a proto nechci uspechat vyber.
S tim Panasonicem sem prece taky daji prohlizet webovky.....

O tom poblikavani jsem neco cetl, ale moc sem to nepobral, mate s tim nekdo zkusenosti?
Jumbo23 (25)|10.1.2012 17:32
Tiez som mal podobny problem s vyberom, idem do Panaka 50VT30.
Georginek (144)|10.1.2012 17:42
No, to problikavani me ted celkem zarazilo, uz jsem to etl na nejake en recenzi, ale nejak sem tomu nevenoval pozornost.
Muze mi nekdo vysvetlit rozdil techto rezimu?

1080p/60Hz - toto je jedine nastaveni kdy obraz neblika, ale pochopitelne pro prehravani 24fps a 25fps materialu je tento rezim nevhodny

1080p/50Hz - to uz je horsi, obraz znatelne blika na svetlych plochach, dobre to je videt i v menu televize (svetle sedive plochy). Pokud se zapne inteligent frame creation na Max, obrazovka se evidentne prepne do jineho refresh rate a problem zmizi. V 1080p/60Hz se pri zmene IFC obrazovka neprepina, coz dava smysl.

1080p/24Hz - nejvetsi katastrofa, dokonce i moje babicka co ma operovane obe oci mi potvrdila, ze se obraz chveje. Bile plochy (snih) nebo i nebe (svetle modra) se vyrazne klepou dopravezeny znatelnym bzucenim. Deje se to hlavne v horni casti obrazovky.

Mam klasicky SD signal z digitalu a budu kupovat satelit v HD + prehravat filmy DivX+ mkv z PC ( bud z externiho disku/flashky nebo stream prez LAN, coz jsou v nejvetsi mire Blue-ray ripy.
Jaky rezim tedy pouziva toto prehravani a kdy se pouziva 1080p/24Hz pri kterem obraz tak znatelne blika?????
Ivo Mašek (10205)|10.1.2012 18:18
V USA mají 110 V/60 Hz, proto i pro NTSC standard se použilo 60Hz frekvence. Protože je NTSC prokládané, je skutečná rychlost promítání 30 sn./s. Protože se ale filmy natáčejí rychlostí 24 sn./s, musí se to v Americe nějak převést na 30 snímků. Je potřeba přidat šest snímků, což znamená každou čtveřici z filmových 24 obohatit o jeden snímek. Protože se použije prokládaný 60Hz režim s půlsnímky, rozkóduje se to následovně:
Film:A | B | C | D
TV:AA|AB|BC|CC|DD
Označuje se to jako 3:2 pulldown, protože střídá opakování snímků třikrát a dvakrát. Pokud vám přijde, že se to musí v plynulém rychlém pohybu cukat, tak máte pravdu, cuká se to. Američani si ale zvykli. Tento prokládaný režim se dá převést i do progresivního zobrazování, kdy se zpětně půlsnímky poskládají do celých snímků o rychlosti 60 sn./s ve stylu AAABBCCCDD.

Nezbytnou podmínkou pro režim 24p je 120Hz televize po Ameriku, nebo 100Hz televize pro Evropu. Kdyby se totiž použila standardní 60Hz nebo 50Hz televize, nedá se zobrazit plynulých 24 snímků/s. U 120 Hz televize se musí každý z 24 snímků zopakovat 5×, u 100Hz televize se to dá řešit změnou frekvence panelu na 96Hz (musí zvládnou snížit frekvenci), případně každý šestý snímek zopakovat dvakrát, aby se to vešlo do 100 Hz. Sice se to také trochu rozcuká, není to ale tak výrazné jako při původním pulldownu. Zde právě výrobci nejvíc mlží, jaký systém jejich panel opravdu využívá. Ze zkušenosti víme, že u 100Hz displejů, které se dodatečně upgradem firmwaru aktualizovaly na podporu 24p, lze pozorovat občasné cuknutí (oscilátor zřejmě neuměl 96Hz), které u čistých 24p displejů od výroby nebylo vidět (kde se počítá s 24p už při návrhu).
24p také podporují novější přehrávače. Pro přehrávač to znamená brát digitálně snímky z disku, případně zahazovat ty zdvojené a rekonstruovat skutečný záznam 24 sn./s. Není v tom žádné počítání, vše na disku je 1:1. Přehrávač potom přes HDMI pošle obraz rychlostí 24 sn./s. Nepošle ho rychlostí 100 nebo 120 sn./s, HDMI nemá takovou kapacitu, aby zvládlo prohnat o tolik vyšší datový tok. Televize se s přehrávačem přes HDMI domluví, že 24p oba umí a přehrávač to zapne. Televize pak z přijímaných snímků rekonstruuje filmový obraz. Protože se každý snímek opakuje na televizi aspoň pětkrát, má televize dost času vypočítat rozdíly mezi dílčími snímky. Moderní televize dopočítávají rozdílové mezisnímky, které vkládají mezi skutečné videosnímky. Pohyb na obrazovce je pak plynulejší.
KamilZ (10277)|10.1.2012 20:21
Mohu se ještě zeptat, jak souvisí napájecí napětí 60Hz s TV vysíláním 60Hz NTSC, je tam nějaká konstrukční závislost/výhoda?
Režimem 24p je myšleno 23.982 (či kolik to je), nebo to je ještě něco jiného?
Ivo Mašek (10205)|10.1.2012 20:37
[quote=KamilZ;390404]Mohu se ještě zeptat, jak souvisí napájecí napětí 60Hz s TV vysíláním 60Hz NTSC, je tam nějaká konstrukční závislost/výhoda?
Režimem 24p je myšleno 23.982 (či kolik to je), nebo to je ještě něco jiného?[/quote]
Ano, souvisí to s tím a původ je vlastně historický
Ano, je myšleno 24p (upřímně řečeno, já to přesné číslo na desetiná místa zpaměti neznám)
Ivo Mašek (10205)|10.1.2012 20:46
Ještě bych upřesnil: Georginek tam uvádí:
1080p/60Hz, 1080p/50Hz, 1080p/24Hz. Ono by se místo toho Hz mělo napsat fps (p). (ještě existuje 30p. Respektivě 29 a něco)
Ivo Mašek (10205)|10.1.2012 20:58
No, jinak podrobnější vysvětlení (a fundovanější) by mohl poskytnout někdo, kdo pracuje v TV studiu, a nebo je profesionálním kameramanem (ty kamery s tím celkem úzce souvisí).
patriot (227)|10.1.2012 21:14
[quote=Georginek;390350]No, to problikavani me ted celkem zarazilo, uz jsem to etl na nejake en recenzi, ale nejak sem tomu nevenoval pozornost.
Muze mi nekdo vysvetlit rozdil techto rezimu?

