Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic TX-p42x10y a CI DVB-C

trojan4x4 (16)|25.12.2011 11:56
Zdravím vás,

toto je môj prvý príspevok, takže tolerujte moju neznalosť. :)

Včera sme kúpili dedkovi Panasonic TX-P42C3E ktorý má integrovaný DVB-C prímač na ktorom chytá skrz SATRO veľké množstvo programov ako v SD tak HD a FullHD. Tým pádom sa zruší Skylink ktorý je kvalitou niekde úplne inde. To by bolo asi tak všetko na oboznámenie vás so situáciou.

Doma máme v NÁZVE témy spomínanú TV, ktorá nemá DVB-C prímač ( ak má tak ma opravte ). Chcem sa spýtať, či má niekto s týmto skúsenosti. Či to funguje presne tak ako v tom "dedovej" Viere.

Takže :

1. Koľko stojí taký CI modul ?
2. Modul by mal byť originál od Panasonicu, alebo mi bude stačiť nejaký nie panasonic ?
3. Kde mám záruku, že mi to pôjde aj doma ?
4. Vaše skúsenosti, klady ( plusy ) a zápory ( mínusy ) ?

Ďakujem vám za všetky vaše poznatky a skúsenosti, najviac by som asi ocenil nejaký dostupný zdroj, odkial by som mohol objednať tento MODUL.

Ďakujem
Ivo Mašek (10205)|25.12.2011 12:02
Pokud televize nemá v sobě DVB-C tuner, tak k provozování kabelovky je nutný kabelový set-top-box. Vím, že některé kabelovky pouští po kabelu DVB-T a je možné použít set-top-box pro DVB-T.
Kabelovku SATRO na Slovensku neznám (jsem z čech), takže buď se optat provozovatele tvé kabelovky (určitě mají nějakou info linku), a nebo si počkat na někoho ze slovenských zdejších přispěvovatelů, kteří jsou s tamní kabelovkou obeznámeni
trojan4x4 (16)|25.12.2011 12:23
Ale mňa nezaujíma SATRO a ich podmienky, na tej dedovej "viere" je integrovaný DVB-C tuner cez ktorý sledujeme napr. Discovery HD Showcase ( FULL HD 1080i ) a ďalšie množstvo HD programov. Celkovo sa príjem cez SKYLINK nedá porovnávať so SATROM DVB-C.

Tá naša telka ktorú máme doma má CI ( common interface ) slot ktorý je pripravený na rozšírenie pomocou DVB-C/S modulu. Preto chcem vedieť, koľko stojí a kde ho zoženiem, a či musí byť nejaký konkrétny typ pre panasonic alebo nezáleží natom. Na tom dedovom ktorý má integrovaný modul DVB-C nieje potrebný žiadny set top box ... v podstate má integrovaný set top box ... takže neviem. Ja len potrebujem vedieť cenu, a kde to zoženiem, a či sa to vôbec vyplatí a či to funguje.

Každopádne ďakujem za odpoveď :)
Ivo Mašek (10205)|25.12.2011 12:38
Pokud má TV uvnitř tuner DVB-C, pak stačí pouze zakoupit modul s kartou. V ČR to lze zde: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-moduly.htm . jak to je na Slovensku, to fakt netuším., ale určitě tam nějaký prodejce bude (a také nějaké podmínky s tím spojené).
Pokud budeš chtít chytat kabelovou televizi, tak se obávám, že poskytovatel kabelovky tě zajímat bude muset.
Pokud televize uvnitř nemá tuner DVB-C, pak ti nezbude nic jiného, než si pořídit kabelový STB (a v tom případě tě také bude zajímat, kdo je poskytovatelem)
KamilZ (10277)|25.12.2011 12:41
trojan4x4: Máš v tom nějaký guláš. CI slot není pro vložení DVB-C/S tuneru, ale pouze slot pro CI modul pro pro přístupovou kartu. Pokud nemáš v TV příslušný tuner, tak potřebuješ settopbox, jak psal IM.
Ivo Mašek (10205)|25.12.2011 12:51
Panasonic TX-P42X10Y

