Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kúpa nového HD satelitného prijímača

jany1 (11)|2.1.2012 19:44
Pzdravujem komunitu,
chcel by som si zakúpiť HD prijímač ale vôbec sa nevyznám. Chcel by som pozerať kódované programy sk, cz alebo aj zahraničné napr. poľské. Ktorý prijímač a aké parametre by mal mať. Ako je to s kartami alebo kódmi? Veľmi pekne ďakujem za rady.
jito (999)|2.1.2012 19:48
A co třeba si o tom něco přečíst?
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/12-dvb-s
jany1 (11)|2.1.2012 19:56
Mňa skorej zaujíma praktické riešenie, napr. aký prímač si mám kúpiť a čo sa sním dá robiť ako sledovať programy, ako je to s kódmi a tak.
KamilZ (10277)|2.1.2012 20:01
A to si fakt o tom nic nechceš přečíst ? https://www.tvfreak.cz/jak-si-vybrat-spravny-satelitni-prijimac/4551

Programy sleduješ normálně, prostě přepneš a díváš se :-)
jany1 (11)|2.1.2012 20:09
ja som uz co to precital, ale neviem si vybrat, teda neviem tie finty ako napr. pozerat vsetky programy na digi alebo inych platformach. uvazoval som nad Opensat 9900 HDPVR ale neviem ci je to dobra uvaha.
losos (2977)|2.1.2012 20:10
Já tuším co hledá... ;)
Zadej do Google "škola hackerů"... :D :D
KamilZ (10277)|2.1.2012 20:36
Myslím, že zde Ti určitě odborně poradí: http://www.pcr.cz/
Dagy2 (3153)|2.1.2012 20:59
Jany dal rovnaký dotaz na parabole a bolo jasné čo hľadá. Link od KamilaZ je presne ten správny!

Jany, to, že píšeš "som začiatočník" ťa neospravedlňuje. Tvoj dotaz je z čias keď všetky osady vo východnej časti mojej domoviny mali lavory na strechách a pozerali "svoju" telku vo "svojej farbe".

Všetky finty súčasnosti spočívajú v tom, že si založíš účet v banke a potom si zaplatíš kartou cez internet čo chceš. Kódy sú jasné a prídu ti v obálke z banky (volá sa to PIN kod ku kreditnej karte).

Pokiaľ máš seriózny záujem:
http://www.skylink.sk, http://www.cslink.sk, http://www.digi-tv.sk

Pokiaľ nemáš seriozny záujem tak anténa na DVB-T. Tam to máš zadara legálne (platíme ti to z daní).
jany1 (11)|2.1.2012 22:27
myslim si, ze tato diskusia sa ubera nejakym uplne inym smerom ako som predpokladal, mometalne fungujem na SD prijimaci CW cez freesat, ale bude mi koncit viazanost a tak som sa chcel poobzerat po niecom novom, ale nechcem kupit macku vo vreci. Nemam problem vyuzivat legalny prijem, ale rad by som si rozsiril trosku svoje vedomosti o EMU a pod.
jarino1978 (8045)|2.1.2012 22:34
[quote=jany1;388354]ale rad by som si rozsiril trosku svoje vedomosti o EMU a pod.[/quote]

ale to nie je žiaden problém...



