Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV Live HD nebo xTreamer SW nebo ?

Muflik (20)|6.1.2012 18:19
Budu zas trochu otravovat... po ruznych testech atp... jsem dosel nazoru ze bez MMC to proste nejde :( Nuze trochu jsem si to tu prolistoval a co clovek to nazor a kdyz uz jsem nabyl dojmu ze toto je to co hledam tak po par strankach mi tuto iluzi nekdo rozberal :D Hodne se mi libi xTreamer SW problem je ze uz neni bezne v prodeji.

Co me tedy zajima? Ma cenu sahnout po tomto prehravaci byt z druhe ruky? Nebo radeji napr po WD TV Live HD ktery se mi take libi. Sice je skoda ze nema slot pro HDD ale i pres to ma hodne kladu a pozitiv.

Co by melo MMC splnovat ... klasika prehrat vse z bezne dostupnych formatu, pripojeni k siti, DLAN, USB 2, 3.0, HDMI, sitovy pristup k diskum pripojenym k MMC a naopak. Nejlepe postaveny na linuxu ale na tom nebaziruju.

Nuze co vy na to sahnout po starem osvecenem nebo se neohlizet a jit dal? Pripadne mate neco jineho co by jste doporucili. Jak jsem to tu procital tak spousta HW ma spise SW problemy. Tak sypte rady abch se jim vyhnul :) Diky vsem.
golfLC (1941)|6.1.2012 18:38
Wdtv live hub je v pohode, má 1TB interný hdd + pripojíš ďalšie dva cez usb, sieťové zdieľanie bez problémov, či už cez LAN alebo WiFi. Problém je len s DLNA cez Twonky server, s tým sa ešte trápim, v nových verziách to poserinkali, v staršom aj toto šlape. Plná podpora cz menu, vytváranie thumbnails zakomponované priamo do fw - jednoduché priradenie náhľadov filmu priamo cez net automaticky k uloženým filmom na hdd...

Cena bola už aj lepšia, ale po záplavách v Thajsku vzrástla o 100%, no už je pomaly zase na skoro normále... :-)

http://datacomp.sk/wd-tv-live-hub-lan-media-prehravac-s-1tb-hdd-usb-2-0-hudba-foto-vi_d86730.html
Muflik (20)|8.1.2012 21:40
Nikdo jiny k tomu nema co povedet? Nazor, radu?

Jeste koukam na Evolve Blade dualcoder... taky vypada zajimave
ai (2993)|8.1.2012 22:38
toto tema je totiz uz dost otriskane, uz vic nez rok , malokdo se chce rozkecat uz tak ve vykecanem tematu, proto ten nezajem.... a vetsina uz neco doma ma a bude pet ody na ten svuj, protoze tomu rozumi, ty druhe prehravace nezna ...

cena WDTV Live Hub neni az zas tak velka protoze ceny hardisku sly prudce nahoru, tak proc ne mit jeden uvnitr s cenou 1T za $99, jeste pred par mesicema to bylo predrazene ...

ovsem ja bych rekl, ze to zen do toho seskupeni, co nejjednodussi prehravac, ktery ti prehraje co potrebujes (WDTV Live a jine) + nejaky Synology NAS , ktery si vyber podle ceny, treba i s jednim diskem uvnitr prozatimne, dokoupis az budou levnejsi, ..., ale stavil bych to doma tak, ..., vice prehravacu a jedno uloziste,..., pokud budes praktivovat prehravacu plno + plno ulozist, stane se ztoho chaos, koncentruj data dohromady a ty zalohuj
Muflik (20)|9.1.2012 09:26
[quote=ai;389912]toto tema je totiz uz dost otriskane, uz vic nez rok , malokdo se chce rozkecat uz tak ve vykecanem tematu, proto ten nezajem.... a vetsina uz neco doma ma a bude pet ody na ten svuj, protoze tomu rozumi, ty druhe prehravace nezna ...

cena WDTV Live Hub neni az zas tak velka protoze ceny hardisku sly prudce nahoru, tak proc ne mit jeden uvnitr s cenou 1T za $99, jeste pred par mesicema to bylo predrazene ...

ovsem ja bych rekl, ze to zen do toho seskupeni, co nejjednodussi prehravac, ktery ti prehraje co potrebujes (WDTV Live a jine) + nejaky Synology NAS , ktery si vyber podle ceny, treba i s jednim diskem uvnitr prozatimne, dokoupis az budou levnejsi, ..., ale stavil bych to doma tak, ..., vice prehravacu a jedno uloziste,..., pokud budes praktivovat prehravacu plno + plno ulozist, stane se ztoho chaos, koncentruj data dohromady a ty zalohuj[/quote]

Jojo o tom zadna... no ja se puvodne chtel vyhnout i tomu MMC jenze jsem nedokazal prolomit problem mkv a nekompatibility nejakym zpusobem zkompilovanych verzi a me TV. proste jak jsem tu uz nekde psal, nektere filmy proste nepustis kdyby ses pokrajel ale to je tet fuk. Naznal jsme ze tedy MMC je asi jedinou cestou. Co se tyce NAS atp.... ja bych radeji zcela minimalizoval mnozstvi dalsich black boxes... Ke spokojenosti mi postaci MMC co prehraje vse co si umanu a zvladne bez problemu pristup na sit abych na nej a z nej mohl tahat co budu potrebovat. U tho WD TV Live me mrzi ze nema sachtu pro disk, aspon 2,5 by to mit mohlo, no to resi verze HUB avsak ta je momentalne prijde mi tak nejak draha treba v porovnani s Xtreamerem SW. Ten se mi proste tak nejak pozdava nejvic.

