Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače audia!

imported_luky (147)|3.4.2005 23:06
[color=red]Přehrávače audia[/color] jsou nedílnou součástí každého PC.Už instalací Windows získáváte jak
WMPlayer8 či 9, tak i "zakopaný" v systému WMP 6.4.O těchto psát nebudu,stejně tak o
dalším notoricky známém Winampu. Vím, že pro někoho je Winamp ten pravý a jediný
a ostatní přehrávače považují za zbytečnost.Jsou ale "fajnšmekři" kteří jdou ještě dál.
Taky tento článek nemusí číst ti,kterým na zvuku v PC moc nezáleží, protože preferují
především stolní, nebo přenosná zařízení. Je ale hodně takových, kteří mají z PC multi-
medialní centrum,mají špičkové zvukové karty,nebo aspoň kvalitní integrované a ti ví o čem to
je.Taky se nebudu zmiňovat o přehrávačích audia,které získáte zakoupením hardwaru a které
už mají svoji úroveň a především se bezvadně "kamarádí" s tou danou zvukovou sestavou, nebo
kartou.Obsáhnout celou plejádu audio přehrávačů je nemožné a ani to není cílem tohoto
krátkého pojednání.Při práci na PC, pokud zrovna nedělám náročně hardwarové úkony, většinou
hudbu poslouchám a vyhraněný žánr moc nemám.Jestli je to Diana Krall,nebo Killswitch Engage,snesu
všechno, ale především a to podotýkám,musí to být kvalitní poslech a dobrý zvuk.Kriteria pro přehrávače
by měla splňovat následující parametry: kvalita zvuku,přehratelné formáty,možnosti filtrů,VTS,
visualizace,ovládání a další rozšířené možnosti a především spolehlivost.Všechny byly instalovány
ve Windows XP, proto nemůžu zaručit plnou funkčnost ve starších Windows a taky hardwarové možnosti
si raději ověřte z webových stránek výrobce, nebo distributora pokud se rozhodnete některý vyzkoušet.
S několika softwarovými přehrávači,které podle mě splňují tyto požadavky vás nyní seznámím.

1.[color=red]JRiver Media Center 10[/color]-robustní přehrávač všech známých formátů zvuku a taky videa.Jednoduché
rozhraní skrývající v sobě spoustu možností.Snadná editace tagů,skiny,ripování z CD,převody mezi
všemi známými formáty(mp3,ogg,wma,wav aj.),správa obrázků,podpora DFX a visualizace G-Force.
Vhodný pro kompletní správu hudby v PC,dokonce možnosti dálkového ovládání a samozřejmě vypalování
a taky tvorba obalů na CD.
2.[color=red]MusicMatch Jukebox 10[/color], známý kvalitní přehrávač a správce muziky v PC.Podporuje zvuk DFX a visualizaci
G-Force.Ripping a vypalování,neumí přehrát ogg,ale zase umí ripovat a převádět do mp3Pro,snadná editace tagů,internetové
rádio, nákup hudby přes internet atd.
3.[color=red]Cakewalk Pyro Plus[/color]. Špičkový přehrávač a správce muziky v PC.Ripping a převod do všech známých formátů zvuku,editace,filtry
tvorba obalů aj.
4.[color=red]Steinberg My Mp3 Pro 5.0[/color]. Tento přehrávač světoznámé firmy v oblasti audia využívá i možnosti zvukových pluginů VST,
takže v něm lze využít filtry Voxengo,Elemental Audio,Mackie,iZope aj.Ripuje,převádí,edituje,tvorba obalů a využívá
vlastní visualizaci,vypaluje CD i mp3Pro,skiny.
5.[color=red]Jet Audio 6.0 Plus[/color] Je to komplexní program pro práci s obrazem a zvukem. Umožňuje přehrát většinu zvukových a obrazových souborů, grabovat zvuk i obraz a ten ukládat v různých formátech a dovoluje i převod z jednoho formátu do druhého. Dále můžete vypalovat hudební CD, přehrávat DVD disky a disky VideoCD a další. Součástí programu je i utilita na vytváření vlastních skinů, dále můžete měnit stávající skiny, zobrazení některých částí, takže ho lze docela pěkně upravit k obrazu svému. Pokud budete mít tento program, pak už nepotřebujete žádný jiný.Má taky podporu pluginů DFX a visualizace G-Force a dá se do něj sehnat čeština.
6.[color=red]Meedio Essentials 1.15.27[/color] Tak tento jsem si nechal na konec, protože toto je zvláštní přehrávač a správce
medií v PC. Nejprve se mu v průvodci ukáže to co chce(hudba,obrázky a video) a teprve potom se otevře v
celoobrazovkovém režimu a předvede se v plné kráse.Nádherný přehrávač.Kromě médii umí otevřít a prohlížet
všechny soubory,složky i další média, která mu nebyla průvodcem odhalena.Možnosti skinování,další free pluginy
z webu si stáhne sám.Umí ještě slideshow z obrázků a při přehrávání zobrazuje i případný obrázek,pokud se
ve složce s muzikou vyskytuje.Spuštění Meedia Essentials se ale už nedá na PC nic jiného dělat, jenom hrát
a poslouchat a kochat se jeho krásou a možnostmi.

Pokud má někdo zkušenost s přehrávači [color=blue]Magix[/color],které i přes dobré předpoklady projevovaly nestabilitu,rád bych se
se dověděl váš názor na ně.



