Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE32D550 propojení s PC + pruhy

pre.vit (3)|29.12.2011 10:48
Tak jsem nakonec koupil tuto TV jako náhradu monitoru. Jen dopředu podotýkám, že přes HDMI mám dlouho propojenou s PC i 42" plazmu v pokoji, takže propojení uvnitř PC (gr. karta nVidia - zvuk) mám v pořádku.

Propojení je přes HDMI, nastavení šlo velice rychle a vše fungovalo jak mělo (obraz i zvuk). Ale jen do doby než jsem restartoval PC - od té doby nechtěl běžet zvuk. Po dni laborování a přeinstalování ovladačů jsem zkusil dát HDMI do jiného vstupu TV a světe div se, zvuk najednou zase jede. Dokáže mi někdo poradit čím by to mohlo být? Proč TV najednou odmítala přehrávat zvuk?


Plus ještě jedna věc se mi nelíbí (a to v krámu člověk neuvidí) a to nerovnoměrná bílá barva - směrem k bočním okrajům tmavne a to dělá nepěkné pruhy. Nevím jestli je to normální anebo na reklamaci? (předpokládám že katoda bude v TV veprostřed na stojáka a tím by to bylo logické, ale tak moc?)
KamilZ (10277)|29.12.2011 12:01
Aby Ti šel zvuk, tak musíš mít PC strčené do portů HDMI2-4, ne do HDMI1/DVI. Ten bere zvuk z AUDIO PC/DVI IN, máš to v příručce. Je možné, že při restartu si PC s TV přes HDMI "popovídalo" a TV se přepnula ten vstup právě na zvuk z AUDIO PC/DVI IN.

K nerovnoměrnosti - nemyslím, že by tam byla jen jedna podsvětlovací trubice, a to i na tak malé úhlopříčce. I když šetří se všude... Pokud je to moc nápadné, tak je možná nějaká trubice vadná. Nedělá to třeba jen na jednu stranu? A skutečně se to projevuje lineárně od středu a ne třeba jen 1/3 od obou okrajů)?
pre.vit (3)|1.1.2012 21:24
OK, už to mám v HDMI2 a bez problémů, díky!

K té nerovnoměrnosti, dělá to na obě strany a dá se říct, že je to viditelné od té 1/3 od obou krajů..