Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

První 3D přehrávač BT-3550B Bluetimes

janhon (2)|9.1.2012 05:57
Před dvěma týdny jsem si zakoupil světovou novinku - první 3D přehrávač - BT-3550B Bluetimes 3D Android Media Player. Mimo jiné nadstandardní funkce přehrává ve výborné kvalitě full HD snad všechny video formáty včetně 3D bluray ISO, což je čerstvou novinkou na trhu s těmito přehrávači. Testoval jsem a vlastnil již několik multimediálních přehrávačů, ale s tímto jsem nadmíru spokojený. Přehrávač může mít na požádání i zabudovaný dvojitý tuner pro příjem DBT televize a může nahrávat televizní pořady přímo na pevný disku Interní a nebo externí, takže z přehrávače se stane i nahrávač - DVR. Jakmile jsem vyzkoušel mimo jiné funkce i bezproblémově přehrát několik 3D filmů uvěřil jsem, že je to opravdu přehrávač číslo jedna na trhu, který má jistě budoucnost. A cena přehrávače včetně poštovného byla překvapivě levná, dokonce levnější něž mnoho jiných přehrávačů, které zdaleka nemají ani polovinu funkcí.
A teď jestě ty špatné poznatky - návod ani menu není v češtině, nýbrž v angličtině a v dalších asi 10 světových jazycích. Pokaždé, když spustím film s titulky a nechci je tam , tak musím titulky vypnout na dálkovém ovladači. Uvítal bych, aby se titulky daly vypnout již v základním výchozím nastavení na pořád. Rozumím čtyřem jazykům a titulky většinou nepotřebuji jen mi v obrazu zavazejí.
Jinak tento přehrávač a další podobné nahrávače a přehrávače přímo vyrábí čínská firma Shenzhen Bluetimes Technology Co., Ltd. a jejich web je http://www.ebluetimes.com
Technické informace jsem opsal a uvádím níže volně přeložené do češtiny a pokouším se také poslat v příloze fotky, co jsem pořídil včera u mne doma.

Uvítal bych na tomto fóru se podělit s někým o zkušenosti s tímto přehrávačem a nebo s přehrávání 3D ISO na jiném přehrávači. Zdraví Jan Hon

3D BT-3550B Bluetimes
Operační systémy Linux a Android
CPU: Realtek 1186DD SoC, 1200 DMIPS MIPS Processor 750MHz
RAM: 512MB DDR3
Flash: 2M Byte Nor Flash, 4GByte NAND Flash
A/V výstup : HDMI 1.4 interface až do 1080p
A/V výstup : Composite Audio/Video
A/V výstup : Y/Pb/Pr Video
A/V výstup : SPDIF Coaxial (digital audio)
A/V výstup : SPDIF Optical TOSLink (digital audio)
Podpora úschovny: Internal 3.5" SATA HDD výsuvný modul pro rychlé vložení interního disku 3.5" HDD
Podpora úschovny: USB externí HDD/DVD ROM/BD ROM
Podpora úschovny: Může se použít i jako USB 3.0 externí pevný disk pro počítač
USB podpora : 1 x USB 3.0 Slave Port
USB podpora : 3 x USB 2.0 Host Port
3D Formats Supported: Frame Packing(Blu-ray 3D), Side-By-Side(Left/Right), Over/Under (Top/Bottom)
3D TV podpora : Activní / Polarizační 3D TV
Video kodeky : RM/RMVB, H.264, VC1, WMV, MPEG 1/2/4, Divx, Xvid, Flash Video H.264
Video Formaty : BDMV, BD-ISO, MKV, MOV, WMV, TS, M2TS, MTS, FLV, AVI,
Video Formaty : DVD-ISO, VOB, M2P, MP4, MPG, DAT, ASF, TP TRP, SWF
Video výstup: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p/24Hz, 1080p/50Hz, 1080p/60Hz
Podpora Audio Formatů: DTS-HD Master, DTS, Dolby True HD, Dolby Digital Plus,
Podpora Audio Formatů: AC3, LPCM, ADPCM, FLAC, APE,
Podpora Audio Formatů : LC-AAC, HE-AAC, MP3, OGG, WAM ,WAV
Media Cards podpora : SD, SD(HC), MMC, MS, MS Pro
Drátové gigabitové připojení sitě: RJ-45 Gigabit LAN 10/100/1000
Podpora titulkových kodeků: SRT, SUB, idx+SUB, SSA, SMI, PGS subtitle
Podpora titulkových kodeků: Unicode (UTF8), ANSI, BIG5 (Traditional Chinese),
Podpora titulkových kodeků:Subtitle Codecs Supported: Simplified Chinese, Western, Turkish, Central European,
Podpora titulkových kodeků: Greek, Cyrillic, SE European, Russian, Hebrew, Arabic, Japanese, Thai
Jayzková nabídka: English, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Japanese, Spanish,
Jazyková nabídka : French, German, Italian, Korean, Dutch, Russian, Thai, Vietnamese
Podporovaný obrázkový formát : JPE, HD JPEG, TIFF, PNG, BMP, GIF
Podporovaný formát disku : RBD, MiniBD, AVCHD, DVD, VCD, CD
Rozměry: 185mm x 158mm x 48mm (approx.)
Váha: 1kg
100_4147.jpg 100_416.jpg 100_4153.jpg 100_4142.jpg 100_4151.jpg 100_4183.jpg 100_4178.jpg 100_4179.jpg 100_4180.jpg 100_4141.jpg
krystf1 (9)|9.1.2012 10:35
Vypada to fakt docela zajimave. Koukam i na jejich jine produkty a maj tam zajimavy vecicky i s DVD mechanikou. Ale nanasel jsem nikde kde by se to dalo koupit a jaka je teda ta cena. A taky tam pisou ze je volitelny DVB-T dualni tuner, ty ho mas s tunerem nebo bez? Jestli jo tak funguje tady v pohode s EPG?
bandiit (160)|9.1.2012 10:46
[quote=janhon;389931]Před dvěma týdny jsem si zakoupil světovou novinku - první 3D přehrávač [/quote]