JRiver Media Center: http://www.jrmediacenter.com/

Music Match Jukebox: http://www.musicmatch.com/

Cakewalk Pyro Plus: http://www.cakewalk.com/Products/Pyroplus/default.asp

Steinberg My Mp3 Pro 5.0: http://www.provis.com.au/products/software/mymp3pro.htm

jet Audio 6.0 Plus: http://www.cowonamerica.com/products/jetaudio/

Meedio Essentials: http://www.meedio.com/whatismeedio/essentials/

Moji favorité:
--------------

[color=red]1.JRiver Media
2.Steinberg Mp3
3.jetAudio
4.Meedio Essential
5.Cakewalk Pyro[/color]
[color=green]ČÍM PŘEHRÁVÁTE VY, CO PREFERUJETE?[/color]

luky
vlada (3470)|3.4.2005 23:31
Já mam hodně rád JetAudio, používam ho už možná nějakych 10 let. Nejčastějš ale sáhnu po WinAMPu s geniálnim MMD3 skinem. Často taky používam přehrávač foobar2000. Jako dobrý se mi jeví taky XMPlay a dBpowerAMP. Pro mě je důležitá kvalita zvuku a tim pádem dobrý ekvalizer, případně DSP pro rekonstrukci komprimované hudby. Taky chci přehrávač s knihovnou médií a dobrým editorem playlistu. Všechno to umí WinAMP 5, proto je to můj favorit.
stayman (12393)|3.4.2005 23:44
Do cias kym nebol WMP10 som pouzival MMJB, ale teraz iba WMP10 a PowerDVD (+ samozrejme nejake filtre) a vsetko prehram a som stastny a strasne rad, ze druhy si myslia, ze pouzivaju to najlepsie :-E
vlada (3470)|3.4.2005 23:54
Zrovna dneska sem zkusil nainstalovat PowerDVD, když mně blblo jedno homemade DVD (nedělal sem ho já). Ten přehrávač mě dost nakrknul už tim, že bez ptaní překopal asociaci souborů a navíc si s tim DVD neporadil o nic víc než ostatní. Po trošce ladění to jakž takž přehrál MPC a bez problémů hrál jedině VLC. Ještě porovnam kvalitu deinterlace, jak už jsem jednou sliboval. Ale zatim mě PowerDVD v ničem nepřesvědčil, proč ho používat místo VLC nebo MPC.
WMP10 mi nefunguje a vůbec mi to nevadí :-) Na druhou stranu existujou ještě horší přehrávače například RealPlayer nebo Quicktime Player. Ale moc jich neni......
Miuvek (858)|3.4.2005 23:59
Já používám na zvuk WinAmp5.x, jinak mám ve sčotu WMP10 pro nějaké to video, na DVD používám MPC. Já sám DVD ve sčotu prakticky nepouštím, jenom náhledy výsledků authoringu. DivX/Xvid ripů jsem nikdy moc neměl a ty co jsem měl jsem zasunul hodně hluboko do skříně, takže mi pro strejčka příhodu vystačí FFdshow. Zvukové filtry moc neřeším, protože PCM, AC3 a DTS streamy mi jedou po SPDIF do receiveru. MP3 a OGG zvládne WinAmp.
stayman (12393)|4.4.2005 00:01
Mily vlada, obraciam sa na teba osobne, pretoze ty tu asi najviac pouzivat to, co najvacsia mensina aka moze existovat, to vsak neznamena, ze si iny, alebo ze je to najhorsie, ba moze to znamenat aj opak, ze to co pouzivas je uplne najlepsie na svete, ale povedz mi prosim, na co? Tiez kazdy nechodi s Ferrari do prace, staci mu Felicia, Octavia, alebo prinajlepsom Superb, a ver, ze niekedy ani tie spickove vlastnosti, rychlost, dokonalost nenahradia tu jedinecnu ovladatelnost, komfort a pohodu z jazdy pre teba zatracovanych (a nefungujucich) playerov :-)
imported_luky (147)|4.4.2005 00:05
Souhlasím s tebou vlada, že si PowerDVD vezme "bez ptaní" všechny medialní soubory, ale to se dá lehce napravit. Ale jako přehrávač videa
stojí za to ho mít. WMP 10 taky není můj favorit pro přehrávání muziky ani ničeho jiného.

luky
clee (6592)|4.4.2005 00:56
jedine winamp, nikdy nic jinyho, na ripovani cdex
Miuvek (858)|4.4.2005 07:57
taky používám cdex. zkoušel jsem k ripování MMJB, kdysi dávno AudioCatalyst, celkem dobře to funguje i u WMP10, ale cdex je cdex, zejména když je jediný z jmenovaných (kromě WMP) free 8-)
stayman (12393)|4.4.2005 08:41
WMP nie je free? :-? To odkedy? :-? :-? :-?
imported_luky (147)|4.4.2005 09:01
Kdybych psal o ripperech audia, tak bych se určitě o těch výše uvedených a mnou preferovaných přehrávačích ani nezmínil. Ano všechny umí ripovat, stejně tak to umí i WinAmp, ale kdo v něm tuto funkci využívá, že? Na to jsou jednodušší programy a jedním z nich je bezesporu i oblíbený CDex. Kdybych psal o free přehrávačích, tak bych tam určitě uvedl [color=blue]Quintessential Player[/color].Tento malý
"kanaďánek"toho tolik umí,včetně rippinku a konverze a pochopitelně kvalitního přehrávání, že se divím,že je tak málo rozšířen. Je dokonce lokalizovaný do češtiny, kterou si lze stáhnout spolu s dalšími pluginy ze stránek výrobce. http://www.quinnware.com/
Pluginy a čeština: http://www.quinnware.com/plugins.php
Když to zatím shrnu, vede [color=red]WinAmp[/color], před [color=red]WMP.[/color]

luky
clee (6592)|4.4.2005 09:12
jj, nejdriv winamp, pak hrozne dlouho nic a pak vsechny ostatni :-E
Miuvek (858)|4.4.2005 09:21
[quote=StayMan by €RikŁ€]WMP nie je free? :-? To odkedy? :-? :-? :-?[/quote]
ale jo, myslel to jako, že jmenované nejsou free KROMĚ WMP
imported_luky (147)|4.4.2005 09:35
WMP není free, je součástí Window a za ta se platí,nebo ne?

luky
clee (6592)|4.4.2005 09:42
wmp10 je volne ke stazeni na strankach mickeysoftu, takze se da oznacit za "free"
stayman (12393)|4.4.2005 09:54
EN:
http://download.microsoft.com/download/1/2/a/12a31f29-2fa9-4f50-b95d-e45ef7013f87/MP10Setup.exe

