Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 87

Téma: Přehrávače audia!

Je tu občas Avatar uživatele imported_luky
    Registrace
    Feb 2007

[color=red]Přehrávače audia[/color] jsou nedílnou součástí každého PC.Už instalací Windows získáváte jak
    WMPlayer8 či 9, tak i "zakopaný" v systému WMP 6.4.O těchto psát nebudu,stejně tak o
    dalším notoricky známém Winampu. Vím, že pro někoho je Winamp ten pravý a jediný
    a ostatní přehrávače považují za zbytečnost.Jsou ale "fajnšmekři" kteří jdou ještě dál.
    Taky tento článek nemusí číst ti,kterým na zvuku v PC moc nezáleží, protože preferují
    především stolní, nebo přenosná zařízení. Je ale hodně takových, kteří mají z PC multi-
    medialní centrum,mají špičkové zvukové karty,nebo aspoň kvalitní integrované a ti ví o čem to
    je.Taky se nebudu zmiňovat o přehrávačích audia,které získáte zakoupením hardwaru a které
    už mají svoji úroveň a především se bezvadně "kamarádí" s tou danou zvukovou sestavou, nebo
    kartou.Obsáhnout celou plejádu audio přehrávačů je nemožné a ani to není cílem tohoto
    krátkého pojednání.Při práci na PC, pokud zrovna nedělám náročně hardwarové úkony, většinou
    hudbu poslouchám a vyhraněný žánr moc nemám.Jestli je to Diana Krall,nebo Killswitch Engage,snesu
    všechno, ale především a to podotýkám,musí to být kvalitní poslech a dobrý zvuk.Kriteria pro přehrávače
    by měla splňovat následující parametry: kvalita zvuku,přehratelné formáty,možnosti filtrů,VTS,
    visualizace,ovládání a další rozšířené možnosti a především spolehlivost.Všechny byly instalovány
    ve Windows XP, proto nemůžu zaručit plnou funkčnost ve starších Windows a taky hardwarové možnosti
    si raději ověřte z webových stránek výrobce, nebo distributora pokud se rozhodnete některý vyzkoušet.
    S několika softwarovými přehrávači,které podle mě splňují tyto požadavky vás nyní seznámím.

1.[color=red]JRiver Media Center 10[/color]-robustní přehrávač všech známých formátů zvuku a taky videa.Jednoduché
    rozhraní skrývající v sobě spoustu možností.Snadná editace tagů,skiny,ripování z CD,převody mezi
    všemi známými formáty(mp3,ogg,wma,wav aj.),správa obrázků,podpora DFX a visualizace G-Force.
    Vhodný pro kompletní správu hudby v PC,dokonce možnosti dálkového ovládání a samozřejmě vypalování
    a taky tvorba obalů na CD.
    2.[color=red]MusicMatch Jukebox 10[/color], známý kvalitní přehrávač a správce muziky v PC.Podporuje zvuk DFX a visualizaci
    G-Force.Ripping a vypalování,neumí přehrát ogg,ale zase umí ripovat a převádět do mp3Pro,snadná editace tagů,internetové
    rádio, nákup hudby přes internet atd.
    3.[color=red]Cakewalk Pyro Plus[/color]. Špičkový přehrávač a správce muziky v PC.Ripping a převod do všech známých formátů zvuku,editace,filtry
    tvorba obalů aj.
    4.[color=red]Steinberg My Mp3 Pro 5.0[/color]. Tento přehrávač světoznámé firmy v oblasti audia využívá i možnosti zvukových pluginů VST,
    takže v něm lze využít filtry Voxengo,Elemental Audio,Mackie,iZope aj.Ripuje,převádí,edituje,tvorba obalů a využívá
    vlastní visualizaci,vypaluje CD i mp3Pro,skiny.
    5.[color=red]Jet Audio 6.0 Plus[/color] Je to komplexní program pro práci s obrazem a zvukem. Umožňuje přehrát většinu zvukových a obrazových souborů, grabovat zvuk i obraz a ten ukládat v různých formátech a dovoluje i převod z jednoho formátu do druhého. Dále můžete vypalovat hudební CD, přehrávat DVD disky a disky VideoCD a další. Součástí programu je i utilita na vytváření vlastních skinů, dále můžete měnit stávající skiny, zobrazení některých částí, takže ho lze docela pěkně upravit k obrazu svému. Pokud budete mít tento program, pak už nepotřebujete žádný jiný.Má taky podporu pluginů DFX a visualizace G-Force a dá se do něj sehnat čeština.
    6.[color=red]Meedio Essentials 1.15.27[/color] Tak tento jsem si nechal na konec, protože toto je zvláštní přehrávač a správce
    medií v PC. Nejprve se mu v průvodci ukáže to co chce(hudba,obrázky a video) a teprve potom se otevře v
    celoobrazovkovém režimu a předvede se v plné kráse.Nádherný přehrávač.Kromě médii umí otevřít a prohlížet
    všechny soubory,složky i další média, která mu nebyla průvodcem odhalena.Možnosti skinování,další free pluginy
    z webu si stáhne sám.Umí ještě slideshow z obrázků a při přehrávání zobrazuje i případný obrázek,pokud se
    ve složce s muzikou vyskytuje.Spuštění Meedia Essentials se ale už nedá na PC nic jiného dělat, jenom hrát
    a poslouchat a kochat se jeho krásou a možnostmi.

