Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): nejde mi zvuk po připojení LED TV a domácího kina Samsung

Neregistrovaný (0)|30.12.2011 21:30
Tazatel: Jarda

Znění dotazu: Mám LED tv Samsung 6100 a k němu jsem koupil domácí kino Samsung HT-C453. Po propojení kabelem HDMI mi obraz jde, ale nejde zvuk. Vše na TV i na přehrávači aktivované a povolené, ale bez výsledku. Po dokoupení optického kabelu mi zvuk nějak jde, ale v průběhu přehrávání filmu nebo pořadu se zvuk odmlčí na nějakou vteřinu a cca 2-3 a opět se zapne. Nevím si rady. Za pomoc děkuji.

Technika, které se dotaz týká: Led TV a domácí kino Samsung
KamilZ (10277)|30.12.2011 22:00
Nerozumím. Nejde zvuk z TV při přehrávání DVD v kině? Nebo chceš mít zvuk v kině při sledování pomocí DVB-T/C tuneru v TV?

Pokud první případ, máš HDMI Audio na ON? Zkoušel jsi jiný HDMI port? Proč vlastně chceš zvuk z TV, když jsi si na to kupoval kino?

Pokud druhý případ, tak má TV i kino HDMI 1.4 s ARC? Kino je jen DVD, takže to klidně může být je HDMI 1.3. Pokud ano, máš povolený HDMI CEC?
Jarufo (4)|31.12.2011 16:22
[quote=KamilZ;387723]Nerozumím. Nejde zvuk z TV při přehrávání DVD v kině? Nebo chceš mít zvuk v kině při sledování pomocí DVB-T/C tuneru v TV?

Pokud první případ, máš HDMI Audio na ON? Zkoušel jsi jiný HDMI port? Proč vlastně chceš zvuk z TV, když jsi si na to kupoval kino?

Pokud druhý případ, tak má TV i kino HDMI 1.4 s ARC? Kino je jen DVD, takže to klidně může být je HDMI 1.3. Pokud ano, máš povolený HDMI CEC?[/quote]

1- ano nešel zvuk a nejde. když zapnu tv a kino, které mám již propojené HDMI 1,4 hi speed, dosud jsem měl 1,3. Dnes jsem koupil tu 1,4ku a je to pořád stejné. Nechápu proč. Když to k tomu HDMI propojím ještě optikou tak to hraje.
Ale, když se dívám na film vše je v pořádku, zvuk i obraz. Když vypnu dvd a pustím signál ze satelitu a nebo tuneru televize dochází v průběhu třeba filmu, hudba aj.. k výpadku zvuku. Prostě lidi se baví a najednou je 2-3 vteřiny odmlka a pak zase zvuk naběhne. Dělá to nepravidelně, nekdy třikrát po sobě a pak je na chvíli cca 10-15 minut klid, že zvuk jde normálně a poté zase. Zvuk párkrát vypadne a tak pořád dokola.

HDMI mám zapojený do druhého oportu označený je 2(arc)

Na tv mám povoleno asi vše, na dvd je dost jednoduché menu, je tam i povolení zvuku přes HDMI, to když dám on a vyjedu z menu, přepnu kanál nebo cokoli jiného a vrátím se zpět do menu kina na ten zvuk HDMI tak je zase of. Nevím proč se to pořád vypíná.

A prosím tě co je- HDMI CEC?[/QUOTE]?
geronimoh (2327)|31.12.2011 16:53
HDMI-CEC = HDMI Control = u Samsung se to jmenuje tuším Anynet

Aby fungovalo ARC - zpětný audio kanál (Audio Return Channel), je potřeba mít televizor a domácí kino propojeno HDMI 1.4 (to máš), na TV i na domácím kinu musí být tento kabel zasunut do správného konektoru, na televizoru podporuje ARC obvykle jen jeden HDMI konektor (viz. manuál, nebo označení konektoru). Pak je třeba na obo povolit HDMI-CEC (Anynet) a na domácím kinu nastavit pro daný HDMI konektor zvuk na ARC. Pak by to již mělo fungovat.
Výpadky zvuku máš z interních tunerů televizoru ? Přes optický kabel ?
Jarufo (4)|31.12.2011 19:37
Ano, vše jak píšeš. Kabel mám 1.4, anynet jsem povolil a ARC TV podporuje. HDMI je v konektoru 2 s označením ARC.