CZ:
http://download.microsoft.com/download/3/1/8/318043fb-c92b-4fe5-9a94-c088917cb655/MP10Setup.exe

Tie playere su FREE!!! a neviem co to ma spolocne s "nefree" Windowsami, to jako pouzivate cracknute a zvalujete to na ne, ze sa musia kupovat :-?
clee (6592)|4.4.2005 09:57
mno neznat primej wodkaz na instal wmp tak se k nemu proste nedostanu, pres download a media player 10 se doklikam sem, pak to po me chce instalovat nakej smejd na overeni
imported_luky (147)|4.4.2005 10:37
Ale ne, je to jenom hra se slovíčky. Kdyby nebyla Windows, nebyl by ani WMPlayer, ať už 8.9 nebo updatovaný 10. O tom to není. Ten je dostupný a známý všem, ale jedná se o to, že ne každý ho využívá ke své spokojenosti. Někomu může dostačovat, ale jsou i jiné přehrávače nabízející podstatně lepší komfort. Už jsem sice tuto příměru někde použil, ale integrované střižně Movie Maker taky nedáváte přednost před Vegasem, Pinnacle aj.
Přehrávače audia se mohou lišit nejenom tím jestli jsou free,nebo za peníze. Třeba WinAmp je toho příkladem, že i zadarmo lze přehrávat audio kvalitně a připlácet si na verzi Pro je celkem zbytečné, protože málokdo tuto ripovací funkci stejně využije. Navíc i výrobci "třetích" stran
do WinAmpu cpou další vylepšení, ať se jedná o vylepšení zvuku pluginem [color=red]DFX[/color] viz. http://www.fxsound.com/dfx/pages/download/index.php?vendor=0&subvendor=0&plus=0
za který se sice už platí (lze jej uplatnit i ve WMP),nebo pluginem [color=red]G-Force [/color]pro visualizace http://soundspectrum.com/g-force/screenshots.html a spoustou dalších i free pluginů, což jistě uživatelé WinAmpu moc dobře víte.

luky
Miuvek (858)|4.4.2005 10:54
nj, ale mezi WMP a ostatními playery nejsou takové rozdíly jako mezi Movie Makerem a střihovými softy, které jsi vyjmenoval.
srovnáváš nesrovnatelné (nechci přímo použít slovo demagogie) :-I
clee (6592)|4.4.2005 11:08
wmp neni spatnej player, vubec ne, ale nepouzivam ho z nekolika duvodu: 1) na muj vkus je az moc vysnorenej, bombasticky gui, ale za to pomalejsi (nez treba mpc) a taky zere vic pameti 2) nemoznost pristupu k filtrum (pokud teda neni nastaveny zobrazovani ffdshow nebo divxg400 ve trayi) 3) mpc je naprosto a dokonale univerzalni a navic nezavislej (schvalne nepouzivam vyraz free) :-) a tim je moznej feedback k tvurcum (gabest) tim padem moznost reportu chyb a rychly odezvy, mrkvosoftu bych se ani psat nenamahal

a kdyz srovnam wmp s winampem tak to vyjde skoro na stejno, okolo winampu je obrovska komunita, tisice pluginu, desetitisice skinu a desitky boardu se supportem
Miuvek (858)|4.4.2005 12:07
tož asi tak :-)
Gambit (54)|4.4.2005 14:06
foobar2000. Winamp je fajn ale chybaju mu iste veci a este k tomu je v podstate death. foobar2000 je jednoznacne najlepsi prehravac, ale nie je pre deti ale pre tych ktorym najviac zalezi na zvuku a nie cackach srackach okolo. Tos moje dva centy :)
clee (6592)|4.4.2005 14:13
foobaru nemuzu prijit na chut, ne ze by byl nak moc slozitej na konfig, ale neni takovej sympatak jak winamp :-)
imported_luky (147)|4.4.2005 17:04
A co třeba další free přehrávač tentokrát českého původu, nezatěžující systém a taky s velmi kvalitním zvukem [color=red]Pulse MP[/color]?
Tento přehrávač nabízí 4 instalační varianty:
mini verze
standardní verze
úplná verze
plně přizpůsobitelná verze – volba rozsahu funkcí a vlastností do své instalační verze v závislosti na svých představách
Mezi funkčnosti programu patří:
Možnost změnit vzhled, barvu a velikost přehrávače
Propracovaná databáze zvukových souborů a playlistů
Modifikace výstupního zvukového signálu prostřednictvím filtrů, reverbů a ozvěn
Mixování hudby nebo prolínání konce skladeb - přehrávání až 4 skladeb najednou
Zobrazení ovládacích prvků v systémové liště při minimalizaci
Podpora vizulizačních plug-inů z Winampu
Podpora audio formátů:
streamové: cd, mp3, ogg, wav
chiptunes: ahx, fc3/4, nsf, opl, sap, sid
modulové: amf, far, fnk, it2, ixs, med, mdl, mod, mtm, s3m,stm, synths, utl, xm, wow, 669

Domovská stránka s downloadem:

http://www.orcave.com/?ssid=bP2u1p7Yti0WZm001c5ZT6blRY08ONLqRtPfPNS1To02DJG1TY01Dm5m82nVS65dPJqoE2ObJM5fRcPoOMrbBbTlScjXScLXBbHbU7GwP6bpS6nXUJqnE0PjRsHrR6KW0tTtTmCa930W0sDYSmCa934Gyle90A5

