Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic st30, gt30, vt30

SlavoF (834)|25.12.2011 17:47
Rozhodol som sa založiť túto tému, pretože táto modelová rada doposiaľ nemá založené vlastné "ucelené" vlákno a začínam sa v tom už trochu strácať :o
Aj napriek tomu že tento model už dnes nie je žiadna novinka, ale evidentne sa k nemu začína hlásiť viac a viac užívateľov (dúfam že spokojných, tiež patrím k nim :))

Prosím uživateľov, ktorí diskutujú o tomto TV, aby sa snažili sústrediť svoju pozornosť do tohoto vlákna. ;)
aj keď už jeden pokus tu bol: :(
Panasonic TX-P(xx)ST30E
Uvediem ešte pár tém/vlákien tohoto fóra týkajúcich sa modelu ST30:
(lebo predpokladám, že sa stratia medzi starými témami oveľa skôr)
Nastavení obrazu u Panasonic TX-P42ST30E
Panasonic TX-P42ST30e a 3D BRYLE
Plazma Panasonic TX42G30E nebo TX42ST30E?
PANASONIC TX-P50ST30E - "custom mode"
Délka napájecího kabelu u TX-P42ST30E
TX-P50G30E vs TX-P50ST30 vs PS50C7000
Kto ma skusenosti s PDP Panasonic TX-P50ST30E
Panasonic TX - P42GT30 vs TX - P46ST30
Koupit raději Panasonic 46GT30 nebo 46ST30?

no hrúza, aby sa v tom človek potom vyznal :-?
SlavoF (834)|25.12.2011 17:50
Malá ukážka funkčnosti funkcie 3D pri prehrávaní 3D filmu zo súboru (či už vo formáte .ts, .mkv, .wmv, atd.. nie je podstatné) pomocou DreamBoxu DM800 HD (se) z externého e-Sata disku a doinštalovaného pluginu/prehrávača "Enhanced Movie Center".
Nejde o ukážku kvality 3D videa (tá je samozrejme po prepnutí do 3D režimu bez brýlí ešte horšia) ale čisto o funkčnosť prehrávača a správanie sa TV po spustení takého obsahu (detekcia 3D, atd ...)



link:
[quote][COLOR=#800080]http://www.youtube.com/watch?v=oqHcDsKK7qA[/COLOR][/quote]
LeXXiii (7)|25.12.2011 21:09
Tak jsem asi právě s hrůzou zjistil že moje TX-P42ST30E nepodporuje DLNA, může mi to někdo potvrdit? Přitom když spustím PS3 Media Server tak televizi vidím, ale z televize se už na server nedostanu. Jestli je to pravda tak biju hlavou o zeď, protože jsem vybíral právě mezi TX-P42ST30 a TX-P42G30 a nenapadlo mě, že by jedna DLNA měla a druhé ne. Konečně jsem mylslel že se zbavím otravného kopírování filmů na disk, přebíhaní a propojování. Stejně si myslím, že tohle je jen softwarová záležitost, že se prostě někdo u Panasonicu rozhodl, že u ST proste DLNA zapnuté nebude.
hakmar (401)|25.12.2011 21:13
Ano môžem ti potvrdiť, rada ST nepodporuje DLNA.
To: SlavoF, dík za tému.
Drake89 (293)|25.12.2011 22:43
Dekuji za tema, jsem za nej rad, je tu totiz spousta ruznych temat o ST30tce a taky nevim co driv sledovat. A tohle jednotne vlakno si urcite zaslouzi. Protoze si myslim, ze je stejne kvalitni, mozna i lepsi (kvuli 3D) jako je treba model G30. Sam mam model TX-P42ST30E a to jsem puvodne chtel JEN bud TX-P520U30E nebo LG 50PV350 a nebo TX-P42S30E, ale kdyz jsem cetl srovnani a hlavne je pak videl na VLASTNI OCI!! tak jsem nemohl ST30 odolat <3 :)

