Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic VT30 a vypálení obrazu

kyssling (24)|2.1.2012 15:24
Zdravím, musím se pochlubit s osobní nemilou zkušeností ... Tv mám cca 6 měsíců, ze začátku naprostá spokojenost. Ovšem nyní vidím v jasných scénách vypálení tickeru ČT24 ve spodku obrazovky. Dřív ČT24 běžela tak 3 hodinky denně (nyní to omezuju na minimum). Panasonic mě napsal že za 300 hodin provozu ten stín tickeru zmizí. Nevím ... , funkce "Rolující pruh" která má vymazat "stín" po 2 hodinách nepomohla. Koupil jsem si řadu VT30 abych měl skvělej obraz při bluray filmech ateď tam vidím dole pitomej pruh ... Máte to také někdo ?
geronimoh (2327)|2.1.2012 15:33
Já mám půl roku VT20 a zatím nic vypáleného nemám. Stanicím typu ČT24 s tickery, nebo jak se ty lišty jmenují, se vyhýbám, čili sleduji minimálně. Snažím se taky nesledovat vše s černými pruhy po stranách, či nahoře a dole, ale střídat to. Každopádně by mě zajímalo, jestli to po těch 300 hodinách zmizí.
garb7 (1189)|2.1.2012 17:23
Kolik má TV natočeno hodin ?
Chymer (2)|2.1.2012 18:10
[quote=geronimoh;388209]Já mám půl roku VT20 a zatím nic vypáleného nemám. Stanicím typu ČT24 s tickery, nebo jak se ty lišty jmenují, se vyhýbám, čili sleduji minimálně. Snažím se taky nesledovat vše s černými pruhy po stranách, či nahoře a dole, ale střídat to. Každopádně by mě zajímalo, jestli to po těch 300 hodinách zmizí.[/quote]

edited:)
Tak tohle bych osobne podstupovat nemohl. Neustále přemýšlet, na co se můžu a nemůžu dívat. Utrácím za televizi prachy kvůli tomu, abych musel řešit takovéto problémy, abych se nemohl dívat, na co chci? Je to ale vůbec nutne? Dle příspěvku nahoře dokonce možná ano, ale potom dle mě je taková televize s prominutím na hovno.
PS:Ale snad je tu většina, co se prostě dívá na tuto televizi, třeba i mnohem častěji a problém nemají...zmetky se najdou všude..
Karel72 (428)|2.1.2012 18:19
Mám 50VT30 a naprosto v pohodě navíc hraju hry ve 3d kde je daleko větší jas a kontrast a nikde po vypálení ani památky a tv běží skoro nonstop,předtím sem měl taky plasmu panasonic a ani po 3 letech nic.
geronimoh (2327)|2.1.2012 18:26
[quote=Chymer;388260]edited:)
Tak tohle bych osobne podstupovat nemohl. Neustále přemýšlet, na co se můžu a nemůžu dívat. Utrácím za televizi prachy kvůli tomu, abych musel řešit takovéto problémy, abych se nemohl dívat, na co chci? Je to ale vůbec nutne? Dle příspěvku nahoře dokonce možná ano, ale potom dle mě je taková televize s prominutím na hovno.
PS:Ale snad je tu většina, co se prostě dívá na tuto televizi, třeba i mnohem častěji a problém nemají...zmetky se najdou všude..[/quote]