Zvuk je propojený optikou. Ze satelitu do domácího kina.
Když přepojím optiku do tv tak výpadky nejsou, ale zvuk funguje zmateně. Teď jsem to zase přepojil ze satelitu do domácího kina. Zvuk jde, ale opět jsou v něv výpadky.

To by chtělo odborníka na zapojení. Odkud jseš...
KamilZ (10277)|31.12.2011 20:41
Sorry, četl jsem to celé 4x ale stále přesně nechápu v čem máš přesně problém:

1. Nejde zvuk z TV při přehrávání DVD v kině? Ale tohle asi není to, co chceš, od toho máš přeci kino. ..

2. Nejde Ti zvuk z kina při sledování signálu tuneru televize?

3. Nejde Ti zvuk z kina při sledování satelitu (externí DVB-S)?

4. Nejde Ti zvuk z TV při sledování satelitu (externí DVB-S)?

5. V tomhle mám guláš totální. "Zvuk je propojený optikou. Ze satelitu do domácího kina. Když přepojím optiku do tv tak výpadky nejsou, ale zvuk funguje zmateně. Teď jsem to zase přepojil ze satelitu do domácího kina. Zvuk jde, ale opět jsou v něv výpadky." Proč máš optiku ze satelitu do TV, Ty nemáš satelit do TV zapojen přes HDMI? Co je to "zmateně"?

6. Co s čím máš přesně propojeno a jak (optika, HDMI, SCART, ....)?

7. Ještě jednou - má to kino HDMI 1.4 včetně ARC? Nikde jsem to nenašel. Všude je pouze HDMI bez verze. V manuálu není také žádná zmínka, ani o ARC. To, že máš kabel HDMI 1.4 je úplně jedno, žádný vliv to nemá.

geronimoh: Jestli to chápeš, tak mě to prosím osvětli, já se v tom fakt nevyznám...
Jarufo (4)|31.12.2011 21:14
[quote=KamilZ;387909]Sorry, četl jsem to celé 4x ale stále přesně nechápu v čem máš přesně problém:

1. Nejde zvuk z TV při přehrávání DVD v kině? Ale tohle asi není to, co chceš, od toho máš přeci kino. ..

2. Nejde Ti zvuk z kina při sledování signálu tuneru televize?

3. Nejde Ti zvuk z kina při sledování satelitu (externí DVB-S)?

4. Nejde Ti zvuk z TV při sledování satelitu (externí DVB-S)?

5. V tomhle mám guláš totální. "Zvuk je propojený optikou. Ze satelitu do domácího kina. Když přepojím optiku do tv tak výpadky nejsou, ale zvuk funguje zmateně. Teď jsem to zase přepojil ze satelitu do domácího kina. Zvuk jde, ale opět jsou v něv výpadky." Proč máš optiku ze satelitu do TV, Ty nemáš satelit do TV zapojen přes HDMI? Co je to "zmateně"?

6. Co s čím máš přesně propojeno a jak (optika, HDMI, SCART, ....)?

7. Ještě jednou - má to kino HDMI 1.4 včetně ARC? Nikde jsem to nenašel. Všude je pouze HDMI bez verze. V manuálu není také žádná zmínka, ani o ARC. To, že máš kabel HDMI 1.4 je úplně jedno, žádný vliv to nemá.

geronimoh: Jestli to chápeš, tak mě to prosím osvětli, já se v tom fakt nevyznám...[/quote]



Satelit mám propojený do telky redukcí scart

kino a telkou HDMI kabelem

optiku mám propojenou ze satelitu do kina

zapnu telku a jde zvuk a obrat z tv tuneru

zapnu satelit a automaticky se přepne telka a jede signál ze satelitu, ale nejde zvuk

jezaplá telka, satelit a musím zapnout kino - chvíli trvá než zvuk naběhne, nevím jestli to nějak dekoduje či co. Ale při tomhle sledování tv v krátkých intervalech dochází k výpadku zvuku.

zapnu telku a kino - vložím dvd disc obraz i zvuk jsou ok.