Jinak mnoho lidi "strasi", ze plazmy od Panasonicu blikaji (u bile), maji obraz do zelena a nebo ze jsou hlucne.. Sam jsem z toho mel strach, kvuli ruznym kritikam, ale muzu s radosti rict, ze ani jedno z toho neni pravda. Nic z toho nepozoruji a to ani kdyz se na to umyslne soustredim. Takze pokud se Vam libi, zamlouva se Vam a planujete si ji koupit, tak se urcite nenechte oblbnout podobnyma recma.. :)

A pokud muzu pridat svou zkusenost, tak je to tahle s titulkama- obcas se Vam budou spatne zobrazovat hacky a carky. Zde je jednoduchy navod, neni ode mne (psal to tu nekdo z fora), ale je funkcni :)

"Mám tu návod jak rozchodit všechny EXTERNÍ TITULKY s českými znaky. Už to tady je, ale třeba se někomu bude hodit.

1) Titulky ve formátu srt, sub atd... musí mít úplně stejný název jako film (film.avi a film.srt).
2) Titulky otevřít v pspadu a tam změnit formát na UTF-8, a uložit (když už tam utf-8 v pspadu je, tak jenom překliknout na jiný a zase zpátky na utf-8 a uložit.
NEDĚLAT to přes poznámkový blok. Tam taky můžete měnit kodovani, ale to nefunguje, tv titulky vůbec nenačte! Jestli už jste to v poznámkovém bloku udělali, tak tam vraťte ANSI a potom to změnte v pspadu.
3) v tv zapnout kodování unicode a je to. "
LeXXiii (7)|26.12.2011 02:30
[quote=hakmar;386656]Ano môžem ti potvrdiť, rada ST nepodporuje DLNA.[/quote]

Tak to je to co jsem zrovna slyšet nechtěl :-(. Televizi jsem kupoval na kamené prodejně Datart a zrovna jsem koukal do obchodních podmínek, že zakoupené nepoškozené zboží lze do 10dnů vrátit. Tak uvažuju jestli jí nevyměnit za TX-P42G30. Pro ST jsem nerozhodoval kvůli 3D i když by to možná bylo zajímavé, ale kdo by si koupil brýle za 2,5k :-D, já teda ne, ale kvůli jednomu článku kde říkaly že 3D televize jsou vlastně nejlepší 2D na trhu, protože musí mít lepší "vnitřnosti" kvůli zpracování 3D obrazu a při stejné ceně TX-P42ST30 a TX-P42G30 jsme zvolil ST. Když jsme se na prodejně ptal na rozdíly mezi ST a G tak mi řekly že jen to 3D a že ST neumí nahrávat na externí disk, což mi nevadilo, ale o DLNA se už pán nezmínil. Myslíte si teda, že bude nějaký rozdíl v obraze mezi ST a G, ať pak nejsem zklamaný, kdyby se mi náhodou podařili TV vyměnit,
patriot (227)|26.12.2011 07:54
Jo, hlavní rozdíl je v obrazovce/obrazu. Řada G má právě ten nazelenalý nádech obrazu, což u řady ST, GT, VT neznáš. Já bych teda neměnil, bo na věrnost podání obrazu jsem citlivý a dívat se na zelené ksichty se mi nechce. Asi proto jsem se zatím nedodíval s dětma na žádný díl Shreka.:-). nechápu, jak G řada mohla dostat certifikát THX - asi se opravdu jedná jen o jedno - zaplatit Lucasovi licenční poplatek. Blikání, hlučnost a blablabla taky nepozoruji, ale tu zelenou prostě v obraze vidím jednoznačně. Já to nezkoušel nějak vyladit, ale s diskuzí jsem pochopil, že to odstranění zeleného nádechu není ani po kalibraci dokonalé - zřejmě je to vlastnost použitého antireflexního filtru, takže ladění obrazu to řeší jen částečně, a ne dokonale.
Jestli chceš DLNA a zároveň bezchybný obraz, běž do GT30.
hakmar (401)|26.12.2011 08:38
To patriot: Mám teraz 50ST30e a mám na nej dosť nazelenalý nádych, už som to riešil v inom vlákne, po preštudovaní zahr. fór som podľa ohlasov ostatných majiteľov Panasonicu zistil, že uvedený nádych môžu mať práve rady ST,GT,VT, viď. http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?11408-Localised-Green-Patches-On-The-ST-GT-VT/page35 ale platí to o všetky rady plaziem Panasonic pre rok 2011.
SlavoF (834)|26.12.2011 16:17
niekde som to videl dokonca na YouTube že update firmware pomohol, bolo tam video pred updatom a po, majiteľ sa tam vytešoval
je možné, že sú také "kúsky" kde to jednoducho je, preto by som to riešil výmenou
myslím si že rada ST je momentálne asi najvýhodnejšia kúpa čo sa týka pomeru výkon/cena ak pod pojmom výkon zoberieme hlavne kvalitu obrazu. 3D je len ako bonus a ďaľšie serepetičky ako DLNA sa dajú nahradiť relatívne lacnými a výkonnejšími krabičkami.
Mám aj G20 ktorá DLNA má a využívané nebolo, dnes vie mediálne subory prehrávať kadečo, v mojom prípade síce drahší DreamBox ale vedia to aj tie lacnejšie satboxy do 100€.
hakmar (401)|28.12.2011 13:39
Takže pôvodná 50ST30-ka vrátená, dnes mi prišla nová a po zapnutí a prvotnom ladení kanálov na šedom pozatí zasa zelené šmuhy, síce v inej časti obrazovky, ale zasa sú tam, ja sa z toho zbláznim, volal som do panasonicu, chlapík tvrdil, že nemajú žiadne reklamácie z rady ST ohľadne zeleného nádychu, príde ku mne technik z pan. sa na to pozrieť, údajne to môže byť spôsobené aj zlým skladovaním, chlapi pomoooooooooooc:)
ps: nahodil som aj nový firmware ale obraz taký istý.