Na hovno není. Má skvělý obraz a PDP není dokonalá technologie, stejně jako LCD. Mě ty tickery vadí všeobecně u jakékoliv stanice, takže mi nevadí, že u nich hrozí vypálení. Nikdo ti ji nevnucuje, plazma není pro každého.
Hmm (1739)|2.1.2012 18:41
[quote=Chymer;388260]Tak tohle bych osobne podstupovat nemohl. Neustále přemýšlet, na co se můžu a nemůžu dívat. Utrácím za televizi prachy kvůli tomu, abych musel řešit takovéto problémy, abych se nemohl dívat, na co chci? Je to ale vůbec nutne? Dle příspěvku nahoře dokonce možná ano, ale potom dle mě je taková televize s prominutím na hovno.[/quote]A jaká pro Tebe na hovno není, resp. jakou máš doma? Raději bys koukal (-áš?) pokaždé na humusácký clouding ? Jako mám já na záložní TV vrcholné řady LED LCD Samsungu.
Jinak plazmu V10E mám přes dva roky a žádné trvalejší retence obrazu nevidno. Jen velmi krátkodobé stíny po pruzích u kinoformátu nebo světlější flek po titulcích v těchto pruzích. Je to vidno jen po ukončení těchto režimů, jen v tmavých scénách a velmi krátce. Někdy taky obrysy masky teletextu, který má humusácky agresivní barvy (taky AXN má "krásné" logo). Ale je fakt, že stanice s posuvnými pruhy u nás běží minimálně a ne dlouho. Ale nemyslím, že by měly být nějak obrazově agresivnější než popsané.
interfernet422 (1575)|2.1.2012 19:15
Vloni 23.12. při pohřbu VH byl nápis POHŘEB VÁCLAVA HAVLA v dolním levém rohu agresivně bílý na černém pozadí. Docela jsem trnul, jak dlouho ještě budu mít na VH památku na obrazovce, kupodivu zmizela tak rychle, že jsem ji ani nezaregistroval. A to ten pohřeb jel celý od cca 10 hodiny do 15.
Plazma Samsung PS50B650.
JM_ (353)|2.1.2012 19:20
[quote=geronimoh;388266] Nikdo ti ji nevnucuje, plazma není pro každého.[/quote]

Kde jsem jen tohle už v minulosti slyšel ...

Jooo, už vím. Nějak takto se k zákazníkům chovali v obchodech BaSysu.
Kuro technologii budiž země lehká...
erik555 (776)|2.1.2012 19:39
[quote=interfernet422;388275] Docela jsem trnul, jak dlouho ještě budu mít na VH památku na obrazovce[/quote]
Zaujimave sledovanie na plazmach :D
KOCOUR65 (653)|2.1.2012 22:15
plazma panasonic je v tomhle naprd - uz dve jsem dopalil - pruhy nahore a dole na trvalo vysmahle
SPAWN (744)|2.1.2012 22:41
[quote=kyssling;388207]funkce "Rolující pruh" která má vymazat "stín" po 2 hodinách nepomohla. [COLOR=Red]Koupil jsem si řadu VT30 abych měl skvělej obraz při bluray filmech[/COLOR] ateď tam vidím dole pitomej pruh ... Máte to také někdo ?[/quote]

Jeste bych se pokusil pustit analog na cca 3 hodiny (zrneni). Mozna ti pomuze, kdyz ne mas vadny kus. To je normalni vec u vsech vybornych znacek. Lepsi TV cena/kvalita na trhu neni at koupis neco jineho kvalitou obrazu pujdes stroze dolu.:cool:
SPAWN (744)|2.1.2012 22:48
[quote=JM_;388276]Kde jsem jen tohle už v minulosti slyšel ...

Jooo, už vím. Nějak takto se k zákazníkům chovali v obchodech BaSysu.
Kuro technologii budiž země lehká...[/quote]

Ale KURO zije...
Pupak2 (328)|3.1.2012 09:37
[quote=JM_;388276]Kde jsem jen tohle už v minulosti slyšel ...
Kuro technologii budiž země lehká...[/quote]

Kuro technologie nebyla z hlediska vypalování žádný zázrak. Mám tuhle plazmu přes 8 let a jelikož z TV stanic jsem sledoval pouze CT2, je tam její logo viditelně vypálené, a to ta TV neběžela nikdy vic než 1-2 hod za den. Před ní jsem měl Philipse, ten se vypálil po několika hodinách,pak LG,ta byla o něco lepší a nakonec Pioneera,který má sice kvalitni obraz,ale vypalování se taky nevyhne.
Dokud někomu nedojde,že logo muže být také transparentní a nemusí být stále na stejném místě, budou mít majitelé plazmy smůlu.Byl to také jeden z vážných důvodů,proč jsem přesedlal na LCD.
Hmm (1739)|3.1.2012 12:05
[quote=Pupak2;388404]Dokud někomu nedojde,že logo muže být také transparentní a nemusí být stále na stejném místě, budou mít majitelé plazmy smůlu.Byl to také jeden z vážných důvodů,proč jsem přesedlal na LCD.[/quote]A co máš teď za zázrak ? Z Kura to musel být viditelný kvalitativní sešup, aspoň pro noční filmy. Mráčky se nekonají ?
Karel72 (428)|3.1.2012 12:32
[quote=Hmm;388424]A co máš teď za zázrak ? Z Kura to musel být viditelný kvalitativní sešup, aspoň pro noční filmy. Mráčky se nekonají ?[/quote]