1080p/60Hz - toto je jedine nastaveni kdy obraz neblika, ale pochopitelne pro prehravani 24fps a 25fps materialu je tento rezim nevhodny

1080p/50Hz - to uz je horsi, obraz znatelne blika na svetlych plochach, dobre to je videt i v menu televize (svetle sedive plochy). Pokud se zapne inteligent frame creation na Max, obrazovka se evidentne prepne do jineho refresh rate a problem zmizi. V 1080p/60Hz se pri zmene IFC obrazovka neprepina, coz dava smysl.

1080p/24Hz - nejvetsi katastrofa, dokonce i moje babicka co ma operovane obe oci mi potvrdila, ze se obraz chveje. Bile plochy (snih) nebo i nebe (svetle modra) se vyrazne klepou dopravezeny znatelnym bzucenim. Deje se to hlavne v horni casti obrazovky.

Mam klasicky SD signal z digitalu a budu kupovat satelit v HD + prehravat filmy DivX+ mkv z PC ( bud z externiho disku/flashky nebo stream prez LAN, coz jsou v nejvetsi mire Blue-ray ripy.
Jaky rezim tedy pouziva toto prehravani a kdy se pouziva 1080p/24Hz pri kterem obraz tak znatelne blika?????[/quote]

Už to tu nějaký inteligent řešil. (nepletu se, že vycházíš z jeho příspěvku ?). Akorát že si nechtěl nechat poradit .... Když si zapnul IFC na max, měl po problémech (i s 24Hz). Jenže se postavil na hlavu, že IFC používat nechce. Holt to je pak rada drahá ...
Já sleduji DVD a BR ripy z USB flash a HDD, sleduji DVB-T MPEG2 i MPEG4 a sleduji disky z přehrávače (viz podpis) a ani v jednom z uvedených případů s žádným blikáním problémy nemám. IFC mám ve všech profilech na MAX, mimo režim Photo nastavený u HDMI4, které mám "vyhrazeno" pro připojení fotoaparátu.
geronimoh (2327)|10.1.2012 21:29
Já to mám přesně naopak. Normálně mám obraz velmi dobrý a přirozený, ale po zapnutí IFC se změní na grotesku. Takže mám IFC ve všech režimech vypnuté. Nikomu to nevnucuji, komu se to líbí, ať si to zapne. :)
Hmm (1739)|10.1.2012 21:41
[quote=patriot;390418]Já sleduji DVD a BR ripy z USB flash a HDD, sleduji DVB-T MPEG2 i MPEG4 a sleduji disky z přehrávače (viz podpis) a ani v jednom z uvedených případů s žádným blikáním problémy nemám.[/quote]
A zvuk jedeš jen stereo přes Dudka?

[quote=Georginek;390341]Ja mel za to, ze VT50 ma nejlepsi panel ( myslim ze zrovna Pioneer ). Jde mi hlavne o plynulost pohybu po horizontalni ose ( tedy sledovani filmu a sportu ) - nenavidim trhani a proto nechci uspechat vyber.[/quote]
To ses asi přepsal, začal jsi s VT30. Na VT50 si ale můžeš počkat (už byly představeny na CES a je tady o tom nové téma), pokud budou v dubnu a nemáš hluboko do kapsy, dalo by se to vydržet, ne? Třeba s tím blikáním něco udělali...
Calebcz (138)|10.1.2012 22:22
Ten inteligent jsem byl ja. A k nespokojenosti vsech majitelu panasonicu zde budu sve "inteligentni"postrehy sirit dokud me to neprestane bavit, protoze to co je Panasonic schopen prodavat (a dokonce s tim vyhravat testy a recenze) mi porad hlava nebere.

