Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V rozehraném videu volba konce

Din0 (176)|4.1.2012 21:41
POtřeboval bych poradit, jak udělat aby po přehrátí určité části filmu naskočilo další menu s možností pokračování a vlastně konce.
Jde to v DVD architect a nebo bude lepší DVD-lab PRO??
Jestli to jde teda nějak jednoduše
Díky
Pytkin (7947)|4.1.2012 22:16
ak to nemusi byt plynule , tak to vie snad kazdy software .. da sa to spravit aj plynule , ze video ide a zjavi sa nad nim menu .. samozrejme loop potom uz je vidiet ..
Din0 (176)|5.1.2012 13:04
Chtěl jsem to nějak tak abych nemusel video rozdělovat na části, ale pokud možno rozdvojení udělat u vybrané kapitoly, to by bylo asi ale složitější, v DVD lab Pro jsem dělal zatím jen obyč menu, ale jak jsem koukal na tutoriál tak tam asi něco takového jde ne?
Díky
StD (8612)|5.1.2012 14:08
To jde udělat v každém autorisačním softu, ale rozdělené na části to bude muset být v každém případě, má-li to být:
1) první celá část a po přehrátí návrat do menu pro volbu buďto
2) konec A a návrat do menu, nebo
3) konec B a návrat do menu
Pytkin (7947)|5.1.2012 14:49
nemusi to byt rozdelene .. v polke filmu zobrazis menu a ked das jedno , tak skocis dalej za menu , a ked das iny koniec , tak skocis na iny film .. ale je to skoro to iste , ako ked to rozdelis na 3 videa .. film a 2 konce .. jediny rozdiel bude ten , ze prechod medzi koncom filmu a menu vyberu bude plynuly .. co neni uplne zle :)
StD (8612)|5.1.2012 15:05
...když je nastaveno SM (seamless play) na Cells, tak přechod z dílu do dílu nikdo ani nepostřehne, to by tam ovšem nesměl být ten podmíněný návrat do menu.
666dia (476)|5.1.2012 17:24
já bych dal na začátek výběr, co se bude dít...
a plynule to pojede celý, i když tam budou vlastně tři filmy (celek a dva konce)...
666dia (476)|5.1.2012 18:11
stejně tak není problém udělat DVD s filmem na němž budou dvě reklamy například...
pokud si reklamy přehraješ v menu, už tě nebudou otravovat ve filmu, pokud ne, při přehrávání filmu tě přeruší dvakrát reklama...
stejně tak je to s upoutávkama na další filmy....jenže distributoři (vlastně debilové, kteří si sami zlikvidovali trh s DVD) zamrzli v době, kdy byly videokazety...tam se musely trailery přehrát na začátku, pak film...a tak to jede dodnes...
nač je na začátku varování, které nejde přeskočit...?
Din0 (176)|5.1.2012 19:47
OK diky za navrhy, ještě si to necham prosjit hlavou jak to vlastne chci a pak mě když tak nakopnete stručně jak na to, třeba na to přijdu sám :-)
Jsou vhodné 2 možnosti:
1: V hlavním menu dám zvolit přehrát krátkou verzi přehrát dlouhou verzi
2: V hlavním menu bude ořehrát film, po přehrané části vyskočí menu krátký konec, dlouhý konec

Soubor bych nechtěl dělit proto, že bych chtěl v sestříhaném materiálu vybrat pár záběrů z té delší části, kdyby to šlo pomocí kapitol a konec by měli obě stejné. JAk říkám ještě si to musím ujasnit.
MAstering jsem zatím dělal jen v DVD Architect a DVD lab Pro, ale ne nijak složitej
díky všem za ochotu poradit :-)
ai (2993)|5.1.2012 21:02
Nikdy jsem zadny seamless branching nedelal a nezkousel, nevim jak to funguje, ve Scenaristu asi ano (za jistych podminek pro videa asi) ale v DVD Architectu urcite ne, a vubec v necem jinem nez Scenaristu. Pokud jsou videa fyzicky dve, tak to plynule nikdy nepojede, pokud to jakymkoliv zpusobem navazu. DVD Maestro da muze movies spojit dohromady, jinak to taky neni plynule, jakakoliv dve videa.

Tedy je to treba tlacit smerem na DVD Architect nebo DVD LabPro. Ten DVD LabPro by byl asi nejvhodnejsi nevim jak je toho schopny DVD Architect.