Pokud má někdo zkušenost s přehrávači [color=blue]Magix[/color],které i přes dobré předpoklady projevovaly nestabilitu,rád bych se
    se dověděl váš názor na ně.

JRiver Media Center: http://www.jrmediacenter.com/

Music Match Jukebox: http://www.musicmatch.com/

Cakewalk Pyro Plus: http://www.cakewalk.com/Products/Pyroplus/default.asp

Steinberg My Mp3 Pro 5.0: http://www.provis.com.au/products/software/mymp3pro.htm

jet Audio 6.0 Plus: http://www.cowonamerica.com/products/jetaudio/

Meedio Essentials: http://www.meedio.com/whatismeedio/essentials/

Moji favorité:
    --------------

[color=red]1.JRiver Media
    2.Steinberg Mp3
    3.jetAudio
    4.Meedio Essential
    5.Cakewalk Pyro[/color]
    [color=green]ČÍM PŘEHRÁVÁTE VY, CO PREFERUJETE?[/color]

luky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Já mam hodně rád JetAudio, používam ho už možná nějakych 10 let. Nejčastějš ale sáhnu po WinAMPu s geniálnim MMD3 skinem. Často taky používam přehrávač foobar2000. Jako dobrý se mi jeví taky XMPlay a dBpowerAMP. Pro mě je důležitá kvalita zvuku a tim pádem dobrý ekvalizer, případně DSP pro rekonstrukci komprimované hudby. Taky chci přehrávač s knihovnou médií a dobrým editorem playlistu. Všechno to umí WinAMP 5, proto je to můj favorit.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Do cias kym nebol WMP10 som pouzival MMJB, ale teraz iba WMP10 a PowerDVD (+ samozrejme nejake filtre) a vsetko prehram a som stastny a strasne rad, ze druhy si myslia, ze pouzivaju to najlepsie

Je tu pořád Avatar uživatele vlada
    Registrace
    Mar 2004

Zrovna dneska sem zkusil nainstalovat PowerDVD, když mně blblo jedno homemade DVD (nedělal sem ho já). Ten přehrávač mě dost nakrknul už tim, že bez ptaní překopal asociaci souborů a navíc si s tim DVD neporadil o nic víc než ostatní. Po trošce ladění to jakž takž přehrál MPC a bez problémů hrál jedině VLC. Ještě porovnam kvalitu deinterlace, jak už jsem jednou sliboval. Ale zatim mě PowerDVD v ničem nepřesvědčil, proč ho používat místo VLC nebo MPC.
    WMP10 mi nefunguje a vůbec mi to nevadí Na druhou stranu existujou ještě horší přehrávače například RealPlayer nebo Quicktime Player. Ale moc jich neni......