Otazka ke znalym je veskrze jedoducha ... ma cenu sahnout pro rekneme bazarovem kousku toho SWcka nebo radeji sahnout po nejakem novem MMC co se aktualne prehrava... protoze at si to ctu ze ktere chcu strany tak to SW proste fakt vede a dava vsemu solidne naprdel nebo me to aspon tak prijde.

//Edit: Ono vyhoda dnesni doby a nakupu na netu je ta, ze clovek ma 14dni na to aby si dukladne osahal co koupil a kdyz mu to nebude sedet tak to da pryc. Je to vyborna vec protoze takovou vec jako MMC si v obchode neosahate, stejne tak jako treba TV mrknete zhodnotite nejake parametry a pri trose stesti je prinutite odpojit RGB sig, a prispojit antenu aby jste videli obraz terestrialniho vysilani ale to je tak vse... ja tak vracel svou plazmu proste kus co mi prsilo ze strasne piskal... resilo vraceni. Takze i kdyz si neco vyberu tak pokud to bude z e-shopu tak to muze dopadnou tak ze se jim to obratem vrati.
golfLC (1941)|9.1.2012 11:04
sirdo (1320)|9.1.2012 12:45
[quote=golfLC;389961]Pozri tu, celkom dobra cena .... http://www.pixmania.cz/cz/cz/7754662/art/western-digital/pevny-disk-mediaplayer-tv.html[/quote]

cena nie je zla, len ja by som nikdy neplatil za tovar vopred a hlavne webshopu ako je pixmania...
golfLC (1941)|9.1.2012 13:27
Máš s nimi skúsenosti????
Od uni dialkoveho az po externe HDD mám vačšinu od nich, všetko bez problému aj s kontrolu tovaru práve kde sa nachádza na mape. No a ak máš niečo na dobierku, nedávaš aj tak prachy v podstate vopred? Bez zaplatenia Ti aj tak zásielku neodovzdá ani UPC... nechápem na čo narážaš!!!!!

Podľa mňa je toto vačší odrb :-) http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=16931
sirdo (1320)|9.1.2012 13:35
[quote=golfLC;389987]Máš s nimi skúsenosti????
Od uni dialkoveho az po externe HDD mám vačšinu od nich, všetko bez problému aj s kontrolu tovaru práve kde sa nachádza na mape. No a ak máš niečo na dobierku, nedávaš aj tak prachy v podstate vopred? Bez zaplatenia Ti aj tak zásielku neodovzdá ani UPC... nechápem na čo narážaš!!!!!

Podľa mňa je toto vačší odrb :-) http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=16931[/quote]

narazam na to, ze ked tovar maju skladom(nie vsetko co inzeruju aj maju), tak ziaden problem nevznika, ale je dost spublikovanych pripadov ked tovar skladom nemali a nakoniec ho ani nezohnali(ci uz koli ukonceniu jeho vyroby, alebo nezohnali za cenu aku inzerovali) a potom kupujuci mali krute problemy dostat svoje peniaze spat. predsa len firma sidli vo Francuzsku a tym padom nase urady typu SOI su mimo jurisdikcie...

ked kupujes na dobierku, tak mas aspon istotu, ze ti tovar dorucia a az potom platis. samozrejme namietas, ze si ho nemozes skontrolovat skor ako zaplatis a tak teoreticky ti moze miesto mobilu prist v krabicke aj tehla. v takom pripade treba nakupovat cez e-shopy, ktore ta same vyzyvaju ku kontrole obsahu balenia pri prevzati a pred zaplatenim. ano i take e-shopy existuju:)...
golfLC (1941)|9.1.2012 13:48
Nebavíme sa tu však o produktoch ukončujúcich výrobu, alebo ktoré by neboli skladom... je to reálna cena, za ktorú som kúpil wd tv live pred záplavami v Thajsku, dnešné ceny u nás a v CZ boli a sú umelo a nenormálne nafúknuté o 100-150% aj keď tovar skladom mali pred záplavami... Výhradný dovozca pre CZ a SK zvýšil cenu novo dovážaného sortimentu z dôvodu záplav o maximálne 10%. To je podľa mňa nekalý biznis na utrpení niekoho iného...