je to niečo ako tu:

Drake89 (293)|28.12.2011 15:39
Kua, tak kdyz se na to video divam, tak je videt fakt hoodne, ani jsem neveril, ze to muze byt tolik videt. To ja nastesti nic podobnyho u svy ST30e nemam, ale teda mam ji jen v 42". Kazdopadne sem pak napis, jak jsi s tim dopadl.. :-/


A ja bych mel dotaz, jaky nejvetsi externi hdd mi TX-P42ST30E vezme? 1 - 1,5TB by nemel byt problem, ne?
A je lepsi (hlavne kvuli TV) koupit 2,5" nebo 3,5" ? A s vlastnim napajenim a nebo bez napajeni? Velikost bych chtel tak kolem 1TB.
hakmar (401)|28.12.2011 16:01
No ja mám pripojený 1,5TB a 3,5" a šľape v pohode, tekže myslím že nebudeš mať problém.
KamilZ (10277)|28.12.2011 16:35
[quote=Drake89;387205]A ja bych mel dotaz, jaky nejvetsi externi hdd mi TX-P42ST30E vezme? 1 - 1,5TB by nemel byt problem, ne?
A je lepsi (hlavne kvuli TV) koupit 2,5" nebo 3,5" ? A s vlastnim napajenim a nebo bez napajeni? Velikost bych chtel tak kolem 1TB.[/quote]
Ad 1) do 2TB by problém být neměl
Ad 2) viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=372088, tam je větší popis variant a tady je ještě jednou zdůrazněn (a potvrzen, ale ne přímo u téhle TV) problém s vypínáním HDD s ext. napájením: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=386543
LeXXiii (7)|28.12.2011 17:05
[quote=Drake89;387205]A je lepsi (hlavne kvuli TV) koupit 2,5" nebo 3,5" ? A s vlastnim napajenim a nebo bez napajeni? Velikost bych chtel tak kolem 1TB.[/quote]

