Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvoutunerový DVB-S přijímač a Skylink ready IRDETO

An Dante (19)|31.12.2011 08:15
Náš panelák se konečně rozhodl zbavit se desítek parabol na balkonech a příjem centralizovat. Tím vyřešil mé dilema vrtání panelů a posvětil mi i opuštění kabelové televize. "Příjem DVB-T pro kuchyni" řeším sólo. A teď satelit. Když byly u nás dvě platformy (Skylink a CS Link) tak jsem uvažoval o tom, že si pořídím od každé jednu kartu - proto dvoutunerový přijímač. Teď je ale vlastně platforma jen jedna. Dvoutunerový přijímač zřejmě má dále smysl jednak kvůli možnosti mít jednu kartu českou a druhou slovenskou a pak kvůli nahrávání.
A k tomu komplikace IRDETO.
Jsem laik a tak se taky ptám. Jaký dvoutunerový "Skylink ready" přijímač byste doporučili? Za Vaše tipy děkuji předem.
KamilZ (10277)|31.12.2011 08:54
Já Ti nedoporučím nic, protože vůbec nepíšeš, co po tom přijímači chceš. Takže Ti doporučím pročtení tohoto perfektního článku https://www.tvfreak.cz/jak-si-vybrat-spravny-satelitni-prijimac/4551 a pak spousty recenzí a šťastnou ruku.

https://www.tvfreak.cz/satelitni-technika/

Pozn1: Kvůli dvěma kartám dvoutunerák nepotřebuješ.
Pozn2: Jestli budeš brát Skylink, tak preferuj ICE kartu před čistou Irderto, právě kvůli dvoutuneráku
interfernet422 (1575)|31.12.2011 09:39
Takže budete tahat do bytu dvě satelitní přípojky? Pokud jen jednu, tak ti je dvoutunerový přijímač na nic.
geronimoh (2327)|31.12.2011 09:46
Dvoutunerový satelitní přijímač má výhodu, že zatímco jeden kanál nahráváš, na jiný se díváš, nebo dva kanály současně nahráváš a na třetí se díváš. Není to o počtu karet ani providerů. Naco by jsi měl Skylink i CSLink ? Stačí Skylink. Na "Skylink Ready" se vykašli. Jinak budeš muset napsat, co od přijímače požaduješ a pak je taky otázka, jestli ten váš společný satelitní příjem neomezí možnosti dvoutunerových STB.

interfernet422: to jsem měl na mysli, byl jsi rychlejší :)
interfernet422 (1575)|31.12.2011 11:21
No a ještě jedna drobnost. Pokud budou dvě přípojky tak u těch stb některé značkové požadují pro každý tuner svou kartu v modulu. Pak je lepší vzít neznačkový, který tento požadavek nemá a umí sdílet jednu kartu pro oba tunery. Jo a optimální je nahrávání dekódovaného programu, jinak při přehrávání musí být přítomna aktivní karta :D
Happy new year B-)
geronimoh (2327)|31.12.2011 11:57
interfernet422 : Co je potom Vantage HD8000S ? Značkový, nebo neznačkový ? Nepotřebuje CA moduly, umí sdílet kartu a nahrává v odkódované podobě ...
Jinak máš pravdu. :)
KamilZ (10277)|31.12.2011 12:00
Kdyby dvě přípojky nebyly (nechtějí tahat novou kabeláž apod.), tak by je mohl zkusit ukecat/zaplatit si, že obsadí dva výstupy v multiswitchi a použije už námi probíraný vícepásmový konvertor s libovolným dvoutunerákem, nebo TechniRouter Mini bez napájení a dvoutunerák s Unicable. Ve velkém paneláku bude cena na jeden port směšná, za ten dvoutunerák by to myslím stálo za pokus.