luky
vlada (3470)|4.4.2005 19:37
Poku jde o ripování, je CDex opravu velmi dobrej program, dokonce je druhej nejlepší. Ale primát má EAC. Umí komprimovat do naprosto čehokoliv, kontroluje kvalitu ripování a případně sníží rychlost. Používají ho všichní pořádný piráti.
Btw. všimněte si, jak je vždy komunita kolem warezu a pirátění průkopníkem v technologiích. Když začali kdysi dávno používat komprese RAR a ACE, tak to do tý doby nikdo neznal. Maximálně se vědělo o ARJ a ZIPu. Potom přišli s XviDem, pro MP3 používají výhradně EAC + LAME. Snaží se protlačit výbornej formát MPC. Pokud Vás zajímá co je nejkvalitnější, podívejte se co používají piráti :-)
StayMan by €RikŁ€> Já nevim proč bych se měl spokojit s průměrnými nebo dokonce podprůměrnými přehrávači, když můžu mít zadarmo ty nejlepší. U mě vede WinAMP, protože je hezkej a příjemnej na ovládání. foobar2000 je trochu míň pohodlnej nebo spíš na něj nejsem tak zvyklej, takže ho řadim až na druhý místo. Na JetAudio nedam dopustit z nostalgickych důvodů.
clee (6592)|4.4.2005 20:23
jj scena si umi vybirat, ne nadarmo se nejvic pouziva xvid a lame mp3, eac je dost dobrej, ale stejne pouzivam cdex, jinak na dvd warezaci pouzivaj cce (5-7passu je naprosto beznejch, videl sem releasy i s deviti), tzn rebuilder+menuedit/ifoedit, seshrinkovany dvd je automaticky oznaceny za nuked
stayman (12393)|4.4.2005 21:59
vlada
Ja mam zadarmo tiez tie najlepsie :-)
imported_luky (147)|4.4.2005 23:16
[color=red]EAC [/color]jsem taky kdysi používal. To ještě když jsem byl do ripování zapálený a chtěl mít velký archív mp3 v PC.Moc se mi líbilo to DOSové okno enkoderu Lame. Nějak nefungovala webová databáze, taky vypalování se mi tehdy zdálo dost složité. Vím, že se dost používá a čemu se divit, je to free program. Dnes dávám přednost něčemu kultivovanějšímu. [color=red]Blaze [/color][color=red]Media Pro[/color], což je nejenom dobrý ripper, ale i konvertor do čtyř formátů audia a taky videa. Umi i vypalovat. Využívám ho ale jenom na grabování,přehrávání nebo konverzi a to umí moc, moc dobře.
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-CD-Rippers-Encoders/Blaze-Media-Pro.shtml
Další ripper co používám je dnes už dost známý [color=red]Easy CD-DA Extractor [/color] do kterého se dá sehnat už i čeština.
http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Audio/Audio-CD-Rippers-Encoders/Easy-CDDA-Extractor.shtml
Neřídím se tím co používají ostatní, nebo nějaké komunity. Všechno si poctivé vyzkouším, nechám si ale i poradit a teprve pak se rozhodnu co budu používat. Dnes je podobných programů hodně a takové ty "ImToo a A1, NO1" a další co se tak podobné jmenují jsem sice taky vyzkoušel a nefungují špatně, ale zvolil jsem si to co jsem si zvolil.

Proč nepoužívám WinAmp? Ovládací tlačítka a vůbec všechno je to takové moc drobné, maličké. Ale je rozdíl otevřít si JRiver Media, nebo WinAmp. Jak ho jednou vyzkoušíte, už se k WinAmpu nikdy nevrátíte.

luky
Gambit (54)|5.4.2005 00:37
[quote=vlada]Poku jde o ripování, je CDex opravu velmi dobrej program, dokonce je druhej nejlepší. Ale primát má EAC. Umí komprimovat do naprosto čehokoliv, kontroluje kvalitu ripování a případně sníží rychlost. Používají ho všichní pořádný piráti.
Btw. všimněte si, jak je vždy komunita kolem warezu a pirátění průkopníkem v technologiích. Když začali kdysi dávno používat komprese RAR a ACE, tak to do tý doby nikdo neznal. Maximálně se vědělo o ARJ a ZIPu. Potom přišli s XviDem, pro MP3 používají výhradně EAC + LAME. Snaží se protlačit výbornej formát MPC. Pokud Vás zajímá co je nejkvalitnější, podívejte se co používají piráti :-)[/quote]

Tak to prave nie je pravda. Scena sa zaryto drzi "standartov" ktore si urcia a su velmi konzervativny co sa tyka akceptovania novych technologii. Staci sa pozriet na to ako dlho sa drzali SBC videa a CBR mp3. VBR aps standard sa do rules dostal az minuly rok. A to aps existuje uz skoro tri roky, o VBR encodingu ani nehovorim...

[quote=luky]
[color=red]EAC [/color]jsem taky kdysi používal. To ještě když jsem byl do ripování zapálený a chtěl mít velký archív mp3 v PC.Moc se mi líbilo to DOSové okno enkoderu Lame. Nějak nefungovala webová databáze, taky vypalování se mi tehdy zdálo dost složité. Vím, že se dost používá a čemu se divit, je to free program. Dnes dávám přednost něčemu kultivovanějšímu. [color=red]Blaze [/color][color=red]Media Pro[/color], což je nejenom dobrý ripper, ale i konvertor do čtyř formátů audia a taky videa. Umi i vypalovat. Využívám ho ale jenom na grabování,přehrávání nebo konverzi a to umí moc, moc dobře.
[/quote]

Ah, tolko skvelych hlasok. :D Verrry funny...

[quote=luky]
Neřídím se tím co používají ostatní, nebo nějaké komunity. Všechno si poctivé vyzkouším, nechám si ale i poradit a teprve pak se rozhodnu co budu používat. Dnes je podobných programů hodně a takové ty "ImToo a A1, NO1" a další co se tak podobné jmenují jsem sice taky vyzkoušel a nefungují špatně, ale zvolil jsem si to co jsem si zvolil.
[/quote]

Tak si nechaj poradit a skus EAC, CDex alebo PlexTools (ak mas Plextor).