Já mám připojený 2,5" 320GB disk bez externího napájení a jede v pohodě. Disk má sice kabel s dvěma koncovkami pro případ že by zařízení na které je připojené dávalo málo šťávy, ale ale funguje bez problému i s jedním připojeným. Nevím jak to bude u 1TB varianty 2,5", jestli to bude ještě stíhat napájet z jednoho USB. Ceny 2,5" a 3,5" 1TB disků jsou ted +- stejné, pokud budeš chtít něco většího než 1GB, tak jedině 3,5". Ale předpokládám, že když řada ST neumí nahrávat na externí úložiště, tak budeš na disk vždycky nejdříve nahrávat soubory v PC a potom připojovat do TV, tak bych asi doporučoval ten 2,5" disk, kvůli toho at nemusíš se otravovat i s přepojováním napájení pro 3,5" disk, teda mě by to aspoň štvalo, protože mám zásuvky schované bud pod stolem nebo za skříní u tv a lozit pokaždé po čtyřech nebo odstavovat skříňku je otrava.
Luda9sl (22)|29.12.2011 11:23
tak sem taky zaregistroval zeleny pruh ve středu TV (TX-P50ST30),ale co mě spiš sere jsou okraje s ružovym nadechem.jde to vydět i na tom videou vyše,normalně to vydět nejde jen na plochach s jednotnou světlejši barvou a když se na to hodně zaměřim.Ale je zajimave že když spustim kontrolni pruh pro kontrolu vypaleni obrazovky je krasně bily s žadnou ružovou ani zelenou vadou.
lerby (906)|29.12.2011 12:00
Mohol by si vyskusat zobrazit vertikalne na krajnu 1/3 obrazovky 70% bielu. Nasledne tu istu bielu na celu obrazovku. Ide o to ci sa ruzovy nadych po krajoch objavi ihned, alebo zacne vznikat postupne.

EDIT: Nasiel som video kde sa zelena v strede objavuje skokovo http://dl.dropbox.com/u/17598815/avmagazine/MVI_2450.mp4
Za pokus by este stalo zobrazit vertikalne hladku greyscale na celu plochu obrazovky. Potom iba na jej cast a porovnat vysledok.

Chcelo by to nejake foto.
Luda9sl (22)|29.12.2011 12:31
tak sem to testl vzal sem bilou barvu a začal přesouvat přes obrazovku když sem měl asi 5-10 cm bile barvy v obraze byl krasně bily,zhruba od jedne třetiny až k pulce se začal ružovy nadech oběvovat až opravdu moc po přesunuti bile barvy na celo obrazovku se cely obraz jakoby stmavil a už ten ružovy nadech nebyl tak hroznej,ale pořad znatelny.
lerby (906)|29.12.2011 12:43
Otvor v nejakom prezeraci obrazkov este tuto vertikalnu greyscale a postupne na ciernom desktope zmen sirku okna.
GS1.jpg
Luda9sl (22)|29.12.2011 12:53
tak sem to tam hodil a kraje sou naružověle takove jakoby vodorovne pruhy,když to mam na notebooku je to krasně čiste a plynule,ale na televizi to je takove přerušovane jakoby napojovane barvy
lerby (906)|29.12.2011 13:01
Nechal by som telku skontrolovat v servise, ci su nastavene vsetky napatia panela spravne.
Pripadne si nechat vymenit cely panel.
hakmar (401)|29.12.2011 16:24
To mne pri tom čistiacom pruhu tiež nevidieť zelený nádych, dokonca to nie je vidieť ani keď preblikla obrazovka pri nahodení firmwaru, ale servisák panasonicu mi povedal, že vraj o tom panasonic vie a údajne to ide odstrániť nahodením nejakého opravného firmwaru cez SD karty, príde ku mne 4.1. potom dám vedieť.
patriot (227)|1.1.2012 01:58
[quote=Drake89;387205]A ja bych mel dotaz, jaky nejvetsi externi hdd mi TX-P42ST30E vezme? 1 - 1,5TB by nemel byt problem, ne?
A je lepsi (hlavne kvuli TV) koupit 2,5" nebo 3,5" ? A s vlastnim napajenim a nebo bez napajeni? Velikost bych chtel tak kolem 1TB.[/quote]