Ale hold to sme už úplne mimo témy....
Muflik (20)|9.1.2012 13:52
[quote=sirdo;389989]narazam na to, ze ked tovar maju skladom(nie vsetko co inzeruju aj maju), tak ziaden problem nevznika, ale je dost spublikovanych pripadov ked tovar skladom nemali a nakoniec ho ani nezohnali(ci uz koli ukonceniu jeho vyroby, alebo nezohnali za cenu aku inzerovali) a potom kupujuci mali krute problemy dostat svoje peniaze spat. predsa len firma sidli vo Francuzsku a tym padom nase urady typu SOI su mimo jurisdikcie...

ked kupujes na dobierku, tak mas aspon istotu, ze ti tovar dorucia a az potom platis. samozrejme namietas, ze si ho nemozes skontrolovat skor ako zaplatis a tak teoreticky ti moze miesto mobilu prist v krabicke aj tehla. v takom pripade treba nakupovat cez e-shopy, ktore ta same vyzyvaju ku kontrole obsahu balenia pri prevzati a pred zaplatenim. ano i take e-shopy existuju:)...[/quote]

Ctu si tak nejak reakce a ta pixmania je celkem rozpoluplna pulka lidi spokojenost a druha nejaka stiznost... ikdyz casto jde o dobu dodani. No ale faktem je ze firma je z Francie a u nas nema zadnou pobocku ani nic takze jakekoliv reseni je dost problem to ani nemluvim o reklamaci pripaden... :/ A precjen hracka to neni nejlevnejsi ... ale plus je ta cena... rozdil litr je hodne citelny to ne ze ne.
sirdo (1320)|9.1.2012 13:56
[quote=Muflik;389996]Ctu si tak nejak reakce a ta pixmania je celkem rozpoluplna pulka lidi spokojenost a druha nejaka stiznost... ikdyz casto jde o dobu dodani. No ale faktem je ze firma je z Francie a u nas nema zadnou pobocku ani nic takze jakekoliv reseni je dost problem to ani nemluvim o reklamaci pripaden... :/ A precjen hracka to neni nejlevnejsi ... ale plus je ta cena... rozdil litr je hodne citelny to ne ze ne.[/quote]

neviem ako je to v sucastnosti, ale davnejsie ked som uvazoval o kupe cez pixmaniu a hladal si na nu referencie, tak mali nejake call-centrum, alebo nieco podobne v Prahe pre vybavovanie reklamacii a pod. ta pobocka vsak v pripade problemu bola aj tak dobra len na dve veci..., lebo stale len papouskovali, ze na probleme sa pracuje, ale peniaze spat na ucet aj tak nechodili. no mozes to risknut a mozno budes mat stastie ako Golf, ktory s nimi zatial ziaden problem nemal. usetreny liter je usetreny liter:)...
golfLC (1941)|9.1.2012 14:20
[quote=Muflik;389996]...A precjen hracka to neni nejlevnejsi ... ale plus je ta cena... rozdil litr je hodne citelny to ne ze ne.[/quote]


pozri aj tu http://www.nejlepsiceny.cz/multimedialni-centra/wd-tv-live-hub-1tb.html

je tam aj cz obchod v rovnakej cene.....
sirdo (1320)|9.1.2012 14:38
[quote=golfLC;389994]Nebavíme sa tu však o produktoch ukončujúcich výrobu, alebo ktoré by neboli skladom... je to reálna cena, za ktorú som kúpil wd tv live pred záplavami v Thajsku, dnešné ceny u nás a v CZ boli a sú umelo a nenormálne nafúknuté o 100-150% aj keď tovar skladom mali pred záplavami... Výhradný dovozca pre CZ a SK zvýšil cenu novo dovážaného sortimentu z dôvodu záplav o maximálne 10%. To je podľa mňa nekalý biznis na utrpení niekoho iného...

Ale hold to sme už úplne mimo témy....[/quote]

a ako vies, ze ho maju skladom? to ze tam svieti banner VYPRODEJ s beziacim odpocitavadlom do konca "AKCIE" este nic neznamena, alebo skor znamena, ze sa ta snazia takto podprahovo dotlacit k rychlemu rozhodnutiu to kupit. to, ze sa nasi obchodnici zachovali po zaplavach ako hyeny a neodovodnene nastrelili ceny o 100 az 150% je uz ina pesnicka. ja ho neodhovaram od kupy, risk je niekedy zisk, ale ja vzdy hrajem na istotu:)...
sirdo (1320)|9.1.2012 14:44
[quote=golfLC;390004]pozri aj tu http://www.nejlepsiceny.cz/multimedialni-centra/wd-tv-live-hub-1tb.html

je tam aj cz obchod v rovnakej cene.....[/quote]

tu ma este nizsie ceny, len ci su to aj seriozne shopy, to uz si musi zistit sam...

http://www.nejnakup.cz/hledat?q=WD+TV+Live+HUB&Hledat=Hledat&page=1