Taky si myslím že jedinné co ho může těšit je že vypálení obrazovky ho potká o nějaké procento mín ale ani u lcd to není vyloučeno naproti tomu kvalita obrazu na tu může zapomenout.Mě nesmí lcd přes práh domu :-)
Pupak2 (328)|3.1.2012 17:01
Měl jsem Pioneera 50" ještě před pár týdny. Koupil jsem Sharp 60LE822 a rozhodně se žádné mráčky nekonají. Tahle TV, byť s edge podsvícením rozhodně světlými fleky na tmavém pozadí netrpí. Jediná prokazatelná vada obrazu je na šedé homogenní ploše, kde je slabě vidět nižší jas ve tvaru V jedné třetině obrazovky. Při sledování běžných filmů jsem nikdy žádný clouding nezaznamenal. S rozumným nastavením je subjektivně černá malinko lepší než u Pioneera.Přehrávám téměř výlučně BD ripy v 1080p a kvalita obrazu je rozhodně srovnatelná. Na Pioneeru se mi nikdy nepovedlo nastavit měkčí podání obrazu a dost mi to unavovalo oči. Sharp je na tom z tohoto pohledu o mnoho lépe. S ohledem na to,že ten Sharp mě stál 1/4 toho,co ten Pioneer si rozhodně nemůžu stěžovat a těch 25cm navíc taky není k zahození.
geronimoh (2327)|3.1.2012 17:38
[quote=Pupak2;388404]Kuro technologie nebyla z hlediska vypalování žádný zázrak. Mám tuhle plazmu přes 8 let a jelikož z TV stanic jsem sledoval pouze CT2, je tam její logo viditelně vypálené, a to ta TV neběžela nikdy vic než 1-2 hod za den. Před ní jsem měl Philipse, ten se vypálil po několika hodinách,pak LG,ta byla o něco lepší a nakonec Pioneera,který má sice kvalitni obraz,ale vypalování se taky nevyhne.
Dokud někomu nedojde,že logo muže být také transparentní a nemusí být stále na stejném místě, budou mít majitelé plazmy smůlu.Byl to také jeden z vážných důvodů,proč jsem přesedlal na LCD.[/quote]

Novější modely plazmových televizorů už loga Tv stanic po nějakém čase neznatelně posouvají, jako obranu proti trvalému vypálení. Ale černé pruhy a tickery neznatelně přesunout nejdou.
KamilZ (10277)|3.1.2012 20:06
Docela by mě zajímalo, jak tohle funguje. Když se dívám např. na logo ČT nebo Nova Cinema, tak tam jsou tak velké plochy, že nějaké postupné posunování o pár pixelů nic neznamená. Vždy tam budou body, které budou stále svítit stejnou intenzitou. To by se s tím logem muselo šoupat přes 1/2 obrazovky.
Ivo Mašek (10205)|3.1.2012 20:39
Některé stanice přesunují logo z pravé strany obrazovky na levou a opačně. V delších intervalech. ovšem, opravdu jen některé
geronimoh (2327)|3.1.2012 20:41
Co se teď dívám na ČT1, tak televizor logo posouvá pouze vodorovně (o kousek doprava/doleva). Samotné posouvání není vidět. Někde jsem četl, že Pixel orbitor logo TV stanice buď posouvá, a to do všech stran, nebo roztřese, aby nedošlo k trvalému vypálení, jako to bývalo běžné u starších modelů (například loga Eurosportu u hospodských PDP televizorů).
Pupak2 (328)|4.1.2012 12:01
Kdysi jsem na tohle téma komunikoval s panem Janečkem,posléze s technickým ředitelem ČT,jméno už nevím. Kupodivu mě jako obyčejného člověka z ulice neodmrštili,ale celkem vážně se snažili vysvětlit,jak strašně složité a finančně nákladné je s tím logem něco udělat. Dokonce argumentovali copyrightem tvůrce loga. Když jsem jim poradil,ať se zeptají prvního technika, který jim vysvětlí, že Avid ve svých on-line systémech má všechny tyto funkce jako inverze loga a jeho posuny, transparentnost a pod zcela jednoduše definovatelné a žádné vícenáklady to nepřináší, tak se debata ukončila a bylo vymalováno. Ona taková inverze loga problém vypalování řeší téměř dokonale. Zřejmě je problém někde jinde.
kyssling (24)|4.1.2012 12:28
Tak cca 1000 hodin.

