Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký dvoutunerový přijímač s externím nahráváním?

An Dante (19)|28.12.2011 06:32
Všechny Vás zdravím. Hrabu se v tom bezvýsledně již několik dní. Nemyslím si, že bych měl nějaké nehorázné požadavky. Mam CRT TV s jedním SCARTem A DVD rec se dvěma SCARTy. Chci si koupit spolehlivý dvoutunerový DVB-T přijímač, který by mi umožnil sledování jednoho programu na mé CRT TV a současné nahrávání jiného programu na stávajícím DVD rec. Vždycky něco najdu a v tu ránu jinde zjistím, že to nebude fungovat podle mých představ. Můžete mi prosím nějaký vyhovující přístroj doporučit? Předem děkuji za Vaše tipy.
KamilZ (10277)|28.12.2011 06:59
Jestli to dobře chápu, tak hledáš přijímač, který má dva tunery, dva scarty a do každého scartu umí poslat signál z jiného tuneru. Takový myslím neexistuje. Budeš muset jít do řešení dvoutunerovým DVB-T s HDD a nahrávat přímo na něm. Stejně nahrávat přes scart na DVD rec není moc dobrá cesta (nízká kvalita).
geronimoh (2327)|28.12.2011 10:49
Nejlevnější a nejjednodušší řešení je koupit dva SetTopBoxy DVB-T, jeden pro TV a druhý pro DVD Rekordér (upozorňuji, že při koupi dvou STB stejné značky budou oba reagovat na stejné dálkové ovládání, což může vadit). Nebo jak radí KamilZ, koupit dražší dvoutunerový DVB-T STB s HDD (nahrávky budou ovšem kvalitnější).
An Dante (19)|29.12.2011 07:46
[quote=jarino1978;387146]http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=at987940590222
http://www.qcomp.sk/shopping/product_details.php?idp=mHMC-DCHD-2TB[/quote]

Je to přesně tak, jak píše výše KamilZ. Mám na mysli dva tunery, dva scarty a do každého scartu poslat signál z jiného tuneru. Je mi jen líto vyhodit DVD rec.
Na obě evolve jsem se už díval.
1) Myslíte, že to Mercury by můj požadavek splňovalo? Blade - to je spíš jen (splnitelný) sen.
2) Pak jsem ještě koukal na MASCOM MC 1321T PVR a na OPTEX ORT 8944 2T. Na nich by to nešlo?
geronimoh (2327)|2.1.2012 19:44
[quote=An Dante;387344]Je to přesně tak, jak píše výše KamilZ. Mám na mysli dva tunery, dva scarty a do každého scartu poslat signál z jiného tuneru. Je mi jen líto vyhodit DVD rec.
Na obě evolve jsem se už díval.
1) Myslíte, že to Mercury by můj požadavek splňovalo? Blade - to je spíš jen (splnitelný) sen.
2) Pak jsem ještě koukal na MASCOM MC 1321T PVR a na OPTEX ORT 8944 2T. Na nich by to nešlo?[/quote]

Například MASCOM MC 1321T PVR má vestavěný HDD 160GB, takže lze jeden kanál nahrávat a druhý sledovat. DVD Rekordér by našel využití tak, že by jsi mohl nahrávat i ten sledovaný kanál, takže jeden kanál by jsi nahrával na HDD STB a druhý na HDD DVD Rekordéru. Kvalita nahrávky na DVD Rekordér bude mít ovšem nižší kvalitu, protože proběhne převod z digitálního signálu na analogový a zpět na digitální.

Test MASCOM MC 1321T PVR : http://avmania.e15.cz/mascom-mc-1321t-pvr-test-dvb-t-prijimace-s-hdd