Já používám 2.5" 320GB HDD Verbatim pro recording a timeshift. Je bez adaptéru, je malý a tenký a lze ho tedy i přilepit na zadní stranu TV.
A dále používám dva 3.5" disky 1TB a 2TB od WD. Mají stejné adaptéry, takže jeden mám trvale u TV a druhý mám trvale u PC. Přenáším tedy jen samotný disk, do kterého jednoduše "na místě činu" zapojím dva kablíky. Nevidím tedy u 3.5" disků to externí napájení jako nějaký problém. A to se dělají disky až 4TB (v 3.5"), tam se už vleze hezkých pár full blurayů (o BRripech ani nemluvě).
Z tohoto pohledu se SSD disky vůbec nechytají a 2.5" disky taky ne.
KamilZ (10277)|1.1.2012 07:43
Celkem pochybuji, že by TV zkousla HDD větší jak 2TB.
JardaKo (30)|4.1.2012 08:55
Zatím pár postřehů - během víkendu si najdu víc času a budu trochu laborovat, protože 50ST30E mám jen doslova pár dní.
Obraz na analogu (jak jsem psal jinde) - nic moc (spíše nic), což ovšem není chyba TV!! Kde nic není ani smrt nebere :-(
Nevšiml jsem si jakéhokoli zeleného či jiného barevného "šumu".
Pískání trafa rovněž nikoli.
Chlazení (větráčky) - jsou slyšel, ALE (ALE!!) musíte je chtít slyšet, musíte být hodně blízko TV a musí být úplný klid. Jakmile je běžný ruch v domácnosti, nebo se v TV něco děje tak je rozhodně neuslyšíte.
Pokud si během prvního ladění vypnete nějaký z tunerů - NELZE jej později zapnout!! Jediná možnost je nastavit TV do expedičního režimu=reset a vše proladit znovu (ano i to je v roce 201x možné).
NELZE seřadit kanály z různých tunerů za sebe (musíte se přepnout na požadovaný tuner) - taky dost dobře nechápu proč.
V DE a AT (a možná i jinde v Evropě) je k mání varianta xxST33E, která má navíc DVB-S/S2 tuner (jestli má DLNA jsem se nedočetl, ale zřejmě nikoli) - zase jsme jednou "jiná" evropa :-(

P.S.kdybyste někdo věděl kde ji (xxST33) koupit v Rakousku poblíž našich jižních hranic dejte mi echo, možná bych zvažoval její výměnu.

EDIT: Porovnání GT30 a ST33 z Panasonic.de
Drake89 (293)|4.1.2012 10:53
Mel bych dotaz v jakej formatu stahovat filmy? Tak, abych mel film pres celou TV uz v originale a nemusel nic zoomovat a nebo mit roztazene xichty. :D V 16:9, ne? Protoze u nekterych filmu je to OK a u nekterych je to na pytel.. Mozna to maji jen spatne popsane, nevim..
JardaKo (30)|4.1.2012 11:35
Ideálně samozřejmě 16:9 (resp.1.77) - to je poměr panelu. Jenže záleží na tom v jakém formátu byl film pořízen (natočen). A to může být různé, u jiných formátů budou na panelu vždy pruhy (nepoužiješ-li funkce ZOOM apod.). Bližší info je tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Aspect_ratio_(image)
Ladys (1829)|4.1.2012 11:41
[quote=Drake89;388693]Mel bych dotaz v jakej formatu stahovat filmy? Tak, abych mel film pres celou TV uz v originale a nemusel nic zoomovat a nebo mit roztazene xichty. :D V 16:9, ne? Protoze u nekterych filmu je to OK a u nekterych je to na pytel.. Mozna to maji jen spatne popsane, nevim..[/quote]

Neni nad to "deformovat" zoomem nebo ruznym nastavenim dany film :)
Drake89 (293)|4.1.2012 12:36
JardaKo> diky za vysvetleni :)