[quote=garb7;388253]Kolik má TV natočeno hodin ?[/quote]
kyssling (24)|4.1.2012 13:06
Ahoj, díky za tip, zrnění zkusím. Jinak ta funkce "Rolující pruh" po dvou hodinkách nic. No jsme zvědavej jestli to bude reklamovatelné ... :-(


[quote=SPAWN;388359]Jeste bych se pokusil pustit analog na cca 3 hodiny (zrneni). Mozna ti pomuze, kdyz ne mas vadny kus. To je normalni vec u vsech vybornych znacek. Lepsi TV cena/kvalita na trhu neni at koupis neco jineho kvalitou obrazu pujdes stroze dolu.:cool:[/quote]
Ladys (1829)|4.1.2012 13:18
Nerad bych ti kazil odpoledne, ale tohle je zrejme nereklamovatelne, resp bude hodne zalezet na autorizovanem servisu, bo primo vyrobci toto vetsinou odmitaji.
Vysledek reklamace nejspis bude ten, ze to svedou na spatne "zachazeni".

Nejsi prvni ani posledni, i tady na foru bylo paar podobnych pripadu.

Zkus stahnout nejaky program proti IR, pripadne projet klasickym cernym pruhem u filmu 16:9.
visper (270)|4.1.2012 22:40
Vyfotit logo, udělat negativ a pouštět to každý den přes noc. Za dalších 1000 hodin se to srovná.
jarino1978 (8045)|4.1.2012 22:54
[quote=visper;388909]Vyfotit logo, udělat negativ a pouštět to každý den přes noc. Za dalších 1000 hodin se to srovná.[/quote]

To bolo dnes na večeru veľmi veľa vtipnej kaše...
Radom01 (109)|5.1.2012 00:55
[quote=Hmm;388424]A co máš teď za zázrak ? Z Kura to musel být viditelný kvalitativní sešup, aspoň pro noční filmy. Mráčky se nekonají ?[/quote]

Vždy lepšie "mráčky" pri nočnom sledovaní, ako neustále blikanie na plazme. A obzvlášť zn.Panasonic (aj keď má asi naj obraz) je na tom najhoršie. A samozrejme fasa je aj to vypalovanie. Samozrejme, každá technológia ma svoje za a proti, plazma nevynímajúc. Tak nerozumiem tie satirické poznámky.
Ladys (1829)|5.1.2012 07:23
At si kazdy zvoli co chce a u jake technologie se chce "nervovat", kazda ma sve pro a proti = vzdy je to kompromis.
Pupak2 (328)|5.1.2012 07:47
[quote=Ladys;388958]At si kazdy zvoli co chce a u jake technologie se chce "nervovat", kazda ma sve pro a proti = vzdy je to kompromis.[/quote]

Důležitější je se nad tyhle vady povznést a věnovat se filmu, nikoli studiu obrazu. Kdo chce obraz bez kompromisů, ať si pořídí projektor.
Ladys (1829)|5.1.2012 08:20
To mas pravdu, nicmene kazda technologie ti dokaze dany pozitek z filmu pekne otravit a ani projektor neni dokonaly.

