Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): rozdelenie signalu UPC na 4 TV

Neregistrovaný (0)|2.1.2012 12:50
Tazatel: truhlik

Znění dotazu: Potrebujem rozdelit signal UPC (internet, tv analog aj digital) na 4 tv. z uc. zasuvky rozdelim signal na internet a tv. A teraz problem. Tv signal mam zosili aktivnym zosilovacom 1 vstup 1 vystup a pasivne rozdelit na 4 vystupy, alebo zohnat zosilovac so 4 vystupmi? Predpokladam ze iba pasivne rozdelenie na 4 smery bez zosilnenia by uz nebolo ok (zatial nemam moznost overit).

Technika, které se dotaz týká: tv, signal, UPC, kablovka
interfernet422 (1575)|2.1.2012 13:06
Začni zde, až ti nebude něco jasné, tak se ptej.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29026
Neregistrovaný (0)|2.1.2012 14:00
[quote=interfernet422;388183]Začni zde, až ti nebude něco jasné, tak se ptej.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=29026[/quote]

mam presmejdene na nete vsetko, a uz z toho mam gulas . . . napr. doporucuju kabel belden h 125, ktory je sice s medenym jadrom, ale napr rg6 s ocelovym pomedenym jadrom ma este stale pri 800 MHz mensi utlm ako spominany belden . . .
jito (999)|2.1.2012 14:44
Pokud máš dostatečný signál,tak aktivní zesilovač nebude potřeba.
Pokud nemáš rozvody dlouhé 50 metrů,tak ten Belden stačí...
interfernet422 (1575)|2.1.2012 15:31
Rozbočením do 4 TV ten signál dokonale zabije. Kup si aktivní rozbočovač, třeba podle tohohle příspěvku jeden výstup rozboč pro 2 TV co jsou nejblíže - nejkratší kabel a další napoj do zbývajících. A nemusíš ani kupovat ten nejdražší koax.
jito (999)|2.1.2012 15:36
Mám rozbočené 3 zařízení,a nemám sebemenší problém s signálem.
interfernet422 (1575)|2.1.2012 15:39
Ty ne, ale neznáš přesně situaci u truhlíka. Třeba mu to bude taky stačit. Dej sem nějaký odkaz na roz-4-covač. A třeba ne a pak bude řešit další problém, že se mu na jedné nebo dvou TV obraz rozpadá.
Jinak aktivní zesilovač jsem doporučoval i na základě příspěvku IM - https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=358868&postcount=2
Ivo Mašek (10205)|2.1.2012 15:56
Já jsem si kdysi rozbočil kabelovku na 4 signály. 3x TV a 1x tv karta Leadtek v PC. To jsme byli napojeni na kabelovku Karneval. Signál měla opravdu velmi silný (zarušoval i několik metrů koaxu z klasické anteny, který šel souběžně s koaxem od Karnevalu - a já žádné "koaxnitě" nepoužíval a nepoužívám., tu terestialní antenu jsem pak stejně zrušil jako zbytečnou).
Jenže Karneval byl schramstnut kabelovkou UPC a zhruba do týdne se na muxu, na kterém jedou české programy (ale ne všechny), objevil výkon pouhých 8 - 12 procent, na všech TV. Silné kostičkování až zamrzání obrazu. Po odpojení televizní karty v PC najednou signál poskočil až na sílu 70 procent. Tak jsem to chvíli zkoušel a hrál si s tím (odpojoval různě od TV,...)., a nakonec bylo jasné, že UPC hodně zkrouhla signál a 4 TV to prostě nevzalo.
Ten zesík / trojrozbočovač jsem použil proto, protože dost kolísal výkon signálu na HBO a FilmBoxu (kostičkování v HD kanálech). Tím zesíkem jsem to srovnal a po této stránce problém není. Ten už je jenom v šmejdu, zvaném KAON (ale to sem už nepatří)
Tak to je moje praktická zkušenost ze zapojením na 4 TV a na 3 TV.
Neregistrovaný (0)|2.1.2012 22:05
[quote=jito;388210]Mám rozbočené 3 zařízení,a nemám sebemenší problém s signálem.[/quote]

na digitale ci analogu? ja som kedysi mal na 3 a bolo to - na niektorych staniciach - vidiet , o dost horsi signal. Napr CT1 na UPC SK . . .
Neregistrovaný (0)|2.1.2012 22:40
Este by som sa spytal, ako riesite pripojenie tv . . . nechcem aby mi trcali zo steny kable, rozumej, kabel by mal koncit v stene a odtial prepoj na tv . . . ale krabicu od UPC mam na zaciatku . . . mam dat aj sem krabicu? Zas len utlmi signal, ale ako inac spravit prepoj? Kupit najlacnejsiu a vykuchat vnutro?
interfernet422 (1575)|2.1.2012 22:56
Stejně budeš nějak tahat kabely a do stěn je asi zasekávat nebudeš, tak je přiveď přímo k TV.
Neregistrovaný (0)|3.1.2012 16:10
[quote=interfernet422;388365]Stejně budeš nějak tahat kabely a do stěn je asi zasekávat nebudeš, tak je přiveď přímo k TV.[/quote]

Praveze pojdu v parketovej liste a odtial sa potrebujem dostat akoze do zasuvky - to sa zaseka, tak by mala byt nejaka krabica alebo aspon konektor. A potom odtial nejakym patch kablom do tv. Nenavidim, ked sa nieco robi a valaju sa po zemi kable, ktore sa nedaju odpojit. :-) A posuniem tv a bude mi chybat 10 cm.
interfernet422 (1575)|3.1.2012 20:54
Tak pak co řešíš, roztáhni kabely v lištách, zasekej a připoj koncové účastnické krabice. Když jsi perfekcionista, tak pořiď takové, co budou ladit se zásuvkama a vypínačema.
Pro inspiraci
Neregistrovaný (0)|3.1.2012 23:50
[quote=interfernet422;388561]Tak pak co řešíš, roztáhni kabely v lištách, zasekej a připoj koncové účastnické krabice. Když jsi perfekcionista, tak pořiď takové, co budou ladit se zásuvkama a vypínačema.
Pro inspiraci
[/quote]

Praveze krabiciam som sa chcel vyhnut. Su potrebne? mam koncovu na konci privodneho kabla UPC. Odtial to rozbocujem. Kazda krabica je minus na signale, nie?
interfernet422 (1575)|5.1.2012 10:21
[quote=Neregistrovaný;388612]Praveze krabiciam som sa chcel vyhnut. Su potrebne? mam koncovu na konci privodneho kabla UPC. Odtial to rozbocujem. Kazda krabica je minus na signale, nie?[/quote]

Tak pak asi něco takového
Neregistrovaný (0)|5.1.2012 18:43
Amo, tieto som nasiel, avsak vsade Tango :-(