Ladys> No, prave me to taky se*e, xichty a vsechno ostatni protazeny, humus.. :( Ale u nekterych filmu se neda nic delat, mam TV chvili, takze nechci riskovat vypaleni okraju.
Ladys (1829)|4.1.2012 12:40
To je holt dan za plasmu a i kdyby obraz na ni byl sebelepsi, tohle "hlidani" neni pro kazdeho.
erik555 (776)|4.1.2012 13:01
[quote=JardaKo;388721]Ideálně samozřejmě 16:9 (resp.1.77) - to je poměr panelu. Jenže záleží na tom v jakém formátu byl film pořízen (natočen). A to může být různé, u jiných formátů budou na panelu vždy pruhy (nepoužiješ-li funkce ZOOM apod.). [/quote]
Tak filmy su aj tak vacsinou tocene v 21:9 (2,38:1), myslene kinofilmy. A tie su vydane na BD vo formate 16:9, pricom maju cierne pruhy (aby bol zachovany obraz filmu 21:9).
Luda9sl (22)|6.1.2012 12:13
Nevite nahodou jestli model TX-P50ST30E umi nahravat na HDD?někde sem četl že jo ale nemužu to zprovoznit.
Drake89 (293)|6.1.2012 12:14
Zdravim, mam dotaz :) Myslite, ze mam sanci prodat TX-P42ST30e? Koupil jsem ji pred 3mi tydny v Datartu, ma nabehano 83hodin a 103 zapnuti/vypnuti. Prikoupil jsem k ni i zaruku na 5let, vysla me na 17 000. TV je jak nova, zadny vady nic, zadne vypaleni, bzuceni, zeleny nadech atd. kal tady nekteri pisou.. Jsem s ni nadsenej, jde jen proste o to, ze me strasne sere, ze jsem nevzal rovnou 50tku. Divam se na TV totiz z 3,5 metru a ta uhlopricka na tu vzdalenost nic moc. Chci kupovat bryle a hlavne z 3D filmu mam strach na tu vzdalenost :(
Takze bych chtel stejnou TV, jen ve vetsi uhlopricce 50" :)
Myslite, ze to ma cenu prodavat? Je mi jasne, ze na tom urcite prodelam, ale zalezi jak moc.. ?
Dik za rady
Drake89 (293)|6.1.2012 12:17
[quote=Luda9sl;389242]Nevite nahodou jestli model TX-P50ST30E umi nahravat na HDD?někde sem četl že jo ale nemužu to zprovoznit.[/quote]

Rada ST to neumi, to zvlada myslim rada G
JardaKo (30)|6.1.2012 12:43
Bohužel jsem příspěvek, co jsem zamýšlel hodit sem, šoupnul do jiného vlákna - tady tedy je: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=389189&postcount=33
kolacek10 (73)|10.1.2012 13:26
TO slavof:
ja este doplnim moj odkaz co som zalozil. nebolo by odveci ho pridat k vyssie uvedenim nech je to pekne pokope ;)