Je rozdil koukat na film a videt nejake fleky nebo pruhy na obrazovce nebo sedivou misto cerne, to same kdyz nekomu obraz pulsuje nebo je nazelenaly nebo slysi TV vrcet atd.

Projektor je fajn, ovsem nee pro kazdeho dostupny a nevim jak u tebe, ale ja radsi cisty a ostry obraz nez "zrnity" kinoformat.Zazitek z vetsi plochy neni vsechno.
Pupak2 (328)|5.1.2012 18:33
[quote=Ladys;388963]To mas pravdu, nicmene kazda technologie ti dokaze dany pozitek z filmu pekne otravit a ani projektor neni dokonaly.
Projektor je fajn, ovsem nee pro kazdeho dostupny a nevim jak u tebe, ale ja radsi cisty a ostry obraz nez "zrnity" kinoformat.Zazitek z vetsi plochy neni vsechno.[/quote]

Myslím,že jsi asi neviděl obraz takové PT AE4000 na kvalitním 100" plátně. O nějaké zrnitosti nemůže být ani řeči. Obraz při této uhlopříčce nemá naprosto žádnou viditelnou strukturu. Při rozumném nastavení je černá srovnatelná s lepší LCD TV a dokonce i detaily v tmavých scénách jsou plně prokreslené. Jediné,co je zcela zásadní je podřízení výmalby stěn a stropu pro zamezení ambientního světla,které degraduje obraz v tmavých místech. Zkrátka projektor je jen pro toho,kdo je ochoten se pro filmový zážitek podřídit dané technologii. TV je v tomhle ohledu mnohem méně náročná. I když třeba zrcadlové obrazovky kladou skoro stejné nároky na osvětlení a pozadí jako pj.
Nemluvím záměrně o černých plátnech od Sony, která kvalitu obrazu posunou daleko nad jakoukoli TV na trhu.
Hmm (1739)|6.1.2012 00:02
[quote=Pupak2;389095]Nemluvím záměrně o černých plátnech od Sony, která kvalitu obrazu posunou daleko nad jakoukoli TV na trhu.[/quote]Patrně máš peněz jak želez. A co LaserTV, tu už jsi v akci viděl, vzhledem k tomu silnému prohlášení o nějakém kouzelném černém plátně?
Luda9sl (22)|6.1.2012 00:26
TO:Pupak2
Projektor ma dokonale barvy i s roztaženyma zavěsama že?
Už se vidim jak ke každemu filmu zatemňuju obyvak,hlavně když mam navštěvu.
jedinou vyhodu v projektoru vidim v uhlopřičce.
vivid.sk (11472)|6.1.2012 00:46
[quote=Pupak2;389095]...[/quote]
a hucanie z ventilatora projektoru nad hlavou mas ako bonus ...... nie je vsetko zlato co sa blysti (aj ked treba napisat, ze tento patri medzi najtichsie)
Karel72 (428)|6.1.2012 06:27
Taky se přidávám k Pupák2 s názorem na kvalitu obrazu u projektoru,sám mám projektor 20cm nad hlavou a ventilátor absolutně kromě finálního profuku neslyším
Pupak2 (328)|6.1.2012 13:12
[quote=Hmm;389161]Patrně máš peněz jak želez. A co LaserTV, tu už jsi v akci viděl, vzhledem k tomu silnému prohlášení o nějakém kouzelném černém plátně?[/quote]