[quote]
Televizor Panasonic TX-P42X10Y je vybaven analogovým tunerem a DVB-T tunerem MPEG-2 i MPEG-4. Jak analogový, tak digitální tuner jsou citlivé a rychlé, takže většinu dostupných stanic naladí v krátkém čase a přesně
[/quote]
http://www.panasonicmarket.cz/clanky-panasonic-tx-p42x10y;jsessionid=B52F774869034BF60EAFD22842AFD563
Takže to máš usnadněné tím, že modul a kartu pro DVB-C nepoužiješ., tahle starost tě tedy mine. Takže pro příjem kabelovky pouze kabelový STB (pokud kabelovka šíří po kabelu i DVB-T, tak potom tyto kanály i bez kabelového STB)
trojan4x4 (16)|25.12.2011 13:03
kamilZ - "takže tolerujte moju neznalosť." :) takže CI nieje na DVB-C a S ? Takže ten modul slúži na zasunutie karty ? Viete mi to vysvetliť ? Ako laikovi ... Ďakujem :)
Ivo Mašek (10205)|25.12.2011 13:07
Pro výše jmenovanou TV, která má uvnitř pouze tuner DVB-T, je to pro modul a kartu pro DVB-T. Ale ani s tím si nedělej starosti, neb na Slovensku, ani v ČR se nešíří (zatím) kodované, nebo placené kanály prostřednictvím DVB-T. Prostě ten "otvor" ničím neobsadíš.
trojan4x4 (16)|25.12.2011 13:19
Takže tam asi nič ako DVB-C nanatlačím. :( Už som si myslel, že zrušíme DIGI TV a fičíme na Satre ... fak ... A cez DVB-T príjmem HD alebo FullHD signál ? Keď budem mať ten modul a v ňom kartu od "providera" ?
Retiree (659)|25.12.2011 15:10
Tak nevím, podle specifikací prodejců (navzájem opisovaných) má tento televizor (TX-P42C3E ) analogový tuner, DVB-T i DVB-C tuner.
OMYL, neumím číst, cit. v NÁZVE TÉMY (TX-p42x10y) ten má skutečně jen DVB-T
KamilZ (10277)|25.12.2011 15:39
[quote=trojan4x4;386546]A cez DVB-T príjmem HD alebo FullHD signál ? Keď budem mať ten modul a v ňom kartu od "providera" ?[/quote]
:-) Četl jsi tohle?
[quote]Pro výše jmenovanou TV, která má uvnitř pouze tuner DVB-T, je to pro modul a kartu pro DVB-T. Ale ani s tím si nedělej starosti, neb na Slovensku, ani v ČR se nešíří (zatím) kodované, nebo placené kanály prostřednictvím DVB-T. Prostě ten "otvor" ničím neobsadíš.[/quote]
Jaký modul a jakou kartu by jsi tam chtěl dát? Na DVB-T nepotřebuješ nic jiného, než máš teď, stačí připojit anténu. Ohledně HD si počti zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30646
trojan4x4 (16)|25.12.2011 17:22
[quote=KamilZ;386578]:-) Četl jsi tohle?

Jaký modul a jakou kartu by jsi tam chtěl dát? Na DVB-T nepotřebuješ nic jiného, než máš teď, stačí připojit anténu. Ohledně HD si počti zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30646[/quote]

Dík už som pochopil, a aký je teda rozdiel medzi DVB-T a DVB-C ? Viem, že Dedo chytá na DVB-C 90 programov plus 50-60 rádio staníc. Na DVB-T to bude asi ako vypadať ? Ďakujem za odpoveď :)
jito (999)|25.12.2011 17:25
Už si z ostatních děláš srandu,nebo nejsi schopný si sám najít i tu nejmenší a nejlehčí informaci?
DVB-T a C jsou rozdílné normy a mají jiný princip fungování.Nemají spolu nic společného.
peeeto (4)|25.12.2011 18:59
Neskúsil si zmeniť v tv krajinu umiestnenia zo Slovenska na Švédsko, Anglicko , alebo Nemecko ? Mne sa potom objavil dvbc príjem.
Ivo Mašek (10205)|25.12.2011 19:02
[quote=peeeto;386609]Neskúsil si zmeniť v tv krajinu umiestnenia zo Slovenska na Švédsko, Anglicko , alebo Nemecko ? Mne sa potom objavil dvbc príjem.[/quote]
Na terestialu jsi chytil kabelovku? Můžeš to rozvést podrobněji? (bavíme se o této televizi: Panasonic TX-p42x10y)
trojan4x4 (16)|25.12.2011 22:17
[quote=peeeto;386609]Neskúsil si zmeniť v tv krajinu umiestnenia zo Slovenska na Švédsko, Anglicko , alebo Nemecko ? Mne sa potom objavil dvbc príjem.[/quote]