Zapnuti IFC problem resi (tj. panel pak jede v 60Hz, tj. blika uz jako kazda jina plazma pri 60Hz), ale IFC do filmu zanasi "soap-opera" efekt. Vse je neprirozene plynule, i hollywoodsky film vypada jak televizni inscenace. Nekomu se to ovsem libit muze, lide jsou ruzni.

Bohuzel 50Hz a 25Hz rezim blikaji opravdu nesnesitelne.

2: Georginek
Pokud ti jde primarne sledovani sportu, nemusi byt Panasonic s IFC vubec spatna volba. Televizni prenos uz tak jako tak bude 50 snimku za sekundu a IFC dopocet na 60 pouze prida lehce na plynulosti. Ale na filmy je tato televize pro me osobne (a pro mnoho dalsich lidi) zcela nepouzitelna. Pouziti IFC totalne znici filmovy efekt.

Pokusim se jeste ve zkratce popsat vsechen ten zmatek kolem Hz a FPS atd.

Klasicky film (tj. to co hraje v kine) je z historickych duvodu nasniman rychlosti 24 obrazku za vterinu.

V evrope je norma PAL - tj. 50 pulsnimku za sekundu. Z prokladaneho pulsnimku lze spocitat snimek cely a proto zde za sekundu mame 50 obrazku za sekundu, tj. 50 fps. Vsechny televizni prenosy (sport, zpravy, TV porady) tedy bezi v 50Hz = fps = snimku za vterinu. Prokladani pouze snizuje vertikalni rozliseni.
Pokud se do televize v evrope pusti film (a pro zjednuseni neresim prokladani), pusti se o trosku rychleji, tj. misto 24Hz se zrychli na 25 obrazku za sekundu. Protoze je TV vysila v 50 obrazkach, kazdy snimek filmu se zobrazi 2x a je to. Problem je ten, ze film je pak kratsi a pokud se dodatecne neupravuje zvuk, zmeni se lehce i vyska tonu.

V USA je norma NTSC, tj. 60 pulsnimku za sekundu. Televizni prenosy a sport v USA se tedy vysilaji v 60 fps.
U filmu to je slozitejsi. 24 obrazku se do 60ti vejde tak, ze prvni snimek fillmu se v TV rozbrazi 2x, druhy 3x, treti 2x atd. Tato technika se jmenuje 3:2 pulldown. Problem je ten, ze takto je ve filmu videt "zatrhavani", zkratka obraz neni tak plynuly jak by mohl byt.

Filmy na bluray jsou v 24 obrazkach za sekundu, presne tak jak ho nasnimala filmova kamera. Proto je ponekud obtizne film zobrazovat pri jine obnovovaci frekvenci televize. Protoze film nemuzeme v realnem case zrychlit, pri 50Hz rezimu se holt musi jeden z obrazku za misto 2x za sekundu robrazit 3x. Ze to do pohybu prinese brutalni zatrhavani je doufam jasne.
Pri 60Hz rezimu se muze pouzit 3:2 pooldown, ktery uz je pro oko divaka prijemnejsi, ovsem do plynulosti puvodniho filmu ma opet daleko.
Takze jediny zpusob jak film z bluray zobrazi spravne je ten, ze TV umi nativne 24 obrazku za sekundu.

U DVD je tento problem neresitelny, protoze DVD jsou bud PAL nebo NTSC, takze primo na mediu uz jsou nutne prepocty prevedene. PAL je zrychleny, NTSC ma aplikovany 3:2 pooldown.

Proto si stojim za nazorem, ze plazmy od Panasonicu jsou na prehravani filmu ve vysokem rozliseni (a tedy i v puvodni s spravne snimkove frekvenci) nepouzitelne. 24Hz rezim strasne blika a pri 60Hz se museji pouzivat prepocty, ktere do obrazu zanaseji trhani. Bohuzel, protoze TV blika i v 50Hz, neni prilis vhodna ani pro klasicke TV vysilani v evrope.
Hmm (1739)|10.1.2012 23:00
[quote=Calebcz;390458]Ten inteligent jsem byl ja. A k nespokojenosti vsech majitelu panasonicu zde budu sve "inteligentni"postrehy sirit dokud me to neprestane bavit, protoze to co je Panasonic schopen prodavat (a dokonce s tim vyhravat testy a recenze) mi porad hlava nebere.
........................
Proto si stojim za nazorem, ze plazmy od Panasonicu jsou na prehravani filmu ve vysokem rozliseni (a tedy i v puvodni s spravne snimkove frekvenci) nepouzitelne. 24Hz rezim strasne blika a pri 60Hz se museji pouzivat prepocty, ktere do obrazu zanaseji trhani. Bohuzel, protoze TV blika i v 50Hz, neni prilis vhodna ani pro klasicke TV vysilani v evrope.[/quote]
Šiř si co chceš, já vím, že mi V10E při přehrávání v HD nebliká ani při vypnutém IFC a obraz je skvělej. Pokud obraz zaškubne, je to konkrétní matrjoškou a ne typickým jevem. Samozřejmě dnešní aktuální modely Panáka nemohu hodnotit, ale nějak nechápu, proč by to mělo být horší. A nějak se mi nechce věřit, že by sypali ocenění nějak výrazně viditelně blikajícím modelům, rozhodně ne EISA, kde se musí shodnout pěkných pár národních časopisů. Ale uniká mi, jestli brojíš proti blikající technologii, protože máš senzitivní oči, a popisuješ problémy zpracování obrazu obecné, nebo jen Panasonicu, protože Samsung podle tebe žádné problémy s blikáním ani trháním nemá. Jedno se ale musí nechat, zájemce o nové Panáky děsíš velmi účinně. Ale ať se každý zajde podívat do obchodu, žes neměl pravdu, popř. měl, ale jen pro své a třeba i jeho oči.
Calebcz (138)|10.1.2012 23:23
[quote=Hmm;390468]Šiř si co chceš, já vím, že mi V10E při přehrávání v HD nebliká ani při vypnutém IFC a obraz je skvělej. Pokud obraz zaškubne, je to konkrétní matrjoškou a ne typickým jevem. Samozřejmě dnešní aktuální modely Panáka nemohu hodnotit, ale nějak nechápu, proč by to mělo být horší. A nějak se mi nechce věřit, že by sypali ocenění nějak výrazně viditelně blikajícím modelům, rozhodně ne EISA, kde se musí shodnout pěkných pár národních časopisů. Ale uniká mi, jestli brojíš proti blikající technologii, protože máš senzitivní oči, a popisuješ problémy zpracování obrazu obecné, nebo jen Panasonicu, protože Samsung podle tebe žádné problémy s blikáním ani trháním nemá. Jedno se ale musí nechat, zájemce o nové Panáky děsíš velmi účinně. Ale ať se každý zajde podívat do obchodu, žes neměl pravdu, popř. měl, ale jen pro své a třeba i jeho oči.[/quote]Souhlasim s tebou.