[quote=luky]
Proč nepoužívám WinAmp? Ovládací tlačítka a vůbec všechno je to takové moc drobné, maličké. Ale je rozdíl otevřít si JRiver Media, nebo WinAmp. Jak ho jednou vyzkoušíte, už se k WinAmpu nikdy nevrátíte.
[/quote]

Boze moj, take prisernosti... Ale vies ze sa to vsetko da zmenit/zvetsit, ze ano? ;)
imported_luky (147)|5.4.2005 09:27
S tou svojí "scénou" si jdi někam.Opičit se po někom je mi těžce proti srsti. Až poznáš co jsou to pořádné přehrávače, změníš názor. Chápu, že jsi zřejmě ve stádiu, kdy hledáš vzory, ale tím já jsem už prošel a nyní si vybírám a je z čeho. Pochopil bych tvoji kritiku tehdy, kdybys napsal, znám [color=red]Steinberg Mp3 Pro, Cakewalk Pyro, nebo JRiver [/color]a vadilo mi tam to či ono. Ale vnucovat mi něco, co jsem používal před 5 lety a je to pro mě
uzavřená kapitola je směšné.
Někdy mi připadá, že se svojí skromností jdete tak daleko, že vlastně ani přehrávat hudbu v PC nemusíte. Stačí si u toho zpívat a rukou si klepat o stůl do taktu.

Pro mě kvalita a spolehlivost znamená hodně. Proto i stolní přehrávače
pečlivě vybírám a nespokojím se jen tak s něčím viz.

http://www.marklevinson.com/products/overview.asp?cat=ia&prod=no383

http://www.krellonline.com/html/m_SYS_inferno.html

http://www.thielaudio.com/

http://www.audioadvisor.com/store/mfglisting.asp?MFGID=8&hdnMfg=AudioQuest&All=1

http://www.audioclassics.com/detail.php3?detail=MC352&nav=cat

Má smysl to dál komentovat, nebo srovnávat. Pak už je jenom živé hraní a to bohužel neumím, proto se aspoň snažím co nejvíce se tomu
přiblížit.

luky
ODSakEda (2278)|5.4.2005 12:34
Winamp! :-D
(a na rozdíl od luky-ho, co si neumí skin zvětšit... (třeba i kl. zkratkou Ctrl+D jako Double size :-D ), se umím myší trefit i na malá tlačítka, nehledě na to, že mám v malíku dost logické klávesové zkratky a jsem rád že na ploše nezavazí, neotravuje sám bez ptaní ničím, má skyny k mnoha aplikacím zvukovek (vzkledy mixů ovládání hlasitosti a pod.) a také umí krom plynulých přechodů mezi skladbami automaticky srovnávat hlasitost skladeb a mnohé jiné!)
imported_luky (147)|5.4.2005 13:08
Hrajte si ve svých Winampech a já taky ve svých přehrávačích. Záměrně jsem o Winampu nechtěl psát a přesto jak je vidět, nic jiného
neznáte a budete to "své" vychvalovat pořád dokola. Myslel jsem si, že se najde někdo, kdo zná i jíný přehrávač jak Winamp, nebo WMP a obohatí tím váš přehled. Bohužel se nikdo nenašel a tato "komunita" kolem Winampu je silnější než já.

Přeji příjemný poslech.

luky
vlada (3470)|5.4.2005 13:18
Gambit> Ano scéna je také poměrně konzervativní a nepouští se do novych formátů a postupů, pokud nejsou důkladně ověřeny. Jde jim o maximální kvalitu a spokojenost uživatelů a o prestiž. VBR komprimovaná MP3 prostě do AVI nepatří, způsobuje často desynchronizaci a další bordely. Třeba některý HW přehrávače to nezkousnou. Proto se s tim tak dlouho vahálo i když výhody jsou nesporný.
ODSakEda (2278)|5.4.2005 18:03
vlada -to jsem také zjistil s tím VBR v kombinaci s AVI-XviD u delšího videa!!!! Jedině LameMp3 128kbpsCBR! :-D

Jo a nikdo tu myslím nevzpomínal na docela dobrá MicroDVDplayer?!

Jináč luky, je to tu samá konzerva co?, to víš, za ty roky už se člověk nechce ani zabývat novými věcmi (nový nerovná se vždy lepší, jak masíruje lidi reklama...) a riskovat zklamání (nasrání), neb už je v teho v hlanvě moc a systém zasekanej mnoha blbostma...

Tvůj poptimismus obdivuji, víš, čas hukáže a oddělí zrno od plev :-)
mark-q (24)|5.4.2005 18:48
Zdravím... měl bych dotaz: potřeboval bych nějaký přehrávač, nebo nějaký postup jak zprovoznit na C-Medii zvukovce zprovoznit aby mi hráli mp3 5.1... nebo ne přímo 5.1, ale aby mi to šlo alespoň do subwooferu, protože na starý (AC'97) mi to fungovalo bez problému... fakt nevím, co s tím???
vlada (3470)|5.4.2005 18:55
luky> Já znam opravdu hodně přehrávačů a skoro všechny zajímavý jsem vyzkoušel, ale WinAMP je pro mě ideální kombinací jednoduchosti a množství funkcí. Všem ostatnim přehrávačum něco chybělo. Ne že by byl Winamp až tak dokonalej, ale právě ta obrovská komunita kolem ho posouvá dopředu. Existuje plno různych skinů a pluginů.
Neříkam, že se jednoho dne neobjeví jinej lepší přehrávač, ale zatim jsem na něj nenarazil. Foobar2000 je každopádně taky skvělej, ale nemá tak komfortní ovládání a hlavně tak dobrou knihovnu médií. Tu má zase nejpropracovanější XM Play.
Pokud najdeš nějaké věcné argumenty, co WinAMP neumí, co se Ti na něm nelíbí, sem s nima. Můžeme o tom podiskutovat. Celkem chápu Tvoje sklamání, když zahledáš, tak jsem kdysi nadhodil podobný téma ohledně video přehrávačů, ale taky mi nikdo nedoporučil nic lepšího než to, co používam. Ty dobrý kousky jsou už holt profláklý :-)