Případně jim to třeba přímo na Unicable postaví, pokud jsou malý panelák, tak by si také mohl vyhádat port navíc (za předpokladu, že ostatní majitelé bytů o tom nemají moc páru :-) ). Jeden port by nezapojili a on by mohl obsadit dvě vyhrazené frekvence po jednom kabelu.
An Dante (19)|31.12.2011 13:01
KamilZ: Omlouvám se. Panelák má 240 bytů. Do každého bytu půjdou dvě satelitní přípojky + digitální pozemní signál (ten půjde do kuchyně). Chci mít ze satelitu možnost HD příjmu a také možnost neomezeného nahrávání jiného kanálu při sledování televize. Sdílení karet moc nerozumím a hlavně - někde jsem četl, že to není moc legální. No a dvě karty (jedna česká a jedna slovenská) - to jen předbíhám dobu, pokud by někdo někdy chtěl omezit příjem slovenských televizí u nás.

A pokud se týká doporučení - ICE karta. Tak u Skylinku jsou jako ICE označovány karty Skylink VÝMĚNA, Skylink ČT, Skylink NEXT, Skylink Standard a Skylink Standard HD. Kterou ICE máš na mysli?
KamilZ (10277)|31.12.2011 13:36
S dvěma přípojkami je to dobrá zpráva.

Skylink výměna je pouze jako výměna za starou Cryptoworks kartu. Skylink Next je karta, pokud už nějakou máš a chceš druhou (za paušál cca 80,- za měsíc, budeš na ní mít ty samé programy, co máš zaplacené na "hlavní" kartě). Takže pokud budeš kupovat Tvou první kartu, tak Skylink ČT.
Pozn: rozdíly v Tebou udávaných kartách jsou pouze "obchodní", technologicky je to to samé, včetně různých "HD" karet apod (u HD se jedná jen o to, že tam máš na nalákání něco předplaceno, ale to si můžeš zaplatit na libovolné kartě).

Bude záležet na tom, co budeš mít za přijímač (viz interfernet422, 11:21). Je možné, že budeš kupovat jednu kartu Skylink ICE (nebo Irdeto) a k tomu Skylink Next (pro druhý tuner). Ale právě s jednou kartou typu ICE je dnes ve dvoutunerových přijímačích nejméně problémů.

Sdílení jedné karty pro dva tunery v rámci jednoho přijímače není nic protiprávního. Něco jiného je sdílení mezi dvěma přijímači přes internet apod., to je zlodějna.

Na problémy značkových Irdeto dvoutunerových přijímačů se pro inspiraci mrkni zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27716-technisat-digit-isio-s1-zkusenosti (ten přijímač je jeden z nejlepších, co se dá dnes koupit, klidně bych Ti ho doporučil, akorát je s tím potřeba počítat).
Pytkin (7947)|31.12.2011 14:10
dve karty maju zmysel .. nikdy nevieme , ci nam nezablikuju primej SK v CZ a naopak ..
golfLC (1941)|31.12.2011 15:08
No a v neposlednom rade je tu ešte jedna otázka a to dosť podstatná, koľko chceš do toho CELÉHO investovať, od tejto sumy sa až odvíjajú tvoje ostatné požiadavky...
An Dante (19)|31.12.2011 16:47
Výměna mi je jasná. Napsal jsem ji tam jen proto, že to je také ICE. Do toho NEXT se mi nechce - stálých plateb mám tak nějak plné zuby. O bonusy na HD kartě mi také nejde, ale o HD programy ano. Takže správné řešení zřejmě bude Skylink Standard HD nebo CS LINK Irdeto (na které - pokud tomu rozumím správně - jdou HD programy automaticky), případně jejich mezistátní kombinace. Souhlasíte se mnou?

No a pokud se týká přístroje, počítal jsem s částkou do 10.000,--Kč, ale ta částka není strop. Za jistotu kvality jsem schopen krapet připlatit.
KamilZ (10277)|31.12.2011 17:43
Je jedno, jestli máš na na kartě "HD" nebo ne. Když koupíš "Skylink Standard HD", tak budeš mít velmi pravděpodobně kartu Irdeto a ne ICE (prodej této karty ve verzi ICE už skončil). Jistota je "Karta Skylink ČT" (http://www.skylink.cz/web/structure/9.html) nebo "Skylink Standard ICE" (u některých prodejců) a prostě si tam pak doplatíš HD balíček. CSLink ICE nemá, jen Irdeto, takže tam jiná cesta není.
Porovnej si HD nabídku CSLinku (kde si skoro můžeš škrtnout Prima HD, je to jen upscalované) oproti Skylinku.