http://sk.wikipedia.org/wiki/Emu_hned%C3%BD

Emu hnedý (Dromaius novaehollandiae) je najväčší autochtónny vták Austrálie. Má chumáčovité, voľne splývajúce sivohnedé perie, mohutné nohy a krátke krídla. Je veľmi spoločenský, žije vo voľných kŕdľoch, ktoré pozostávajú z desiatok jedincov. Živí sa predovšetkým semenami a plodmi, v čase nedostatku prejde pri hľadaní potravy veľké vzdialenosti. V Tasmánii už emu vyhynul, ale na austrálskej pevnine mu prospieva pestovanie obilnín. V niektorých oblastiach ho farmári dokonca považujú za škodcu.
golfLC (1941)|2.1.2012 22:34
o EMU Ti tu nikto rady nedá, nehovoriac o tom, že je toho už málo... čiže to už ani nestojí za reč!!!
jany1 (11)|2.1.2012 22:49
Takže aký HD prijímač by ste mi odporučili a prečo?
golfLC (1941)|2.1.2012 22:56
Hlavne ty musíš vedieť a hlavne napísať, čo od toho požaduješ a koľko chceš do toho investovať....
SPAWN (744)|2.1.2012 23:15
Ptacek Nagra 3 ? :cool:
jany1 (11)|2.1.2012 23:15
Chcel by som pozerať kódované programy sk, cz alebo aj zahraničné napr. poľské. Čo očakávam, pozeranie, sem-tam si niečo nahrať, neviem čo by som ešte mal očakávať... Investovať by som chcel do 300 eur.
jany1 (11)|3.1.2012 15:38
Aké máte skúsenosti s OPENSAT-om?
interfernet422 (1575)|3.1.2012 21:20
[quote=jany1;388372]Chcel by som pozerať kódované programy sk, cz alebo aj zahraničné napr. poľské. Čo očakávam, pozeranie, sem-tam si niečo nahrať, neviem čo by som ešte mal očakávať... Investovať by som chcel do 300 eur.[/quote]
Příjem cz a sk je z astry 23,2°E skylink či cslink. Případně z Thor/Intelsat 0,8°W UPC, Digi.
Pokud jsi zmínil ještě polské programy, tak musíš přibrat Eurobird 13°E. Takže buď multifokus, nebo motor. V tom už máš jasno? Kartu pro cz+sk pořídíš u nás bez problémů. Pokud budeš trvat na PL, tak nezbude než navštívit nějaký polský shop a přesvědčit prodávajícího, že jsi polák a pak následně platit měsíční paušály za příjem PL programů, protože FTA poláci v HD nevysílají nic. Koneckonců v českém či slovenském jazyce v HD kvalitě FTA taky nic není.
jany1 (11)|3.1.2012 22:01
motor mam, takze to nie je problem, len neviem aky ten HD prijimac mam zakupit.
jany1 (11)|3.1.2012 22:45
Chcel by som len poradiť aký prijímač je najlepší z pohľadu aktualizácií firmware a bezporuchového chodu, skrátka overený produkt.
RossiD (1271)|3.1.2012 23:59
Pokud ti jde o bezporuchovy chod, kup original DM, jeste se mi ho nepodarilo shodit ;)

[SIZE="2"]- je vsak mozne, ze jsem mel stesti na kus -[/SIZE]
sirdo (1320)|4.1.2012 00:02
len to ma trochu mimo rozpocet 300EUR :)...
jany1 (11)|4.1.2012 00:14
myslel som na Opensat 4000 alebo 9900 PVR ma to aj celkom slusnu podporu.
RossiD (1271)|4.1.2012 00:38
Joj, nevsiml jsem si rozpoctu, tak to je opravdu tezce mimo misu :D

Na druhou stranu za obraz bez "zelenacu" se hald musi neco priplatit :D
sirdo (1320)|4.1.2012 00:53
zivot je svina :D inak pozeram, ze ako NAS pouzivas Synology DS210j, to co je za zariadenie? na ofiko stranke som nasiel DS212j, ale o DS210j ani zmienka...
RossiD (1271)|4.1.2012 08:33
DS210j je predchudce DS212j, jak je z nazvu patrno ma take 2 sachty, lec o neco slabsi procesor.Nevyhodu slabsiho procesoru v porovnani s bratrovou DS411, jsem nijak nezaznamenal - masina jede jako utrzena ze retezu a to s ni delam "psi" kusy /ach ten linux a laborovani/, kua jestli mi ty linux masiny nekdo hned nevezme, vyrazi mi na cele tucnak v barvach a ve 3D :D ...