ODSakEda> Proto používam jako kontejner matrošku, která s VBR nemá problémy. Co se týká MicroDVD playeru, tak zaplaťpánbůh že už neni mezi náma. Kdysi to byl jedinej použitelnej přehrávač, ale pokaždý mi z jeho ovládání naskakovala husí kůže. Navíc si vůbec nerozuměl s mym TV-OUTem a tak sem přešel na RadLight, potom na MV2Player a teď používam střídavě MPC a ViPlay.
Jak určitě z mych příspěvků víš, tak jsem pro otestování každý novinky. Protlačuju mezi laickou i odbornou veřejnost nový formáty a programy a tak. Ale lidi opravdu neradi mění to, na co jou zvyklí. Chce to hodně času. Například odladit k obrazu svýmu video přehrávače zabere někdy pár hodin (u WMP ne, protože tam neni co ladit :-E ). A když poto mčlověk zjistí, že ten program neumí nějakou základní věc, tak to potom celkem nas.. naštve. Proto částečně chápu lidi, co rezignovali na testování všeho novýho.
Miuvek (858)|5.4.2005 20:55
Knihovna médií je pro mě u přehrávače dost podstatná záležitost. Třeba MMJB ji měl do verze 8 (pak jsem ho opustil, takže tál nevím) dost otřesnou, pokud jsem chtěl vybírat podle alb. Knihovnu, jak ji známe u winampu5, zavedli u trojky, ale to zase byl otřesný přehrávač celkově a proto ji dali zpětně do verze 2.9x. Když jsem tu knihovnu poprvé viděl, byl jsem po zkušenosti s MMJB nadšený a jsem dodnes. Dlužno taky dodat, že WMP10 má knihovnu z hlediska logiky a komfortu stejně hodnotnou jako winamp, ale jako celek mi víc vyhovuje winamp.
vlada (3470)|5.4.2005 21:03
Taky sem kdysi používal MMJB, dokonce i ten slavnej Steinberg Mp3 Pro od Cakewalku, ale WinAMP je WinAMP. Navíc ho mam už křížem provázanej s Girderem, kdy mi Girder ovládá WinAMP a WinAMP zase sděluje Girderu co hraje.
Gambit (54)|5.4.2005 21:19
[quote=luky]S tou svojí "scénou" si jdi někam.Opičit se po někom je mi těžce proti srsti. Až poznáš co jsou to pořádné přehrávače, změníš názor. Chápu, že jsi zřejmě ve stádiu, kdy hledáš vzory, ale tím já jsem už prošel a nyní si vybírám a je z čeho.[/quote]

No, silne dufam ze to nepatrilo mne.
Jo a ak chces odporucenie na prehravac, moj typ je foobar2000. Ale ten bude pre teba asi prilis komplikovany. Ale ked si s tym da clovek trochu roboty, da sa foobar maximalne prisposobit akokolvek si clovek dokaze predstavit.

[quote=vlada]Gambit> Ano scéna je také poměrně konzervativní a nepouští se do novych formátů a postupů, pokud nejsou důkladně ověřeny. Jde jim o maximální kvalitu a spokojenost uživatelů a o prestiž. VBR komprimovaná MP3 prostě do AVI nepatří, způsobuje často desynchronizaci a další bordely. Třeba některý HW přehrávače to nezkousnou. Proto se s tim tak dlouho vahálo i když výhody jsou nesporný.[/quote]

mp3 + avi je sice hack, ale ak to clovek urobi spravne, funguje absolutne bez problemov. No a o scene a jej snahe o maximalnu kvalitu sa nebudem vyjadrovat, ocividne sa na to pozeras cez velmi ruzove okuliare. Este minuly rok bolo odporucane mp3 CBR 192kbps, Full Stereo. To hovori za vsetko.

[quote=ODSakEda]vlada -to jsem také zjistil s tím VBR v kombinaci s AVI-XviD u delšího videa!!!! Jedině LameMp3 128kbpsCBR! :-D [/quote]

To musela byt chyba na tvojej strane, ako som uz povedal avi + mp3 funguje bez problemov.

[quote=mark-q]Zdravím... měl bych dotaz: potřeboval bych nějaký přehrávač, nebo nějaký postup jak zprovoznit na C-Medii zvukovce zprovoznit aby mi hráli mp3 5.1... nebo ne přímo 5.1, ale aby mi to šlo alespoň do subwooferu, protože na starý (AC'97) mi to fungovalo bez problému... fakt nevím, co s tím???[/quote]
A opat, foobar2000 ti s tym pomoze.

[quote=vlada]Co se týká MicroDVD playeru, tak zaplaťpánbůh že už neni mezi náma. Kdysi to byl jedinej použitelnej přehrávač, ale pokaždý mi z jeho ovládání naskakovala husí kůže. Navíc si vůbec nerozuměl s mym TV-OUTem a tak sem přešel na RadLight, potom na MV2Player a teď používam střídavě MPC a ViPlay.[/quote]

Rozhodne MPC. VLC je tiez fajn ale MPC je bezkonkurencne najlepsi prehravac na video.
vlada (3470)|5.4.2005 23:20
Gambit> Co se Ti nelíbí na MP3 192 kbps CBR? Samozřejmě jsou tady kvalitnější formáty jako Ogg Vorbis nebo MPC (Musepack) a možná i AAC. Ale pokud zohledníš kompatibilitu s přehrávači, tak mi vycházel ještě loni nejlíp právě formát MP3. Dneska už samozřejmě používam Ogg Vorbis q6 (kolem 200 kbps VBR). Ale donedávna byla pro přenosný přehrávače jediná volba MP3. A co je teda vlastně dneska doporučovanýho za formát?
Jinak s MP3 VBR v AVI opravdu někdy byly problémy, když to bylo dobře udělaný. Samozřejmě se to potom v přehrávačích vychytalo a dnska už to neni problém.
Gambit (54)|6.4.2005 02:03
[quote=vlada]Gambit> Co se Ti nelíbí na MP3 192 kbps CBR? Samozřejmě jsou tady kvalitnější formáty jako Ogg Vorbis nebo MPC (Musepack) a možná i AAC. Ale pokud zohledníš kompatibilitu s přehrávači, tak mi vycházel ještě loni nejlíp právě formát MP3. Dneska už samozřejmě používam Ogg Vorbis q6 (kolem 200 kbps VBR). Ale donedávna byla pro přenosný přehrávače jediná volba MP3. A co je teda vlastně dneska doporučovanýho za formát?
Jinak s MP3 VBR v AVI opravdu někdy byly problémy, když to bylo dobře udělaný. Samozřejmě se to potom v přehrávačích vychytalo a dnska už to neni problém.[/quote]