Obecne sem tu problemy se zpracovanim obrazu popisoval, aby bylo jasne, proc je dobre mit funkcni 24p rezim a navic to tu resil Ivo Mašek, takze sem ho chtel pouze doplnit a problematiku shrnout.

Abych to trosku odlehcil
- 3:2 pooldown vadi opravdu malokomu, takze predpokladam ze vetsina lidi nebude mit problem pri prehravani filmu internim prehravacem (ten jede v 60Hz) nebo nejakym externim, co nepodporuje 24p rezim
- 50Hz tj. televizni vysilani neblika zdaleka tak hrozne, jak 24Hz rezim
Ostatni problemy v obrazu (banding, barevne kontury atd) jsou opet spise veci, ktere vadi zkusenejsim ocim.

Takze presne jak pises, at se kazdej zajde podivat do obchodu, presvedci se, ze to na co se diva je klasicke TV vysilani a posoudi, zda s Panasonicem problem ma nebo ne. Sam sem v mnoha prispevcich psal, ze barevne podani a uroven cerne Panasonicu jsou naprosto bezkonkurencni.

Ucinne bych chtel ale vydesit vsechny narocnejsi uzivatele, kteri by si TV poridili pro bezchybne prehravani filmu ve vysokem rozliseni. Pro neoPDP se spise nez bezchybne hodi oznaceni nepouzitelne.

Sam take nechapu, ze Panasonic je obecne tak vychvalovany a vyhrava vsechny mozne recenze a testy. Na druhou stranu, staci do googlu zadat "panasonic flickering" a muzete si procitat thready nespokojenych zakazniku nekolik dni. (ostatne to same plati pro Samsung buzzing).

Jinak co se tyce objektivity nebo subjektivnosti problemu, vsadim se tu s kymkoliv o cokoliv, ze pri 24Hz rezimu, pri libovolne svetle scene uvidi blikani neoPDP naprosto kazdy.
vivid.sk (11472)|10.1.2012 23:37
[quote=Hmm;390468]....[/quote]

Zbytocne sa opat riesi flame, kto vidi, vie ze blika (ano aj tvoja V10E), kto nevidi - tomu neblika.
Blika aj Samsung (uz z dialky rozoznavam v predajni LCD a PDP), ale viditelne menej (podobne ako LG), preto sa pre vacsinu uzivatelov moze javit samung ako "neblikajuci". Pri tmavsich scenach nie je blikanie pozorovatelne vobec.

A co sa tyka oceneni, tak je maly vyber. Ked sa tri firmy venuju vyvoju PDP, ktoru inu chces ocenit? (jednu z tych dvoch urcite vyberies, pricom kazda ma svoje + a -. A senzitivnejsi ludia urcite vykopnu Panasonic a radsej strpia horsie podanie ciernej)
patriot (227)|10.1.2012 23:53
[quote=Calebcz;390458]Ten inteligent jsem byl ja. A k nespokojenosti vsech majitelu panasonicu zde budu sve "inteligentni"postrehy sirit dokud me to neprestane bavit, protoze to co je Panasonic schopen prodavat (a dokonce s tim vyhravat testy a recenze) mi porad hlava nebere.

Zapnuti IFC problem resi (tj. panel pak jede v 60Hz, tj. blika uz jako kazda jina plazma pri 60Hz), ale IFC do filmu zanasi "soap-opera" efekt. Vse je neprirozene plynule, i hollywoodsky film vypada jak televizni inscenace. Nekomu se to ovsem libit muze, lide jsou ruzni.

