Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Express card 2x firewire 1394a - externí napájení

Neregistrovaný (0)|28.12.2011 20:37
Tazatel: Martin

Znění dotazu: Pro stahování DV z D8 kamery jsem si pořídil tuto rozšiřujíící kartu http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3913 spolu s redukcí do USB. Po připojení k NTB to nefunguje. Nehlásí se přes tuto kombinaci připojená ani D8 kamera ani externí HDD. Na boku karty je konektor pro napájecí adaptér DC 12V/1A (který nebyl součástí dodávky). Znamená to, že karta pracuje pouze když má své dodatečné napájení? Myslel jsem, že tímto konektorem se může napájet jen zařízení připojené k FW konektoru karty, které nemá svůj vlastní externí zdroj. Předem děkuji za radu komukoli, kdo má s tímto nějakou zkušenost. Nerad bych přikupoval další zbytečný krám, abych pak zjistil, že to můj problém stejně neřeší.
KamilZ (10277)|28.12.2011 21:28
Moc nechápu, jak to máš zapojené, když se zmiňuješ o redukci USB. To máš tu ExpressCard s Firewire strčenou ještě do nějaké redukce z USB na ExpressCard a přes USB do notebooku? Jestli ano, tak je to šílenost a ani se nedivím :-). Jestli ne a máš tu kartu přímé v ExpressCard slotu, tak vidíš kartu ve Windows ve správci zařízení? Jestli ne, tak bych spíš tipoval na vadný kus.
Neregistrovaný (0)|28.12.2011 22:19
KamilZ: no je to něco podobného, ta redukce, akorát bez kabelu: http://www.krup.cz/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=2476. Proč je to šílenost? Proč to nefunguje, když tam píšou, že to má fungovat..? Ptal jsem se na to prodejce před nákupem. Jak jinak to propojím? U starého počítače s FW řadičem do PCI slotu mi odešla deska, jinou se mi sehnat nepovedlo a nový celý počítač se mi kvůli tomu kupovat nechce. Díky za případné rady a tipy co s tím. Nezpracovaných kazet se surovým materiálem mám ještě celkem dost a nové přibývají. Dokonce jsem vloni pro jistotu koupil na aukru druhou záložní D8 kameru, kdyby mi ta stará náhodou umřela:-)
KamilZ (10277)|28.12.2011 22:44
No prostě redukce v jiné redukci je šílenost. Teoreticky by to fungovat mělo, prakticky bych to mu nevěřil. Zkus si ve správci zařízení zkontrolovat, jestli tam vidíš obě zařízení, případně jestli není některé z nich jako "neznámé zařízení" apod.
Co máš na NTB za rozhraní (přesný typ notebooku)? Jaká deska Ti odešla (typ)?
Neregistrovaný (0)|28.12.2011 22:58
Ve správci zařízení není vidět ani jedno, žádné "neznámé" zařízení tam není. Všechny 3 USB konektory jinak pracují správně, cokoli připojeného ihned detekují. Noťas je Acer Extensa 5635Z, board starého PC je Jetway, čipset i845PEA.
KamilZ (10277)|29.12.2011 07:19
V tom případě máš problém už s tou první redukcí z USB na expresscard, takže musíš rozběhat tu. Pokud ji vůbec nevidíš, ani jako neznámé zařízení, tak je spíš vadná. Ozve se při zasunutí "známý zvuk" Windows při detekci hardware?

Jestli si to kupoval přes inet a neuplynulo 14 dnů, tak bych to ale raději vše vrátil a sehnal tu desku, třeba zde: http://aukro.cz/asus-p4pe-x-te-i845pe-ddr333-usb2-0-soundmax-6ch-i2019591178.html

Asi před měsícem jsem dvě vyhazoval :-(
Neregistrovaný (0)|29.12.2011 10:53
Asi máš pravdu, redukce bude asi vadná. Zkoušel jsem ji teď znovu celkem na 3 pc a ntb s různými OS, a nedetekuje se nikde, žádný typický zvuk po připojení, ani není vidět ve správci zařízení. Radši nebudu dál laborovat, ať ještě nakonec neprošvihnu 14-ti denní lhůtu - koupil jsem přes e-shop, takže to vrátím a zkusím se poohlídnout po té desce - díky za konkrétní tip, nevypadá to špatně, asi ji vemu. No škoda, celkem jsem se i těšil, že se takto zbavím starého PC, který mi už nějakou dobu sloužil jenom k přesunu videa do a z kamery. Ještě jednou díky.