Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE37D6100 - kvalita obrazu

Bulwa (65)|7.1.2012 17:45
Zdravím,donedávna jsem byl spokojeným majitelem této TV.Po update z fw 1013.1 na 1015.2 se mi během 2-3 dnů dost zhoršila kvalita obrazu. Při stejném nastavení jako u fw 1013 je obraz více rozmazaný ,neostrý ...
Je to horší jak u SD,tak HD.Připadá mi,že i ve SmartHub,nebo nastavení jsou ty písmena ,číslice,ikony více rozmazané.
Měl jsem podobný problém u PC kdy jsem měl nastavené rozlišení obrazovky 1280x960 místo 1280x1024. Ale to se u TV nedá nikde zkontrolovat, přenastavit ?
Bude to fw ?
Bulwa (65)|8.1.2012 15:47
Možná to bude i nějaký silnější šum ,na který filtry nějak nezabírají,nevím. Opravdu se nikdo s podobným problémem nesetkal ? Nastavení v servisním menu ? Nejlepší by asi byl downgrade,ale ten oficiálně asi servis neudělá?
PS: Maté někdo v menu zapnutou položku "BD Wise",nejsem si jistý,ale zdá se mi,že u předchozího fw to bylo vypnuté.
visper (270)|8.1.2012 16:08
Mám přesně tuto TV se stejným fw a monoskop 1920x1080 je stejný jako na předešlých fw. Jednobodové pruhy vertikální i horizontální jsou dokonalé. Zajímavé, že se ti to stalo až po několika dnech, to spíš vypadá na nějakou závadu.
Bulwa (65)|8.1.2012 17:03
[quote=visper;389769].... monoskop 1920x1080 je stejný jako na předešlých fw. Jednobodové pruhy vertikální i horizontální jsou dokonalé....[/quote]

Tyhle pojmy jsou pro mě trochu španělská vesnice,jak to poznám jestli to je správně? Na to je nějaký program??
visper (270)|8.1.2012 17:39
Zkus si stáhnout přílohu, dej na flashku a přehraj si to v TV jako fotku. Musíš vidět na levé straně ty nejjemnější pruhy vodorovné i svislé, mají tloušťku 1 obrazový bod. Taky musí být čitelné nápisy tím jemným písmem.
Testbild-FullHD-2D.jpg
Bulwa (65)|8.1.2012 19:45
Díky za pomoc. Z těch pruhů na levé straně vidím akorát ty prostřední svislé,Ty ostatní vlevo jsou pro mě jako šedá plocha.
KamilZ (10277)|8.1.2012 20:40
Kdyby to bylo firmware, tak by se to pravděpodobně projevilo hned po upgrade, ne po 2-3 dnech. K obrazci, pro jistotu - zkoumáš to dostatečně blízko TV? Nemáš jen nějak rozdrbáno nastavení zobrazování (nějaký režim přizpůsobování obrazu (i když ten obrazec je přesně 1920x1080, takže by to měla zobrazit 1:1)? Zkusil jsi obnovení nastavení parametrů obrazu na default, případně reset do továrního nastavení?
Bulwa (65)|8.1.2012 21:19
Ty 2-3 dny mi možná trvalo než jsem si toho všiml,moc jsem TV po upgradu nesledoval.K tomu obrázku-zkoumali jsme to s manželkou asi z max. 50 cm. Trochu jsem se teď vrtal v nastavení obrazu,v podstatě jsem skončil na stejných hodnotách,jako byly před tím a testovací obrázek je vidět jak má ,i v levé části...
bastlir (3245)|8.1.2012 21:59
[quote=Bulwa;389879]Ty 2-3 dny mi možná trvalo než jsem si toho všiml,moc jsem TV po upgradu nesledoval.K tomu obrázku-zkoumali jsme to s manželkou asi z max. 50 cm. Trochu jsem se teď vrtal v nastavení obrazu,v podstatě jsem skončil na stejných hodnotách,jako byly před tím a testovací obrázek je vidět jak má ,i v levé části...[/quote]