Bohuzel 50Hz a 25Hz rezim blikaji opravdu nesnesitelne.

Proto si stojim za nazorem, ze plazmy od Panasonicu jsou na prehravani filmu ve vysokem rozliseni (a tedy i v puvodni s spravne snimkove frekvenci) nepouzitelne. 24Hz rezim strasne blika a pri 60Hz se museji pouzivat prepocty, ktere do obrazu zanaseji trhani. Bohuzel, protoze TV blika i v 50Hz, neni prilis vhodna ani pro klasicke TV vysilani v evrope.[/quote]

:-):-):-)
Mně to taky pořád hlava nebere. Purolín, který potřebuje, aby na něj TV blikala přesně 24 hertzy :-). Jak to bliká trochu jinak (2:3 pulldown), tak je to špatně, a když to jede v 60 (600Hz), tak je to zas až moc plynulé ....
Mám dojem, že tu máme fanouška Yamahy, kterému na Ducati vadí, že je oproti Yamaze trapně pomalá a na Hondě mu vadí, že je oproti jeho Yamaze rychlá.
Teda já po obraze vyžaduji věrné podání obrazu, tj. barevné podání, jas atd.), ale že bych vyžadoval, aby na mně obrazovka blikala v rytmu 24Hz, když umí jet mnohem plynuleji (IFC), to je na mne moc :-).
patriot (227)|11.1.2012 00:18
[quote=geronimoh;390425]Já to mám přesně naopak. Normálně mám obraz velmi dobrý a přirozený, ale po zapnutí IFC se změní na grotesku. Takže mám IFC ve všech režimech vypnuté. Nikomu to nevnucuji, komu se to líbí, ať si to zapne. :)[/quote]

Vyjádři se konkrétně. Pojem "groteska" je dost neurčitý. Popiš přesně, co vidíš. A při jakých scénách. Hlavně neříkej, že ti taky vadí "příliš dokonalá" plynulost obrazu se zapnutým IFC ...
vivid.sk (11472)|11.1.2012 01:14
....nikto nenapisal, ze tv blika s 24HZ. pokial by blikala, nevydrzal by si sa na nu divat ani pol minuty.
Hmm (1739)|11.1.2012 01:18
[quote=vivid.sk;390475]Zbytocne sa opat riesi flame, kto vidi, vie ze blika (ano aj tvoja V10E), kto nevidi - tomu neblika.[/quote]Já jsem to nemyslel tak, že vůbec nebliká, ale že tam není žádné viditelné rušivé blikání (pro celý rodinný kruh) a HD materiál jede parádně. Jen občas, hlavně při těch táhlých švenkovacích záběrech tam nějaké to potrhnutí obrazu je. A pak jsou MKV nevím jak jinak zpracované, které jedou prakticky naprosto plynule, i když ty kritické záběry obsahují také. Takže pokud je u aktuálních modelů řešeno zpracování víceméně stejně, tak na základě svých citlivých očí činí strašitel unioverzální závěr o nepoužitelnosti plazem Panasonic pro HD materiál a přitom (příkladmo) 80% lidí blikání prakticky nevnímá, 10% ho vnímá slabě a hlavně za těch pro něj příznivých situacích (nebo i kdyby to bylo třeba 70 a 20%) a 10% lidí s citlivýma očima má prostě tu smůlu, že je pro ně obraz nekoukatelný. Takže plazma není opravdu pro každého, ale silná slova o nepoužitelnosti jsou platná opravdu jen pro zřejmou menšinu. A kdyby to mělo trhat oči popisovaným způsobem, každý by si toho při zběžné návštěvě prodejny už dávno všiml. Nicméně senzitivitu na byť slabé blikání a jeho dlouhodobou akceptovatelnost by si měl každý ověřit před nákupem u vybraného výrobce/typu na vlastní oči, ať to nemusí zbytečně vracet, když by to se znalostí věci ani nekoupil.
Ladys (1829)|11.1.2012 07:26
Je to hodne o konkretnim uzivateli, jinak by si Panasonic na trhu ani neskrtnul.
Ono jde mozna i o detailni nastaveni dane TV a treba i osvetleni mistnosti, bo mne nee vsechny plasmy od Panaku blikaj, resp u nekterych vidim obraz "pulsovat" a nektere jsou v pohode.

Kazdopadne ten jev existuje, jinak by se o nem tolik nediskutovalo.
Calebcz (138)|11.1.2012 07:53
[quote=patriot;390479]Vyjádři se konkrétně. Pojem "groteska" je dost neurčitý. Popiš přesně, co vidíš. A při jakých scénách. Hlavně neříkej, že ti taky vadí "příliš dokonalá" plynulost obrazu se zapnutým IFC ...[/quote]KOnecne si na to prisel. Tato "prilis dokonala" plynulost totiz vadi velkemu mnozstvi lidi (z me zkusenosti mozna tretine). Do dokonalosti to totiz ma velice daleko. Navic Panasonic ma tento algoritmus spise prumerny v porovnani napr. s Philipsem, Samsungem, LG nebo i algoritmy pouzitymi v prehravaci Splash pro PC. Chvilku mu trva nez se chytne pri zmene sceny a to pusobi rusive.
Na druhou stranu se mozna vzrusuju zbytecne nad prznenim obrazu nejakymi algoritmy pro dopocivani snimku, protoze napr. 90% lidi nevadi koukat na 4:3 obraz roztazeny do 16:9 atd.