Prečítaj si poriadne prvý príspevok, napísal som ho dosť zložito, takže to chápem :)
peeeto (4)|25.12.2011 22:37
Cez kablovy rozvod mám príjem , len pri len pri niektorých tv Lg a panasonic treba zmeniť krajinu zo Slovenska na Švédsko aby sa spristupnil dvbc tuner, /ja som tiež chcel satro pozerať cez CI modul..../
A oficiálne môj tv dvbc nemal mat
trojan4x4 (16)|25.12.2011 23:56
Aháááá Pepaneee máš pravdu, práve teraz po hodinách prehliadania fóra som sa dopracoval k linku kde bolo napísané k typu P42x10y toto : Digitální kabelové vysílání (DVB-C): ANO (MPEG-2, MPEG-4) ( link tu : http://www.mall.cz/plazmove-televize-cena/panasonic-viera-tx-p42x10y
, upozornění: tuner lze využít jen při nastavení země Švédsko nebo Finsko, nemusí být tedy plně kompatibilní. Takže si mal celkom pravdu, len niektorí z fóra o tom nevedeli. Nevadí. Skúsim keď prídem domov, dúfam, že to bude fungovať :) Dík za objasnenie problému :)
peeeto (4)|26.12.2011 11:02
Tak funguje to ?!
trojan4x4 (16)|26.12.2011 11:05
[quote=peeeto;386728]Tak funguje to ?![/quote]

Ja neviem, niesom ešte doma, ale ak budem tak skúsim. :) Dám čo najskôr vedieť, ale podľa toho "návodu" z hore priloženého linku vyplýva, že to musí fungovať ak zmeníš krajinu pôvodu. Dúfam,že to bude fungovať :)
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 11:21
Při volbě Finsko se naladí vše, ale EPG bude mít "divnou" diakritiku
Při volbě Švédsko se naladí jen něco (mají nastavené jiné pásmo), zbytek kanálů musíš doladit ručně.
Takhle to funguje u Panasonicu
trojan4x4 (16)|26.12.2011 14:21
[quote=Ivo Mašek;386734]Při volbě Finsko se naladí vše, ale EPG bude mít "divnou" diakritiku
Při volbě Švédsko se naladí jen něco (mají nastavené jiné pásmo), zbytek kanálů musíš doladit ručně.
Takhle to funguje u Panasonicu[/quote]

Dík moc, to sú užitočné rady :) Manuálne ladenie nám nerobí problém, ale skúsime najskôr to Fínsko, kašlať diakritiku. Dôležitý je obraz ! ! ! :-D

Vlastne skúsime všetko :)
KamilZ (10277)|26.12.2011 15:17
Ale uvědom si, že i pokud to půjde, tak bez CI modulu a karty naladíš pouze to, co UPC šíří jako FTA.
trojan4x4 (16)|26.12.2011 15:37
Teraz nechápem, skús mi to vysvetliť polopatisticky, ja fakt niektorým skratkám nerozumiem, keďže som nováčik :)

Tzn. že budem môcť naladiť to čo sme naladili na tej "dedovej" Viere ?
KamilZ (10277)|26.12.2011 15:45
Teď jsem zablbnul trochu já, spletl jsi to s jiným vláknem a automaticky napsal UPC a ne SATPRO, sorry.