Já jsem si pro jistotu hned po koupi TV opsal hodnoty v SM. Při výměně základní desky mně servis špatně nastavil SM, respektive typ panelu. To se projevilo nekorektním zobrazováním. Mohlo to ale skončit i zničením panelu. Když jsem si SM nastavil správně, vše bylo OK.
Jimak pochybuji, že by instalace FW zapříčinila zhoršení obrazu. Jelikož je po tomto upgradu potřeba přeladit kanály či natáhnout již uložené nastavení, napadlo mě, jestli jsi omylem nenaladil nějaký zbytkový analogový vysílač. Pokud tě to zlobí při příjmu DVB-T přímo do TV a pokud jsi vyresetoval nastavení, dovoluji si na 100% tvrdit, že to je závada.
Bulwa (65)|9.1.2012 11:22
SM= servisní menu ? Zkusil jsem se do něho podívat,ale tam jsem našel jen nastavení typu panelu (32,37 ,40 ...) jinak mi to moc neříká :-(

Programy jsem ladil několikrát,provedl obnovení nastavení obrazu,znovu nastavení "Plug a Play".... pořád to není ono...Pořád jsou programy z DVB-T TV ,jako že je tam více šumu,rozmazané...

[quote=KamilZ;389864].......Zkusil jsi obnovení nastavení parametrů obrazu na default, případně reset do továrního nastavení?[/quote]

Reset továrního nastavení = Plug and Play ,nebo Factory reset v Serv. menu??
bastlir (3245)|9.1.2012 17:45
[quote=Bulwa;389966]SM= servisní menu ? Zkusil jsem se do něho podívat,ale tam jsem našel jen nastavení typu panelu (32,37 ,40 ...) jinak mi to moc neříká :-(

Programy jsem ladil několikrát,provedl obnovení nastavení obrazu,znovu nastavení "Plug a Play".... pořád to není ono...Pořád jsou programy z DVB-T TV ,jako že je tam více šumu,rozmazané...



Reset továrního nastavení = Plug and Play ,nebo Factory reset v Serv. menu??[/quote]

Reset nastavení není reset v SM (servisním menu) do továrního nastavení. Před tím posledním důrazně varuji, neboť se nejspíš dočkáš tmy a následné bezzáruční návštěvy technika.
KamilZ (10277)|9.1.2012 19:57
Reset jsem samozřejmě myslel "uživatelský", ne v SM. Ale spíš mě zaujalo, že píšeš, že Ti blbne už jen DVB-T (fotku jsi vyladil na OK, jestli jsem to správně pochopil). Přes ext. HDMI je také vše OK?
jarino1978 (8045)|9.1.2012 20:06
a keby si tu hodil screen obrazovky ?
Bulwa (65)|9.1.2012 20:17
Ano ,tu kalibrační fotku už vidím správně .Z ext. vstupů můžu hodnotit pouze ALLShare připojený přes LAN kabel z PC a odtud vypadají filmy docela v pohodě . Může teda být problém TV signálu ?
jarino1978 (8045)|9.1.2012 20:19
ty nerieš TV signál. pozeraj nahrávky, filmy, ktoré si mal v pamäti ešte pred zmenou Fw a podľa toho hodnoť zmenu.
KamilZ (10277)|9.1.2012 20:34
[quote=Bulwa;390106]Ano ,tu kalibrační fotku už vidím správně .Z ext. vstupů můžu hodnotit pouze ALLShare připojený přes LAN kabel z PC a odtud vypadají filmy docela v pohodě . [COLOR="Red"]Může teda být problém TV signálu ?[/COLOR][/quote]
Je málo pravděpodobné, že bys měl takovýmto způsobem nakopnutý TV tuner. Špatný signál (z hlediska příjmu) mít nemůžeš, to by Ti vypadával a kostičkoval. Nic jako rozmazaný a neostrý obraz vlivem špatného signálu už dnes neexistuje, vše jede digitálně.