[quote=patriot;390477]
Mně to taky pořád hlava nebere. Purolín, který potřebuje, aby na něj TV blikala přesně 24 hertzy :-). Jak to bliká trochu jinak (2:3 pulldown), tak je to špatně, a když to jede v 60 (600Hz), tak je to zas až moc plynulé ....[/quote]Evidentne si vubec nepochopil o cem je rec. televize urcite nezobrazuje nic v 600Hz, 2:3 pulldown nema nic spolecneho s nejakym blikanim, jde o system nasobeni snimku aby se daly zobrazit na zarizeni s jinou obnovovaci frekvenci.

Ja tu neresim nejake lehke poblikavani (jinak bych se na to vykaslal, to je stejne jako nekoho presvedcovat, ze obraz LCD stoji za ....). Resim tu schvalne zvoleny system rizeni panelu, ktery na ukor blikani zlepsuje podani cerne barvy. Diky tomu je jeden rezim (24Hz) u teto TV zcela nepouzitelny, jeden (50Hz) muze vadit citlivejsim jedincum a pouze jediny (60Hz) je z hlediska blikani srovnatelny s konkurenci. Proc tomu tak je je popsano zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=380346&postcount=13
bandiit (160)|11.1.2012 14:01
[quote=patriot;390479]Vyjádři se konkrétně. Pojem "groteska" je dost neurčitý. Popiš přesně, co vidíš. A při jakých scénách. Hlavně neříkej, že ti taky vadí "příliš dokonalá" plynulost obrazu se zapnutým IFC ...[/quote]

Sice dotaz patřil někomu jinému, ale k tomu IFC mi to nedá:
Pokud zapnu IFC na svém Panáku, tak je to opravdu tragédie. Film už není filmem a změní se v něco, co vypadá jako natočené domácí kamerou - prostě obraz jak u telenovely. S filmem to rozhodně nemá nic společného a nechápu, jak se na toto může někdo dívat. Popisovat se to dost dobře nedá, to musí každý vidět - nebo ty nevidíš rozdíl v tom jak vypadá film s IFC a bez? Já osobně tedy trhání bez IFC nepozoruji, ale i kdyby něco občas škublo potom to je pro mě tisíckrát příjemější než sledovat ten umělý hnus co IFC vytváří.
erik555 (776)|11.1.2012 14:06
Ked uz tu rozoberate vylepsenia plynulosti obrazu v TV, tak ja uz asi pred 6 rokmi co som mal prvykrat TV aj s Digital natural motion, si to neviem vynachvalit. Tam neslo o nejake cukanie obrazu, ale take chvenie pri pohyblivej kamery v scenach filmu. So zapnutym DNM sa to chvenie eleminovalo a mne sa na ten film lepsie pozeralo. Ja radsej plynuly, ako chvejuci sa :)
Obraz by mal byt plynuly, ako ho vnimame realne a nie chvejuci sa. To je iba zvyk pri sledovani TV, pretoze roky rokuce nam to TV ukazovali. A ked prisli taketo vylepsenia plynulosti obrazu, tak pre niektorych je to zvlastne, pretoze na to ich oci neboli zvyknute. Boli zvyknute na chvenie :) Ale ja som si na to hned zvykol...horsie to uz bolo s vypnutym DNM :D
Calebcz (138)|11.1.2012 14:34
[quote=erik555;390582]Obraz by mal byt plynuly, ako ho vnimame realne a nie chvejuci sa. T[/quote]Ano, to je pravda, pokud se ale vysila neco "realneho". Tj. na sport, televizni prenosy atd. toto dopocitavani pouzit lze celkem uspesne.

Dale plati, ze cim vetsi je uhlopricka zobrazovadla, tim je potreba vyssi pocet obrazku za sekundu, k dosazeni stejne plynulosti.

Sveho casu s CRT monitory se dal pozorovat i rozdil mezi 100 a 120 obrazky za sekundu, takze nepopiram, ze 50 snimku za sekundu ma k plynulosti daleko.

U filmu je tomu ale zcela jinak. Film se nataci ve frekvenci 24 obrazku za sekundu, protoze to je proste umelecky zamer. Proste to vypada lepe, lepe se maskuji ruzne nedokonalosti v kulisach atd. Diskuze zda IFC ano nebo ne je bezpredmetna, nekomu se to muze libit, ale na druhou stranu i laik pozna, ze je neco spatne, film prestane pusobit filmove a vypada jak kdyby ho nekdo natocil domaci kamerou - soap-opera efekt.

Urcite zajimave bude jak se Peter Jackson popere s filmem Hobbit, ktery ma byt natacen v 60 snimcich za sekundu.
lerby (906)|11.1.2012 16:20
[quote=Ivo Mašek;390409]Ano, souvisí to s tím a původ je vlastně historický
Ano, je myšleno 24p (upřímně řečeno, já to přesné číslo na desetiná místa zpaměti neznám)[/quote]

Kvoli NTSC kompatibilite je zaznam pomalsi o oproti europe o jednu tisicinu. Cize oproti okruhlemu europskemu 24p je zaznam spomaleny na 24/1.001=23,976.... plati to aj pre 30p, 60i a pod.