Ja nemam nic proti mp3. Ja sam ho pouzivam (preset standard/V2). Ale mam nieco proti CBR (cisto z hladiska efektivnosti), mam nieco proti ludom co pouzivaju full stereo a podobne nezmysly pretoze absolutne nevedia ako mp3 funguje.
Co sa kvality tyka, mpc je jednoznacne najlepsi codec pri bitratoch 160 a vyssie. AAC je tiez vyborny a vdaka ludom z Nero ktory ho silne tlacia je momentalne v rapidnom vyvoji a je zo dna na den lepsi. A nielen pri high bitrate kde sa hadam v buducnosti vyrovna MPC ale aj pri nizkych bitratoch kde je uz dnes vdaka HE jednoznacne najlepsi. A Parametric Stereo je na ceste...
Vorbis je zaujimavy format. Jeho vyvoj ale bohuzial dlho stagnoval. Navyse ma stale problemy s noise a high frequency artifaktami, a to su dovody preco nie som ochotny k nemu prejst. A problem je ten, ze sa to nevyriesi ani rozumnym zvysenim bitratu. Idealne pouzitie Vorbisu je tak okolo 128kbps. Cize portables ale zase nevyhodou je vyssia spotreba baterie. A vdaka nezavislosti na patentoch je tiez idealny pre pouzitie v hrach, kde sa zacina stale castejsie objavovat (napr v poslednej dobe Doom3).
MPC je pre portables nepouzitelny, jednoducho preto, ze ho skoro nic nepodporuje (Pocket PC nepocitam).
Takze mne z toho vychadza stale jednoznacne mp3. Ja osobne pouzivam aps, ale preset medium a mozno aj nizsie je v pohode tiez, zvlast pre pouzitie v portables.
ODSakEda (2278)|6.4.2005 02:36
Gambit -ale vždyt píšu: Jedině LameMp3 128kbps CBR! Tak co jeee???

Používám především pro vlastní nahrávky pořadů z TV: AVI-XviD 720x768 pregressive (to podporuje již TV karta!) 3Mbps (a to v realném čase již při zachytávání prosíííím!!! :-D ) a popřípadě později stereo audio již snadno a rychle v mžiku dokomprimiju ve VD na Mp3 Lame 128kbps CBR! žádný problém!

Vlastní video, neb nejsem jen pouhý kopírovač filmů, ale mám i tvůrčího ducha kameramana především dokumentaristy, pak valím AVI v DV prokládaně (což generuje přímo dig. kamera samozřejmě) do AVI XviD 6Mbps progrwsívně (Filtr deinterlacing nutný zadat jako 1. opřed nastavením komprese!!!) a zvuk úplně postačí do Mp3 Lame 128kbps CBR u dokumentů. U především hudebních nahrávek, koncertů a pěveckých přednesů, soutěží a pod., ponechám klidně audio i původní: wav48kHz/16bit 8-) !
Gambit (54)|6.4.2005 02:43
[quote=ODSakEda]Gambit -ale vždyt píšu: Jedině LameMp3 128kbps CBR! Tak co jeee???

Používám především pro vlastní nahrávky pořadů z TV: AVI-XviD 720x768 pregressive (to podporuje již TV karta!) 3Mbps (a to v realném čase již při zachytávání prosíííím!!! :-D ) a popřípadě později stereo audio již snadno a rychle v mžiku dokomprimiju ve VD na Mp3 Lame 128kbps CBR! žádný problém![/quote]

No a uz aj vieme kde si spravil chybu. Direct show VBR encoder nefunguje spravne, tam mas tvoje asynchronne video. mp3 si sprav pekne cez lame.exe a nejaky frontend a potom si to zmuxuj dokopy.

Grabovat realtime do XviD je blbost. Grabni si to najprv do mjpeg alebo huffyuv ak mas miesto. Potom si to uprav a hod do XviD. Budes to mat kvalitnejsie a zaberie ti to menej miesta.

Jo a 720x768 z TV neexistuje.
clee (6592)|6.4.2005 03:02
jj tak max 625, ale jedine bys tv kartu donutil prevadet i radky s teletextem a ostatnim balastem :-E no a k tomu grabovani do "progressive" xvidu, to snad ani nema cenu komentovat
vlada (3470)|6.4.2005 11:23
ODSakEda> Pokud používáš pro XviD takhle vysoký bitrate, tak bych to možná skoro deinterlaceoval do 50 fps s VFR (zaexperimentuj s parametrem "frame drop ratio" v pokročilych nastaveních). Při rychlejšim pohybu neni video deinterlaceovaný do 25 fps úplně plynulý. Za úvahu by možná stálo i zachování prokládání a následný realtime deinterlace při přehrávání (FFDShow to umí celkem pěkně). Jinak obzvlášť pro film doporučuju používat VBR. Je tam hodně místa, kde se dá ušetřit a využít to jinde. A co se týká kodeku zvuku, za pokus by určitě stál MPC (jenom v AVI), nebo ten Vorbis (jenom OGM a matroška).
Gambit> Já zase znam plno lidí co plivají špínu na VBR. Při hudbě to podle mě nemá až takovej význam, ale souhlasim že i tak je to efektivnější. A poslední - ce se Ti nelíbí na full stereu? Já Vždyzky slyšel doporučení do 160 kbps používat joint-stereo a vejš full-stereo pro lepší zachování prostorovosti zvuku (Btw. vim jak oba režimi fungujou). Ale zatim nemam tak dobrou aparaturu, abych to rozlišil a možná ani tak dobrej sluch, i když špatnej ho taky nemam.
Vláďa
clee (6592)|6.4.2005 11:39
mno nevim jen par prikladu

http://www.nforce.nl/index.php?m=nfo&id=8173 2002 - 128kbit VBR
http://www.nforce.nl/index.php?m=nfo&id=17346 2002 128kbit ABR
http://www.nforce.nl/index.php?m=nfo&id=7490 2002 144kbit VBR


uz pekne dlouho co sleduju nforce je kazdej release s CBR mp3 nuked...
ODSakEda (2278)|6.4.2005 12:51
Gambit -já asi nemám nic jinýho na práci, než cosi (zachycené mnoho Giga dat) z TV přerenderovávat hodiny??? Proč?, když to "nahraju" nahotovo!!! :-D :-D :-D

Ti kousek pošlu když mě vyzveš a udáš mail a pak mudruj!