Spíš si myslím, že to máš OK (jestli je obrazec i filmy přes HDMI OK) a problém už zůstal jen "v hlavě", protože jsi to měl rozdrbané. V SD to z DVB-T vůbec neporovnávej.
Alekss (37)|9.1.2012 20:41
Trochu OT:
Proc se nema davat reset do tovarniho nastaveni v servisnim menu? Snad pokud se nemenily zadne dily TV, tak se musi timto krokem uvest do stavu, v jakem ho zabalili do krabice, nebo ne? Tak proc cerna obrazovka?
Bulwa (65)|9.1.2012 20:56
Tady je pár fotek,nevím jestli to půjde objektivně posoudit,nejsem zrovna dobrý fotograf :-) http://bulwa.picturepush.com/album/188600/p-TV.html

Je fakt ,že už mi z toho jde hlava kolem,jak to teď pořád nastavuju,tam a zpátky....Ale když už si toho před pár dny všimla i manželka ,že se na ten obraz nedá moc dívat a nastaveno to bylo stejně,jako před tím,tak tam něco muselo být ,nicméně momentálně to mám nastavené tak ,že se na to celkem dá dívat,tak tomu nechám pár dní klid a uvidím.
Dneska jsem se zkoušel zeptat i v servisu Samsung kvůli downgrade a nepochodil jsem,takže uvidíme.Díky všem za pomoc :-)
visper (270)|10.1.2012 14:08
Z těch fotek se to objektivně posoudit nedá. Nemůže to být třeba tím že ses namlsal na HD a teď se ti DVB-T nelíbí? Mě se po instalaci nového fw žádné nastavení nezměnilo. Já jsem na to dost puntičkář (byla to moje práce), kdyby se mi cokoliv nezdálo určitě bych řval mezi prvními.
Bulwa (65)|10.1.2012 14:33
Je fakt ,že mám doma pár HD filmů,ale opravdu jen pár,a ČT HD s Nova HD moc nesleduju když zrovna fungují.Poslední dobou ten signál není nic moc. Těžko říct,už mi ten obraz připadá lepší,než byl minulý týden,ale opravdu se na to nedalo moc dívat,když si toho všimla i žena,která není moc náročný divák . Hold zatím to celkem jede,třeba do budoucna pořídím nějaký ten satelit :-)
jarino1978 (8045)|10.1.2012 17:19
z tých fotiek je úplne jasné, že TV je totálne mimo. Ťažko povedať, či je to závada TV, zlý Fw alebo totálne chybné užívateľské nastavenie. Nehral si sa v servisnom menu ?

Inak z trochou irónie si jednoznačne vyhral titul : Najhorší obraz na svete.
geronimoh (2327)|10.1.2012 17:53
Bulwa : mě připadá, že máš obraz nastavený do modra. Ctělo by to vyzkoušet kalibraci barev. Opiš si své nastavení a vyzkoušej jiné. Můžeš zkusit i něčí nastavení pro jiný model a uvidíš. Ke svému současnému nastavení obrazu se můžeš kdykoliv vrátit.

http://www.ehow.com/how_5171662_calibrate-samsung-hdtv.html
http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm

Zkontroluj si, jestli nemáš zapnutou nějakou funkci pro vylepšení obrazu a zkus co to udělá, když ji vypneš ...
visper (270)|10.1.2012 18:14
Já jsem si to netroufl hodnotit podle těch fotek když nevíme jak mu to fotí. Je to do modra, ale to může dělat vyvážení bílé v tom foťáku. Foťák se mohl chytit třeba žlutého světla žárovky. To se nedá takto hodnotit.
Bulwa (65)|10.1.2012 20:00
Té modré u čt 1 HD si moc nevšímejte ,to je spíš foťákem,asi něco jak píše visper. Ta část ,kde sedí ten herec za stolem ten šum,jinak jsem tam přidal pár jiných fotek,třeba Prima,taková jakoby neostrá.Ale jak říkám ted je to už lepší ,než to bylo.Zkoušel snad všechny možné nastavení,s filtry šumu(min.,max.,vyp.).Před upgradem jsem měl filtry na střed a spokojenost,ted vypnuté,režim přirozený...Jen se chci zeptat ostrost míváte asi kolik,já dost vysoko,až 70-80.A v těch nastaveních od geronimoh je mají na minimu..
jarino1978 (8045)|10.1.2012 20:12
boha jeho, čo ste tu všetci slepí, alebo čo ? kurva, však tie fotky, pokiaľ aspoň trochu odpovedajú reálu napovedajú o tom, že ten obraz je tak neskutočne vymydlený, posterizovaný, proste je totálne v prdeli. Je to jedna olejomaľba.
Tá diskusia Prima love je už určite po prestavení korekcií, je to už lepšie, ale tí policajti a ten tatko s dcérou, to je totálne mimo, detail na herca ( CT HD ) je totálne mimo, sultán, či ako sa tá kravina volá je už po prestavení korekcií, žena v kuchyni, muž v obývačke ( asi CT HD ) je totálne mimo - hrozné, záber zo štúdia ( Prima ) totálne hrozné...
Tu nikto nehodnotí, či to fotil mobilom, zrkadlovkou , alebo či má obraz modrý, studený nádych. Ale ide o obraz ako taký a tu sorry, musíte byť totálne slepý.
Sorry za nadávky.
jarino1978 (8045)|10.1.2012 20:20
inak už len keď nastavíš režim FILM..to by muselo byť už OK. Vyfoť v tomto režime... Odstúp od obrazovky na vzdialenosť 1,5 m a sprav fotku...
geronimoh (2327)|10.1.2012 21:16
[quote=jarino1978;390401]boha jeho, čo ste tu všetci slepí, alebo čo ? ....[/quote]

My ty rozmazané omalovánky na fotkách vidíme taky, ale o tom přece píše Bulwa už od prvního příspěvku. O obrazu do modra ale nepsal ... (zlatá plazma) :)
jarino1978 (8045)|10.1.2012 21:36
@bulwa : nebuď lenivý a tvrdohlavý, zober DO, nastav režim FILM, nič iné nenastavuj , postav sa 1,5 m od Tv a cvakni, fotku vylep sem.
Toto určite nie je obraz z TV, ale z nejakého vytraseného hrnca...

Univerzálna kalibrácia pre 99 % LCD je vždy takáto :
- podsvietenie : 3-5
- režim film
- ostrosť : 22
- kontrast : 90
- všetky dešumátory : OFF
- farby : 52
- gamma : R49/51
- jas : 45-50
DSC02680-2.jpg
visper (270)|10.1.2012 23:39
Ty některé fotky jsou opravdu hrozné a taky se mi nechce zdát, že by ten foťák byl až tak špatný. To opravdu vypadá na závadu. Vyfoť pro porovnání jinou TV. Zkus jít do servis menu, nic neměnit a vypnout. Tím se to dostane do základního nastavení.
Bulwa (65)|11.1.2012 21:14
Včera už jsem to nezvládl,došly baterky ve foťáku ,tady další fotky .Reset podle vispera,nastavení film http://bulwa.picturepush.com/album/188875/p-tv2.html
jarino1978 (8045)|11.1.2012 21:21
už je to OK.
vivid.sk (11472)|11.1.2012 22:54
LOL, fotit s bleskom, to je ina sranda :)

ked to uz vidim, tak dam pikosku: Nedavno som spozornel, ako jeden fotoamater fotil s bleskom ohnostroj :), urcite sa teraz doma tesi z perfektnych fotiek.


ale to len na okraj :)