Peněz jako želez nemám. Železo je dnes drahé. Laser TV jsem neviděl, ale černé metalické plátno od Sony jsem viděl několikrát při testování projektorů. Cena není lidová. Za úhlopříčku 110" zaplatíš 56 tis Kč bez DPH, což je cena kvalitního pj. Nicméně pro toho,kdo na to má je to přínosné. S pj o svítivosti nad 2500 Ansi lumen lze vidět hodně kvalitní obraz i za poměrně silného vnějšího osvětlení.
Srovnal bych to s kvalitní projekční TV SONY. Přínos je to i pro běžné filmové pj jako AE 4000 a pod.
ale jen při zatemění. I když plátno má gain 1.8, 1600 Ansi je na denní projekci málo. Obraz není dost kontrastní.
Já pj nenabízím jako náhradu za TV. Jen konstatuji,že kvalitní pj poskytne za vhodných podmínek obraz bez kompromisů a je na jednom každém, jestli se smíří s vadami běžných TV a nenáročností jejich provozu,nebo půjde jinou cestou ovšem za cenu jistého nepohodlí.
KOCOUR65 (653)|6.1.2012 16:41
jedina cesta k velkemu a kvalitnimu obrazu je cesta do kina - doma to je porad slaba nahrazka
vivid.sk (11472)|6.1.2012 17:08
A ako bonus mas v kine neprijemne blikanie. Na velkom platne je to obzvlast neprijemne. Nemusim mať všetko. Obzvast, ked kino okrem velkosti neponukne nic viac.
KOCOUR65 (653)|6.1.2012 17:24
to je proto ze tam na slovensku v tatrach jste sto let za opicema a zadne kino tam asi nemate
vivid.sk (11472)|6.1.2012 17:38
Kina mame, ale asi horsie ako tie v cechach, lebo u nas je obraz malo ostry, blika a neplynulosť obrazu bije do oci.
Karel72 (428)|6.1.2012 17:43
[quote=KOCOUR65;389296]jedina cesta k velkemu a kvalitnimu obrazu je cesta do kina - doma to je porad slaba nahrazka[/quote]

S tím nesouhlasím,pokud mám uhlopříčku plátna 3m a dívám se na něho za 4m tak jsem jako v kině z větší kvalitou obrazu a ještě v klídku kde mě nikdo neruší a ještě si k tomu dám něco dobrého :-)
KOCOUR65 (653)|6.1.2012 17:55
jasne - kdyz mas projektor za statisice
patriot (227)|6.1.2012 18:05
[quote=Pupak2;389095]Myslím,že jsi asi neviděl obraz takové PT AE4000 na kvalitním 100" plátně. O nějaké zrnitosti nemůže být ani řeči. Obraz při této uhlopříčce nemá naprosto žádnou viditelnou strukturu. Při rozumném nastavení je černá srovnatelná s lepší LCD TV a dokonce i detaily v tmavých scénách jsou plně prokreslené. Jediné,co je zcela zásadní je podřízení výmalby stěn a stropu pro zamezení ambientního světla,které degraduje obraz v tmavých místech. Zkrátka projektor je jen pro toho,kdo je ochoten se pro filmový zážitek podřídit dané technologii. TV je v tomhle ohledu mnohem méně náročná. I když třeba zrcadlové obrazovky kladou skoro stejné nároky na osvětlení a pozadí jako pj.
Nemluvím záměrně o černých plátnech od Sony, která kvalitu obrazu posunou daleko nad jakoukoli TV na trhu.[/quote]

Nechápu, o jakém černém plátně Sony to mluvíš. Žádná černá plocha nemůže být použita pro zobrazení obrazu, bo pohltí téměř všechno dopadající světlo (teoreticky všechno, prakticky téměř všechno).
Sony dělá jenom plátno, u kterého je projekční reflexní plocha orámovaná černým okolím, tak snad myslíš tohle ? Každopádně to černé okolí nemá žádný vliv na podání samotného obrazu v projekční části, a už vůbec ne na podání černé. Černá u projektoru nikdy nebude černá, leda bys promítání sledoval v totální tmě se všemi stěnami vymalované do černa a jedinou reflexní plochou by bylo pouze projekční plátno. Což je, jak jistě uznáš, nereálný předpoklad.