Jinak nechápu to s tou optikou, když bych si koupil toto kino a napojil bych hl na jinou telku tak by mi taky nešel zvuk? Všichni říkají, že stačí HDMI kabel a o nic se nestarám a mě to prostě bez toho opti kabelu nefunguje. Proč nestačí jen HDMI kabel.

Ne fak tomu nerozumím.
KamilZ (10277)|31.12.2011 21:42
Já zase nechápu, co máš pořád s tou optikou. Satelit máš do TV přes SCART, to nemá s HDMI ani optikou nic společného. Jestli Ti při sledování satelitu nejede zvuk z TV, tak hledej chybu ve Tvém zapojení toho Scartu nebo redukci, o které se zmiňuješ (nebo je závada v TV/satelitu).

Pokud se Ti jedná o to, aby jsi slyšel při sledování satelitu zvuk z kina (bez optiky mezi satelitem a kinem), tak se znovu (po třetí) ptám, jestli to kino má HDMI 1.4 včetně ARC? Bez ohledu na to jaký kabel jsi si koupil. Pokud kino HDMI 1.4 s ARC nemá, tak zapojení satelitu do kina optikou je nutné. Otázka je, proč tam máš ty krátkodobé výpadky. To bych tipoval na blbý optický kabel nebo něco podobného.

Takže za mě závěr:
- pokud Ti při sledování satelitu (připojeného Scartem) nejde zvuk z TV, tak hledej problém v připojení satelitu do TV (tzn. Scart, redukce apod.)
- pokud Ti při sledování satelitu nejde zvuk z kina (bez připojené optiky), tak si prověř, že kino má HDMI 1.4 a ARC (další možnost je, že TV neumí ze Scartu poslat zvuk přes ARC do kina)
- výpadky zvuku satelitu v kině připojeném optikou hledej spíš v optickém kabelu (nebo opět vadný výstup optiky na satelitu nebo vstup na kině)

A pořiď si nový satelit s HDMI, abys ho mohl přes něj připojit do TV, ať obraz za něco stojí.
Jarufo (4)|31.12.2011 22:05
Ok.
Děkuji za radu.
Ten optický kabel už má nějaký pátek a určitě koupím nový.
Doteď jsem studoval návod kina a o ARC ani zmínka.
TV to podporuje, ale kino asi ne
Na satelit budu muset chvíli pošetřit, letošní vánoce mě stáli 20cku tv a 6tku kino , tak už jsem ohne lowe.

Jinak děkuji za skvělou komunikaci a užitečné rady. Případně se omlouvám za mé nezkušené vysvětlování, ale je to pro mě nová věc. Do minulého týdne jsem čuměl na starého Oriona.
Tak, že skok na novou technologii.

Když na něco narazím a nebudu vědět zase budu otravovat .:)

Děkuji a přeji hezký nový rok.
KamilZ (10277)|31.12.2011 22:09
OK, tak dej když tak vědět jak jsi dopadnul.