Mame to profesionala! v diskuzi,
tak bych se zeptal, kolik strojovych prikazu muze byt na cell, kolik radku, kde by se jen resila jakasi podminka, mozna by stacil jeden radek, na zacatku posledni cell, nebo te patricne cell (to jde udelat v DVD Labu lehce). Tento kraticky skript by bud neudelal nic nebo skocil do menu.

Tedy v prvnim menu na DVD by se neco ulozilo do pameti, flag ano nebo ne, mysleno do nejake pameti by se ulozilo 1 nebo 0 (GPRM). Pri prehravani filmu by se na te patricne cell resila podminka jestli pokracovat nebo skocit do menu.
StD (8612)|5.1.2012 22:34
@ai: Já měl na mysli právě Scenarist. Minulý týden jsem v něm takto spojoval dva nuceně rozstřižené díly Sissi 2, co mi jinak nešly kvůli synchru audia (dropy) spojit do jednoho streamu - zkoušel jsem to jak jako 2 PGC v jednom Title, tak i jako dva Title a v obou případech přechod nepostřehnutelný...
666dia (476)|6.1.2012 01:04
ai
na cells jen jedna...
pre a post commandy - 128 příkazů


"seamless branching" - sežeň si kinoautomat, tam jsem se vyřádil...
Pytkin (7947)|6.1.2012 01:42
nepotrehnutelny prechod bude hlavne vtedy , ak sa to tak spravi .. nesmie sa hybat obraz , ani hrat zvuk .. potom prechod neni vidiet/pocut ..
ai (2993)|6.1.2012 07:48
[quote=666dia;389171]
na cells jen jedna...[/quote]
tak jaky by mohl byt ten cell command, popripade v ciselnem kodu, priklad, 20 01 00 00 00 00 00 0D atd.

priklad:
if GPRM0=1 then link tail PGC

pokud tento command existuje v podobne forme tak by se dal na tu posledni kapitolu ...
666dia (476)|6.1.2012 11:50
takovej komand na cells nejde dát...
if GPRM0=GPRM1 then link tail PGC například...nejde porovnávat s číslem ale s druhým GPRM (nebo SPRM)...
ale já bych to udělal úplně jinak, film bych dal do Title dvakrát, pokaždé s tím výběrem, který chci - pokud budu rozhodovat na začátku...(v tomto případě může být film celý, s nalepeným alternativním koncem, takže jen jeden film)....
pokud by to byl BOVS ve filmu, tak tam budou dva buttony třeba ve filmu s tím že poslední cells bude 255 (zastaví se a buttonem skočím na konec 1 nebo 2)...
a mezitím, jak to píšu, tak mě napadají další tři varianty....
ai (2993)|6.1.2012 17:43
[quote=666dia;389237]ale já bych to udělal úplně jinak, film bych dal do Title dvakrát, pokaždé s tím výběrem, který chci - pokud budu rozhodovat na začátku...[/quote]
Jde to v DVDLab Pro udelat ? To by pak v prehravaci filmy zobrazovaly pokazde jinou delku filmu, tak by to melo byt.

Bavime se tu o title udelanem jako jeden kus. Protoze pochybuju, ze rozdelene title DVDLab spoji seamless.

Ja jsem jen udelal tu podminku na jedne kapitole, tedy v menu se zvoli long nebo short verze a pak to v te dulezite kapitole vyhodnoti podminku a bud skoci do menu nebo to dohraje.

ai (2993)|6.1.2012 20:04
Tak to jde preci i pomoci chapter listu, ja uz blbnu, proc me neopravite ? :-) Zrejme i jednoduse v DVD Architectu a jinde.

666dia (476)|6.1.2012 21:06
ai
vím, že je v labu ten chapter list...taky by to mělo jít udělat...ale je tam všechno strašně složité a nemotorné...
nicméně protože jsem odkojenej Scenaristem, v něm si opravdu můžu dělat co chci a jak chci...nejjednodušší soft na DVD...
Pytkin (7947)|7.1.2012 01:47
no ale otazka bola , ze sa ma pri konci otvorit menu a spytat sa , ako sa ma pokracovat .. proste SVATOPLUK KURATKO :)
ai (2993)|7.1.2012 05:37
To se udela uplne podobne s temi chapter play listy, budou tam na DVD tri titles v jednom VTS z jednoho filmu. Jeden cely, jeden do te patricne kapitoly udelany na playlistu a treti ten zbytek taky pomoci playlistu.
Dneska se mi uz nechce, zitra bych to mohl udelat.
666dia (476)|7.1.2012 10:26
[quote=Pytkin;389411]no ale otazka bola , ze sa ma pri konci otvorit menu a spytat sa , ako sa ma pokracovat .. proste SVATOPLUK KURATKO :)[/quote]
první nebyl kuchař Svatopluk, ale Kinoautomat....
http://www.kinoautomat.cz/o-kinoautomatu.htm
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kinoautomat
http://zena.centrum.cz/clanek.phtml?old_url=zena/atlas/2008/4/29/clanky/dvd-kinoautomat-clovek-a-jeho-dum/
DVD co jsem dělal ve Scenaristu v CZ a ENG (pochybuju, že by se to dalo udělat v Labu):