No s tím první bych byl opatrný. Xtreamer, Egreat, Evolve ti už 3D přehrávače mají. Jinak dle specifikace ta samá výbava jako u těchto nových přehrávačů.
sanchez13 (1071)|9.1.2012 10:56
tiez by ma celkom zaujimalo kolko si za neho zaplatil :-)
Da sa na neho prihlasit napr SSH-kom z LAN-ky ? Ta querty klavesnica tam bola prilozena ? Ako sa pripaja bluetooth-om ?
inak celkom zaujimave je, ze to podporuje flash 10.1 a ma to gigabit ethernet...
Pokial by totiz nebol nejak drahy bol by to vhodny adept na experimenty :D
KamilZ (10277)|9.1.2012 11:12
Na fotce krabice je napsána podpora formátů @L3 a L4.1 (jestli dobře luštím, je to rozmazané). Nezvládá to tedy @L5.0, @L5.1? to by mohl být pro MMC docela problém, je tady hodně stížností, že TV tohle nepřehraje, takže filmů s těmito profily je asi dost.
kuko61 (257)|9.1.2012 14:33
Vsetky prehravace s Realtekom 1186 maju v podstate rovnake funkcie a maju podobne problemy vzhladom na neodladenost SDK od realteku...
http://www.iboum.com/net-media-players.php?sort=sortrating&chip=real6&pfilt=&hdd=&net=&fan=&lcd=&esata=&dts=&dtsp=&dolbt=&dolbtp=&dtsma=&dtsmap=&year=&ppp=40&bd=&dvd=&netflix=&dvbt=&dweb=&3D=&multi=&stream=&sparam=&ikey=&pg=1&rp=srate
Co sa tyka Androidu, podpory Flashu a moznosti (ci skor nemoznosti) prehravat flashove videa napriklad z TV archivov cez browser sa tu uz toho popisalo myslim dost...

Tym zase netvrdim, ze prehravace s 1186 su zle, sam mam jeden - od prehravacov s chipsetmi 1073 ci 1283 su rychlejsie a pri prehravani audia ci videa spolahlivejsie.
janhon (2)|9.1.2012 15:53
Odpovídám - Koupil jsem to přímo od nich, napsal jsem jim na obchodní oddělení. Dali mi několik možností koupit s různým vybavením - se zabudovanou WIFI nebo bez, s DBT tunerem a nebo bez, s mini klávesnicí a nebo bez, s 1,4 HDMI kabelem a nebo bez. Cena podle vybavení okolo 100 až 200 Euro. Jiné přehrávače co mají číslo menší než 1186 nedokáží přehrávat 3D. Také musí mít vstup pro 1,4 HDMI kabel. Žádný jiný přehrávač , který opravdu dokaže FULL 3D jsem neviděl jinde ani tady na tomto foru, tento mám vyzkoušený a fakt jede bez problémů.
bandiit (160)|10.1.2012 13:13
[quote=janhon;390023] Žádný jiný přehrávač , který opravdu dokaže FULL 3D jsem neviděl jinde ani tady na tomto foru, tento mám vyzkoušený a fakt jede bez problémů.[/quote]

Však jsem ti je vyjmenoval a všechny jsou i na tomto fóru: Xtremaer Prodigy, Evolve Infinity, Egreat R200S, Egreat R300 PRO atd.