Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD TV LIVE HUB a TWONKY server

golfLC (1941)|3.1.2012 08:11
Zdravím!
Chcel by som sa spytať užívateľov tohto prijímača, čo používajú Twonky server na tomto zariadení o info, ako majú uvedený server nastavený. Neviem, hrabem sa v tom už pár dní, všetko šlape ako má, okrem tohto. Klasické zdieľanie v sieti nie je problém aj STB, aj ďalší WD TV LIVE pripojené disky a interný HDD vidí, no cez twonky sa dostanem maximálne na názov twonky servra, ktorý mám nadefinovaný, po jeho potvrdení, ako som čítal po nete by sa mali rozrolovať položky VIDEO, AUDIO a PICTURE, ktoré by mali obsahovať nadefinovaný obsah multimediálnych súborov. No všetky zariadenia podporujúce DLNA mi vyhodia hlášku, že nemám nadefinované súbory. V nastavení twonky servra mám aj zaškrtnuté automatické zdieľanie pripojených USB zariadení a nič. Robím niekde chybu, alebo je to trochen nedorobok? Chcel som to vyuziť na priame prehrávanie na Samsung LCD TV, skôr som si myslel, že chyba je v ňom, ale po zistení, že mi to robí po spustení tejto služby na všetkých podporovaných zariadeniach....mi vychádza už len problém s WD hubom...
Dík za každé info!!!!
Arrow79 (113)|3.1.2012 12:26
OT: Myslim, ze... chyba bude niekde medzi stolickou a ovladacom :D

Ale, prebieham nejake ine fora..

Prve riesenie: V Nastaveniach Twonky by si mal zvolit "Zdielanie" a mali by tam byt dve volby, ktore by mali byt obe zaskrtnute. Nastavit Rescan Interval na -1
Druhe riesenie: Podla jedneho chlapa, dokaze wdtvlivehub urobit len jedno zdielanie a to je na sieti v tomto tvare: \\wdtvlivehub\wdtvlivehub
Tretie: overenie nastaveni cez browser: http://wdtvlivehub:9000

Dokazes sa tam dostat z Dellu?

Kedze nemam WDTVLive Hub, nemam ako odskusat. Ale ak budes mat cestu, dones.. poriesime :)
golfLC (1941)|5.1.2012 10:22
Na základe "velkého" ohlasu na tento problem podávam info ohľadom twonky servra na tomto prijimači. Na jednom nemenovanom fore som sa dozvedel o podobnych problemoch, ktoré boli vyriešené až náhodne, kde jeden užívateľ reklamoval WDTV LIVE HUB, dostal novy a tam Twonky server fungoval bez problemov (verzia fw 2.03.24). Ale po upgrade na novú verziu nastali tie isté problémy s rozchodením Twonky servra na prijímači, odmietal nascanovať obsah interného a externých USB diskov. Na stránke http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5860/~/how-to-roll-back-the-firmware-on-a-wd-tv-live-hub-media-center-or-wd-tv-live je postup, ako spraviť Downgrading na predchádzajúcu verziu fw aj s linkami na stiahnutie. Od verzie Firmware Ver. 2.03.24 to robí problémy, takže treba do prijímača nahodiť staršiu verziu. Ja som už na túto funkciu zatiaľ rezignoval, nakoľko v tomto fw je prijímač ochudobnený o iné "fičúrky", ktoré sú mi podstatnejšie.
Toť moje poznatky na uzavretie tohto problému :-)- uvidím však čo nám prinesie novšia verzia fw :)
sanchez13 (1071)|5.1.2012 14:12
da sa na WD TV LIVE HUB prihlasit SSH-kom, alebo telnetom ?
Lebo ak ano, mozno by si mohol skusit rozbehat si vlastnu verziu twonky. Ja som si rozbehaval podobne na NAS storage IB-NAS4220-B. Aku verziu twonky servra davaju pribalenu v originalnom FW ?
golfLC (1941)|5.1.2012 14:30
samostatne twonky nejde upgradovať, je to súčasť fw....
sanchez13 (1071)|5.1.2012 16:01
[quote=golfLC;389035]samostatne twonky nejde upgradovať, je to súčasť fw....[/quote]

to som predpokladal, mal som na mysli trocha "pobastlit" a nahradit to dodane twonky inou verziou...
golfLC (1941)|5.1.2012 20:08
Dík za ochotu.... Ked bude teraz počas troch dní voľna trochu času, zmenim verzie fw a pozriem verziu twonky servra... Teraz je tam verzia 5.1.9....