Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vegas - zobrazení zrychleného času

Fifron (3)|4.1.2012 13:17
Dal jsem kameru na stativ a nechal ji X hodin nahrávat jak nám firma staví dům. Teď bych si chtěl udělat krátký zrychlený film.

Zrychlené video udělám bez problémů: klasicky + velocity = bude potřeba jej hodně krát zrychlit ... možná bude potřeba i víc iterací.
Dál bych ale chtěl, aby někde na obrazovce byl zobrazen čas - stačí hodiny, minuty. Protože bude video zrychlené, také čas by se měnil rychle.

Nevíte někdo jak to udělat?
mirekv (7169)|4.1.2012 14:23
Asi se mi tu všichni vysmějou, ale na tyhle věci je pořád nejlepší VirtualDub. Jednak má funkci Decimate, kde se dají vypouštět snímky libovolně a navíc zachovává datetimecode pro uchování času. Ale nepíšeš co máš za kameru, jesli HD v jakým formátu nahráváš apod. Trochu to rozveď.
Fifron (3)|4.1.2012 18:30
[quote=mirekv;388786]Asi se mi tu všichni vysmějou, ale na tyhle věci je pořád nejlepší VirtualDub. Jednak má funkci Decimate, kde se dají vypouštět snímky libovolně a navíc zachovává datetimecode pro uchování času. Ale nepíšeš co máš za kameru, jesli HD v jakým formátu nahráváš apod. Trochu to rozveď.[/quote]

Mám kameru Sony HDR-XR105 která nahrává ve formátu AVCHD (h264/a52) - 1920 x 1080, kontejner m2ts.
Ale to podle mě není důležité. Klidně bych mohl mít video v nějakém horším formátu.

Díky, na VirtualDub se podívám, ale stejně bych chtěl něco přímo ve Vegasu. Neexistuje třeba nějaký plugin či něco, kde bych zadal iniciální čas + zpomalení a čas by se zobrazoval jako titulek?
mirekv (7169)|4.1.2012 20:33
Tak VD HD neumí, vývoj byl zastaven už před lety. Nové verze Vegasu neznám, ale neumí nějak zaznamenat a uložit datetimecode?
666dia (476)|4.1.2012 21:19
mirekv
"Tak VD HD neumí" - jaktože neumí...?
mám VirtualDubMod a ten HD umí...
Fifron (3)|4.1.2012 23:09
m2ts nejde otevřít ani VirtualDubModu.
Ve Vegasu jsem našel VideoFX Timecode - kdyby tam šlo nastavit počáteční hodnotu, tak by to stačilo.

V Adobe to jde lehce -
666dia (476)|5.1.2012 00:28
Fifron
"m2ts nejde otevřít ani VirtualDubModu"
já mluvím o HD videu 1920x1080, ne o kontejneru m2ts...
ai (2993)|5.1.2012 02:34
m2ts se muze otevrit ve Virtual Dubu z Vegasu pres Frameserver, tam se udela potrebne a dale se podnikne podle potreby , bud na jeden sus zase pres frame server do nejakeho enkoderu nebo pres nejaky lossless (Huffuyv) zase do Vegasu
radek.kovacik (267)|9.1.2012 12:30
[quote=Fifron;388828]Díky, na VirtualDub se podívám, ale stejně bych chtěl něco přímo ve Vegasu. Neexistuje třeba nějaký plugin či něco, kde bych zadal iniciální čas + zpomalení a čas by se zobrazoval jako titulek?[/quote]
Nevím, jestli Ti to pomůže, ale narazil jsem na jeden návod, ve kterém je vysvětleno, jak to lze udělat pomocí Boris FX nebo Boris Graffiti, což jsou pluginy určené mj. i pro Vegas.
Saxel (2279)|9.1.2012 13:23
A co takhle ruční práce přímo ve Vegasu? V příloze jsou .veg soubory pro inspiraci...