Apropo, na sraz TVfreaku jsem si vzal náhodou ne zrovna nejlepší nahrávku z TV a na 19" LCD (tuším 1600x1200!) jsem ji pustil a 99% kolegů se furt ujištovalo, jestli fakt jako je to tak rovnou zachycený a zároven komprimovaný a ne dodatečně?! To 1% protestantů byl Pitomec, co našel občasné subkostky v černých okrajích, neb jsem měl nastaven malej kontrast a tak občas vyskočil odstím jen místy do nejblyžšího odstínu méně tmavé již mírně šedých okrajů. Upozornil jsem jej na to, že šlo o Live record&deinterlaci&komprimaci a o dat. tok jen cca 2400kbps!
a že nad 3000kbps by to nedělalo ani u mírně šedých okrajů i kdyby neměli stabilní odstín již ve zdroji videa a že na víc jak 3Mbps jsem tam s sebou nahrávku neměl a na víc ani nemám výkonné železo(zatím). Při 6Mbps XviD snáší velmi dobře i prudké pohyby(tekoucí vodu, listí stromu ve větru, trávu, pohyby kamery) Cosi polohlasně mumlal, nic víc a to jsem čekal že bude startovat razantněji! že je to mazanice a pod :-D

Takže nevidím blbost vtom, že si nahraju z TV dokument prakciky k nerozeznání od Live koukání a pak budto smáznu, nebo dám až 2,5h na DVD-R! PC mi plně nahrazuje S-VHS recorder ale s daleko vyšší kvalitou ale i DVD recorder, z něhož jsem viděl stále horší kvalitu a PC je s daleko komfortnější manipulací s nahrávkou-s daty (popis, vyhledávání, výřez rekam a ořez krajů atd.) :-D
Ivo Mašek (10205)|6.4.2005 15:14
Apropo, na sraz TVfreaku jsem si vzal náhodou ne zrovna nejlepší nahrávku z TV a na 19" LCD (tuším 1600x1200!) jsem ji pustil a 99% kolegů se furt ujištovalo, jestli fakt jako je to tak rovnou zachycený a zároven komprimovaný a ne dodatečně?!
Viděl jsem, a nedivil jsem se. Neb to znám a používám stejnou mašinku, jako ty.

Co se týče původního dotazu tohoto threadu, tedy má odpověď je: WinAmp. Proč? Protože někdy v polovině 90-tých let, ještě na Win95 jsem zkoušel řadu audio přehrávačů, které většinou vycházely na CD, přiložených k různým časákům. Bylo to příšerné, a mimo jiné, mě tyto časáky naučily nic z nich necpat na PC. V práci mi rukama prošla řada audio přehrávačů od firem, které již dávno zanikly. Jediná schopná stálice, která něco uměla, byl WinAmp.
Mnozí se mnou asi nebudete souhlasit, ale tož můj názor. :-)
Gambit (54)|6.4.2005 15:22
[quote=vlada]ODSakEda> Pokud používáš pro XviD takhle vysoký bitrate, tak bych to možná skoro deinterlaceoval do 50 fps s VFR (zaexperimentuj s parametrem "frame drop ratio" v pokročilych nastaveních). Při rychlejšim pohybu neni video deinterlaceovaný do 25 fps úplně plynulý. Za úvahu by možná stálo i zachování prokládání a následný realtime deinterlace při přehrávání (FFDShow to umí celkem pěkně). Jinak obzvlášť pro film doporučuju používat VBR. Je tam hodně místa, kde se dá ušetřit a využít to jinde. A co se týká kodeku zvuku, za pokus by určitě stál MPC (jenom v AVI), nebo ten Vorbis (jenom OGM a matroška).[/quote]

Boze moj, toto forum teda islo dolu vodou odkedy som sem chodil naposledy pravidelne... Ludia ktory nemaju sajnu si tu radia ludom ktory nemaju absoultne sajnu. To ani nema vyznam sa k tym nezmyslom vyjadrovat, to je ako curat proti vetru. Deinterlace do 50 fps? Video pri 25 fps nie je uplne plynule? Boze moj OGM? A MPC v AVI? Tak ked to dokazes kamo, tak si iny borec.


[quote=vlada]ODSakEda>Gambit> Já zase znam plno lidí co plivají špínu na VBR. Při hudbě to podle mě nemá až takovej význam, ale souhlasim že i tak je to efektivnější. A poslední - ce se Ti nelíbí na full stereu? Já Vždyzky slyšel doporučení do 160 kbps používat joint-stereo a vejš full-stereo pro lepší zachování prostorovosti zvuku (Btw. vim jak oba režimi fungujou). Ale zatim nemam tak dobrou aparaturu, abych to rozlišil a možná ani tak dobrej sluch, i když špatnej ho taky nemam.
Vláďa[/quote]

No to je ten problem, "já Vždyzky slyšel doporučení" bla bla. Klasicky pripad internetovych mytov. "vim jak oba režimi fungujou" - no to ocividne nevies.


[quote=ODSakEda]Gambit -já asi nemám nic jinýho na práci, než cosi (zachycené mnoho Giga dat) z TV přerenderovávat hodiny??? Proč?, když to "nahraju" nahotovo!!! :-D :-D :-D

Ti kousek pošlu když mě vyzveš a udáš mail a pak mudruj![/quote]

Hehe, okej, uploadni niekde 30 sekund nahratych z telky, a ja uploadnem tiez 30 sekund nahratych z telky a uvidime ktora nahravka je kvalitnejsia.

Edit: mozes mi to aj poslat na:
burrrn ZAVINAC burrrn BODKA net