Pytkin (7947)|7.1.2012 11:42
[quote=ai;389425]To se udela uplne podobne s temi chapter play listy, budou tam na DVD tri titles v jednom VTS z jednoho filmu. Jeden cely, jeden do te patricne kapitoly udelany na playlistu a treti ten zbytek taky pomoci playlistu.
Dneska se mi uz nechce, zitra bych to mohl udelat.[/quote]

naco tak zlozito ? dohra prva cast na konci ktorej sa zobrazi menu .. a potom skocis na jeden koniec alebo na druhy .. naco do toho pchat playlisty ?
Pytkin (7947)|7.1.2012 11:43
666dia : Kto pozna kinoautomat ? nikdo .. SVATOPLUKA pozname vsetci :)
Din0 (176)|7.1.2012 12:40
Ty jo chlapi, čučím díky z apomoc nějak se v tom přeberu :-)
to: 666dia
Bohužel se Scenaristem sem ještě nic nezkoušel tak nevím nevím :-)
666dia (476)|7.1.2012 12:59
[quote=Pytkin;389461]666dia : Kto pozna kinoautomat ? nikdo .. SVATOPLUKA pozname vsetci :)[/quote]
Svatopluk by nevznikl, nebýt Kinoautomatu...
Pytkin (7947)|7.1.2012 13:20
666dia : no ved ja nehovorim , ze nie :)
ai (2993)|7.1.2012 21:06
[quote=Pytkin;389459]naco tak zlozito ? dohra prva cast na konci ktorej sa zobrazi menu .. a potom skocis na jeden koniec alebo na druhy .. naco do toho pchat playlisty ?[/quote]

playlisty se jevi jako velice efektivni reseni v tom DVDLabuPro, nez vyhledas spravne VM commands mas hotove cele DVD s temi playlisty a navic ti vytvori virtualni titles na tom DVD, tedy mas jeden cely movie a vice moznosti jak jej prehrat. Movie je tam fyzicky jen jednou vypaleny na DVD, ale ma vice virtualnich kopii svych verzi v DVD strukture. To ma vyznam i v prehravaci, ktery vzdy ukazuje spravny cas do konce te patricne verze.

Tedy toto je posledni interaktivni reseni zatim, kde mam moznost se zeptat v prubehu filmu na alternativu,
na konci tohoto kratkeho tutorialu (je to fakt bleskovka v tom DVD Labu) je i pak list z programu PGCEdit, kde jsou videt ty titles:


po tech trech tutorialech je videt celkem jak ten prvni (https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=389313&postcount=16) i kdyz zabral nejvic casu (VM commands na cell nemuze byt kde co, hodne jich je ilegalnich) tak se jevi jako nejhorsi reseni..
ai (2993)|7.1.2012 21:21
ten kinoautomat si musim nekde sehnat :-)
666dia (476)|7.1.2012 22:05
ai
nepomůžu ti, já dostal jen jeden a to jsem si o něj tehdy musel důrazně říct...
jedině, že bych si zapirátil a zkopíroval jsem ti to...nevím, co by na to řekla protipirátská unie....
sz a pošlu ti to...
ai (2993)|7.1.2012 22:14
no, jak budu v CR tak se po nem podivam, nic nespecha, ja normalne si vzdy privezu tak 20 DVD's a pak to v nedeli odpoledne v klidu nekde v koutku sam posloucham jako relax ... :-)
666dia (476)|7.1.2012 22:46
ai
jinak správná dedukce, virtuální film je nejlepší kombinace...a můžeš si poskládat film, jak chceš....
dokonce tam může být těch filmů víc a skládáš si svůj vlastní film...
Din0 (176)|8.1.2012 12:00
Pánové děkuji poklona,

2: ai " Vy jste ale hlava pane Wachmistr " :-)

A ono to funguje :-)
Díky moc všem zůčastněným :-)