Hezký Nový rok!
Neregistrovaný (0)|1.1.2012 23:27
Já jsem ten problém taky úplně nepochopil. Podle toho, jak je to popsáno, tak vše funguje jak má, kromě propojení satelit--TV pomocí redukce scart. Ta redukce má dva jacky. Ten slabší (2,5) je právě na zvuk zescartu do TV. Vychází mi logicky, že je problém v tomhle Jacku, případně v samotném konektoru scart. Zkus vysunout a znova správně až na doraz zasunout ten jack z té redukce do TV. Jinde bych problém nehledal (tedy pokud jsem problém vůbec pochopil :-)).
Neregistrovaný (0)|1.1.2012 23:34
A ještě na doplnění, nevím, jestli si uvědomuješ, že optikou jde zvuk pouze z TV ven (předpokládá se, že do kina). Nikdy ti nemůže jít opačně, tedy z kina do TV (taky proč taky, nemá to logiku). Takže poslouchej vždycky zvuk z kina a máš snad po starostech, proč bys jinak to kino měl? Proč chceš poslouchat zvuk ze satelitu v TV?
Nějak to fakt nechápu. Na mne je to moc zmatený.
vivid.sk (11472)|1.1.2012 23:45
Je niekde uvedene, ze TV bude posielat naspat zvuk (ARC), ktory je privedeny analogom (scart) ?
Dvakrat by som sa na to nespoliehal. Co sa tyka tej optiky, je to prepojene korektne, takto to ma byt (iny vystup satelitny STB nema) a keby si to tak neprepojil, tak do AVR nedostanes multikanal (DD).

A co sa tyka vypadkov zvuku, uz si tu niekolkaty krat s podobnym problemom - hold samsung.
Neregistrovaný (0)|2.1.2012 00:00
Tak teď jsem se byl znova podívat na manuál. Ten můj nápad s těmi jacky je totální blbost. Redukce scart žádné jacky nemá. Tak se omlouvám, to jsem se seknul. Nicméně asi bych hledal problém právě v té redukci nebo v samotném kabelu scart satelit--scart Tv.
geronimoh (2327)|2.1.2012 09:29
Nedalo mi to a stáhnul jsem manuál pro domácí kino Samsung HT-C453 a o ARC v něm není zmínka, čili pravděpodobně ho nepodporuje. Má jen jeden optický vstup a jeden analogový 2xcinch. Já bych optikou připojil satelitní přijímač, už kvůli zmíněnému vícekanálovému zvuku Dolby Digital a pak také proto, že všechny ploché televizory mají špatný zvuk a je nejlepší ho na televizoru stáhnout na nulu a pouštět zvuk přes domácí kino. I zprávy budou lepší se zvukem přes domácí kino. Zvuk z televizoru pak propojit s domácím kinem kabelem 2xcinch-2xcinch, i když ideální by bylo také optickým kabelem, ale domácí kino nemá další optický vstup. Televizor by měl mít 2 konektory SCART, satelitní přijímač bez HDMI musí mít také konektor SCART, na co máš tu redukci ? Použij kabel SCART-SCART a zkontroluj nastavení výstupu zvuku v satelitním přijímači včetně hlasitosti. Když na satelitním přijímači zeslabíš zvuk, tak přes SCART nebude slyšet, ale přes optiku pojede stále.
Neregistrovaný (0)|2.1.2012 12:12
[quote=geronimoh;388125]Nedalo mi to a stáhnul jsem manuál pro domácí kino Samsung HT-C453 a o ARC v něm není zmínka, čili pravděpodobně ho nepodporuje. Má jen jeden optický vstup a jeden analogový 2xcinch. Já bych optikou připojil satelitní přijímač, už kvůli zmíněnému vícekanálovému zvuku Dolby Digital a pak také proto, že všechny ploché televizory mají špatný zvuk a je nejlepší ho na televizoru stáhnout na nulu a pouštět zvuk přes domácí kino. I zprávy budou lepší se zvukem přes domácí kino. Zvuk z televizoru pak propojit s domácím kinem kabelem 2xcinch-2xcinch, i když ideální by bylo také optickým kabelem, ale domácí kino nemá další optický vstup. Televizor by měl mít 2 konektory SCART, satelitní přijímač bez HDMI musí mít také konektor SCART, na co máš tu redukci ? Použij kabel SCART-SCART a zkontroluj nastavení výstupu zvuku v satelitním přijímači včetně hlasitosti. Když na satelitním přijímači zeslabíš zvuk, tak přes SCART nebude slyšet, ale přes optiku pojede stále.[/quote]