Částka je rozumná.
interfernet422 (1575)|1.1.2012 02:14
[quote=geronimoh;387809]interfernet422 : Co je potom Vantage HD8000S ? Značkový, nebo neznačkový ? Nepotřebuje CA moduly, umí sdílet kartu a nahrává v odkódované podobě ...
Jinak máš pravdu. :)[/quote]

Nepíšu konkrétní značku, neznám všechny, osobně preferuji linuxové, dá se je upravit k obrazu svému, ovšem nejsou pro všechny. Určitě bych se vyhnul stb s tak uzavřeným systémem, kdy není možno ani zkopírovat uložený záznam.
Jinak dvě přípojky na byt je dobrá zpráva, to se zřizovatel pěkně rozšoupl.
An Dante (19)|1.1.2012 07:25
Co třeba XTREND ET9200 TWIN TUNER HD PVR? Pořád "vařím z vody" - jsem absolutní laik a čerpám z toho, co kde vyčtu - ne vždy se správně orientuji. Tam budu zřejmě (kvůli klidu v duši a abych nebyl zaskočen) muset dokoupit nějaké schválené dekódovací moduly.
interfernet422 (1575)|1.1.2012 12:12
Podle recenze na Parabole vypadá zajímavě. CAM modul nebude snad potřeba (pro ICE kartu), má 2× univerzální čtečku.
KamilZ (10277)|1.1.2012 12:49
Kdybych dnes kupoval chytrý přijímač, tak bych váhal mezi ET 2000 a VU+ Ultimo.

ET 2000:
+ HbbTV
+ cca 12 000,- kč
+ 1080p
- 256MB Flash

VU+ Ultimo:
+ QWERTY dálka v ceně
+ 1GB Flash (pro mě výhodou, pro An Dante asi moc ne, hrát si s tím přijímačem zřejmě nebude)
+ větší podpora komunity (image, pluginy)
+ lepší značka (můj subjektivní názor)
- pouze 1080i
- cca 13 800,- Kč

Na ET 2000 mě nejvíc láká HbbTV. 1080p bych oželel, nechci to jako multimediální přehrávač a v 1080p nikdo nevysílá. Možná se HbbTV objeví i pro VU+, ale jistota to není (http://www.world-of-satellite.com/showthread.php?10989-HbbTv-on-duo-soon).

U těchto přijímačů postavených na Linuxu počítej s tím, že po zapnutí z deep-standby (spotřeba 1W) nabíhají cca 20-30sec. Pokud je pouze uspíš, tak je spotřeba 20W, což není zrovna málo.

V té rezenci je u ET 2000 PLI Image. Nevím, jestli je to standard nebo ne. U VU+ určitě ne, tam bude oficiální image, takže pro rozhození ICE bez nutnosti koupit CI modul bys tam musel nahrát neoficiální image, což dělá 99% majitelů přístrojů tohoto typu (neoficiální neznamená nelegální). Když se v tom vůbec neorientuješ, tak bylo by dobré, aby jsi se domluvit s dodavatelem a udělal to on, ať se s tím nemusíš drbat a nastavovat a neměl jsi případně problémy s reklamací. Prostě by jsi mu řekl, jaké družice budeš přijímat a on by Ti to nachystal, rozjel CAM (představ si to jako emulátor CI karty) a předladil. Rovnou si nech dovnitř namontovat HDD.

An Dante - na férovku, možnosti Těchto přijímačů ale naplno nevyužiješ. Nepředpokládám, že si budeš s tím chtít hrát, stahovat pluginy apod. Pořád přemýšlím, jestli např. to ISIO by nebylo vhodnější. Blbé ale třeba je, že nemá interní HDD a pořád mají nějaké problémy s dvěma CI moduly, jak se můžeš dočíst ve vedlejším vlákně.
An Dante (19)|1.1.2012 21:35
KamilZ;Kdybych dnes kupoval chytrý přijímač, tak bych váhal mezi ET 2000 a VU+ Ultimo.

Předpokládám že ET 2000 je překlep a že správně to má být ET9200. Jinak ale moc děkuji za snahu pomoci mi zorientovat se v dané problematice.
KamilZ (10277)|1.1.2012 21:36
Ano, překlep, má být ET 9200, sorry.