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Já používám na zvuk WinAmp5.x, jinak mám ve sčotu WMP10 pro nějaké to video, na DVD používám MPC. Já sám DVD ve sčotu prakticky nepouštím, jenom náhledy výsledků authoringu. DivX/Xvid ripů jsem nikdy moc neměl a ty co jsem měl jsem zasunul hodně hluboko do skříně, takže mi pro strejčka příhodu vystačí FFdshow. Zvukové filtry moc neřeším, protože PCM, AC3 a DTS streamy mi jedou po SPDIF do receiveru. MP3 a OGG zvládne WinAmp.

Banned
    Registrace
    Feb 2007

Mily vlada, obraciam sa na teba osobne, pretoze ty tu asi najviac pouzivat to, co najvacsia mensina aka moze existovat, to vsak neznamena, ze si iny, alebo ze je to najhorsie, ba moze to znamenat aj opak, ze to co pouzivas je uplne najlepsie na svete, ale povedz mi prosim, na co? Tiez kazdy nechodi s Ferrari do prace, staci mu Felicia, Octavia, alebo prinajlepsom Superb, a ver, ze niekedy ani tie spickove vlastnosti, rychlost, dokonalost nenahradia tu jedinecnu ovladatelnost, komfort a pohodu z jazdy pre teba zatracovanych (a nefungujucich) playerov

Registrace
    Feb 2007

Souhlasím s tebou vlada, že si PowerDVD vezme "bez ptaní" všechny medialní soubory, ale to se dá lehce napravit. Ale jako přehrávač videa
    stojí za to ho mít. WMP 10 taky není můj favorit pro přehrávání muziky ani ničeho jiného.

luky

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

jedine winamp, nikdy nic jinyho, na ripovani cdex

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

taky používám cdex. zkoušel jsem k ripování MMJB, kdysi dávno AudioCatalyst, celkem dobře to funguje i u WMP10, ale cdex je cdex, zejména když je jediný z jmenovaných (kromě WMP) free

Banned
    Registrace
    Feb 2007

WMP nie je free? To odkedy?

Registrace
    Feb 2007

Kdybych psal o ripperech audia, tak bych se určitě o těch výše uvedených a mnou preferovaných přehrávačích ani nezmínil. Ano všechny umí ripovat, stejně tak to umí i WinAmp, ale kdo v něm tuto funkci využívá, že? Na to jsou jednodušší programy a jedním z nich je bezesporu i oblíbený CDex. Kdybych psal o free přehrávačích, tak bych tam určitě uvedl [color=blue]Quintessential Player[/color].Tento malý
    "kanaďánek"toho tolik umí,včetně rippinku a konverze a pochopitelně kvalitního přehrávání, že se divím,že je tak málo rozšířen. Je dokonce lokalizovaný do češtiny, kterou si lze stáhnout spolu s dalšími pluginy ze stránek výrobce. http://www.quinnware.com/
    Pluginy a čeština: http://www.quinnware.com/plugins.php
    Když to zatím shrnu, vede [color=red]WinAmp[/color], před [color=red]WMP.[/color]

luky

Registrace
    Mar 2004

jj, nejdriv winamp, pak hrozne dlouho nic a pak vsechny ostatni

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od StayMan by €RikŁ€
    WMP nie je free? To odkedy?
    ale jo, myslel to jako, že jmenované nejsou free KROMĚ WMP

Registrace
    Feb 2007

WMP není free, je součástí Window a za ta se platí,nebo ne?

luky

Registrace
    Mar 2004

wmp10 je volne ke stazeni na strankach mickeysoftu, takze se da oznacit za "free"

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zachytávání audia z PC....
    Od Zdeny v sekci Editace audia
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-01-2007, 13:46
  2. Demux audia
    Od BigFredy v sekci Mastering
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-12-2006, 06:56
  3. Vizualizace audia