[code]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=388455#post388455[/code]
angerman (53)|12.1.2012 06:31
zdravím, mám prosbu, nemohl by někdo poradit jaký je rozdíl mezi řadou ST a GT? Vyčetl jsem rozdíly ve výbavě ,ale hlavně mě zajímá jaký mají obraz.Měli by mít stejné panely a tudíž stejný obraz.
nunacek0 (947)|12.1.2012 10:22
GT je 3D a to je ten nejhlavnější rozdíl spolu s trochu lepším filtrem proti odleskům . ale nebude to nic tak výrazného. Obrazové nastavení je stejné a tak i obraz bude vykazovat minimálně podobné vlastnosti. Nečekej viditelné rozdíly. jinak na stránkách Panasonicu je dobrá srovnávací tabulka ohledně výbavy atd. pokud chceš 3D vem Gt, ale bez brýlí. To už je lépe vzít VT model i s brýlemi a trochu lepším obrazem. Opět i zde je trochu lepší obrazový filtr. Pokud 3D nechceš G ko ti bude stačit.
nunacek0 (947)|12.1.2012 10:52
Omlouvám se popisoval jsem rozdíl GT proti G. Ale to neva, protože ST je ochuzen o DLNA,nahrávání a větší možnosti obrazových nastavení.To ale nemusí znamenat lepší obraz, ale lze si s tím více pohrát. Jen pro zkušené co chtějí kalibrovat atd. Obrazově podobné. Obrazový filtr má St jako GT. G ko má trochu jiný. myslím nižší řadu pokud to tak mohu nazvat. pokud jsou obě televize vypnuty tak to okem rozeznáš, ST je tmavší s menším odleskem. Ale není to moc. klasické S ko je na tom o dost hůře. o dost a přitom v testu plazem panasonic právě S ko hodnotili obrazově velmi podobné vyšším modelům
s tím , že měl nejlepší poměr cena /výkon. tak si to přeber.
Kanape (125)|12.1.2012 13:35
No a GT má i satelitní tuner, což je z hlediska komfortu obsluhy výhodné (nemusí se ovládat dva přístroje). Pokud neuvažuješ o satelitním HD příjmu je zbytečné investovat do drahé TV. Pochybuji, že to kupuješ hlavně proto, že se budeš dívat na BR disky. Kolik si jich koupíš?
Karel286 (73)|12.1.2012 14:47
Pokud vybírám mezi typem ST, GT a VT, tak je podobné, jako se 7 schodem ve Vesničce.
ST je ochuzené, VT předražené, GT akorát.
angerman (53)|12.1.2012 15:56
Díky za odpovědi sat. už mám a používat dva ovladače mi nevadí:-) proto to teď reším jestli není GT zbytečná.V 50ti palcové uhlopříčce je rozdíl cca 9000 mezi modely ST a GT což je už celkem dost.Jediné na čem nechci šetřit je kvalita obrazu proto ten původní dotaz.

edit:filmy sleduji občas a hlavně ve fullhd a jinak obyč. televizi.A neřekl bych že VT je předražená, rozdíl v ceně přesně odpovídá příslušenství.Každopádně 3d mě zatím nebere a proto ji neřeším a brýle radši dokoupím později.
SlavoF (834)|12.1.2012 16:16
[quote=angerman;390801].....sat. už mám ......teď reším jestli není GT zbytečná.....[/quote]
je, čo sa týka kvality obrazu tak určite
ďalšia vec je DLNA, pre mňa tiež zbytočnosť - SatBox-DreamBox je tiež home server s 2TB HDD a vybavené
angerman (53)|12.1.2012 16:51
to jsem chtěl slyšet :-)
Drake89 (293)|12.1.2012 18:20
Takze musim se Vam "pochlubit". Pred Vanoci jsem koupil TX-P42ST30e, vsechno na ni bylo supr, zadne blikani, bzuceni, obraz krasny a bez zelenych smouh.. Byl jsem proste spokojeny, ale sralo me, ze jsem nevzal vetsi, proto jsem ji prodal a objednal tu stejnou, jen vetsi- 50" (TX-P50ST30e)

Dnes mi prisla.. ALE!! Zapnul jsem ji, a uz v uvodnim nastavovacim menu jsem ja i mlada videl na bilych/svetlych plochach zelene smouhy :-! Bylo to videt treba i ve filmu Pocatek (FulHD), kdyz jsou tam na snehu.. Pak i na Xboxu ve hre COD:MW2 (taky mise na snehu)..
Byl jsem zklamany, nasrany.. Nemam na to slov proste..

ALE POTOM jsem zapojil internet, stahl novy firmware a od te doby se nam zda, ze uz ty smouhy nejsou videt. Je to mozne? Nebo jsme si na to proste uz zvykli a nevnimame to? Zkouseli jsme ty stejne filmy i hru a tedka to nevidime.. Je to mozne?