Ten tvůj návrh zní rozumně až na jednu věc. Nemyslím si, že ten TV má výstup zvuku 2x cinch. Jak jsi na to přišel? Pokud já vím (třeba se mýlím) je výstup zvuku jen na sluchátka, 1x optika a možná (ale to si nejsem jistý) i ve scartu. O nějakých cinch pro spojení zvuku s kinem 2xcinch--2xcinch jak ty navrhuješ, nic nevím.
geronimoh (2327)|2.1.2012 14:15
[quote=Neregistrovaný;388165]Ten tvůj návrh zní rozumně až na jednu věc. Nemyslím si, že ten TV má výstup zvuku 2x cinch. Jak jsi na to přišel? Pokud já vím (třeba se mýlím) je výstup zvuku jen na sluchátka, 1x optika a možná (ale to si nejsem jistý) i ve scartu. O nějakých cinch pro spojení zvuku s kinem 2xcinch--2xcinch jak ty navrhuješ, nic nevím.[/quote]

Čerpal jsem z tohoto odkazu, že televizor má cituji : "kompozitní a optický výstup" : http://www.navody-manualy.cz/televize-samsung-ue40d6100-1385759 . 2xcinch výstup asi nemá, pak by mohl (měl být) analogový výstup zvuku na některém ze SCARTů. Při použití redukce, nebo kabelu SCART - 3xcinch (6xcinch) by to mohlo fungovat. Nebo koupit optický přepínač 3:1 S/PDIF ( http://www.lan-shop.cz/opticky-prepinac-31-s-pdif-4x-tos-99328 ) a ručně přepínat vstupy. :)
hkstaripraha (20)|2.1.2012 20:47
[quote=geronimoh;388196]... 2xcinch výstup asi nemá, pak by mohl (měl být) analogový výstup zvuku na některém ze SCARTů. Při použití redukce, nebo kabelu SCART - 3xcinch (6xcinch) by to mohlo fungovat. Nebo koupit optický přepínač 3:1 S/PDIF ( http://www.lan-shop.cz/opticky-prepinac-31-s-pdif-4x-tos-99328 ) a ručně přepínat vstupy. :)[/quote]
Upřesňuji, TV Samsung UE37D6100 opravdu nemá audio cinch výstup, jen digital audio out(optical) a sluchátkový (jack 3,5mm) výstup. Nemá 2x SCART, ale jen adaptér SCART a údajně(podle prodavačů a návodu) jen jako ext.vstup(video/zvuk ve formátu jen MPEG SD). Ještě nemám vyzkoušeno, zda je zapojen plný SCART(20pin). Už se to tady řešilo - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30387
KamilZ (10277)|2.1.2012 20:57
U Samsungu je to s výstupy SCART takto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30136&page=3. Neviděl jsem tam, jestli se výstup do SCART pouští i při zvoleném ext. vstupu. Tipoval bych, že bude aktivní jen při sledování tuneru.
jarino1978 (8045)|2.1.2012 21:23
rieš to takto :
- kino prepoj s Tv cez HDMI, daj si HDMI kábel kľudne do portu 1 . Obraz ti pôjde cez TV, zvuk ti pôjde priamo z kina, vrátane multikanálu.
- satelit prepoj nasledovne : satelit káblom SCART do TV = obraz, zvuk cez SPDIF ( optiku ) do kina = zvuk
- spätný kanál z TV nerieš, kino ti to nepodporuje.
geronimoh (2327)|2.1.2012 21:29
jarino1978 : předpokládám, že ještě bude chtít dostat zvuk z DVB-T tuneru v TV do domácího kina.
jarino1978 (8045)|2.1.2012 21:46
[quote=geronimoh;388338]jarino1978 : předpokládám, že ještě bude chtít dostat zvuk z DVB-T tuneru v TV do domácího kina.[/quote]

to je podľa mňa zbytočné, keďže má satelitný STB, čo predpokladám, že má Skylink/Cslink. Ale pokiaľ nie, tak má ešte možnosť :
Amazon.com: KanexPRO Series Digital S/PDIF to Analog RCA Audio Adapter / Converter: Electronics

- SPDIF výstup z TV do tej krabičky a z tej krabičky 2x audio cinch do kina