Na graf. kartach to pozname ako 23Hz, 29Hz a 59Hz...
Georginek (144)|11.1.2012 20:51
Jeste bych rad neco pripomenul
Mame doma Samsunga rady 6 a pri zapnutym dopoctu ( myslim ze se tomu rikam MotionPlus) obdoba IFC, tak je obraz krasne plynuly ( ani jako soap opera to nevypada ), ale jednou za +- minutu se objevi artefakty ( coz by tolik nevadilo ), ale jednou za 2 minuty pri prehravani z Flash nebo Externiho disku televize jakoby poseka ( to trva tak sekundu ale je to velice rusive). S vypnutym Motion Plus se to trha ( na to proste mam oci citlivy ) a u Plasem sem prave nikdy tento jev trhani nezaznamenal ( treba pri koukani v hospode na hokej ci fotbal na Plasmu ), ani treba v Datartu ( kde byl obraz Plasmy Panasonica oproti LCD Samsungu, LG opravdu plynuly ).
Mam za to, ze obraz na Plasme by mel byt o mnoho plynulejsi oproti LCD i pri vypnutem IFC, ne?

Jak uz to nekdo psal: Jde mi hlavne o efekt, krery eliminuje DNM............
erik555 (776)|11.1.2012 21:37
Mne je jedno, ci je to umelecky zamer, ale ja radsej film plynuly, nez nejaky chvejuci sa. Kazdy ma rad nieco ine...
Hmm (1739)|11.1.2012 21:41
Taky bych s tím uměleckým záměrem moc nesouhlasil, prostě se jim spíš nechtělo měnit zaběhnutou normu snímkování.
geronimoh (2327)|11.1.2012 21:49
[quote=patriot;390479]Vyjádři se konkrétně. Pojem "groteska" je dost neurčitý. Popiš přesně, co vidíš. A při jakých scénách. Hlavně neříkej, že ti taky vadí "příliš dokonalá" plynulost obrazu se zapnutým IFC ...[/quote]

Nazval jsem to groteska, protože občas dochází k nepřirozenému (grrotesknímu) pohybu postav. Obraz je sice se zapnutým IFC dokonalejší, ale nepřirozený (umělý) a vypadá jako telenovela. S vypnutým IFC je obraz na mém VT20 plynulý a přirozený, co víc si přát.
vivid.sk (11472)|11.1.2012 22:33
[quote=Calebcz;390591]
Urcite zajimave bude jak se Peter Jackson popere s filmem Hobbit, ktery ma byt natacen v 60 snimcich za sekundu.[/quote]

v 48, nie 60.

mimochodom, aj so zapnutim MFCI (IFC), moze film vyzerat dobre a bez "soap opera" efektu. Len pri Samsungu* je customizovatelny dopocet, kde sa intenzita nastavuje a firma ho zvladla velmi dobre (sam to mam permanentne zapnute a z filmu su odstranene velke obtazujuce trhania pri panning scenach, ale film nieje uplne plynuly). Takze taky rozumny kompromis. Taktiez TV firmy SONY* maju pouzitelny MFCI aj na filmy (Vincent Theoh to vzdy spomenie v review).

*
[SPOILER]
Sony Bravia LCD TVs of recent times have never had any problem handling 1080p/24 video signal correctly, and the KDL-40NX723 continues this desirable trend even with [Motionflow] switched off. However, we recommend setting [Motionflow] to “Clear” or “Clear Plus“, which improves motion clarity without introducing significant interpolation artefacts, nor any soap opera effect to cinematic films.

samsung:
Using the "Custom" setting, you can activate [100Hz Motion Plus] for film-based content without causing films to look like amateur videos;

[/SPOILER]


Naproti tomu je plno inych firiem, kde je tanto funkcia nepouzitelna, pretoze v rezime "soap opera" sa filmy pozerat naozaj nedaju. (a pokial to niekto takto ma rad....je to ako liat si do kvalitneho vina kofolu. Ale voci gustu .....)
Georginek (144)|12.1.2012 16:42
Jak je to s vybavenosti SW? Koukal sem, ze Samsung rady 8 ma asi o milion funkci a aplikaci navic. Ma VT30 web browser?
ajukoko (15)|12.1.2012 17:48
Vybavevnost bude podobná. Nicmene na avforums.cm je celkem dost lidí, kteří vrátili VT30 a misto ni koupili D8000. Ja sám jsem spokojenym majitem D8a00.
KamilZ (10277)|12.1.2012 20:11
[quote=Georginek;390811]Jak je to s vybavenosti SW? Koukal sem, ze Samsung rady 8 ma asi o milion funkci a aplikaci navic. Ma VT30 web browser?[/quote]
Bez ohledu na kvalitu obrazu u jedné nebo druhé TV (tzn. nestraním žádné), tak kolik těch funkcí reálně využiješ? O užitečnosti (resp. hlavně funkčnosti) browseru bych asi docela pochyboval.
Georginek (144)|13.1.2012 14:27
[quote=KamilZ;390859]Bez ohledu na kvalitu obrazu u jedné nebo druhé TV (tzn. nestraním žádné), tak kolik těch funkcí reálně využiješ? O užitečnosti (resp. hlavně funkčnosti) browseru bych asi docela pochyboval.[/quote]

Nekde jsem cetl, ze Samsung ma lepsi vybavu a obstojnej browser. Panak zas o dost lepsi obraz.