FTA je to, že poskytovatel může některé programy šířit nekódovaně, takže k jejich sledování nemusíš mít CI modul a kartu a stačí Ti pouze příslušný tuner v TV.
trojan4x4 (16)|26.12.2011 17:19
[quote=KamilZ;386794]Teď jsem zablbnul trochu já, spletl jsi to s jiným vláknem a automaticky napsal UPC a ne SATPRO, sorry.

FTA je to, že poskytovatel může některé programy šířit nekódovaně, takže k jejich sledování nemusíš mít CI modul a kartu a stačí Ti pouze příslušný tuner v TV.[/quote]


Pozri, na TX-P42C3E cez DVB-C sme chytili dosť programov, mnohé v HD a 1080i. Väčšina je síce v SD, ale v kvalitnom SD. Kvalita proste výborná. Môžem počítať s tým, že ak si na TX-P42X10Y naladím programy, budem ich mať v rovnakej kvalite ? ( lokácia, švédsko - fínsko samozrejme )

Dík za odpoveď :)
KamilZ (10277)|26.12.2011 17:25
Kvalita, SD/HD nemá s tím, jestli je program zakódovaný, nic společného. Na Tvé TV Ti tedy pojede to, co na TX-P42C3E bez CI modulu/karty. Pokud máš v TX-P42C3E CI modul s kartou (máš nebo ne?), tak Ti na Tvé TV pojede velmi omezené množství programů, dokud si CI modul a kartu nepořídíš také.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 17:34
No mě to nedalo, a jal jsem se zjišťovat, co to ta kabelovka SATRO je vůbec zač. A "spadli mě brýle". To by jsme tady v ČR potřebovali jako konkurenci k UPC.
http://www.satro.sk/ActiveWeb/Page/sk/SATROdigital/digitalna_televizia_satrodigital.htm
Výběr programů výborný (pokud jsou placené balíčky). To, co je úplně zadara, tak to je prakticky na terestialu + něco málo navíc.
Problém bude se set-top-boxy, které jsou také KAON, takže menší nervák. ovšem co mě tam potěšilo, je, že nabízí i STB ARION: http://www.satro.sk/ActiveWeb/Page/arion_pvr/arion_ac_9410pvr_hdmi.html . jako to ať se jde česká UPC vys*at, doslova!
jito (999)|26.12.2011 17:43
No nevím...Skladba programů je téměř totožná a cena také není nijak zajímavá
Nevím co máš ty za nabídku,ale já platím 599kč za kompletní balík bez filmového,včetně AXN i Viasat
trojan4x4 (16)|26.12.2011 21:04
No na tom TX-P42C3E CI modul nieje obsadený. Na DVB-C chytá cez 90 programov. Podľa mňa super vec, kašlať na skylink a digi ... Teda dovtedy, pokial sa to nebude blokovať :)
jito (999)|26.12.2011 21:10
Jak blokovat???
Bez karty a modulu to nemůže fungovat!
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 21:13
Nev[quote]ím co máš ty za nabídku,ale já platím 599kč za kompletní balík bez filmového,včetně AXN i Viasat [/quote]
Supreme s pronajatým HD Kaonem. A právě ten KAON je velká bolest (ten přístroj fakt ví, jak lézt na nervy).
jito (999)|26.12.2011 21:14
Já používám modul s kartou.TV má PVR,tak spokojenost.
Za ten box chtěj moc peněz....
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 21:14
[quote]
Na DVB-C chytá cez 90 programov.
[/quote]
Na koax můžeš chytat pouze ty kanály, které nejsou kodované a placené., tedy jen ty kanály, které jsou volné (a u SATRA jich věru moc není, těch volných)
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 21:17
[quote=jito;386848]Já používám modul s kartou.TV má PVR,tak spokojenost.
Za ten box chtěj moc peněz....[/quote]
Tak já právě mám TV, která ještě nemá CI v sobě (tedy má, ale nemá kabelový tuner). Co se týče toho STB, tak tam právě uvažuji o tom, že si zakoupím svůj vlastní a rozhodně bude na hony vzdálen Kaonu
trojan4x4 (16)|26.12.2011 21:58
[quote=Ivo Mašek;386850]a u SATRA jich věru moc není, těch volných)[/quote]