A co se týče kvality obrazu projektoru, tak ten se může pouze limitně blížit kvalitě obrazu LCD. Poněvadž tak to z principu je - je to pouze prosvícený LCD panel. Akorát se tam navíc nabalují další vady v řetězci - prach či kouř v prostoru mezi projektorem a plátnem, kvalita plátna, vliv okolního osvětlení atd. Kvalita obrazu nikdy nemůže předstihnout kvalitu elementu, který ten samotný obraz vytváří - LCD panelu. A tak jediné atributy, které dokáže projektor vylepšít, je velikost obrazu a možná maximální jas obrazu (z mých praktických zkušeností si ale myslím, že nikoliv). Kontrast, podání barev včetně černé a bílé, šum atd., to vše bude u projektoru vždy slabší, než u LCD.
Karel72 (428)|6.1.2012 18:13
Takový super pj jako třeba PANASONIC PT-AE4000 koupíš dnes do 50000kč takže nechápu o jakých statisících píšeš i nový 3D model Panasonic PT-AT5000E koupíš za cca 80000kč takže to při srovnání úhlopříčky tv není zas taková hrůza.
Karel72 (428)|6.1.2012 18:19
pro Patriota černá vznikne i když není plně zateměno černá na plátně vznikne totiž tak, že bílá část obrazu je natolik jasná, že neosvětlené plátno, byť je bílé, má několikanásobně nižší jas a lidské oko ho vnímá jako černé
JM_ (353)|6.1.2012 18:22
[quote=patriot;389317]Nechápu, o jakém černém plátně Sony to mluvíš. [/quote]

Soudím, že byla řeč třeba o něčem takovémto:

Amazon.com: Sony HCSW80 80-Inch ChromaVue High Contrast Home Theater Screen: Electronics
patriot (227)|6.1.2012 18:25
[quote=Karel72;388434]Taky si myslím že jedinné co ho může těšit je že vypálení obrazovky ho potká o nějaké procento mín ale ani u lcd to není vyloučeno naproti tomu kvalita obrazu na tu může zapomenout.Mě nesmí lcd přes práh domu :-)[/quote]

Musím souhlasit. Zrovna minulý týden mne kamarád, na pracovní stanici, zavolal, ať se jdu podívat na jeho LCD monitor. (nejsem si jistý značkou - HP/Dell/IBM/Lenovo). Měl tam vypálenou obrazovku Outlooku (program pro správu emailů atd, tedy pevná struktura okna), přestože drtivou většinu pracovní doby pracuje v Catii (program pro 3D virtualizaci), kde má obraz jednak tmavě modré pozadí a jednak se obraz neustále mění. Navíc pracuje ve fullscreenu.
Přesto se tam "vypálilo" okno Outlooku, zobrazované jen po zlomek celkového provozního času monitoru. Bylo krásně vidět na tom tmavém pozadí Catie.
A pak že je vypalování obrazu LCD technologii cizí !
patriot (227)|6.1.2012 18:49
[quote=JM_;389323]Soudím, že byla řeč třeba o něčem takovémto:

Amazon.com: Sony HCSW80 80-Inch ChromaVue High Contrast Home Theater Screen: Electronics[/quote]

Dík, o tomhle jsem dosud nevěděl. Dočetl jsem se v recenzích, že plátno ve skutečnosti není černé, ale šedé. Prakticky se jedná o filtr, který propouští RGB složky DANÉHO projektoru. Tzn. jde použít jen s daným konkrétním projektorem používající konkrétní UHP lampu. Pokud je použita jiná UHP lampa, bude barevné podání zkresleno, a tmavé (světlo jiných vlnových délek neprojde přes filtr na plátně).
Každopádně ten filtr plátna vstupuje do řetězce zobrazení a ovlivňuje ho. S konkrétním přístroje SOny se ho podařilo jistě docela dobře sehrát (dokonalé však není nikdy nic). Nicméně, pokud se budete koukat jen na LCD panel v tomto projektoru, tak tam bude kvalita obrazu u ten krůček lepší, nezatížená průchedem obrazu vzduchu, nezatížená zkreslením filtru plátna, nezatížená odrazivostí plátna. Prostě nikdy nebude ta kvalita projektoru taková, jako samotného LCD panelu. Ani šedé plátno Sony na tom nic nezmění, protože projektor = LCD + plátno. A to plátno je tam jaksi navíc. Když to plátno bude ideální, ze světa bohů, bude podání obrazu stejné jako u LCD TV. A pokud nebude ideální, bude z našeho světa, tak bude obraz nějaký způsobem degradován.
KOCOUR65 (653)|6.1.2012 19:58
jestli si nekdo mysli ze ma doma lepsi obraz jak v kine tak je blb