Funkci asi moc nevyuziju, ale zrovna ten net urcite jo, stejne tak wifi a pristup do PC, pozdeji UDLNA a rad bych streamovane cucel na filmy z PC.
Karel72 (428)|13.1.2012 14:29
Na kravinky se vyprdněte ty vás budou bavit pár dnů důležitá je kvalita obrazu
Georginek (144)|13.1.2012 14:38
To nebude, protoze si to kupuju hlavne kvuli netu :D, propojitelnosti s PC, samozrejme kvalita obrazu je na prvnim miste...
eldorado09 (1441)|13.1.2012 14:52
[quote=Karel72;391023]Na kravinky se vyprdněte ty vás budou bavit pár dnů důležitá je kvalita obrazu[/quote]

Súhlas.
bavorak (1494)|13.1.2012 16:00
[quote=Georginek;391022]Nekde jsem cetl, ze Samsung ma lepsi vybavu a obstojnej browser. Panak zas o dost lepsi obraz.[/quote]

Ten brovser je mizerny, teda mizerne sa ovlada, ale vybava je lepsia a panak zase nema o tolko lepsi obraz. Pre niektorych ma dokonca lepsi Samsung. No a pre tych co vidia panasonic blikat, je volba vopred jasna.
Georginek (144)|13.1.2012 19:58
Ach jo, s tim blikanim nevim nevim. Musi byt nejak nastaven\svetelne podminky atd aby bylo blikani viditelne? Cetl jsem cosi o bile barve a vysokem jasu+denni osvetleni. Ja abych to vedel az pujdu do obchodu a podival se na to pri tomhle nastaveni jestli to blika.....

IMHO: Me vsechny CRT blikaji v perifernim videni.......
erik555 (776)|13.1.2012 20:04
[quote=Georginek;391095]

IMHO: Me vsechny CRT blikaji v perifernim videni.......[/quote]
Aj 100Hzove? Ja vidim blikanie iba pri 50Hzovych :)
Georginek (144)|13.1.2012 20:15
No 100Hz monitor nemam po ruce, ale 100Hz televize neblika

a cas od casu na starym CRT vidim blikani pri 60Hz taky periferkem, kdyz se soustredim jde to videt i normalne. U novych monitoru, respektive LCD sem to nepozoroval....
bavorak (1494)|14.1.2012 12:40
[quote=Georginek;391102]No 100Hz monitor nemam po ruce, ale 100Hz televize neblika

a cas od casu na starym CRT vidim blikani pri 60Hz taky periferkem, kdyz se soustredim jde to videt i normalne.....[/quote]

Tak to je presne to co vidno aj na panasonicoch, popisal si to na jednotku.
patriot (227)|22.1.2012 11:47
[quote=Calebcz;390591]Ano, to je pravda, pokud se ale vysila neco "realneho". Tj. na sport, televizni prenosy atd. toto dopocitavani pouzit lze celkem uspesne.

Dale plati, ze cim vetsi je uhlopricka zobrazovadla, tim je potreba vyssi pocet obrazku za sekundu, k dosazeni stejne plynulosti.

Sveho casu s CRT monitory se dal pozorovat i rozdil mezi 100 a 120 obrazky za sekundu, takze nepopiram, ze 50 snimku za sekundu ma k plynulosti daleko.

U filmu je tomu ale zcela jinak. Film se nataci ve frekvenci 24 obrazku za sekundu, protoze to je proste umelecky zamer. Proste to vypada lepe, lepe se maskuji ruzne nedokonalosti v kulisach atd. Diskuze zda IFC ano nebo ne je bezpredmetna, nekomu se to muze libit, ale na druhou stranu i laik pozna, ze je neco spatne, film prestane pusobit filmove a vypada jak kdyby ho nekdo natocil domaci kamerou - soap-opera efekt.

Urcite zajimave bude jak se Peter Jackson popere s filmem Hobbit, ktery ma byt natacen v 60 snimcich za sekundu.[/quote]

Jo takhléé. Doufám, že sleduješ filmy v W+B. Protože sledovat barevné filmy, to je řeknu ti blivajs !

Jedině 24p a WB. Vše ostatní je jako z domácí kamery, skoro bych řekl, jako z reálného světa. A to ty přece nechceš. POtřebuješ vidět, že se díváš na film. Ne na něco, co se snaží přiblížit realitě.
erik555 (776)|22.1.2012 12:33
[quote=patriot;393039] Vše ostatní je jako z domácí kamery, skoro bych řekl, jako z reálného světa. A to ty přece nechceš. POtřebuješ vidět, že se díváš na film. Ne na něco, co se snaží přiblížit realitě.[/quote]
Suhlas. Nech si pise kto co chce, ale ja tiez vsetko, aj filmy, radsej plynule. Nepotrebujem vidiet vo filme ten 24 obrazkovy efekt, chcem to pozerat ako pozeram okolo seba v beznom zivote.