Jedine, že by bolo, ak nezabudnem, tak vám to nejak zdokumentujem. V CI slote nieje žiadny modul, a v module nieje žiadna karta, keďže sa tam ten samotný modul nenachádza. Ďakujem za pochopenie. Cez DVB-T chytáme bežnú ponuku a tj. Markíza, STV1/2, JoJ a TA3. Cez DVB-C je cez 90 programov plus Rádiá ( asi 50 staníc ). Do tejto "neplatenej" ponuky patria stanice : Spectrum, všetky Discovery chanell ( science a podobne.. plus Discovery Showcase HD - beží v 1080i, a ak je dobrý dokument, tak kvalita obrazu je kurevsky dobrá.), EuroSport HD, Viasat Explorer atď. Veľa veľa športových kanálov. AXN, FaH... nevravte mi, že ten televízor je výnimočný. Ak to bude nutné, odfotím ponuku a aj slot. Ak mi nebudete veriť, natočím to, natočím aj prázdny CI slot. Natočím postup pri zapínaní TV. Ukážem vám aj vstupy, žiaden externý príjmač a podobne. Jednoducho ak neveríte, neverte, mne to môže byť fuk. Každopádne super obraz, a zadarmo ! :)

Načo by som klamal, niesom kôň... :)
KamilZ (10277)|26.12.2011 22:06
Nevěříme :-). Odpoj STB se Skylinkem (resp. vše mimo koaxu z kabelovky), vyfoť TV s funkčními programy na DVB-C a prázdný CI clot :-).

Neříkáme, že lžeš, akorát je to prakticky nemožné, protože s takovou by ten poskytovatel hned zkrachoval.
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 22:07
To není výjimečností televizoru, to jenom na stránkách společnosti SATRO něco jiného píší a něco jiného uvádí v život. Z toho jsou pak zmatky.
V každém případě "napíchni" koax mezi ten TV a TV zásuvku a uvidíš, co naladíš. Každopádně mít zdarma takovou nabídku - no pískal bych si
trojan4x4 (16)|26.12.2011 22:31
[quote=KamilZ;386858]Nevěříme :-). Odpoj STB se Skylinkem (resp. vše mimo koaxu z kabelovky), vyfoť TV s funkčními programy na DVB-C a prázdný CI clot :-).

Neříkáme, že lžeš, akorát je to prakticky nemožné, protože s takovou by ten poskytovatel hned zkrachoval.[/quote]


Tak podľa toho čo vidím, to možné je, a poskytovateľ neustále beží, takže jedine, že by neskrachoval. Asi pred 5timi minútami som bol natočiť celý ten sled okolo ktorého sa tu točí celá debata. Takže video som natočil, natočil som osamotený zapojený koaxiálny kábel, prázdny CI slot, a na koniec celé vysielanie. Otvorený zoznam DVB-C, v ktorom je plný anál programov, a ako demonštráciu spúšťam Discovery HD Showcase v 1080i/50hz. Len je tu malý problém, nemám kábel z foťáku. Takže video bude uploadnuté AŽ zajtra na youtube. Okolo 16:00 - 15:00 hodiny. :) Snáď mi uveríte. Dúfam, že to čo beží tu, bude bežať aj doma :) Ak to bude bežať aj doma, natočím aj to. Dúfam.

Zatial zostávam s pozdravom

Trojan :)
trojan4x4 (16)|27.12.2011 16:50
Posmešne sa vraciam so sklonenou hlavou a uvediem vás do obrazu, natočil som video, kde bol prázdny CI slot, pripojený len koax, natočil som zoznam DVB-C programov ( funkčných ). Všetko by bolo ok, keby som ráno neprišiel k telke, neposadil sa k nej a nezapol ju. Všetky programy na DVB-C boli zablokované. Pravdepodobne SATRO odblokovalo na sviatky všetky platené/blokované stanice.

Takže na záver by som sa chcel ospravedlniť všetkým ktorým som oponoval, zároveň chcem poznamenať, že sme mali pravdu všetci, tú svoju ;)

Pekné sviatky a nový rok prajem, uvidíme sa v iných témach :) čaute :)
trojan4x4 (16)|27.12.2011 17:21
Presne o tom hovorím ;)