Info:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71452

Jiz vsak neni v prodeji, ja jej "zdedil" po bratrovi a velmi rad mu delam "pecovatelku" ;)

Nejsme OT???? Aby nas Ivo nepredal Mr. Santovi :D:D:D
sirdo (1320)|4.1.2012 09:56
[quote=RossiD;388653]DS210j je predchudce DS212j, jak je z nazvu patrno ma take 2 sachty, lec o neco slabsi procesor.Nevyhodu slabsiho procesoru v porovnani s bratrovou DS411, jsem nijak nezaznamenal - masina jede jako utrzena ze retezu a to s ni delam "psi" kusy /ach ten linux a laborovani/, kua jestli mi ty linux masiny nekdo hned nevezme, vyrazi mi na cele tucnak v barvach a ve 3D :D ...

Jiz vsak neni v prodeji, ja jej "zdedil" po bratrovi a velmi rad mu delam "pecovatelku" ;)

Nejsme OT???? Aby nas Ivo nepredal Mr. Santovi :D:D:D[/quote]

aj ja chcem takeho brata (mam len sestru). velmi sa mi to zariadenie pozdava a keby som nejak naskrabal tohto roku lóve, tak ho zakupim. plus je, ze vie komunikovat s Android-positive smartphones a moja sucasna sunka (SE C702) uz melie z posledneho, tak ho nahradi mladsia sestricka z rodiny Xperia:)...
KamilZ (10277)|4.1.2012 10:34
Slabší CPU při obyčejném sdílení nepoznáš (pokud tam nepřistupuje 50 uživatelů naráz). Největší výhoda DS212J je podpora WOL.
Rychlejší CPU bys poznal např. při použití DLNA více uživateli a transkódování, nebo při instalaci různých aplikací (ten NAS je výborně rozšiřitelný pluginy). Pro jednu TV to ale opět nepoznáš.
Dagy2 (3153)|4.1.2012 10:42
mimo mísu ale k NAS - oživujem tento týždeň Etrayz s DLNA. to je NAS so slabším CPU ako Synology (poznať napr. pri kopírovaní filmov, že to ide trochu pomalšie). Včera som zistil že problém nie je v NAS ale bugu v telke LG.

Keď to pobeží slušne dám návod na sieť a jej konfiguráciu do temy tipy..
RossiD (1271)|4.1.2012 11:11
[quote=KamilZ;388687]Slabší CPU při obyčejném sdílení nepoznáš (pokud tam nepřistupuje 50 uživatelů naráz). Největší výhoda DS212J je podpora WOL.
Rychlejší CPU bys poznal např. při použití DLNA více uživateli a transkódování, nebo při instalaci různých aplikací (ten NAS je výborně rozšiřitelný pluginy). Pro jednu TV to ale opět nepoznáš.[/quote]

Tak 50 useru tam opravdu nepristupuje naraz, ale je nas veru dost :D , obcas se divim, ze ze vsech tech zarizeni, ktere musi NAS obslouzit uz neemigroval do Jihlavy. O pluginech vim a hojne vyuzivam ;)


[quote]aj ja chcem takeho brata (mam len sestru). velmi sa mi to zariadenie pozdava a keby som nejak naskrabal tohto roku lóve, tak ho zakupim. plus je, ze vie komunikovat s Android-positive smartphones a moja sucasna sunka (SE C702) uz melie z posledneho, tak ho nahradi mladsia sestricka z rodiny Xperia...[/quote]

On DS neni jen Android-positive, ale i Jablko-positive, vse mohu "osefovat" ze sveho iPhone ;) vcetne dalkove spravy / i "zvenku"/ a neni nad to odkukoliv nahlednout do sveho Synology :):)...
sirdo (1320)|4.1.2012 11:26
no tak ja som JABLKO-NEGATIVE :D...