A poradte kdyztak nejaky film nebo video, na kterem by to bylo poznat.. diky za rady..
geronimoh (2327)|12.1.2012 18:29
Drake89 : Je to možné. Já když koupil VT20, tak jsem viděl zelený nádech u černobílých filmů a stačilo si pohrát s nastavením vyvážení bílé a obraz je O.K. U ST30 tuším není toto nastavení dostupné, takže by ho mohl řešit třeba nový firmware. Nejlépe se zelený nádech podle mně pozná u černobílých filmů.
Drake89 (293)|12.1.2012 18:58
Mel jsi to tak po cele obrazovce? Ja to mel/mam prave jen na urcitych mistech.. proste flicky..
geronimoh (2327)|12.1.2012 19:07
Ne, různě po obrazovce se někdy v části obrazu objevil zelený nádech (jen u černobílých filmů, jinak jsem si toho nevšiml).
Drake89 (293)|12.1.2012 19:16
supr, diky.. aspon me to trosku dava nadeji :)
Kanape (125)|13.1.2012 11:03
[quote=Drake89;390829]Takze musim se Vam "pochlubit". Pred Vanoci jsem koupil TX-P42ST30e, vsechno na ni bylo supr, zadne blikani, bzuceni, obraz krasny a bez zelenych smouh.. Byl jsem proste spokojeny, ale sralo me, ze jsem nevzal vetsi, proto jsem ji prodal a objednal tu stejnou, jen vetsi- 50" (TX-P50ST30e)

Dnes mi prisla.. ALE!! Zapnul jsem ji, a uz v uvodnim nastavovacim menu jsem ja i mlada videl na bilych/svetlych plochach zelene smouhy :-! Bylo to videt treba i ve filmu Pocatek (FulHD), kdyz jsou tam na snehu.. Pak i na Xboxu ve hre COD:MW2 (taky mise na snehu)..
Byl jsem zklamany, nasrany.. Nemam na to slov proste..

ALE POTOM jsem zapojil internet, stahl novy firmware a od te doby se nam zda, ze uz ty smouhy nejsou videt. Je to mozne? Nebo jsme si na to proste uz zvykli a nevnimame to? Zkouseli jsme ty stejne filmy i hru a tedka to nevidime.. Je to mozne?

A poradte kdyztak nejaky film nebo video, na kterem by to bylo poznat.. diky za rady..[/quote]

Tak to jsem nepochopil. Nejdřív tě sralo, že vidíš nějaké zelené šmouhy a teď tě sere, že je nevidíš a hledáš radu, jak je vidět? Proč to dál řešíš?
hakmar (401)|13.1.2012 11:32
[quote=Drake89;390829]Takze musim se Vam "pochlubit". Pred Vanoci jsem koupil TX-P42ST30e, vsechno na ni bylo supr, zadne blikani, bzuceni, obraz krasny a bez zelenych smouh.. Byl jsem proste spokojeny, ale sralo me, ze jsem nevzal vetsi, proto jsem ji prodal a objednal tu stejnou, jen vetsi- 50" (TX-P50ST30e)

Dnes mi prisla.. ALE!! Zapnul jsem ji, a uz v uvodnim nastavovacim menu jsem ja i mlada videl na bilych/svetlych plochach zelene smouhy :-! Bylo to videt treba i ve filmu Pocatek (FulHD), kdyz jsou tam na snehu.. Pak i na Xboxu ve hre COD:MW2 (taky mise na snehu)..
Byl jsem zklamany, nasrany.. Nemam na to slov proste..

ALE POTOM jsem zapojil internet, stahl novy firmware a od te doby se nam zda, ze uz ty smouhy nejsou videt. Je to mozne? Nebo jsme si na to proste uz zvykli a nevnimame to? Zkouseli jsme ty stejne filmy i hru a tedka to nevidime.. Je to mozne?

A poradte kdyztak nejaky film nebo video, na kterem by to bylo poznat.. diky za rady..[/quote]

Tak to môžeš byť naozaj rád ak ti po nahodení nového firmwaru zelený nádych zmizol, ja som to štastie nemal, ale keď sa pýtaš, kde by to bolo možné vidieť, skús si napr. dať v menu TVvyhľadanie nového firmwaru a spusti, keď ti to bude hľadať aktualizáciu, je tam šedé pozatie a ak tam máš tie zelené škvrny určite ich uvidíš, ak nie, buď iba rád a užívaj si inak super telku.